Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Slyszal moze ktos o takim problemie z plyta iz w biosie na auto dla timingow pamieci wszystko chodzi cacy, jednakze jak juz biore na manual i ustawie te same parametry dla pamieci co auto, to nie ma bata i komp nie botuje. I nie mam pojecia co jest grane. Gdzies czytalem na XS, ze pare osob mialo ten sam problem. Ale nie moge znalezc tego ponownie.

 

Moze cos trzeba przestawic w biosie ? ... sam juz nie wiem. Nawet na def 800mhz ustawienia timingow reczne 5-6-6-18 i napiecia nawet do 2,1v nic nie daja.

Czesc,

 

Mam pamiatki Corsair'a i BIOS 1503.

Ustawilem im taktowanie na 800MHz i reszta auto - poszlo bez bolu.

Dalej zmienilem timingi na podawane przez producenta - 5-5-5-12 (wg Everesta czy CPU-z sa to 5-5-5-18, w testach everest natomiast widzi 5-5-5-2 :/). Troche sie bios krzywil, ale w koncu ustawilem. Napiecia dla pamieci i pozostale na auto.

Restart i maszyna wstala bez bolu.

Pamieci sa na liscie 'qualified vendor list'...

 

Maszyny jeszcze nie 'oc' - jedna proba i zwiecha - bez restartu i musialem clr rtc zapodac :/

Jakos BIOS nie radzi sobie z automatycznym przywracaniem ust. domyslnych.

Dzis bede probowal dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak jest wreszcie z tymi rewizjami Tej płyty. Czy wszystkie wersje 1.03G mają w biosie regulacjie VMCH do 1.85v bo pare postów wcześniej gość pisze że ma wersje 1.03G a w biosie ma VMCH max 1.65v. Jak tak jest to jak pytac w sklepie żeby tą co czeba z 1.85v vMCH kupić. Dzieki za pomoc bo już ma mętlik w głowie. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to jesli mobo z SN wyzszym niz 68 (rev. 1.03g) nie maja wszystkie 1.85V na MCH to bajzel niemaly :)

Jesli naprawde tak jest, to ASUS nie panuje na swoja technologia ani specyfikacjami :(

 

Zapytalem ich ostatnio o uklad HDCP w karcie ASUS GF 7600GT 2xDVI - odp. mnie nie zaskoczyla, ale wkurzyla nieco - "nie wiem, zapytam producena w Chinach". Naprawde profi podejscie, tym bardziej, ze minal ponad tydzien od tego maila i dalej njusow brak :)

Za to znalazlem na stronie NVidii info, ze stery 93.71 posiadaja "Wbudowana obsługa protokołu ochrony treści HDCP w złączach DVI lub HDMI." :D

 

OK. tyle tytulem OT.

 

Pytanie: ilu z Was wkurzylo sie na tyle na piekarnik na MB, ze zrzucil radiatory asusa i zmienil paste na inna (jaka najlepsza) oraz montowal inne chlodzenie (jakie skuteczne, ale CICHE)?

Wiem, ze sporo takich odpowiedzi jest i w gOOgle'ach, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: ilu z Was wkurzylo sie na tyle na piekarnik na MB, ze zrzucil radiatory asusa i zmienil paste na inna (jaka najlepsza) oraz montowal inne chlodzenie (jakie skuteczne, ale CICHE)?

Znalazłem cosik takiego ==> ( http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=110193 )

 

Recommended Chipset Heatsinks:

Thermalright HR-05 (use asus clip)

Thermalright HR-05 SLI (use asus clip)

Thermalright NB-1/C

Thermaltake Extreme Spirit II

Swiftech whatever they're called

ASUS stock cooler + 40mm fan

 

(weź pasywne)

 

A pasta ? Proponuje OCZ Ultra 5+ lub Arctic Silver 5

 

 

 

Ricci (poniżej) tez dobrze mówi, no i ta cena. Kiedys sie do niego przymierzałem i pewnie znowu sie przyjrzę temu bliżej.

 

 

BTW

Dzisiaj pożyczam na nockę nowe pamięci (inne). Zobaczymy co one pokażą.

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich Urzytkowników Asus P5w Dh Deluxe.

 

Czy płyty te w wersji 1.03G zgodne sa już z wersja PCI 2.2 bo z tego co wyczytałem to w starszych wersjach zgodne były tylko z wersja 2.3 bo ja ma karte satelitarna skystar2 i ona poczebuje do działania specyfike PCI 2.2 bo w specyfice PCI 2.3 płyta może dostarczyć 3.3v a ta karta poczebuje 5v do dziłania które jest dawane w specyfice PCI 2.2

 

Więc ja jest wreszcie z ta wersja 1.03G jest zgodna z PCI 2.2 czy nie. dzieki za Odpowiedz

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

zapodaj proszę tę teorie :mur: może przestaną nawiedzać mnie koszmary lub nie będę spać wcale :blink:

Witaj! Widzę, że masz identyczny problem jak ja...

 

O! O! O! to samo mam. Na 266 lub jakiejś innej szynie zapodam pracę pamięci 800Mhz (asynchronicznie) i wszystko jest OK! Ale do pewnego momentu, bowiem jak jest szyna powyżej 370 to zmiana stosunku szyna/pamięć nie pomaga.

 

Widzę że muszę pożyczyć od kogoś inne pamięci i zobaczyć jak to będzie. Jak mi sie uda cosik wyrwać i zrobić testy to dam znak. <_<

 

@kszonek

jak twoje będzie na wierzchu to się załamie, tyle kasy, tyle kasy !!!! ja pierd......

 

A tak pięknie miało być :mur:

Wybrałem te płytę bo ma dwa kontrolery IDE oraz że jest mniej chimeryczna w stosunku do pamięci. Obaczymy.

Ja dysponuję identycznymi geilami, identycznym prockiem tylko inną mobo - Biostar Tforce 965PT. Na dzielniku 2:3 memki chodzą do 480 MHz (CL4-4-4-14) na mega dużym napięciu równym 2,11 real. Na dzielniku 4:5 max screen 400 MHz (bez róznicy czy to "5", "4" itp., maksymalna praca to ok. 390 MHz, dzielnik 1:1 max stabilne 370 MHz na samych "3", luzowanie nic nie daje -> powyzej 385 MHz mobo nie bootuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 1601 juz sie pojawil i stad moje pytanie - czy ktos juz moze sprawdzal czy wnosi on cos nowego niz tylko to co jest w jego opisie(Memory Remap Feature dla systemow 64-bitowych)

 

I przy okazji jeszcze trzy pytania/problemy ktore pojawily sie podczas mojego miesiecznego uzytkowania tej plytki:

1. Czy u was tez mikrofon jest tak strasznie cichy? U mnie po prostu masakra - jak gadam przez skypa to musze naprawde glosno krzyczec zeby druga strona mnie w miare dobrze slyszala;/

 

2. "MP3-in" wszystko fajnie - dziala przy wyłączonych kompie, ale jak tylko wlacze kompa, przejdzie POST i zacznie sie winda ladowac to od razu dzwiek z mp3-in jest wyciszany(moze nie w 100% ale tak w 95%) - jest na to jakis fix?

 

3. Pilot - fajna sprawa... ale - w winampie sciszanie dziala strasznie powolnie - jedno nacisniecie klawisza na pilocie = 1% zmiany glosnosci pod winampem, co owocuje tym, ze jesli chce zdjac 50% to musze jak glupi naciskac ten klawisz 50 razy;/;/;/ - zna ktos na to jakis sposob? zmodowany program do pilota? plug-in do winampa? jakis zewnetrzny program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict

Mam własnie pozyczone Good "GOD" Ramy 667 Cl5 (standardowe nie PRO, kości oznaczone przez WILKA -> GOOD RAM).

 

Testowałem je krótko, też się wywalają. Płyta bootuje, winda nawet chodzi na FSB410 (asynchroniczne taktowanie) jednak i tu problemy się pojawiają, testów nie przechodzą, choć troszkę później się wykrzaczają. Będę próbował testować pamięci na innych płytach, jak się cosik ruszy w temacie to dam znać. Już padam na ryj :blink:

 

Szczerze mówiąc muszę troszkę odpocząć od sprawy (od testowania, nie czytania ;) ). Po 2 tygodniach mam już troszkę dosyć. :mur: Troszkę czasu muszę poświęcić na wykorzystanie mojego C2D w celach rozrywkowych, bo nawet tak licho podkręcony ma kopa, ale.... sami wiecie.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cosik takiego ==> ( http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=110193 )

 

Recommended Chipset Heatsinks:

Thermalright HR-05 (use asus clip)

Thermalright HR-05 SLI (use asus clip)

Thermalright NB-1/C

Thermaltake Extreme Spirit II

Swiftech whatever they're called

ASUS stock cooler + 40mm fan

 

(weź pasywne)

 

A pasta ? Proponuje OCZ Ultra 5+ lub Arctic Silver 5

Ricci (poniżej) tez dobrze mówi, no i ta cena. Kiedys sie do niego przymierzałem i pewnie znowu sie przyjrzę temu bliżej.

BTW

Dzisiaj pożyczam na nockę nowe pamięci (inne). Zobaczymy co one pokażą.

Dzieki za info - zaopatrze sie w paste AS 5 (OCZ U5+ nie ma w komputronie, a tam sie zaopatruje) i bedzie dzialal.

 

Mam pytanie - czy montowaliscie TT HR-05 /05 SLI na oba czipy - tzn SB i NB, czy tylko jeden z nich?

Co ciekawe na stronie TT jest info, ze HR-05 nie pasuje na nasza plyte :( Ale ze ich ktos uzywa, zakladam, ze da sie go zapakowac i nie bedzie kolidowal z pamieciami, grafa i boxowym coolerem C2D (mysle tutaj o HR05, a HR-05 Sli na SB).

 

Jeszcze jedno pytanie - po zrzuceniu stockowego coolera z NB czy chlodzicie jakos mosfety? Wczesniej byl na nich radiator zeberkowy.

 

Z gory dzieki za info.

 

BTW - Scythe Ninja posiada 120mm cooler. Ktos go uzywa? Probowaliscie moze zamienic go na 120mm Fandera? Uzywam Fandera 120mm i jest ciiiiiszaaa :)

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Ninja posiada 120mm cooler. Ktos go uzywa?

Tiaaa, używam go z regulatorem napięcia/obrotów od Pentagrama i jest.... ciiiicho (620 obr.) Choć wiem, że to jest względne (każdy ma inne preferencje w tym temacie). Jednak musisz wyłączyć ignorowanie obrotów wentyla na CPU w BIOSIE, bo krzyczy przy restarcie. Dla płyty 600 to za mało :D Z tego co pamiętam nie woła powyżej 900 obr. a maks dla tego wentyla to chyba 1200 - 1300 obr. (przy domyślnym napięciu).

 

Na pasywnym też chodzi bez zwiech, ale Ninja wówczas jest bardzo ciepła na całej swej długości, a i procek też się poci znaczniej B-).

 

 

Na marginesie.

Pasty osiągają swoja docelową przewodność po wygrzaniu tj. ok. +- 200 godzinach.

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,p5w dh ma sli????myslalem,ze crossfire a nie sli???Czy bios 1503 cos wnosi???

Czesc,

 

1503 'cos' wnosi - zajrzyj na strone wczesniej gdzie jest link do strony (niemieckiej) z BIOSami - sa info w czym sie rozni od reszty :)

Poza tym (takze w tym watku - pare postow wczesniej) jest juz info ze jest BIOS 1601 (jak sie nie pomylilem ;)) :)

 

P5W wspiera crossfire (widac i w opisach plyt i w watku) a takze SLI - za pomoca sterownikow - specjalnie przygotowanych.

 

BTW - pytanko dotyczace ASUS Update Utility - ktos ma pomysl dlaczego aplikacja wyrzuca mi info, ze NIE ZNALEZIONO PLYTY ASUS?!

Probowalem ja zainstalowac na w2k i zonk!...

 

Info: m.in. w DX diagnostic mam info o plycie wygladajace tak: "USTEK [...]" - zjadlo gdzie 'AS'!

Nie wiem na ktorym etapie do tego doszlo i czy to problem plyty (BIOS?), czy ktorychs ze sterownikow - ktos ma 'pomysla'?

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI dziala na modowanych sterach.

btw : wlasnie odebralem P5W DH z vmch 1.85 :wink: SN : 6AM0ACC17598 - dla ciekawskich numerkowiczow.

A mozna wiedzieć gdzie w jakim sklepie internetowym ja kupiłes i czy jest to wersja 1.03G bo ja wysłąłem do paru sklepów zapytanie o wersje 1.03G ale jakos tylko jeden odpisał że ma wersje 1.02G a reszta narzie nie odpisuje. Mój numer gg 8487778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Uncle

Nie jest dobrze, może kwestia timingów? A może procek ma FSB wall... albo pamięci :/

@Xtreme Addict

Procka raczej nie podejrzewam o tę zbrodnię. Płyta lub RAM. Potrzeba mi więcej danych porównawczych. A dane nadejdą, cierpliwości B-)

 

@all

Będę miał do wyboru, za jakieś dwa tygodnie (wziąć na testy) nową płytę i RAM (co polecacie biorąc pod uwagę nasze problemy). ASUS P5B, Gigabyte (na 965) ? Kingson, Corsair, Patriot ? (800 wchodzą tylko w grę --> życzenie klienta)

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI dziala na modowanych sterach.

btw : wlasnie odebralem P5W DH z vmch 1.85 :wink: SN : 6AM0ACC17598 - dla ciekawskich numerkowiczow.

 

nigdzie nie moge tych sterownikow znalezc,trzeba cos jeszcze dodatkowe przerabiac???czy moglbys mi pomoc znalezc te sterowniki???to maja byc stery do plyty rozumie sie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie moge tych sterownikow znalezc,trzeba cos jeszcze dodatkowe przerabiac???czy moglbys mi pomoc znalezc te sterowniki???to maja byc stery do plyty rozumie sie????

Sa to sterowniki Do karty Graficznej Wpisujesz w Google: 85.96Mod i szukasz żrudła do ściągnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HR05 nie pasuje ani na NB ani na SB.

Ja na SB mam Zalmana. Na NB wodę.

Regulatorów napięcia moim zdaniem nie warto chłodzić przy dobrym przepływie powietrza chyba, że używacie więcej niż 1,6V core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all

Będę miał do wyboru, za jakieś dwa tygodnie (wziąć na testy) nową płytę i RAM (co polecacie biorąc pod uwagę nasze problemy). ASUS P5B, Gigabyte (na 965) ? Kingson, Corsair, Patriot ? (800 wchodzą tylko w grę --> życzenie klienta)

 

Pamieci - jesli mozesz, to zapodaj Corsair lub Patriot :)

Nie wiem jakie bedziesz mogl dorwac, ale ja mam takie jak w sygnaturze i meczy mnie czy dadza sie dobrze krecic :D

Ew. jesli mozesz, to pamieci na 1066 - jak sie nie myle, to powinny dzialac wowczas 1:1 z FSB.

 

Plyta - wolna wola Twoja :) Tak G na 965 jak i P5B (no i popularna PW64 Pro...) mnie interesuja :)

 

 

HR05 nie pasuje ani na NB ani na SB.

Ja na SB mam Zalmana. Na NB wodę.

Regulatorów napięcia moim zdaniem nie warto chłodzić przy dobrym przepływie powietrza chyba, że używacie więcej niż 1,6V core.

 

Dzieki za info :) Zarzuce chyba zalmana na SB. a na razie zostawie stock na NB. Docelowo (jak obrobie bank - dzis niestety zmiana skrzyni biegow w poganiaczu, bo do pracy czyms musze jezdzic) zapodam wlasnorecznie zestawiony WC'et.

Na MB i tak wiecej niz 1.65 nie wrzuce, bo plyta rev. 1.02 :/ Hard modow nie mam w planach :)

 

 

@rafi27 - no i jak? znalazles? testowales? Podziel sie uwagami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o p5w-dh 1.03g SN 610839138XXX czy ta wersja będzie miła vMch do 1.85v :?

Hehe, dobre pytanie :)

Mysle, ze powinna miec - takie przynajmniej jest oficjalne stanowisko ASUSa :)

Ktos na tym forum pisal jednak, ze ma rev. 1.03g, ale VMCH jedynie 1.65 mial :)

Ja bym zapytal sprzedawcy, czy wymieni plyte, jesli okaze sie, ze VMCH jest 1.65V, a wg. ASUSa w tej rev. ma byc 1.85V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsadzilem ta mobo do obudowy i 6300. I hmm poczatku bylem pod wielkim wrazeniem asusa. Dodatki, bajery itp. Mam obudowe chieftec dragon midi, jak zamkne obudowe to mam 60 stopni na procku w idle, jak zdejme klape to mam 45. Mozna ufac asus probe2? Do tego zauwazylem ze dyski mi sie bardziej grzeja niz wczesniej... Zasilacz chieftec 360W wydmuciach!e z tylu BARDZO gorace powietrze. Wczesniej na venice tego nie bylo :/

Nie zakladalem tego coolera na mobo bo i tak wentyl intela jest glosny. Moze to to plyta wydziela az tyle ciepla? Zauwazylem tez ze jak przekraczam 350 fsb to jak daje zapisz w biose to sie wylaca komputer ;0 Dziwne rzeczy ogolnie sie dzieja, pierwszy post po wlozeniu trwal z minute... teraz sa juz szybsze. Ogolnie plyta fajna ale tajemnicza. btw to wifi ma zasieg wiecej niz przyzwoity, uzywam pocketpc jako telefony w skype :)

 

Update- na 400fsb smiga bez problemow, 2800Mhz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsadzilem ta mobo do obudowy i 6300. I hmm poczatku bylem pod wielkim wrazeniem asusa. Dodatki, bajery itp. Mam obudowe chieftec dragon midi, jak zamkne obudowe to mam 60 stopni na procku w idle, jak zdejme klape to mam 45. Mozna ufac asus probe2? Do tego zauwazylem ze dyski mi sie bardziej grzeja niz wczesniej... Zasilacz chieftec 360W wydmuciach!e z tylu BARDZO gorace powietrze. Wczesniej na venice tego nie bylo :/

Nie zakladalem tego coolera na mobo bo i tak wentyl intela jest glosny. Moze to to plyta wydziela az tyle ciepla? Zauwazylem tez ze jak przekraczam 350 fsb to jak daje zapisz w biose to sie wylaca komputer ;0 Dziwne rzeczy ogolnie sie dzieja, pierwszy post po wlozeniu trwal z minute... teraz sa juz szybsze. Ogolnie plyta fajna ale tajemnicza. btw to wifi ma zasieg wiecej niz przyzwoity, uzywam pocketpc jako telefony w skype :)

 

Update- na 400fsb smiga bez problemow, 2800Mhz teraz.

Te procki wymagaja min. 16A na zasilce 12V, wiec sprawdz czy Twoj zasilacz daje tyle.

Poza tym 16A to minimum - i jesli uzywasz kilku dyskow i/lub napedow CD/DVD, paru kart pci lub mocniejszej grafy wymagajacej dodatkowego zasilania, to nawet bez OC zasilka bedzie sie gotowac!

Ja zmienilem zasilacz na Tagana 430W U15 (jak w sigu) i problemy zniknely! Ma on 12cm wentyl, i ani nie jest cieply, nic nie wyje, cisza i spokoj (jak ktos zainteresowany, to oddam go pare PLN taniej niz kupilem 2mce temu - chce jeszcze mocniejszy :)).

 

Co do temperatur - ja mialem tak samo - w idle'u mialem 55'C-60'C bez podkrecania!

Zmienilem obudowe, dodalem dwa fandery (12cm do wydmuchu powietrza z okolic procka i 92mm do nadmuchu powietrza do obudowy - na HDD). Temp. na procku spadly o 10-15'C, a HDD spadla do ok. 30'C (25-35).

Roznica spora :)

 

Nie wiem czy twoj wentyl boxowy procka wyje w idle'u bez OC, czy po OC.

U mnie (bez OC) jest cichutki! Jedynie grafa od czasu do czasu jest glosniejsza :D

 

Nie montuj tego wentylatora ASUSa na radiator na mosfetach! Spowoduje zamieszanie w przeplywie powietrza i temp. moze Ci podniesc. Ten wentyl stosuje sie kiedy masz chlodzenie pasywne, albo WC :)

 

BTW. Ktorej wersji BIOSu uzywasz, jakie ramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...