Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wyglada na to QVL? ;)

Moje RAMy nie marudzily - pracuja w DC i jest OK.

 

Ale jesli po zmianie banku pamieci poszlo, to prawdopodobnie polecialo na bank troche plynu i jakas tam zware robi, albo raczej odwrotnie - piny nie dotykaja stykow RAMu.

Ale byc moze za duzo kombinuje ;)

Nie chwal płyty przed zachodem słońca :mur:

Dalej robi to samo, wróciłem do domu, odpalam kompa i :zonk: :P

No nic, czas zadzwonić do komputronika ( bo jestem 2 właścicielem płyty) i wyjaśnić sprawę no i posłać. Nie wiecie czy dostane w zamian inną mobo na okres naprawczy? Faktura jest całkiem el0 :P 9xx zapłacone gotówką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal płyty przed zachodem słońca :mur:

Dalej robi to samo, wróciłem do domu, odpalam kompa i :zonk: :P

No nic, czas zadzwonić do komputronika ( bo jestem 2 właścicielem płyty) i wyjaśnić sprawę no i posłać. Nie wiecie czy dostane w zamian inną mobo na okres naprawczy? Faktura jest całkiem el0 :P 9xx zapłacone gotówką :D

...jesli znasz dobrze kolegow z serwisu, to moze jakas swoja Ci wypozycza :D

Ale generalnie to zapomnij :D Sprzet jest serwisowany w serwisie ZEWNETRZNYM :D

Zatem pozegnaj sie z MOBO na pare(dziesiat) dni :) Jakies 28dni ROBOCZYCH maja na jej przeglad/naprawe/wymiane :)

Ja tez placilem gotowizna i tez qpka wielka :] Ustrzelic i nic wiecej! Sprzetu przez miesiac z hakiem (swieta kurka blaszka!) nie bedzie, a na wartosci traci bo sie starzeje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera... będe musiał wytrzasnąć asrocka z obsługą cedarów po bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdzę jeszcze na innych pamięciach ale wątpie żeby to coś dało.

Pocieszam się tym że może dostane rev 1,3 :P Ale pewnie wymienią tylko kondony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ktore napiecia pytasz dokładnie?

 

Co do moich osiagniec z FSB to stwierdzilem na podstawie tego co wiekszosc pisze, ze moj wynik jest naprawde dobry, zatem postanowiłem zmienic proca z E6300 na E6600, dlatego ze E6600 ma wiekszy zakres mnożników co pozwoli mi na solidne O/C.

Jak mozesz to wszyskie napiecia ktore zmieniasz :). Nie znam ich na pamiec, wiec Ci nie podam ich.

 

U mnie nastapilo nagle olsnienie plyty i z 425 mhz na 430 bez zajakniecia poszlo, na 435 juz sa problemy w sp2004 dlatego musze sie napieciami pobawic. Przy 8x430 mam vcore 1,4375 lub 1,45 ;), vmch 1,65 (max), i reszty nie pamietam. MOj procek przyt 8x400 bez zmiany napiecia chodzi bez problemu, czyli mysle ze dobry egzemplarz trafilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanko - obecnie podczas normalnej pracy komputera temp. chipsetu wynosi ok. 43*C. Czy jest to jakaś groźna temperatura czy jest ona w sam raz? Jeśli jest to juz niebezpieczna granica, to czy trzeba będzie wymienić chłodzenie na NB? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten blok na płycie.

Tu link

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...t&p=2378421

 

Blok sprawuje się dobrze aczkolwiek mocowanie na 2 haki wymaga dobrego ułożenia węży bez naprężeń.

fajnie...powiedz mi jeszcze czemu nie użyłeś oryginalnych mocowań od Swiftecha?.nie dało rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanko - obecnie podczas normalnej pracy komputera temp. chipsetu wynosi ok. 43*C. Czy jest to jakaś groźna temperatura czy jest ona w sam raz? Jeśli jest to juz niebezpieczna granica, to czy trzeba będzie wymienić chłodzenie na NB? :>

Zasadniczo nie parzy to specjalnie ba w niektórych ciepłych krajach taka występuje w cieniu ;).

Ale na poważnie: nie masz czym się specjalnie przejmować - ewentualnie popraw przewietrzanie budy zamiast wymieniać chłodzenie NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie parzy to specjalnie ba w niektórych ciepłych krajach taka występuje w cieniu ;) .

Ale na poważnie: nie masz czym się specjalnie przejmować - ewentualnie popraw przewietrzanie budy zamiast wymieniać chłodzenie NB

Buda wietrzona jest bardzo dobrze, posiadam w niej kilk 120mm wiatraków ;) Moze by także zamontować jakieś "wietrzenie" na NB? Da to coś? (powiedzmy jakis 60mm wentylek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda wietrzona jest bardzo dobrze, posiadam w niej kilk 120mm wiatraków ;) Moze by także zamontować jakieś "wietrzenie" na NB? Da to coś? (powiedzmy jakis 60mm wentylek)

Tak sobie patrzę teraz z na twoją sygnaturkę i już w sumie specjalnie się nie dziwię że masz taką temperaturę :) 3,3 na 6300to coś koło 470 na magistrali - pewnie napięcia na max....

Moim zdaniem jakiegoś wielkiego spadku temp. po zastosowaniu wentylka mieć nie będziesz ale .. spróbować zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawie oryginalny radiatorek, poskladam caly sprzet, zaloze WC i stwierdze, ze grzeje sie bardzo, to zadzwonie do jonathana, zeby mi wszystko spowrotem wymontowal w celu zmiany radiatora na mostku :P

 

Pytam gdyz chcialem zlozyc wszystko jeden raz, a nie za chwile wyciagac mobo w jakims celu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda wietrzona jest bardzo dobrze, posiadam w niej kilk 120mm wiatraków ;) Moze by także zamontować jakieś "wietrzenie" na NB? Da to coś? (powiedzmy jakis 60mm wentylek)

Hehe, ja na dzien dobry mialem 55'C na NB!! :)

Po zmianie budy na taka jak w sig'u i dorzuceniu dwoch fanderow do zasysania i wywalania powietrza z budy temp. oscyluje ok 45'C.

 

Support Asusa napisal mi, ze temp. w granicach 55-65'C to NORMALKA i MAM SIE NIE PRZEJMOWAC :/

Coz - 'ONI WIEDZA LEPIEJ' ;)

 

 

 

Jak zostawie oryginalny radiatorek, poskladam caly sprzet, zaloze WC i stwierdze, ze grzeje sie bardzo, to zadzwonie do jonathana, zeby mi wszystko spowrotem wymontowal w celu zmiany radiatora na mostku :P

 

Pytam gdyz chcialem zlozyc wszystko jeden raz, a nie za chwile wyciagac mobo w jakims celu. :)

Mam 'kłeszczyn' - hu iz Dżonatan :]

Byc moze skoro jest z Pozka wskocze do Was z moja mobo (jak wroci z serwisu :]) coby przemontowac paste na radiatorach z NB/SB i byc moze radiatory, bo te temp. ktore ja mam sa przy Waszych nieco wysokawe, a kurka blaszka zadnego OC nie moge zapodac bo nawet na FSB 250 jest zwis po wejsciu do windozy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master78

Mam 'kłeszczyn' - hu iz Dżonatan :]

Byc moze skoro jest z Pozka wskocze do Was z moja mobo (jak wroci z serwisu :]) coby przemontowac paste na radiatorach z NB/SB i byc moze radiatory, bo te temp. ktore ja mam sa przy Waszych nieco wysokawe, a kurka blaszka zadnego OC nie moge zapodac bo nawet na FSB 250 jest zwis po wejsciu do windozy :/

 

Może nie zromumiałem tekstu z tym FSB 250...ale def fsb dla c2d jest 266.Więc jak możesz mieć zwisy na 250 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie...powiedz mi jeszcze czemu nie użyłeś oryginalnych mocowań od Swiftecha?.nie dało rady?

Tylko te co widzisz pasowały do płyty. Jakie inne oryginalne mocowania masz na myśli? Zapodaj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komplecie są mocowania do podstawki AMD i starego Intela oraz to co widać na zdjęciu pod nowy Intel.

Może macie lepszy sposób, żeby to zamontować do płyty to proszę o zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich nagwintowanych haczyków nie miałem w komplecie.

Tu jest strona producenta bloku z pokazanym mocowaniem do Intela na 4 haki za pomocą dwóch drucianych zapinek:

 

http://swiftnets.com/products/mcw30.asp

 

Płyta P5W DH ma 2 haczyki więc założyłem pojedynczy drut.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master78

Mam 'kłeszczyn' - hu iz Dżonatan :]

Byc moze skoro jest z Pozka wskocze do Was z moja mobo (jak wroci z serwisu :]) coby przemontowac paste na radiatorach z NB/SB i byc moze radiatory, bo te temp. ktore ja mam sa przy Waszych nieco wysokawe, a kurka blaszka zadnego OC nie moge zapodac bo nawet na FSB 250 jest zwis po wejsciu do windozy :/

 

Może nie zromumiałem tekstu z tym FSB 250...ale def fsb dla c2d jest 266.Więc jak możesz mieć zwisy na 250 :blink:

No tak, sorki - pisalem to nieco poznawo, koczujac kurde w biurze :/ FSB mialem na mysli 280 :)

Udalo mi sie raz zbootowac mobo na 350, ale reset po wyswietleniu pulpitu....

Zmniejszylem do 320 - to samo, 300, bez mian, 290, to samo, 280, to samo... Nizej nie probowalem bo bez sensu bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, sorki - pisalem to nieco poznawo, koczujac kurde w biurze :/ FSB mialem na mysli 280 :)

Udalo mi sie raz zbootowac mobo na 350, ale reset po wyswietleniu pulpitu....

Zmniejszylem do 320 - to samo, 300, bez mian, 290, to samo, 280, to samo... Nizej nie probowalem bo bez sensu bylo...

A próbowałeś ustawić go na 400 i pamięci nominalnie na 800 o domyślnych timingach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ustawić go na 400 i pamięci nominalnie na 800 o domyślnych timingach?

HM... nie, ale jesli to ma pomoc, to sprobuje :)

Mowisz, by FSB ustawic na 400, RAM na 800MHz i reszta auto?

Co z napieciami dla MCP i RAM? pozostawic AUTO, czy podniesc do max?

Obawialem sie o temp. - w idle'u na stock bez OC mam po 45'C na NB, a CPU po kwadransie siega podobnych temp. (chlodzenie BOX).

 

MB obecnie w serwisie - sypnal sie BIOS albo i cos innego - razu pewnego nie wstala i tyle :/

 

Jeszcze jedno pytanie: czy zdarzylo sie Wam, zeby naped DVD-RW swirowal?

Ja mam NEC'a 3540 - na tym sprzecie zaczal robic takie cyrki - zapis tylko z predkoscia x2/x1 niezaleznie od ustawien (testowalem na MS Vista i W2K SP4PL). Potem problemy z odczytem zapisanych plyt - na tej wlasnie nagrywarce :/

Przy odtwarzaniu/zapisie nie moge nic zrobic - dzwiek sie tnie w cholere, a ruch myszka wyglada jakby to byl sprzet 8MHz klasy 286SX :/ O co chodzi?! Wina sterow do mobo? wina BIOSu?

Trenowalem rozne opcje - nagrywara sama na kablu, raz podpieta pod Intela, raz pod JMicrona, czy to slave, czy master - zawsze to samo :/

NEC tyle co wrocil z serwisu - niby go wymienili, ale jest gorzej niz bylo wczesniej :/

 

NEC'a obecnie testuje w kompie w pracy (Cielak 2.4GHz, plyta na intelu 8-costam ze zint. gfx i sfx, 512 DDR RAM).

Nie zacina maszyny przy odczycie i zapisie, zapis powyzej x2/x1 idzie bez bolu!

Ale - nadal swiruje nagrywara - zapis plyty OK, ale juz jej nie widzi wcale po zapisie, albo przy odczycie sypie bledami - za kazdym razem w innnym miejscu...

Ktos ma pomysla?

Zamierzam wywalic ja ponownie na serwis (poki nie mam mobo), ale moze ma ktos podobne doswiadczenia/problemy z ta mobo i tym Nec'iem lub inna nagrywara.

 

 

A próbowałeś ustawić go na 400 i pamięci nominalnie na 800 o domyślnych timingach?

HM... nie, ale jesli to ma pomoc, to sprobuje :)

Mowisz, by FSB ustawic na 400, RAM na 800MHz i reszta auto?

Co z napieciami dla MCP i RAM? pozostawic AUTO, czy podniesc do max?

Obawialem sie o temp. - w idle'u na stock bez OC mam po 45'C na NB, a CPU po kwadransie siega podobnych temp. (chlodzenie BOX).

 

MB obecnie w serwisie - sypnal sie BIOS albo i cos innego - razu pewnego nie wstala i tyle :/

 

Jeszcze jedno pytanie: czy zdarzylo sie Wam, zeby naped DVD-RW swirowal?

Ja mam NEC'a 3540 - na tym sprzecie zaczal robic takie cyrki - zapis tylko z predkoscia x2/x1 niezaleznie od ustawien (testowalem na MS Vista i W2K SP4PL). Potem problemy z odczytem zapisanych plyt - na tej wlasnie nagrywarce :/

Przy odtwarzaniu/zapisie nie moge nic zrobic - dzwiek sie tnie w cholere, a ruch myszka wyglada jakby to byl sprzet 8MHz klasy 286SX :/ O co chodzi?! Wina sterow do mobo? wina BIOSu?

Trenowalem rozne opcje - nagrywara sama na kablu, raz podpieta pod Intela, raz pod JMicrona, czy to slave, czy master - zawsze to samo :/

NEC tyle co wrocil z serwisu - niby go wymienili, ale jest gorzej niz bylo wczesniej :/

 

NEC'a obecnie testuje w kompie w pracy (Cielak 2.4GHz, plyta na intelu 8-costam ze zint. gfx i sfx, 512 DDR RAM).

Nie zacina maszyny przy odczycie i zapisie, zapis powyzej x2/x1 idzie bez bolu!

Ale - nadal swiruje nagrywara - zapis plyty OK, ale juz jej nie widzi wcale po zapisie, albo przy odczycie sypie bledami - za kazdym razem w innnym miejscu...

Ktos ma pomysla?

Zamierzam wywalic ja ponownie na serwis (poki nie mam mobo), ale moze ma ktos podobne doswiadczenia/problemy z ta mobo i tym Nec'iem lub inna nagrywara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)ruch myszka wyglada jakby to byl sprzet 8MHz klasy 286SX :/ O co chodzi?! (...)

miałem to samo, jednak nie zdarzało sie codziennie, problem wystepował po długim testowaniu (maksymalne obciazenie) lub po wyjsciu ze wstrzymania systemu

 

problem leżał po stronie dodatkowego kontrolera IDE na płycie, po wyłaczeniu go w biosie nie pamietam co to mulenie myszy, aha... zdarzalo mu sie rowniez zgubic moj stary naped DVD Toshibe

 

jednak czy zlikwidowałem pryczyne czy tez objaw nie jestem w stanie na to odpowiedziec :/

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo, jednak nie zdarzało sie codziennie, problem wystepował po długim testowaniu (maksymalne obciazenie) lub po wyjsciu ze wstrzymania systemu

 

problem leżał po stronie dodatkowego kontrolera IDE na płycie, po wyłaczeniu go w biosie nie pamietam co to mulenie myszy, aha... zdarzalo mu sie rowniez zgubic moj stary naped DVD Toshibe

 

jednak czy zlikwidowałem pryczyne czy tez objaw nie jestem w stanie na to odpowiedziec :/

 

OK. Dzieki za info - to juz cos.

 

Ja mialem wczesniej na JMicronie NEC'a i TEAC'a CD-RW - nie bylo problemow. Potem zaczely sie z NEC'iem, ale TEAC smigal bez najmniejszych...

Acha - wylaczony byl zintegrowany dzwiek i uzywalem tylko SBA2ZS. Pozniej takze zintegrowanego (w 'MS Wiśta' ;) bo nie dzialalby stery do SBA2ZS), ale dalej tylko NEC swirowal.

Przewinelo sie pare BIOSow i temat pozostawal ten sam.

 

Pozniej byl tylko sam NEC i tylko na Intelu - JMicron byl wylaczony, zintegrowane audio wlaczone, ale zacinki byly takie same :/

 

 

Jeszcze jeden temat - po instalacji sterow do do mobo w W2K SP4PL nie moglem zainstalowac programu ASUS Update!

Gdy instalowalem go na golej w2k sp4pl - przed instalacja sterow do mobo! - to asus update instalowal sie bez problemow i mozna bylo go uzywac. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje!

Poza tym po zainstalowaniu sterow do mobo w dxdiag (takze everest itp.) wyswietla mi taki opis kompa dla bodaj MODEL SYSTEMU:

USTEK [...]

- brak dwoch pierwszych liter! :/ I jest tak za kazdym razem kiedy instaluje stery do mobo, nie wazne czy z CD Asusa, czy te sciagniete z ich strony. Takze - nie wazne czy to w2k, czy Vista, czy XP!!!

O co lotto? Byc moze to przez to nie daje sie zainstalowac pozniej Asus update? Asus update zwraca blad - nieprawidlowy plik jakistam (chyba Bios.dll) i 'nie znaleziono plyty asus' czy jakos w ten desen.

Ktos ma takie same historie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...