Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

[...]Ja wymienilem bude i pospadaly o 5-10 stopni, ale dalej sa dosc wysokie, a dochodzily do 60'C w idle'u :D

No wlasnie. Tez u siebie zauwazylem cos takiego - w idle mam 54 stopnie! Na nie kreconym procku?? :blink: A chlodnica zimna - nawet nie letnia a zimna. Mam nadzieje, ze te temperatury sa przklamane :/

 

Plyta na 965 - byc moze, nowszy chipset itd :) ale jak dotad Intel pracowal wg zasady: mobo na nowym chipset'cie = mala stabilnosc, problemy itd. Dopiero kolejne rewizje byly poprawione :)

975 jest mimo wszystki 'starszym' bratem '965' choc numeracja sgugeruje co innego :)

No to ale mi teraz dales... Nie wiedzialem ze 965 jest nowszy od 975 :) Wlasnie po numeracji myslalem, ze jest odwrotnie i ze mam plyte na najnowszym chipsecie... :/

 

ASUS zazwyczaj wooolniej wrzucal je na swoj serwer.

Ktos na tym forum chyba, napisal wczesniej, ze czasami sa one wrzucone na serwer FTP, a nieco pozniej na HTTP do oficjalnego dowloadu :)

Poza tym nie myslisz chyba, ze wszystkie BIOSy pisane sa przez inzynierow (?) Asusa? :D

Na szczescie sa uzytkownicy sprzetu, ktorzy maja o tym - czasami wieksze niz producent - pojecie i potrafia wylapac i naprawic bledy, ktorych producent nie wylapal, ale nie radzi sobie :) I chwala takim ludziom za to :)

ASUS tez korzysta z efektow ich pracy i BIOSy userow tez (po sprawdzeniu?) trafiaja na ich serwer

Stad odbywa sie to czasami pozniej.

Poza tym czasami jakas wersja trafia do Beta-Testerow wczesniej niz do oficjalnego sciagniecia :)

Ja mam ta wersje 1.04G, ktora ponoc (zrodlo: XS) ma chipset oznaczony C2, a wszystkie rewizje wczesniejsze sa na C1... Zatem boje sie wrzucic ten bios z nieoficjalnej strony, zeby nie bylo klopotow. Moga zrobic tak jak w przypadku asusa A7N8X Dlx (Socket A) gdzie biosy sa oznaczane w opisie jako <=1.06 i >1.06 gdyz byly rewizje plyty 1.02-1.06 i potem 2.0. A juz raz uwalilem plyte wlasnie a7n8x - wgralem niby dobry bios i po 10 min plyta juz nie wstala.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Tez u siebie zauwazylem cos takiego - w idle mam 54 stopnie! Na nie kreconym procku?? :blink: A chlodnica zimna - nawet nie letnia a zimna. Mam nadzieje, ze te temperatury sa przklamane :/

No to ale mi teraz dales... Nie wiedzialem ze 965 jest nowszy od 975 :) Wlasnie po numeracji myslalem, ze jest odwrotnie i ze mam plyte na najnowszym chipsecie... :/

Ja mam ta wersje 1.04G, ktora ponoc (zrodlo: XS) ma chipset oznaczony C2, a wszystkie rewizje wczesniejsze sa na C1... Zatem boje sie wrzucic ten bios z nieoficjalnej strony, zeby nie bylo klopotow. Moga zrobic tak jak w przypadku asusa A7N8X Dlx (Socket A) gdzie biosy sa oznaczane w opisie jako <=1.06 i >1.06 gdyz byly rewizje plyty 1.02-1.06 i potem 2.0. A juz raz uwalilem plyte wlasnie a7n8x - wgralem niby dobry bios i po 10 min plyta juz nie wstala.

Zmiana BIOSu moze pomoc - przy ktorejs rev. bylo info, ze poprawiono wskazania czujnikow.

Choc tak na dobra sprawe, to nie wiem czy te temp. nie sa rzeczywiscie tak wysokie :D

Kazdy czujnik bedzie wskazywal to co chcesz zobaczyc - wystarczy go odpowiednio zaprogramowac ;) :D

 

Poza tym - jesli rzeczywiscie te temp. sa tak wysokie, to moze byc iz radiatory (pasta!) nie dolegaja co chipsetu i kiepsko odprowadzaja cieplo.

 

Tez raz mialem taki numer - okazalo sie, ze to producent zle linki podal do danej rev. plyty i plyta wogole nie wstala.

Na szczescie mialy poprzedni bios, zmienilem go jak bylo potrzeba do flashowania 'w ciemno' i plyta wstala :)

 

Co do rev. 1.4 - nie widzialem jej niestety i nie wiem czym sie faktycznie rozni, ale rozne rev. chipsetow to zadna nowina - podobnie jest z prockami i innymi ukladami :)

 

Co do samego I975 - zajrzyj na stronke Intela:

http://indigo.intel.com/compare_cpu/showch...p;culture=en-US

MCH jest inny i 975 ma IO Controller w wersji ICH7, a P965 i Q965 maja nowszy ICH8. Poza tym roznic ogromnych nie ma :)

Z wydajnoscia obu jest raczej podobnie, choc na P965 ponoc latwiej z pamieciami i mozna wyzej/stabilnie je podkrecic :)

Moim zdaniem przecietnego uzytkownika kompa - drastycznych roznic nie bedzie i jesli nie bawisz sie w wyciagnie max. FPS w 3D markach lub skracaniu czasu liczenia Pi, to cudow na tym samym zestawie procek/ram/hdd w przypadku obu plyt nie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą :] Mam celka 347 i robi mi 199 na 1,375V. Lecz jak dam 200 i 2xx już nie wstaje :| Płyta ciągnie przynajmniej 380 a mi już kończy się na 199 :] I jestem zły bo nie wiem co zrobić a Celinka się marnuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą płytą :] Mam celka 347 i robi mi 199 na 1,375V. Lecz jak dam 200 i 2xx już nie wstaje :| Płyta ciągnie przynajmniej 380 a mi już kończy się na 199 :] I jestem zły bo nie wiem co zrobić a Celinka się marnuje :(

zwiekszyles napięcia MCH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie szkoda tylko, że asus nie dał słowa opisu do niego. Ktoś wie co w nim zmieniono?

 

Edit: Grrr! Za umiejscowienie tego II portu kontrolera JM IDE na naszej płycie to ktoś powinien zawisnąć na szubienicy. Dalej od napędów w ATX-ie juz się nie dało.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios (1707) na ftp ASUSA:

 

2427298[/snapback]

Fajnie szkoda tylko, że asus nie dał słowa opisu do niego. Ktoś wie co w nim zmieniono?

 

Edit: Grrr! Za umiejscowienie tego II portu kontrolera JM IDE na naszej płycie to ktoś powinien zawisnąć na szubienicy. Dalej od napędów w ATX-ie juz się nie dało.

O IDE to nie wspominam, ledwo mi sie udało podlaczyc napędy optyczne. Jesli juz sa tak usytuowane te porty to Asus powinien dawac metrowy kabel IDE, brak pomyslunku dla ludzi z obudowami BigTower :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie szkoda tylko, że asus nie dał słowa opisu do niego. Ktoś wie co w nim zmieniono?

 

Edit: Grrr! Za umiejscowienie tego II portu kontrolera JM IDE na naszej płycie to ktoś powinien zawisnąć na szubienicy. Dalej od napędów w ATX-ie juz się nie dało.

 

Zgadzam sie mogli go juz wogole nie montowac :/

Ja mam obudowe BIG TOWER - jak w sigu - i poradzilem sobie w ten sposob, ze kupilem 90cm przewod Revoltec'a.

Naped zapakowalem na samej gorze i przewod mimo wszystko dal rade dosiegnac.

 

Domyslnie projektanci wyszli z zalozenia, ze buda bedzie mniejsza, do tego wszystkie HDD powinnismy (wg projektantow) miec na SATA, wiec na Intelowskim mielibysmy CD/DVD ;)

Coz - w praktyce bywa roznie :)

 

Ja probowalem takiego myku - HDD na PATA podlaczylem przejsciowka SATA/PATA do portu SATA (sa takie :)) i do Intela podlaczylem DVD/CD :)

 

Co do samego JM PATA - jest on podlaczony na jednym z kontrolerow PCI Intela - powoduje to zapychanie szyny PCI danymi z kontrolera JM :/ (nie do konca czaje o co lotto, ale ogolny sens rozumiem).

Mam karte SFX na PCI - SB A2ZS - efekt bywa czasami taki (nie wiem dlaczego!) ze przy odtwarzaniu/zapisie na DVD NEC'a tnie dzwiek i caly komp wieszal sie :/ Brrr...

Zapychanie objawia sie czasami tzw 'glitch'ami' w dzwieku - naprawde wkurzajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte SFX na PCI - SB A2ZS - efekt bywa czasami taki (nie wiem dlaczego!) ze przy odtwarzaniu/zapisie na DVD NEC'a tnie dzwiek i caly komp wieszal sie :/ Brrr...

Zapychanie objawia sie czasami tzw 'glitch'ami' w dzwieku - naprawde wkurzajace.

Mam to samo! :mur: Tyle że na integrze ;) no po prostu tragedia! Nie wiem co z tym zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.

Witam.

 

Wgralem BIOS 1707 i oczywiscie restartowalem ustawienia zworka i chyba nie widze zadnych zmian w BIOS ? Czy moglby ktos napisac w wielkim skrocie jakie nowe opcje przybyly, ewentualnie jak jeszcze mozna grzecznie poprosic P5W DH o pokazanie owych opcji ?

 

thx 4 all

 

--

@levi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przybyła opcja SpeedStep w sekcji CPU, chyba tego nie było poprzednio?

Bios generalnie jest niezły, chyba lepiej chodzą dzielniki pamięci w stosunku do 1705. Ja prznajmniej mam więcej możliwości ustawień dla Goodram 800 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przybyła opcja SpeedStep w sekcji CPU, chyba tego nie było poprzednio?

Tą opcje widziałem juz dawno dawno temu ;) Wiec zadna nowość.

Bios generalnie jest niezły, chyba lepiej chodzą dzielniki pamięci w stosunku do 1705. Ja prznajmniej mam więcej możliwości ustawień dla Goodram 800 Pro.

Skoro tak twierdzisz, to chociazby dla samych dzielnikow bedzie warto zrobic flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktorys z was instalowal [brzydkie określenie na linuksa]a na tej plycie ??

jesli tak czy mieliesice jekies problem ??

mi gryza sie jakies uzadzonka jesli ktos jest zorientowany w temacie prosze o kontakt

gg2788217

Instalowac nie, ale odpalalem Ubuntu LiveCD - bezproblemowo.

 

Czy jestes w stanie okreslic jakie to urządzenia się "gryzą" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wgralem BIOS 1707 i oczywiscie restartowalem ustawienia zworka i chyba nie widze zadnych zmian w BIOS ? Czy moglby ktos napisac w wielkim skrocie jakie nowe opcje przybyly, ewentualnie jak jeszcze mozna grzecznie poprosic P5W DH o pokazanie owych opcji ?

 

thx 4 all

 

--

@levi

BIOS 1707 jest niestety bardzo lipny. W kazdym razie mi spadły mozliwosci O/C, nie moglem juz dac takich samych wartosci jak na 1705.

 

 

BTW. Co to jest Hyper Patch 3 ? Gdzies wyczytałem ze mozna to wyłaczyc, tylko co to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w P5W DH jest opcja bootowania z pendrive?

 

Po wgraniu najnowszego BIOSu pojawiła mi się taka opcja.

 

Gdzie jest ta opcja? Wgralem 1707 i jakos nie widze? Czy musi byc pendrive najpierw wpiety w usb zeby mozna go wybrac w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta opcja? Wgralem 1707 i jakos nie widze? Czy musi byc pendrive najpierw wpiety w usb zeby mozna go wybrac w biosie?

tak, musisz miec wpiete urzadzenie USB, potem pojawi Ci się to w zakładce BOOT. O dziwo w BIOSie 1707 nie widziałem juz tej opcji :blink: Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1707 jest niestety bardzo lipny. W kazdym razie mi spadły mozliwosci O/C, nie moglem juz dac takich samych wartosci jak na 1705.

BTW. Co to jest Hyper Patch 3 ? Gdzies wyczytałem ze mozna to wyłaczyc, tylko co to daje?

Hm, tak przeczuwalem ... oto moje testy:

 

1. Mialem 1605 - system Rock Solid :P

2. Wgrywam 1707 i na wejsciu bootowanie trwa okolo 7-10 minut !!! sic ! :(

3. Cofam BIOS do 1605 i co ... niestety problem nie znika.

 

Zworka, bateria, flashowanie spod DOS i inne metody nie skutkuja aby przywrocic poprzednia funkcjonalnosc. Byc moze jest cos jeszcze, ale nie wiem ?

 

Niestety BIOS w wersji 1707 to straszna lipa i w dodatku ostro namieszal. Plyta botuje sie niemilosiernie dlugo i brak pomyslow na odkrecenie tego.

 

EDIT #1 ... samo wejscie do BIOS na 1707 i 1705 trwa 7-10 minut !!!

 

Please HELP !!!

 

p.s. dzis walki dzien kolejny :) aha 1705 taka sama padaka :(

--

@levi

Edytowane przez @levi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma go już ==> http://hentges.net/tmp/BIOS/asus-p5w-dh-deluxe/ a był ;D

Pewnie cosik jest na rzeczy.

Ja ten 1707 załadowałem i troszke dłuzej sie bootuje. Z tego co widac, co ludziska pisza, wszystko zalezy od tego co kto ma na pkładzie i jak mocno podkrecone. Ale ogolnie to ocena negatywana :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wgralem 1707 i bootowanie to udreka, w sensie, ze dlugo.

Dzis tez ta plyte zakupilem, tak na marginesie, jeszcze ja "rozpracowuje", a raczej mam zamiar, jak wroce z pracy :)

Mam juz za soba walke z pata i sata kolejnoscia glownie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrocila moja mobo - padla krotko po flashu BIOSem 1602 (ze strony ASUSA) :/

 

Wgrali mi BIOS 0604 :> Dobrze ze nie starszy, bo C2D by nie wstal :>

 

Sflashowalem do 1407, a pozniej do 1707. Piszecie, o BIOSie 1605 - skad go sciagneliscie? Obecnie nigdzie nie widze...

 

BIOS Chodzi OK, ale zaznaczam - powylaczalem WSZYSTKO czego nie uzywam: oboard audio, kontroler JMicron, kontroler USB 7/8, kontroler FireWire i COM2, a takze druga karte sieciowa.

Jedyne na co narzekam, to to, ze do HW monitor wchodzi BIOS po ok 5-10 sekundach.

 

Poza tym POST moze o 1-2sek. dluzszy ale to najpewniej dlatego, ze mialem podlaczony Micro HDD na USB :)

 

Nie mam chwilowo W2K, wiec kompa uruchamialem na M$ Viśta ;)

Nie robilem na razie OC z braku odp. chlodzenia, ale system chodzil grzecznie jak powinien.

 

 

BTW - jako, ze mialem mobo na wierchu, zwalilem wszystkie radiatory i przy uzyciu zestawu Arctic Clean usunalem cala paste/kleje.

Paste wrzucilem Arctic Silver - nie jest to, to samo co klej (u mnie nawet byl i dobrze go rozprowadzili), ale wysmarowalem NB i SB oraz procka i zmontowalem.

Dzis popracuje, to bedzie widac, czy sa roznice, ale jak ktos mnie uprzedzal - pasta po ok. 200h osiaga max. swoich wlasciwosci (cos jak wygrzewanie przewodow/glosnikow/opampow w audio? ;)).

 

Wracajac do BIOSu - bede wdzieczny za BIOS 1605, jesli naprawde jest taki stabilny :)

 

 

 

@levi

 

- pamietaj, ze najlepiej zrobic CLR RTC PRZED Flashem, i po Flashu :)

Wowczas BIOS jest zapisywany na takie same ustawienia, jakie sa w nim zapisane, a potem ponownie wszystko jest zerowane clr'em :)

 

Ja nigdy nie mialem problemow (na tej mobo) z powrotem na poprzednie wersje BIOSu.

 

Poza tym jak flash'ujesz BIOS, a masz wiecej napedow i/lub RAID to moze sprobuj odpiac wszystkie od mobo poza napedem (czy to hdd, czy cd/dvd ew. pendrive lub Microdrive) na ktorym masz BIOS, ktorym bedziesz flash'owal.

 

BTW - ja ZAWSZE flash'uje z poziomu BIOS'u - poprzez EZ-flash'a.

Problem mialem raz - ostatnio! - kiedy sflashowalem BIOS z pliku na hdd z poziomu Asus Update Utility :/

BIOS grzecznie wstal, poustawialem wszystko jak zwykle. Odpalil sie ponownie, uruchomilem system i wszystko bylo pieknie.

Jednak nie wstal przy nastepnej probie uruchomienia kompa pare H pozniej :>

Zatem dalej flasciach!e tylko z BIOSu - EZ-flash i problemow nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...