Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem grafikę ATI1900 na GF8800GTX

Po włączeniu kompa bios mi okrutnie zwolnił.

 

Przełączanie różnych parametrów odbywa się skokami co sekundę.

Szybciej się nie da. Do tego za każdym razem mruga ekran.

Myślałem że to coś u mnie, ale mój kolega ma taki sam zestaw i u niego jest podobnie.

 

Może to wina chipsetu Intela + karta nvidia

 

Po wgraniu windy wydajność jest normalna.

Zmiana biosu nic nie dała.

 

może macie jakiś pomysł, co może być nie tak

Z twojego opisu mam tylko jeden blad.

Otoz przy starcie kompa bardzo dlugo widnieje ekran "P5W dh", ale same opcje w biosie przelaczaja sie w normalnym tempie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis zakupilem p5wdh,pdp patriot,e6400,tagan580,galaxy7900gs, a pisze bo mam problema

poskladalem wszytskie czesci do kupy i...

i wielkie G wentyle ruszaja dysk pracuje <tak mi sie zdaje> ale nic nie wyswietla na monitorze , po paru sekundach mam sygnal z spickera 1dlugi 3krotkie , wyczytalem ze to moze byc grafa ale moze macie inne pomysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis zakupilem p5wdh,pdp patriot,e6400,tagan580,galaxy7900gs, a pisze bo mam problema

poskladalem wszytskie czesci do kupy i...

i wielkie G wentyle ruszaja dysk pracuje <tak mi sie zdaje> ale nic nie wyswietla na monitorze , po paru sekundach mam sygnal z spickera 1dlugi 3krotkie , wyczytalem ze to moze byc grafa ale moze macie inne pomysly

Sprawdzić na innej grafice? Sprawdzić czy karta jest właściwie zamontowana? Podłączyć zasilanie karty? W instrukcjach czasem mądre rzeczy drukują.

Edytowane przez greg sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis zakupilem p5wdh,pdp patriot,e6400,tagan580,galaxy7900gs, a pisze bo mam problema

poskladalem wszytskie czesci do kupy i...

i wielkie G wentyle ruszaja dysk pracuje <tak mi sie zdaje> ale nic nie wyswietla na monitorze , po paru sekundach mam sygnal z spickera 1dlugi 3krotkie , wyczytalem ze to moze byc grafa ale moze macie inne pomysly

 

Mam ta sama plyte, procka, zasilacz i grafike... moim zdaniem nei podlaczyles zasilania dodatkowego od grafiki. Ale moge sie mylic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do BIOSu, poniewaz obecnie uzywam najnowszego, ktory jest oficjalnie dostepny na stronie Asusa. Na tym biosie moge stabilnie osiagnac max. FSB ~453MHz. Czy są dostępne jakieś inne (zmodowane) BIOSy ktore pozwolą mi na osiągnięcie wyższego FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele opinii, że 1305 jest jak do tej pory najlepszy. Może go przetestuj?

Ja na nim mogłem używać więcej dzielników pamięci. Jednak teraz używam 1506 bo ładnie z nim pracują pamięci Goodram 800 Pro na timingach 3-3-3-8 ale tylko na dzielniku 1:1.

 

Pozatym po tym jak wyłączyłem pilota z autostartu (wisi jako gadget na budzie) płyta działa bardzo fajnie i stabilnie. Znam jej możliwości i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, która płyta jest wydajniejsza:

Asus P5w Dh Deluxe, 975X

czy:

Abit AW9D Max, 975X

I jeszcze pytanko do @Martinii, gdzie dopadłeś tą płytkę z revision: 1.04G?

Asus P5W DH Deluxe

Jaka jest różnica między revision: 1.04G, a 1.03G?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele opinii, że 1305 jest jak do tej pory najlepszy. Może go przetestuj?

Ja na nim mogłem używać więcej dzielników pamięci. Jednak teraz używam 1506 bo ładnie z nim pracują pamięci Goodram 800 Pro na timingach 3-3-3-8 ale tylko na dzielniku 1:1.

 

Pozatym po tym jak wyłączyłem pilota z autostartu (wisi jako gadget na budzie) płyta działa bardzo fajnie i stabilnie. Znam jej możliwości i jestem bardzo zadowolony.

hmm, a czy ten BIOS ktory podales, czyli 1305 jest BIOSem zmodowanym czy jest to zwyczajny BIOS od Asusa?

 

No i mam mały problem, wgrałem najnowszy BIOS 1602, jednak nie jest on zbyt dobry do O/C. Chce powrocic do starszego, tylko g******* Asus UPDATE mi na to nie pozwala, poniewaz tam mozna wgrać tylko najnowsza wersję BIOSa. Co mam teraz zrobić, aby powrocic do starszej wersji? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do BIOSu, poniewaz obecnie uzywam najnowszego, ktory jest oficjalnie dostepny na stronie Asusa. Na tym biosie moge stabilnie osiagnac max. FSB ~453MHz. Czy są dostępne jakieś inne (zmodowane) BIOSy ktore pozwolą mi na osiągnięcie wyższego FSB?

fsb 453 mhz to ladnie, u mnie max to 425. przy 426 juz plyta nie botuje chocbym nie wiem jakie napiecie duze dawal.

A co do napiec, to jakie masz napiecia ustawione przy ponad 430 mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem:

 

Przy ściąganiu WC nie zauważyłem że petrygo poleciało na płytę. Oczywiście wszytsko było wyłączone z prądu. Gdy wszytsko się wysuszyło złożyłem kompa od nowa. Od tego czasu windows nie zawsze mi się ładuje, a jeśli to zrobi to komputer zawiesza się po jakimś czasie :/

Dodam że robiłem formata ale nic to nie dało. Nie mam kompletnie pojęcia o co chodzi, kombinowałem z biosami ale nie przyniosło to skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem:

 

Przy ściąganiu WC nie zauważyłem że petrygo poleciało na płytę. Oczywiście wszytsko było wyłączone z prądu. Gdy wszytsko się wysuszyło złożyłem kompa od nowa. Od tego czasu windows nie zawsze mi się ładuje, a jeśli to zrobi to komputer zawiesza się po jakimś czasie :/

Dodam że robiłem formata ale nic to nie dało. Nie mam kompletnie pojęcia o co chodzi, kombinowałem z biosami ale nie przyniosło to skutku.

po tym jak sie wyleje petrygo najlepiej wziac mobo pod prysznic....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak gdy zalałem X300 i chodziła jak nówka. Mobo nie robiłem bo stwierdziłem że wylało się tylko troche na 2 górne mosfety ( nad bankami pamięci)

 

Myślisz że to może być przyczyną? Jeśli faktycznie to będe zmuszony rozebrać kompa i dać mobo pod prysznic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej spróbuj ze sprężonym powietrzem zamiast rozbierać kompa. Odwróć puszkę ,wtedy powietrze sie skropli i wymyje resztki petrygo.

BTW ja chyba oddam płyte do reklamacji bo po pierwsze post trwa 20-25 sekund a po drugie jak zrobie restart komp nie wstaje.Muszę wyłączyć przyciskiem z tyłu zasilacz i ponownie uruchomic kompa.Jak zrobie wyłącz i nacisne fizycznie przycisk włączenia komp wstaje normalnie.Ma ktoś jakiś pomysł??

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej spróbuj ze sprężonym powietrzem zamiast rozbierać kompa. Odwróć puszkę ,wtedy powietrze sie skropli i wymyje resztki petrygo.

chyba zacznie parowac a nie sie skropli......

 

resztki borygo i tak zostana na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba oddam płyte do reklamacji bo po pierwsze post trwa 20-25 sekund a po drugie jak zrobie restart komp nie wstaje.Muszę wyłączyć przyciskiem z tyłu zasilacz i ponownie uruchomic kompa.Jak zrobie wyłącz i nacisne fizycznie przycisk włączenia komp wstaje normalnie.Ma ktoś jakiś pomysł??

Jesli Cie to pocieszy to mam tak samo. Post 20 sekund to normalne u mnie. Jak czasami wylacze kompa to nie daje sie wlaczyc. Pomaga wylaczenie zasilacza. Wczoraj podlaczylem hdd dodatkowy to post trwal chyba ze 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czółkiem Bojownicy :)

 

Co do niestartowania kompa - jesli zmontowales wszystko jak nalezy, masz odpowiednio mocna zasilke (najlepiej by byla z listy ASUSA 'approved PSU'), RAMy sa tez z listy ASUSA - 'QVL', to opcji nadal kilka jest :D

Jedna to taka, ze zwaliles cos na plycie - wyladowania elektrostatyczne :/ Niestety odpowiednie rekawiczki i ubranie moga sporo w tym temacie pomoc :)

Inna opcja - zwaliles RAM/Procka :)

Poczytaj o kodach w instrukcji :)

PRZEDE WSZYSTKIM trzeba bylo zrobic CLR RTC - czyli wyczyscic CMOS'a :)

 

Moja Mobo padla jak mucha po upgradzie BIOSu - restart poszedl, zmienilem ust. w BIOS, normalny BOOT, zwyczajna praca, zwyczajne wylaczenie maszyny. Proba uruchomienia po godzinie i - nic, ciemno, glucho, zero piskow, BOOTowania, postu - nic :/

Niestety nie mialem pod reka innej takiej MOBO zeby hot-flash'a zapodac (flash pendrive/md/hdd/cd nie ruszal :/), nie mam niestety flashera wiec mobo powedrowala na serwis :]

Poczekam - mam nadzieje, ze sie z nia uporaja szybko, chodz nagrywarke serwis NEC'a trzymal rowno 28 dni roboczych, i... kupa - swiruje jeszcze bardziej :/

O mobo sie nie martwie - mysle, ze flash i po temacie. Swirowala czasami w taki sposob, ze komp sie nagle wylaczal i trzeba bylo zrobic clr rtc. Nikt nie wie co jej dolega, zasilka OK, reszta sprzetu takze, do tego podlaczona do UPS'a, zadnego OC :]

 

Pamietajcie, ze wszystko jest produkowane w Chinach lub na Tajwanie czy Malezji, pamietajcie takze, ze chodzi o maksymalizacje zyskow, przy MINIMALIZACJI KOSZTOW = problemy z jakoscia :/

Znam troche ludzi i niestety bardzo duzo sprzetu siada - przy pierwszym podlaczeniu, albo po krotkim czasie dzialania :/

Dotyczy to nie tylko ASUSa ale i innych producentow takze :/

 

Moj sprzet dalej sobie lezy i kwitnie - Mobo na serwisie :/ Nagrywarke wysylam ponownie na serwis :/

Co ciekawe starszy TEAC CD-RW smiga jak zly mimo iz ma juz pare lat. Tak samo stare HDD i CD LG! CD LG raz (nowka) poszedl na serwis, wymienili jakis detal i mu przeszlo - dziala do dzis... Ech...

I wez teraz czlowieku zainwestuj w DROZSZY, MARKOWY, 'NIEZAWODNY' sprzet.

ASUS - Rock Solid, Hear Touching chyba przechodzi w mit i powinno brzmiec 'Rock Falling, Heart attack making ;P

 

Pozdro

 

BTW: POST u mnie trwal normalnie - ale powylaczalem wszystkie nieuzywane bajery - audio, porty FIRE Wire i USB, COM, monitoring tego, czego nie ma, etc.

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie,czy te plyty nie dzialaja wam od samego poczatku? Zastanawia mnie to poniewaz przeciez to musi byc wada wrodzona czyli asus powinien wycofac te partie ze sprzedazy. Jeszcze jedno jakie rewizje tych plyt macie? Probowaliscie pisac do supportu asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek nie jest uwalony, sprawdzane było na cedarze i prescocie. Cmos rzecz jasna był robiony.

No nic, zobacze jeszcze ram i wykąpie ją, jeśli dalej bedzie się to powtarzać oddam na gwarancję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie,czy te plyty nie dzialaja wam od samego poczatku? Zastanawia mnie to poniewaz przeciez to musi byc wada wrodzona czyli asus powinien wycofac te partie ze sprzedazy. Jeszcze jedno jakie rewizje tych plyt macie? Probowaliscie pisac do supportu asusa?

ASUSa CS (Customer Service) jest do bańki :D

Pisalem w sprawie MOBO - 'sprawdza', 'musza zapytac technikow/centrali' etc. :)

Ostatnio zapytalem ich o HDCP w ich karcie GF 7600GT ale bez wyjscia HDMI, a z 2x DVI :)

Dostalem amelie z info, ze zapytaja w centrali :D I od tego czasu na moje 2 maile przypominajace odpowiedzi juz nie bylo :)

 

Rev mojej mobo jest jak w sigu :)

Pamietaj, ze nikt nie testuje na stabilnosc MB w fabryce - za wysokie koszty :)

Nie znam procedur testowych, ale pewnikiem kontrola podzespolow, potem szybki test po montazu, pakowanie i do odbiorcow :/

Byc moze sie myle, a moze i jeszcze mniej jest sprawdzane - pamietaj, ze kazdy test to KOSZTY, a te na koncu pokryc musimy my - nabywcy/uzytkownicy :)

Jesli cos padnie - odsylasz na serwis, oni walcza, naprawiaja lub wym. sprzet na inny (nie zawsze nowy :)) :)

 

Tuning-Komp - moim zdaniem plyn mogl uszkodzic mosfet(y) lub inny element robiac zwarcie.

W kondensatorach zazwyczaj przez chwile jeszcze jest napiecie - ja zawsze pod odlaczeniu zasilki wciskac PWR-ON/Reset aby je rozladowac.

Poza tym byc moze to nie wina plynu, ale zrobiles mikro-zwarcie np reka albo ubranie bylo naelektryzowane :)

Bardzo czesto obecne MOBO i ogolnie elektronika sa naprawde b. wrazliwe na ladunki elektrostatyczne.

Sprzet czesto dziala, ale pojawiaja sie zwiechy, bywa niestabilny i inne tym podobne historie :/

 

Probuj i ew. slij na serwis, chodz ten prysznic to dosc drastyczna metoda.

Musisz byc pewny, ze nie zostawi zaciekow, a czesto woda z kranu zawiera mineraly i jest chlorowana czy fluoryzowana :/

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cmos robiony, bios nowy,na starym to samo.Zasiłka to tagan 530W, procek jest sprawdzony.Pamiątki 3 komplet więc to raczej płyta.W windzie zero restartów,pod pełnym obciążeniem komp 100% stabilny. Sam już nie wiem. Niby w pracy nie przeszkadza ale trochę mnie to irytuje.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej spróbuj ze sprężonym powietrzem zamiast rozbierać kompa. Odwróć puszkę ,wtedy powietrze sie skropli i wymyje resztki petrygo.

BTW ja chyba oddam płyte do reklamacji bo po pierwsze post trwa 20-25 sekund a po drugie jak zrobie restart komp nie wstaje.Muszę wyłączyć przyciskiem z tyłu zasilacz i ponownie uruchomic kompa.Jak zrobie wyłącz i nacisne fizycznie przycisk włączenia komp wstaje normalnie.Ma ktoś jakiś pomysł??

 

Mam to samo.

Nie placz

Pociac sie idzie poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglada na to QVL? ;)

Moje RAMy nie marudzily - pracuja w DC i jest OK.

 

Ale jesli po zmianie banku pamieci poszlo, to prawdopodobnie polecialo na bank troche plynu i jakas tam zware robi, albo raczej odwrotnie - piny nie dotykaja stykow RAMu.

Ale byc moze za duzo kombinuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja nie wstala od samego poczatku a jej rev to 1,03

 

dzis mi ja wymienili ale kazalem im samym skladac kompa bo szkoda mi czasu i paliwa na jezdzenie z rekalmacjami

 

 

dodam do tego ze nowy tagan<niemiecka solidnosc> tez ma wady i poszedl do wymiany

Edytowane przez NEOTROPIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do napiec, to jakie masz napiecia ustawione przy ponad 430 mhz ?

o ktore napiecia pytasz dokładnie?

 

Co do moich osiagniec z FSB to stwierdzilem na podstawie tego co wiekszosc pisze, ze moj wynik jest naprawde dobry, zatem postanowiłem zmienic proca z E6300 na E6600, dlatego ze E6600 ma wiekszy zakres mnożników co pozwoli mi na solidne O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...