Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich urzytkowaników Asus P5w Dh Deluxe ile maX udało wam sie wycisnać Fsb na niej bez rzadnego modowania i przy stabilnej pracy proszę podac tez przy jakich ustawiniach i jakim mnozniku oraz jaki procesor z góry dziękuje :D

 

Aha jeszcze jedno Co myślicie O P5B Delux i kóra jest lepsza: Asus P5w Dh Deluxe czy P5B Delux na której można lepiej podkręcic procesor i która jest stabilniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pierdlik

Moja robi 470 bez modow - wymienilem chlodzenie NB tylko.

procesor 6400 - spi 16 mb przeszlo :)

 

Nie da sie porownac od tak tych 2 plyt, bo sa na roznych chipsetach. Nie baisz sie w SLI - wez P5B, chcesz sLI - bierzesz P5W. P5B lepiej ramce prowadzi - znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co plakac tylko modowac i leciec na 1.9

Szukam i szukam jakiejś instrukcji jak to z modować i znaleźć nie moge :/ (ślepy jestem :| ?)

Więc może znasz jakiś link do instrucji najlepiej po polsku :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako Lama w OC powiedzcie mi co dalej...

 

Wczoraj zacząłem lekko kręcić procka. Zwiększyłem fsb na 375MHz x 7 = 2625 bez zmiany napięcia. Komputer jest totalnie stabilny. Katowałem o orthgosem, troche pograłem.. bez zadnego ale..

 

I teraz moje pytania. Jako ze wciąż nie poskładałem WC spowrotem do kupy (bloki nie pasuja na 775) jade ba boxowym coolerku. Która temperatura jest wazna... Procka czy rdzeni... bo to jest zasadnicza różnica ;> No i do ile st jest bezpiecznie.

 

Druga sprawa. Jak mam sprawdzić na ile pozwoli mi płyta a na ile pamięci. Moje ramy to pewnie nic specialnego - 2x1GB PATRIOT 667MHz. Pamięci nie ruszałem, dałem tylko w biosie profil turbo.

 

No i 3cia. Możecie napisać na ile wam E6300 dał sie podkręcić na tej płycie (nie interesują mnie chwilowe rekordy tylko takie na których komputer był cały czas stabilny). I kiedy i o ile mam zacząć podnośić napięcie...

Generalnie poproszę o małe know how bo nie jest to już takie proste jak podkręcanie Athlona ;>

 

E6300 + P5W DH + 2x1GB Patriot 667MHz + Galaxy 7600GS + Enermax 400W - i inne takie takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Taki problem się pojawił, którego od dłuższego czasu (pomimo czytania różnych tekstów) nie mogę przezwyciężyć.

 

Otóż dochodzie do FSB 370 (ram 2.1V ustawiony synchronicznie, mch auto, temperatura w normie pod obciążeniem nie przekracza 55 stp. na rdzeniu), i koniec, tzn. komp i winda staruje nawet na 430 (podniesione na maxa wszystkie Volty), ale nie przechodzi toto testów. Na szynie 370 przechodzi wszystko, skałka, gra się bez problemów.

 

Eksperymentowałem z woltami, dzielnikami, różnymi ustawieniami. Zauważyłem że najwięcej daje podniesienie Voltów na ramie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to one są tu kluczem bowiem pracują poniżej parametrów ze specyfikacji.

 

Otóż czy da się bez modowania coś jeszcze z tego wycisnąć, czy też tylko ołówek zostaje ?

 

Proszę o jakieś sugestie, ukierunkowanie.

 

 

Czasem najlepiej zacząć wszystko od początku....

 

 

BTW, mam zamocowana płytę z duużym radiatorem, nie chcę jej wyciągać, gdzie znajdę numer rewizji ?

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer rewizji o ile mnie pamiec nie myli znajdziesz miedzy socketem a bankami pamieci

THX, tego się obawiałem, nie dojdę bez demontażu mojego małego japońskiego wojownika :/, w sumie i tak to nic nie zmienia, patrząc po napięciach to mam starego kapcia ;) Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX, tego się obawiałem, nie dojdę bez demontażu mojego małego japońskiego wojownika :/, w sumie i tak to nic nie zmienia, patrząc po napięciach to mam starego kapcia ;)

Czołgiem :D

 

Rev mobo jest wydruczony na pcb tuz nad gniazdem pamieci (pierwsze liczac od socketu cpu) - nie pamietam czy po lewej, czy po prawej (wystarczy zajrzec na 1strone tego watku i zajrzec na fotke:D).

Poza tym mozesz sprawdzic na pudelku pierwsze kilka cyfr SN - jesli beda nizej niz 68, to na bank masz rev. 1.02g :) (moja mb to 1.02g, SN 67...)

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Taki problem się pojawił, którego od dłuższego czasu (pomimo czytania różnych tekstów) nie mogę przezwyciężyć.

 

Otóż dochodzie do FSB 370 (ram 2.1V ustawiony synchronicznie, mch auto, temperatura w normie pod obciążeniem nie przekracza 55 stp. na rdzeniu), i koniec, tzn. komp i winda staruje nawet na 430 (podniesione na maxa wszystkie Volty), ale nie przechodzi toto testów. Na szynie 370 przechodzi wszystko, skałka, gra się bez problemów.

 

Eksperymentowałem z woltami, dzielnikami, różnymi ustawieniami. Zauważyłem że najwięcej daje podniesienie Voltów na ramie, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to one są tu kluczem bowiem pracują poniżej parametrów ze specyfikacji.

 

Otóż czy da się bez modowania coś jeszcze z tego wycisnąć, czy też tylko ołówek zostaje ?

 

Proszę o jakieś sugestie, ukierunkowanie.

Czasem najlepiej zacząć wszystko od początku....

BTW, mam zamocowana płytę z duużym radiatorem, nie chcę jej wyciągać, gdzie znajdę numer rewizji ?

ciekawa sprawa, XA ma dokladnie ten sam problem, z tym ze na zupelnie innej mobo z innym chipsetem. Jeszcze troche to moja szatanska teoria co do tych geili sie potwierdzi... Ale dziwi mnie to ze na 975 tez by mialo tak byc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa, XA ma dokladnie ten sam problem, z tym ze na zupelnie innej mobo z innym chipsetem. Jeszcze troche to moja szatanska teoria co do tych geili sie potwierdzi... Ale dziwi mnie to ze na 975 tez by mialo tak byc.....

Też chętnie poczytałbym na temat szatanskiej teori o G.E.I.L. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtremeaddict nie moze na super fajnym biostarze wyjsc poza fsb 370, ja twierdze ze to perzez pameici, on ze nie bo ida na innym dzilniku weyzejj, no i ze pracuja ponizej parametrow nominalnych, ja twierdze ze mobo sie nie podobaja te geile i mowi im NIE, i dlatego fsb wall.

 

ale to jest co do i965, a tu mamy i975 i troche mnie to dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) on ze nie bo ida na innym dzilniku weyzejj, no i ze pracuja ponizej parametrow nominalnych (...)

O! O! O! to samo mam. Na 266 lub jakiejś innej szynie zapodam pracę pamięci 800Mhz (asynchronicznie) i wszystko jest OK! Ale do pewnego momentu, bowiem jak jest szyna powyżej 370 to zmiana stosunku szyna/pamięć nie pomaga.

 

Widzę że muszę pożyczyć od kogoś inne pamięci i zobaczyć jak to będzie. Jak mi sie uda cosik wyrwać i zrobić testy to dam znak. <_<

 

@kszonek

jak twoje będzie na wierzchu to się załamie, tyle kasy, tyle kasy !!!! ja pierd......

 

A tak pięknie miało być :mur:

Wybrałem te płytę bo ma dwa kontrolery IDE oraz że jest mniej chimeryczna w stosunku do pamięci. Obaczymy.

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xtremeaddict nie moze na super fajnym biostarze wyjsc poza fsb 370, ja twierdze ze to perzez pameici, on ze nie bo ida na innym dzilniku weyzejj, no i ze pracuja ponizej parametrow nominalnych, ja twierdze ze mobo sie nie podobaja te geile i mowi im NIE, i dlatego fsb wall.

 

ale to jest co do i965, a tu mamy i975 i troche mnie to dziwi.

jeżeli idą wyżej na innym dzielniku to ma rację, że to nie wina pamięci B-) Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw czy ta teoria ma jakieś podstawy bo nawet przechodzi mi przez mysl ich kupienie..ale chyba wezme crucialki :wink:

Miałeś już kiedyś pamiątki Crucial? Dobre to pamiątki?

Jak ta firma stoi na rynku światowym w stosunku do najbardziej znanych typu Corsair, OCZ i inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszal moze ktos o takim problemie z plyta iz w biosie na auto dla timingow pamieci wszystko chodzi cacy, jednakze jak juz biore na manual i ustawie te same parametry dla pamieci co auto, to nie ma bata i komp nie botuje. I nie mam pojecia co jest grane. Gdzies czytalem na XS, ze pare osob mialo ten sam problem. Ale nie moge znalezc tego ponownie.

 

Moze cos trzeba przestawic w biosie ? ... sam juz nie wiem. Nawet na def 800mhz ustawienia timingow reczne 5-6-6-18 i napiecia nawet do 2,1v nic nie daja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli idą wyżej na innym dzielniku to ma rację, że to nie wina pamięci B-)

ja nie mowie za pamieci sie koncza, tylko ze pllyta nie lubi pamieci :/ z takim rozumowaniem jak Twoje to juz nie jesden sie rpzejechal bo na gigabyteach byl ten sam problem z goodramami na d9. Wiec nie wprowadzaj ludzi w blad.

 

Miałeś już kiedyś pamiątki Crucial? Dobre to pamiątki?

Jak ta firma stoi na rynku światowym w stosunku do najbardziej znanych typu Corsair, OCZ i inne?

crucial to tez dobra marka, w tej chwili AE to jedne z najlepszych ddr2.

 

Slyszal moze ktos o takim problemie z plyta iz w biosie na auto dla timingow pamieci wszystko chodzi cacy, jednakze jak juz biore na manual i ustawie te same parametry dla pamieci co auto, to nie ma bata i komp nie botuje. I nie mam pojecia co jest grane. Gdzies czytalem na XS, ze pare osob mialo ten sam problem. Ale nie moge znalezc tego ponownie.

Moze cos trzeba przestawic w biosie ? ... sam juz nie wiem. Nawet na def 800mhz ustawienia timingow reczne 5-6-6-18 i napiecia nawet do 2,1v nic nie daja.

moze vmch? bardzo dziwny problem, pewnie sprawdzales na innych biosach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie za pamieci sie koncza, tylko ze pllyta nie lubi pamieci :/ z takim rozumowaniem jak Twoje to juz nie jesden sie rpzejechal bo na gigabyteach byl ten sam problem z goodramami na d9. Wiec nie wprowadzaj ludzi w blad.

crucial to tez dobra marka, w tej chwili AE to jedne z najlepszych ddr2.

moze vmch? bardzo dziwny problem, pewnie sprawdzales na innych biosach?

Słyszałem nie raz o problemach z pamięciami, różnymi, ale z Geilem problem?

chyba się mylisz, to nie problem w pamiątkach tylko w płycie głównej i to raczej ty ludzi wprowadzasz w błąd z tym negatywnym nastawieniem do geila :mur:

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Odnośnie pamięci czy ktos prubował uruchomic ta płyte główną Z ramami Goodram 667Mhz 2x512MB na Micronach D9. Bo ja ma takie i czy bedą z nia diałać. :?

 

Jeszcze jedno Pytanko. Jak byście mieli możliwości kupna jeszcze raz płyty z tym że P5W64 WS Professional była by w takiej samej cenie co P5W Dh Delux to która byście wzieli. Prosze o dorade bo durzo juz przeczytałem postów ale nadal nie moge sie zdecydowac pomiędzy tymi dwoma. :? Która wybrać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem nie raz o problemach z pamięciami, różnymi, ale z Geilem problem?

chyba się mylisz, to nie problem w pamiątkach tylko w płycie głównej i to raczej ty ludzi wprowadzasz w błąd z tym negatywnym nastawieniem do geila :mur:

Byly osoby, ktore twierdzily ze skoro dany goodram na d9 robi 500 4-4-4, to nie moze blokowac oc na gigabyte, byli tez tacy, to samo dziwne bylo to jak ktos pisal ze przez grafe sa problemy. a jednak. Takze niby dlaczego z geilami na tych nowych super elpidach mialoby nie byc problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...