Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

@.Cu.

Może spróbuj klawiaturę zamiast na USB przełączyć na PS2 przez przejściówkę?

Jeżeli długo stoi na pamięciach to spróbuj wszystkier opcje z pamięci zmieniać kolejno z Auto na inne deklarowane wartości.

 

 

@Milek29a

 

Twój problem to raczej temperatury NB i po części proca. Dotknij palcem też tego na SB i jeżeli jest gorący to załóż na niego wentylek. U mnie SB grzeje się mocno i mam założonego tam pentagrama z nałożonym wentylem 40x40.

Na NB też potrzebujesz lepszego chłodzenia. Asus daje do płyty dodatkowy wentyl do chłodzenia NB. Spróbuj może chłodzenie proca obrócić o 90 stopni i założyć fabryczny wentylek na radiator heatpipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zigi:

 

Ech... Chyba nie przeczytałeś dokładnie, co napisałem.

 

Przy ustawieniach 1:1 i poustawianym wszystkim dobrze w biosie, płyta nie startuje ani na 400 ani nawet na 370.

 

Już nawet na FSB 360 komp się samoistnie restartuje i sypią się programy :(

 

@atomel:

 

Przy tym chłodzeniu na procku nie da się nic zamontować na radiator NB/mosfet. Radiatora się nie da obrócić, a poza tym wiałby wtedy w głupią stronę (góra lub dół).

 

 

____ EDIT ____

 

A teraz po wszystkich zabawach i powrocie do taktowania 2.45GHz (FSB 350), które wcześniej było stabilne i chłodne, teraz radiator na procu jest bardzo ciepły (wcześniej nawet rurki HP były chłodne) i pokazuje mi temperaturę w okolicy 60st dla obu jajek :/

Wszystkie napięcia są teraz na auto (vcore wychodzi 1.3V) i włączone są wszystkie 'wyciszenia'.

Edytowane przez Milek29a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w którym miejscu na płycie sprawdzić rev. płyty ???

 

Odnośnie testowania biosu 18.01 w moim wypadku klapa jeżeli chodzi o O/C

 

Aktualnie mam Geil Ultra 800 Cl4 2x512MB po nowym roku mam zamiar zmienić na coś 2x1GB

 

Co proponujecie do mojego sprzętu ?

 

Dołączona grafika

 

co sądzicie o temp. ?? moim zdaniem chyba w normie chłodzenie BOX-owy cooler

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrą ;)

 

nie znajdziesz już D9 w sklepach. Nie tylko Goodramy są robione na D9 ( a raczej były)

 

Jak masz kase to bierz Anniversary, Balistixy

 

PS: kto ma schemat vdroopa?

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech...

chcialem zainstalowac biosika 1801.. sciagnalem na dysk - odpalilem ASUSUPDATE - wszystko ladnie pięknie a płyta juz po restarcie nie wstała

 

Moja odpaliła ale bios niczym nie zachwyca, a O/C leży :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... reset biosu rowniez...nic nie pomoglo

Wysle ją jutro do asusa niech sie martwią oni a ja tym czasem poprzypominam sobie jak to bylo xp2500+ 1gb 6800GT...czasem dobrze sie nie pozbywać rupieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... reset biosu rowniez...nic nie pomoglo

Wysle ją jutro do asusa niech sie martwią oni a ja tym czasem poprzypominam sobie jak to bylo xp2500+ 1gb 6800GT...czasem dobrze sie nie pozbywać rupieci :)

 

Czołgiem :)

 

Miałem podobny temat - RADA: ZAPOMNIJ O ASUS UPDATE! :)

Lepiej uzyj easy update czy jakos tak z BIOSu - w ten sposob zawsze dzialam i jak dotad bylo OK.

Tylko raz uzylem Asus Update i kiszka wyszla :)

Mobo poslalem na serwis - jakies 2-3 tygodnie i wrocila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem :)

 

Miałem podobny temat - RADA: ZAPOMNIJ O ASUS UPDATE! :)

Lepiej uzyj easy update czy jakos tak z BIOSu - w ten sposob zawsze dzialam i jak dotad bylo OK.

Tylko raz uzylem Asus Update i kiszka wyszla :)

Mobo poslalem na serwis - jakies 2-3 tygodnie i wrocila :)

Ja jakieś 4 razy na tej płycie używałem windowsowego asus update i mimo to wszystko ok.

Podobnie na poprzednim Asusie. Tylko szczęśćie?

Jakoś nie che mi się wieżyć aby asus strzelał sobie w kolano samym tylko programikiem w wersji windows do updatów biosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Asus update V7.07.01 zassany ze strony Asusa a nie z fabrycznej płytki. Robiłem update biosu kilkanaście razy i nigdy nie miałem problemów.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w którym miejscu na płycie sprawdzić rev. płyty ???

 

Odnośnie testowania biosu 18.01 w moim wypadku klapa jeżeli chodzi o O/C

 

Aktualnie mam Geil Ultra 800 Cl4 2x512MB po nowym roku mam zamiar zmienić na coś 2x1GB

 

Co proponujecie do mojego sprzętu ?

 

co sądzicie o temp. ?? moim zdaniem chyba w normie chłodzenie BOX-owy cooler

Na zdjeciu co zalaczyles napiecie +12v masz nawet nie 10V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Asus update V7.07.01 zassany ze strony Asusa a nie z fabrycznej płytki. Robiłem update biosu kilkanaście razy i nigdy nie miałem problemów.

 

Napewno cos jest nie tak - byc moze z softem ASUSa a byc moze to kwestia MicroShEEtu :/

U mnie dwa pierwsze flashe poszly OK, nastepny tez OK, komp wstal, popracowalem, ale nastepne uruchomienie maszyny i ciemnosc widze - BIOS padl! :]

Z flashem spod BIOSu nigdy problemow nie mialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentować kazdy moze ;)

Wszedzie jednak nie zaleca się aktualizacji spod Win.

 

BTW

Kiedys tez ładowałem bios tylko spod WIN (nie wysypala mi sie jeszcze zadna płyta) jednka juz tego nie robie :)

 

Nie zapomnijcie aby powrócic przed flashowanie do ustawień domyslnych tzn. system ma byc nie podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany Everest kłamie w żywe oczy :D

Dołączona grafika

 

Everst kłamie koledze zdjęcie powyżej everst kontra PC Probe II V1.04.03 jakoś wierze temu drugiemu chociaż nie do końca.

 

Na stronce asusa pojawił się nowy ASUS Update V7.09.02 Install Program for Windows 2000/XP/2003 and Windows 64bit XP/2003, można sądzić że stary miał jakieś drobne błędy :) stąd ta poprawka datowana na 2006/12/26 update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pisze z wielka prozba o pomoc. mianowicie pare dni temu kupilem c2d 6300 z plyta glowna p5w dh deluxe do tego geil ultra 2*512 ( napiecie 2.1 4.4.12.4) i gf 7600gt. Teraz opis problemu. Niestety moj komputer chce dzialac kiedy ustawione wszystkie jest na auto i niestety wtedy moja pamiec ma czestotliwosc 667 zamiast 800 ;(((( W momencie kiedy ustawie na manual w ustawieniach i recznie ustawie ddr2-800 podwyzszam napiecie do 2.1 i ustawiam recznie czasy 4.4.12.4 takie jak powinny byc to system sie laduje wszystko dziala, ale kiedy wlanczam np doom3 albo q4 to po paru sekundach mi sie komputer resetuje :(( moja wersja biosu to 1707. na starszej pojawial sie ten sam problem :( Czy da sie jakos zaradzic mojemu problemowi? bo niestety opcja z wymiana pamieci nie wchodzi w gre :(( Pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. pisze z wielka prozba o pomoc. mianowicie pare dni temu kupilem c2d 6300 z plyta glowna p5w dh deluxe do tego geil ultra 2*512 ( napiecie 2.1 4.4.12.4) i gf 7600gt. Teraz opis problemu. Niestety moj komputer chce dzialac kiedy ustawione wszystkie jest na auto i niestety wtedy moja pamiec ma czestotliwosc 667 zamiast 800 ;(((( W momencie kiedy ustawie na manual w ustawieniach i recznie ustawie ddr2-800 podwyzszam napiecie do 2.1 i ustawiam recznie czasy 4.4.12.4 takie jak powinny byc to system sie laduje wszystko dziala, ale kiedy wlanczam np doom3 albo q4 to po paru sekundach mi sie komputer resetuje :(( moja wersja biosu to 1707. na starszej pojawial sie ten sam problem :( Czy da sie jakos zaradzic mojemu problemowi? bo niestety opcja z wymiana pamieci nie wchodzi w gre :(( Pozdrawiam i prosze o pomoc

 

Mam identyczny sprzęt i miałem identyczny problem.

Wyłącz w biosie jak masz ustawione reczne pamieci DRAM Throttling Threshold,

u mnie po takiej zmianie system stabily jak sakała, jak by nie pomogło pisz na GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem jak .Cu stoi na pamięciach ok. 15 sekund czasami dłużej i nie mogę sobie w żaden sposób z tym poradzić :mur: :mur: :mur: , jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cih

 

dzieki wielkie faktycznie pomoglo i teraz juz ramik dziala jak nalezy :-) narazie podkrecilem do fsb=400 ale srednio stabilnie dziala ;/ po kilkunastu minutach res systemu ;/ troche napieciami sie jeszcze musze pobawic i bedzie git bo w koncu chlodzneie wodne sie nie moze zmarnowa. cih jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everst kłamie koledze zdjęcie powyżej everst kontra PC Probe II V1.04.03 jakoś wierze temu drugiemu chociaż nie do końca.

 

Na stronce asusa pojawił się nowy ASUS Update V7.09.02 Install Program for Windows 2000/XP/2003 and Windows 64bit XP/2003, można sądzić że stary miał jakieś drobne błędy :) stąd ta poprawka datowana na 2006/12/26 update

Hmmm... a w ktorym miejscu roznia sie wskazania everesta i probe na zalaczonym obrazku?

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a w ktorym miejscu roznia sie wskazania everesta i probe na zalaczonym obrazku?

jestes taki tępy czy tylko udajesz? Zobacz na wskazania +12v.....

 

i roumiem ze wierzymy programom, ktore pokazuja napiecia jak najblizej zblizone do 12, 5, 3.3v? sprytne podejscie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem płyty p5w dh deluxe proc e6300 ram 1gb geil 800mhz grafa x700 zasilacz neotec440wat dysk 80gb 8mb cache ata 133 i komp startuje mi za drugim razem nie wiem czym to jest spowodowane jak włacze kompa za pierwszym razem to potem jak wyłacze i załącze działa 10 sekund restet i za drugim się włącza niech ktoś mnie poratuje bo nie wiem co się dzieje nowa płyta i wszystko stray bios czy jak jak ktoś taki przypadek miał to niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy bios i nic z biosu 1407 na 1707 i nic mi to nie daje wsadzam płyte do napędu i jak chce kopiować pisze 30 minutek włącze muze i dosłownie klatkuje komp się muli nie wiem co się dzieje.Ludzie pomóżcie mam rev1.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...