Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Te procki wymagaja min. 16A na zasilce 12V, wiec sprawdz czy Twoj zasilacz daje tyle.

Poza tym 16A to minimum - i jesli uzywasz kilku dyskow i/lub napedow CD/DVD, paru kart pci lub mocniejszej grafy wymagajacej dodatkowego zasilania, to nawet bez OC zasilka bedzie sie gotowac!

Ja zmienilem zasilacz na Tagana 430W U15 (jak w sigu) i problemy zniknely! Ma on 12cm wentyl, i ani nie jest cieply, nic nie wyje, cisza i spokoj (jak ktos zainteresowany, to oddam go pare PLN taniej niz kupilem 2mce temu - chce jeszcze mocniejszy :)).

 

Co do temperatur - ja mialem tak samo - w idle'u mialem 55'C-60'C bez podkrecania!

Zmienilem obudowe, dodalem dwa fandery (12cm do wydmuchu powietrza z okolic procka i 92mm do nadmuchu powietrza do obudowy - na HDD). Temp. na procku spadly o 10-15'C, a HDD spadla do ok. 30'C (25-35).

Roznica spora :)

 

Nie wiem czy twoj wentyl boxowy procka wyje w idle'u bez OC, czy po OC.

U mnie (bez OC) jest cichutki! Jedynie grafa od czasu do czasu jest glosniejsza :D

 

Nie montuj tego wentylatora ASUSa na radiator na mosfetach! Spowoduje zamieszanie w przeplywie powietrza i temp. moze Ci podniesc. Ten wentyl stosuje sie kiedy masz chlodzenie pasywne, albo WC :)

 

BTW. Ktorej wersji BIOSu uzywasz, jakie ramy?

1. Zasilacz zaraz zamowie konkretny jakis;)

2. Obudowe mam spora i obszerna, nie mam z tylu wiatrakow bo nie lubie halasu, w tej chwili obudowa otwarta jest i 52 stopnie w idle, taktowanie nie ma najmniejszego wplywu na temperature. Na stock jest tyle samo. Pobawie sie w zmniejszanie napiecia zaraz.

Dyski mam chlodne jak otwarta obudowa... bede musial kupic ze 3 wiatraki chyba niestety.

Sam cooler boxowy uwazam ze jest glosny, sluchac taki szum nieprzyjemny. Wczesniej na freezer64 bylo duzo ciszej.

3. Bios wersja 1305 - tak pokazuje cpu-z nie chce mi sie restartu robiec.

4. Pamiec to 1GB Kingmax Mars 800.

 

Update:

Nie wiem jak to sie stalo ale teraz zobaczylem w core temp ze mam 45 na kazdym core. Jak to mozliwe ze pare godzin i mam 7 stopni mniej w idle? Wczesniej robilem rozne benchmarki itp. Lodowki nie otworzylem w kuchni. Zloma nawet nie restartowalem ani razu. Generalnie bawilem sie shrinkiem tylko.

Czy zmiana na SCYTHE Infinity da nizsze temperatury w stresie i czy wejdzie nad karta graficzna czy trzeba bedzie ja przelozyc w nizszy slot? Bo tak patrzac na ten radiator to wydaje sie olbrzymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znalazlem,ale to mialo by smigac z 2x8800GTX a nie wiem,czy te sterowniki obsluza te karty :)

Rafi27- co ty obrabowales transport z NVidii i przejales elektrownie atomowa, ze laczysz dwa 8800GTX? :D

 

BTW - rozumiem, ze laczysz to na tej wlasnie plycie? :)

Jestem ciekaw jak i w jakim trybie to pojdzie (x8, x16) :)

Opisz wrazenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruje do wszystkich urzytkowników Asus P5w Dh Deluxe w wersji 1.03G i Vmch 1.85v jakie macie piersze 2 cyfry SN np. 69xxxx bo szykam po sklepach tej płyty w wersji 1.03G ale nie wiem co ma bys w SN żeby była na 100% z Vmch 1.85v Prosze Pomurzcie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Ktoś mi wytłumaczyć, jak należy ustawić w biosie, ewentualnie w systemie, aby działał Intel Speedstep , Ta technologia jest według specyfikacji na stronie Intela obsługiwana przez E6400. U mnie mimo obciążenia procesora do 2-3%, proces bezczynności wynosi 99%, procesor cały czas jest na pełnej częstotliwości tzn. 2136-7 MHz (CPU-Z - najnowsza wersja) . Nic nie jest podkręcone. System to WinXPSP2 aktualizowany, bios 1407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruje do wszystkich urzytkowników Asus P5w Dh Deluxe w wersji 1.03G i Vmch 1.85v jakie macie piersze 2 cyfry SN np. 69xxxx bo szykam po sklepach tej płyty w wersji 1.03G ale nie wiem co ma bys w SN żeby była na 100% z Vmch 1.85v Prosze Pomurzcie :cry:

68xxxxxx - obecna i poprzednia i obie miały Vmch 1,85V

67xxxxxx - miałem jako pierwszą i miała Vmch 1,65V

 

Testowałem biosy.

1506 bez zmian w stosunku do 1503.

1601 nie wstaje na tych samych ustawieniach pamięci (dzielnik 4:5). Wygląda na niedopracowany.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

68xxxxxx - obecna i poprzednia i obie miały Vmch 1,85V

67xxxxxx - miałem jako pierwszą i miała Vmch 1,65V

 

Testowałem biosy.

1506 bez zmian w stosunku do 1503.

1601 nie wstaje na tych samych ustawieniach pamięci (dzielnik 4:5). Wygląda na niedopracowany.

Hmm a mił ktos wersje 1.03G ale z liczbami zaczynjacymi się od 61xxxx bo w jednym sklepie internetowym jest taka wersja i zastanawiam się co to może byc czy ma te vMCH 1.85v czy nie ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia na 1.03G:

1,3000 na cpu 1,30

1,3250 na cpu 1,32

1,4000 na cpu 1,39

1,5000 na cpu 1,48

1,6000 na cpu 1,61

 

Super :) 0 dropa :) IDLE I STRESS NIC NIE ZMIENIA. Aha i jedna sprawa. Jak ma działać C1E czyli obniżanie vcore w idlu musi być na AUTO. W przyciwnym wypadku NIE DZIAŁA mimo właczonej funkcji C1E i Speed Step.

 

Ale v memorków dno...

1,80 na memkach 1,81

1,90 na memkach 1,84

2,00 na memkach 1,85

2,10 na memkach 2,00

2,20 na memkach 2,08

2,30 na memkach 2,19

2,40 na memkach 2,24

 

Ale sie zdenerwowałem... Bardzo się zdenerwowałem

O ile z cpu sie zgodze, to vdimm nie wiem jak mierzyles, albo masz jakas lewa wersje mobo.

 

U mnie na rev 1.03G z 1.85Vmch - mem 2.4V w biosie = 2.41 na mosfecie w stresie. Wiec ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jestem cienkawy w OC, ale niestety brak mi czasu na szukanie po necie step-by-step instrukcji :/

 

Probowalem ostatnio i przy 350FSB (reszta na auto z pamieciami i napieciami wlacznie) winda (w2k) wstala grzecznie, boxowy wentyl wyl. jak opetany, ale po zaladowaniu GUI auto-reset :/ qpa :(

Na FSB 300 podobnie - nie wiem czy to kwestia doboru pozostalych ustawien, czy przegrzewania sie procka, ale drazniacy...

Ktos ma pomysly - zmiana ustawien/chlodzenia (najpierw?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanko,do ktoreg slotu najlepiej wpiac dysk sata???do raid czy do gniazda sata???Czy jest jakas roznica jak dysk bedzie jako fourt master lub third master????Czy jest wogole mozliwosc aby dysk sata byl jako second master,bo nie moge tego wyczaic.Prosze o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanko,do ktoreg slotu najlepiej wpiac dysk sata???do raid czy do gniazda sata???Czy jest jakas roznica jak dysk bedzie jako fourt master lub third master????Czy jest wogole mozliwosc aby dysk sata byl jako second master,bo nie moge tego wyczaic.Prosze o podpowiedzi.

Elo,

 

Jesli 'ju-spik-end-komprendo-inglisz' to znajdziesz wiekszosc odpowiedzi w instrukcji obslugi do tej mobo :)

Jesli 'nie komprendo' to i google w pl pomoga ;)

 

Jesli nie masz raid'a (u?) i uzywasz tylko 1hdd (z systemem?) to wepnij w SATA1 - prosto, skutecznie, bez wiekszego stresu.

 

Ostatnio zrobilem mix - hdd EIDE (lub PATA jak kto woli) z systemem w2k sp4, podpiety pod EIDE 1 podpialem do SATA1 przez przejsciowki EIDE-SATA Gigabyte'a.

Dysk w BIOSie widziany jest jako 3rd (third) master i system z-boot-owal sie bez problemow i tak samo dziala :)

 

W przypadku portow SATA kazdy dysk jest (chyba ;)) Master, poniewaz 1 gniazdo SATA = 1 przewod SATA = 1 HDD SATA - czili krotko i na okrągło - jedno gniazdo = 1 urządzenie (dysk) i Slave'a nie bedzie :)

Inaczej moze to wygladac jesli jest RAID postawiony, ale osobiscie nie bawilem sie RAIDem na SATA i nie odpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz zaraz zamowie konkretny jakis;)

2. Obudowe mam spora i obszerna, nie mam z tylu wiatrakow bo nie lubie halasu, w tej chwili obudowa otwarta jest i 52 stopnie w idle, taktowanie nie ma najmniejszego wplywu na temperature. Na stock jest tyle samo. Pobawie sie w zmniejszanie napiecia zaraz.

Dyski mam chlodne jak otwarta obudowa... bede musial kupic ze 3 wiatraki chyba niestety.

Sam cooler boxowy uwazam ze jest glosny, sluchac taki szum nieprzyjemny. Wczesniej na freezer64 bylo duzo ciszej.

3. Bios wersja 1305 - tak pokazuje cpu-z nie chce mi sie restartu robiec.

4. Pamiec to 1GB Kingmax Mars 800.

 

Update:

Nie wiem jak to sie stalo ale teraz zobaczylem w core temp ze mam 45 na kazdym core. Jak to mozliwe ze pare godzin i mam 7 stopni mniej w idle? Wczesniej robilem rozne benchmarki itp. Lodowki nie otworzylem w kuchni. Zloma nawet nie restartowalem ani razu. Generalnie bawilem sie shrinkiem tylko.

Czy zmiana na SCYTHE Infinity da nizsze temperatury w stresie i czy wejdzie nad karta graficzna czy trzeba bedzie ja przelozyc w nizszy slot? Bo tak patrzac na ten radiator to wydaje sie olbrzymi.

BIOS - jest OK.

Temp. w idle - albo sprawdzales innym programem, albo np. pomyliles z innymi - detale ;) Program PC Probe ASUSa jest raczej malo wiarygodny.

HDD - ja wrzucilem 1 Fandera 92mm (takiej wielkosci mam miejsca w obudowie :D) na 2HDD i pasuje - na min. obrotach (700rpm) pracuje cicho, a temp, HDD waha sie miedzy 25-35'C (40'C max w max. stresie).

U mnie cooler boxowy ogolnie cichy jest - ale zaznaczam - bez OC! przy malym OC juz halasuje. Moze pora zmienic paste i cooler na freezer'a albo ninja? ;) WC byloby lepsze, ale... ceny...

Zasilka - dosc istotny element dla procka i innych elementow. U mnie tagan 430W daje rade i sie nie grzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E pojawiła sie już wersja tej płyty 2.00 przynajmniej tutaj jest z tego co sie pytałem to róznice polegaja na cenie i tym że ma Bloototh a tak pozatym co nie wiem czym sie różni co myslicie o tym

Asus P5W DH Deluxe Rev2.0 :D

Super, jeszcze troche i bedzie miala wbudowana mikrofalowke i odkurzacz

 

Jak DH to isc na calego.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieżle rafi27 udało ci się aż 445fsb wycisnąc z tej Asus P5w Dh Deluxe jaka masz wersje i czy to zrobiłes na zwykłej czy na zmodowanej Asus P5w Dh Deluxe :lol:

 

na zwyklej revizji 1.02 z vmch 1.65v,byloby niezle gdyby poszlo 9x445Mhz a nie 8x445Mhz,bios 1407

Edytowane przez rafi27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi27- co ty obrabowales transport z NVidii i przejales elektrownie atomowa, ze laczysz dwa 8800GTX? :D

 

BTW - rozumiem, ze laczysz to na tej wlasnie plycie? :)

Jestem ciekaw jak i w jakim trybie to pojdzie (x8, x16) :)

Opisz wrazenia :)

8800 wymaga slotu PCI-E x16 - nie zadziala na x8, wiec dla SLi potrzebna jest plyta z podwojnym x16 .

 

 

 

68xxxxxx - obecna i poprzednia i obie miały Vmch 1,85V

67xxxxxx - miałem jako pierwszą i miała Vmch 1,65V

 

Testowałem biosy.

1506 bez zmian w stosunku do 1503.

1601 nie wstaje na tych samych ustawieniach pamięci (dzielnik 4:5). Wygląda na niedopracowany.

A jak z 1602 ? ponoc poprawiali cos wlasnie w nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,moj E6600 idzie 445x8 a nie chce pojsc stabilnie powyzej 415x9???Nie kumam oco chodzi.jakie sa max dopuszczalne temperatury na tym procesorze i jakie temp jader???Moze dlatego nie chce pojsc na x9.

Może trzeba podnieść V dla proca.Temp ok 60C

 

na zwyklej revizji 1.02 z vmch 1.65v,byloby niezle gdyby poszlo 9x445Mhz a nie 8x445Mhz,bios 1407

Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z ta temperatura jest tak,ze jak podnosze napiecie proca do 1,6v do temperatury jajek skacza nawet do 62,5c i wtedy chyba lapie zwieszki,moze to nie proc mnie ogranicza tylko temperatura????Jakie mozna miec max tamp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany, a nie widzisz drobnej roznicy ~200mhz na procku pomiedzy 445x8 a 415x9 ? Bo to zasadnicza roznica moim zdaniem...V core zdecydowanie pomoze.Mysle ze temp pownien wywalic dopiero ok 65*C natomiast nie polecam na dluzsza mete tak jechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sa u mnie szokujace. Co z tego ze mam 45 w idle ale przy analizie dvd shrinka mam 70 stopni na stock zegarach. Odczyt za pomoca core temp.

Tego coolera nie da sie chyba zle zalozyc prawda? Buda teraz otwarta. Jednak chlodny c2d to jednak mit? Jaki cooler mozecie zaproponowac? Zalezy mi bardzo na ciszy. Co ciekawe encoding mniej musi obciazac procka bo spada temperatura do 65 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sa u mnie szokujace. Co z tego ze mam 45 w idle ale przy analizie dvd shrinka mam 70 stopni na stock zegarach. Odczyt za pomoca core temp.

Tego coolera nie da sie chyba zle zalozyc prawda? Buda teraz otwarta. Jednak chlodny c2d to jednak mit? Jaki cooler mozecie zaproponowac? Zalezy mi bardzo na ciszy. Co ciekawe encoding mniej musi obciazac procka bo spada temperatura do 65 stopni.

Za mało pasty miałem to samo .On poprostu żle dolega do proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy P5w DW :D

Od tygodnia sam dołączyłem do tego grona. Właściwie udało mi się płytę okiełznać aż ... wczoraj dotarł freezer 7 pro i.... qfan na procu przestał działać zgodnie z przeznaczeniem. Wygląda to tak iż płyta po restarcie, uruchomieniu etc... niezależnie od ustawienia opcji qfan wykręca wentyl na maksymalne obroty. Dopiero ręczne włączenie Qfana w AI boosterze wywołuje pożądane efekty i co ciekawe nie wystarczy zapisać tego jako np profil 1 bo po restarcie sytuacja się powtarza. Efekt ten nie występuje na ustawieniach standardowych AIboostera (1 przycisk) bez OC. CMOS czyściłem zworką i pomogło tylko do pierwszego wejścia do biosu, aiboostera przeinstalowałem i :mur:

 

Mieliście może podobny przypadek? Wiecie jak się pozbyć tych natrętnych wysokich obrotów? Włączanie w Ai boosterze po każdym odpaleniu jest delikatnie mówiąc upierdliwe :(. Czyżby nie było innej rady jak zamiast qfana użyć fanmata leżącego do tej pory w zapasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...