Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem wczesniej na JMicronie NEC'a i TEAC'a CD-RW - nie bylo problemow. Potem zaczely sie z NEC'iem, ale TEAC smigal bez najmniejszych...

Acha - wylaczony byl zintegrowany dzwiek i uzywalem tylko SBA2ZS. Pozniej takze zintegrowanego (w 'MS Wiśta' ;) bo nie dzialalby stery do SBA2ZS), ale dalej tylko NEC swirowal.

Przewinelo sie pare BIOSow i temat pozostawal ten sam.

 

....

Poza tym po zainstalowaniu sterow do mobo w dxdiag (takze everest itp.) wyswietla mi taki opis kompa dla bodaj MODEL SYSTEMU:

USTEK [...]

- brak dwoch pierwszych liter! :/ I jest tak za kazdym razem kiedy instaluje stery do mobo, nie wazne czy z CD Asusa, czy te sciagniete z ich strony. Takze - nie wazne czy to w2k, czy Vista, czy XP!!!

O co lotto? Byc moze to przez to nie daje sie zainstalowac pozniej Asus update? Asus update zwraca blad - nieprawidlowy plik jakistam (chyba Bios.dll) i 'nie znaleziono plyty asus' czy jakos w ten desen.

Ktos ma takie same historie?

U mnie jest identycznie z dwoma pierwszymi literami. Raz też zdarzyło się JMicoronowi zgubić napęd. Poza tym jazd takowych nie mam.

Sprawdź tasiemkę od tego napędu bo czasem to też może być przyczyną głupienia napędów.

 

Co do podkręcania i napięć to jak nie musisz to nie podnoś nigdy bez potrzeby napięcia. Jedyne co osiągniesz to wysoka temperatura układów. Na 800 twoje pamięci powinny śmigać spokojnie na defaultowym napięciu. Jak już ci się uda uruchomić to możesz próbować je kręcić ale na razie ja bym je zostawił tymczasowo w spokoju. W przypadku MCP zostawiłbym na początek defaultowe jeśli się będzie sypać to podniesiesz o jak najmniejszą wartość - nigdy na max.

I niestety nie ma co myśleć o normalnej pracy przy boxowym chłodzeniu na 400. Będziesz miał na rdzeniach mierząc powyżej 70 stopni w stresie (*i to przy założeniu iż nie będziesz musiał podnosić napięcia) a to już trochę jest. Dodatkowo podgrzane przez radiator CPU powietrze nie będzie chłodzić układów płyty z odpowiednią skutecznością. Zmień na fryzjerka 7 pro + regulator obrotów albo coś jeszcze lepszego i wtedy drogę do wydajności będziesz miał szeroką & usłaną jedynie minimalnym poziomem głośności. U mnie sam zmiana chłodzenia na CPU i ustabilizowanie pamięci na 800 wywołała spadek temperatury mobo z 45 do 35 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich nagwintowanych haczyków nie miałem w komplecie.

Tu jest strona producenta bloku z pokazanym mocowaniem do Intela na 4 haki za pomocą dwóch drucianych zapinek:

 

http://swiftnets.com/products/mcw30.asp

 

Płyta P5W DH ma 2 haczyki więc założyłem pojedynczy drut.

a jak zdjales oryginalne chlodzenie heatpipe, to te tranzystorki obok CPU nie przegrzewaja sie za bardzo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cichutkie 2x1200mm wiejace na plyte wiec chyba tez powinno byc spoko..

1200mm? u lala, to prawie jak przemysłowy ;) A poważniej, to gdzie masz umiejscowione te dwa wentyle?

 

 

Czolgiem :)

 

Pewnie juz zauwazyliscie ze jest kolejny BIOS do naszej mobo? :)

 

http://hentges.net/tmp/BIOS/asus-p5w-dh-de...uxe_1705.tar.gz

 

Jak ktos przetestuje - dajcie znac jakie zmiany :)

niezle. Czy jest to oficjalny/finalny BIOS czy jakas beta? Czy ktoś procz Tuning-komp władował juz ten BIOS?

 

Czekam na relacje, może się skusze. Dla mnie ważne zeby O/C jak zwykle było na wysokim poziomie. Bo obecny najnowszy czyli 16xx jest tragiczny, dlatego nadal jade na 1407.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200mm? u lala, to prawie jak przemysłowy ;) A poważniej, to gdzie masz umiejscowione te dwa wentyle?

niezle. Czy jest to oficjalny/finalny BIOS czy jakas beta? Czy ktoś procz Tuning-komp władował juz ten BIOS?

 

mam obudowe HTPC i wieja od gory...

Edytowane przez Martin_Ez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda HTPC malych rozmiarow widze :lol:

 

Imho tez bym chcial aby mi sie miescily gdzies wentyle po 120cm i dalo sie przy tym siedziec :ploom:

rzeczywiscie buda malutka, gora otwarta, a ja trzymam te wentyle zeby wialy na plyte :lol2:

ze stoperami w uszach B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i...zdecydowanie polecam.Post trwa zauważalnie krócej. Poprzednio kiedy wchodziłem do biosu były ok 1 sek. opóżnienia w przełączaniu sie między opcjami, teraz jest normalnie. A już chciałem zmieniać płytę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... podjarałem się tym nowym biosem - flash jest, boot faktycznie szybszy. Gorzej, że nagle zamiast 4GB zaczyna mi wykrywać 3GB ramu :/ Bios widzi 3GB, wingroza 3GB, ale już taki cpuz 4GB. Pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprzecik wczoraj zlozylem. Moja plytka 1.04G:

 

Dołączona grafika

Całość: Dołączona grafika

 

 

Wiecej o chlodzeniu TUTAJ

 

Na razie jeszcze nie moge wiele powiedziec - wczoraj dopiero zainstalowalem golego windowsa z SP1. Post u mnie trwa standardowo krotko. 1,85v MCH :) Dzis moze uda mi sie wszystko poinstalowac to powiem cos wiecej. No i oczywiscie wrzuce najnowszy zachwalany bios ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie odnosnie rev. 1.02G. Słyszałem ze ta rewizja jest kiepska do O/C, czy to mit czy prawda?

Niestety prawda, od revision 1.03G o/c jest spoko, ale 1.02G ma kiepskie, chciłbym się tylko jeszcze dowiedzieć jak jest z rewision 1.04G w stosunku 1.03G, jakie są zmiany, no i jakie o/c ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda, od revision 1.03G o/c jest spoko, ale 1.02G ma kiepskie, chciłbym się tylko jeszcze dowiedzieć jak jest z rewision 1.04G w stosunku 1.03G, jakie są zmiany, no i jakie o/c ?

hmm... wlasnie sprawdzilem swoja plyte... mam 1.02G i jakim cudem to mozliwe ze dochodze do 480 FSB? B-) (480x7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytańdo użytkowników płyty p5W DH Deluxe. Mam procka E6600 + p5w dh + Geile 2 x 512 Ultra DDRII 800 + grafika MSI 7900 GT.

Problem mam taki że grafike 7900GT wykrywa mi jako 7800GT (na poprzednim sprzecie Asus A8N SLI Premium i 3200 Athlon 939 socket wszystko było ok)

Druga sprawa czy noramlnością jest dość długie ładowanie Windy XP kilka-kilkanaście sekund (wzorując się na poprzednim sprzęcie ładowanie odbywało się bardzo szybko) wykluczyłem sprawę że to przez dźwięk na płycie bo mam XFI

i trzecia sprawa czy normalne jest też kilku sekundowe zatrzymanie przy starcie po informacjach o procku a przed wykryciem dysków (z tym też się pierwszy raz spotykam odwołując się do poprzedniego sprzętu)

i ostatni rzecz o temperaturze czy normalne jest zaraz po starcie systemu ok 50 stopni procka i 50 stopni płyta.

Nie bawiłem się OC wszystko jest ustawione defaultowo.

Czy płyta na 965 P5B dlx do tego sprzetu nie byłaby lepsza?

P.S. czy kalkuluje się z poprzedniego sprzetu przechodzić na C2D - :) takie małe pytanie tendencyjne na koniec

Edytowane przez wosal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 nie wiem

2 i 3 zazwyczaj tak - zaladuj najnowszy bios (1705), ktory niweluje tez zjawiska

4 czujniki na plytach glownych zawsze klamaly - mniej lub bardziej, ale klamaly

 

Odnosnie P.S. potrzebujesz upewnienia, ze dobrze zrobiles, bo masz mieszane uczucia? OK: dobrze zrobiles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytańdo użytkowników płyty p5W DH Deluxe. Mam procka E6600 + p5w dh + Geile 2 x 512 Ultra DDRII 800 + grafika MSI 7900 GT.

Problem mam taki że grafike 7900GT wykrywa mi jako 7800GT (na poprzednim sprzecie Asus A8N SLI Premium i 3200 Athlon 939 socket wszystko było ok)

Druga sprawa czy noramlnością jest dość długie ładowanie Windy XP kilka-kilkanaście sekund (wzorując się na poprzednim sprzęcie ładowanie odbywało się bardzo szybko) wykluczyłem sprawę że to przez dźwięk na płycie bo mam XFI

i trzecia sprawa czy normalne jest też kilku sekundowe zatrzymanie przy starcie po informacjach o procku a przed wykryciem dysków (z tym też się pierwszy raz spotykam odwołując się do poprzedniego sprzętu)

i ostatni rzecz o temperaturze czy normalne jest zaraz po starcie systemu ok 50 stopni procka i 50 stopni płyta.

Nie bawiłem się OC wszystko jest ustawione defaultowo.

Czy płyta na 965 P5B dlx do tego sprzetu nie byłaby lepsza?

P.S. czy kalkuluje się z poprzedniego sprzetu przechodzić na C2D - :) takie małe pytanie tendencyjne na koniec

Temp - nie przejmuj sie nimi :)

Ja wymienilem bude i pospadaly o 5-10 stopni, ale dalej sa dosc wysokie, a dochodzily do 60'C w idle'u :D

Plyta na 965 - byc moze, nowszy chipset itd :) ale jak dotad Intel pracowal wg zasady: mobo na nowym chipset'cie = mala stabilnosc, problemy itd. Dopiero kolejne rewizje byly poprawione :)

975 jest mimo wszystki 'starszym' bratem '965' choc numeracja sgugeruje co innego :)

 

Czy warto zmieniac sprzet? :D

Oczywiscie ze NIE WARTO :D Najlepiej wogole nie wymieniac kompa, ani go kupowac - traci wartosc juz w chwili jego zakupu :)

Po pol roku jest 'srednim' sprzetem, a po roku zabytkiem :D

Masz (mamy) obecnie C2D - we wrzesniu byl super sprzetem, nowka, silna itd :) Obecnie sa C2Dx2 - quadro, choc faktycznie to tylko 2 C2D w jednym opakowaniu, ale za kilka miesiecy beda juz standardowo quadro wychodzily, a za rok lub wczesniej proces technologiczny prockow zejdzie do .45nm :)

Nie grasz, nie musisz pracowac na kompie - NIE KUPUJ - nie warto :)

Gdyby nie padl procek, dalej pracowal bym na Athlonie XP 2400+ i plycie ECS K7VZA z 512 SDRAM :)

Nie byl to demon predkosci ale do tego na czym pracuje byl bardzo dobrym sprzetem :)

Hehe - warto sprzet zmieniac, czy nie? ;)

 

 

Dlaczego tego najnowszego biosu nie ma na stronie asusa w dziale download?

ASUS zazwyczaj wooolniej wrzucal je na swoj serwer.

Ktos na tym forum chyba, napisal wczesniej, ze czasami sa one wrzucone na serwer FTP, a nieco pozniej na HTTP do oficjalnego dowloadu :)

Poza tym nie myslisz chyba, ze wszystkie BIOSy pisane sa przez inzynierow (?) Asusa? :D

Na szczescie sa uzytkownicy sprzetu, ktorzy maja o tym - czasami wieksze niz producent - pojecie i potrafia wylapac i naprawic bledy, ktorych producent nie wylapal, ale nie radzi sobie :) I chwala takim ludziom za to :)

ASUS tez korzysta z efektow ich pracy i BIOSy userow tez (po sprawdzeniu?) trafiaja na ich serwer :)

Stad odbywa sie to czasami pozniej.

Poza tym czasami jakas wersja trafia do Beta-Testerow wczesniej niz do oficjalnego sciagniecia :)

 

Na koniec - zassalem BIOS ze strony ASUSa - czyli teoretycznie powinien byc sprawdzony, pewny, stabilny i inne ach i och :]

Niestety - po jego wrzuceniu sprzet dzialal bez zarzutu, ale pare godzin pozniej BIOS po prostu nie wstal :/

Damn U Asus :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...