Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ustawiłem procek E6300 na 7x410 (Vcore 1,28V) odpaliłem SP2004 leciał 3h wszystko OK żadnych błędów, więc stwierdziłem że system stabilny (temp. na procu 46-51 w stresie, na jądrach około 65 stopni) więc odpaliłem sobie gierkę po około 20 minutach komp. się restartuje. Mój zasilacz to Chieftec 400W mam grafe GT7950 512MB jeden dysk serial ata i nagrywarkę dvd plus 2x512mb ramu. Czyżby zasilacz nie wyrabiał ? może 400W to za mało ? mam zamiar zmienić zasilacz na coś ponad 500W tylko nie wiem do końca czy to rozwiąże mój problem, gdy grafa nie chodzi pełną mocą system stabilny po włączeniu grafy 3D się sypie może to z braku energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nic z tym nie zrobisz :]

 

Czołgiem - MIALEM TAK SAMO :)

 

Rozwiazanie u mnie: Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> System -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> Kontrolery IDE/ATAPI (lub jakos tak).

Dalej - odszukajcie kanał na ktorym jest podpiety wasz naped - jeden z Podstawowych kanałów IDE lub Pomocniczych.

Dalej - w ustawieniach zaawansowanych sprawdzcie ustawienia: Tryb Transferu.

U mnie w przypadku kontrolera dla DVD/CD przestawione to bylo na 'TYLKO PIO'.

Zmieniłem to na 'DMA jeżeli dostępne'. Restart kompa i po problemie.

Dajcie znac, czy pomoglo - mysle, ze inzynierowie ASUSa piszac BIOS (ktoras tam wersje) nieopatrznie zmienili ktores ustawienie i powoduje ono wlasnie wymuszanie trybu 'TYLKO PIO' dla urzadzen optycznych i stad ten 'problem'.

Ja zaczalem miec ten problem gdzies od pazdziernika, naped mi padl nieco pozniej i pojechal na serwis (hehe - i dalej po 'naprawie' nie odczytuje plyt :>) ale problem ww. dalo sie (u mnie) rozwiazac :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znac, czy pomoglo - mysle, ze inzynierowie ASUSa piszac BIOS (ktoras tam wersje) nieopatrznie zmienili ktores ustawienie i powoduje ono wlasnie wymuszanie trybu 'TYLKO PIO' dla urzadzen optycznych i stad ten 'problem'.

Ja zaczalem miec ten problem gdzies od pazdziernika, naped mi padl nieco pozniej i pojechal na serwis (hehe - i dalej po 'naprawie' nie odczytuje plyt :>) ale problem ww. dalo sie (u mnie) rozwiazac :)

Jasne zwal na inżynierów Asusa a potem ludzie tą plotkę przekażą dale.

Problem taki występuje na różnych płytach różnej marki i winne same napędy ewentualnie szelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek i ustawien BIOS - u mnie domyslnie IDE detection time out jest ustawione na 35...

 

U mnie POST trwa kilka sekund.

W BIOS wylaczylem wszelkie zbedne [ciach!]ly - w tym porty USB 7 i 8 - po co mi one, skoro nie uzywam? To samo z kontrolerami FireWire, drugi LAN, Audio, etc.

 

Co do JMicrona i jego kontrolerow, to mozna je wylaczyc bez problemy,

a zeby bylo smieszniej, to wszystko co jest na JMicron, to z mobo komunikuje sie poprzez jeden z kontrolerow SATA Intela :]

Przepraszam za malo konkretne info, ale inzynierem nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba ustalic jaki czas mierzymy. Wydaje mi sie, ze powinnismy podawac swoje czasy od wlaczenia kompa (nacisniecia przycisku power) do rozpoczecia ladowania systemu (przesuwajacy sie niebieski pasek). U mnie ten czas to 19 sekund. Wylaczone wszystko oprocz audio. Wylaczony mam tez kontroler JM. Naped dvd-rw podpiety pod kontorler ich7 jako master, slave w biosie ustawiony jako Not Installed. Musze jeszcze wylaczyc porty USB 7-8 - moze wtedy przestanie wyszukiwac tego USB Mass Storage Devices. Szkoda, ze nie mozna jakos wylaczyc portow SATA, ktorych nie uzywam (bo mam tylko jeden dysk sata)...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba biosu nie umiesz ustawiac

 

 

hehe :D jak sie nie uzywa za wiele kompa = niemal goła winda - to mi tez system laduje w 10 sekund :D

nawet krnabrna M$ Wiśta robi wio w expressowym tempie ;P

 

Ale niektorzy kompow uzywaja = maja sporo roznych mniej lub bardziej 'niezbednych' [ciach!]lek = 'nieco dluzszy' start ;)

Jesli o mnie lotto - troche tego jest, ale i tak maszyna startuje zwawo ;P

 

 

Jasne zwal na inżynierów Asusa a potem ludzie tą plotkę przekażą dale.

Problem taki występuje na różnych płytach różnej marki i winne same napędy ewentualnie szelki.

 

A co ;P

Oni zwalaja na nas, ze psujemy sprzet ;)

Na dzien dobry sprzet smigal poprawnie, jednak pozniej zaczal swirowac naped DVD - i tylko DVD, do tego po upgrad'zie BIOSu :)

Byc moze to problem M$ - z ich systeemami wiele juz przezylem ;)

Niemniej jednak jakos panowie z supportu ASUSa srednio sobie radza w niektorych sprawach, to samo w CS (obsluga klienta - to dla tych nie angielsko-skroto-jezycznych), a poza tym przestawienie jednej wartosci w nie ta co trzeba kazdemu moze sie zdarzyc :)

I nie jest to ZARZUT typu ASUS WINNY, a jedynie - BYC MOZE TAM to niechcacy powstalo :)

Generalnie - 'problem' udalo mi sie rozwiazac i pasi :)

Byle mniej takich psikusow - czy to ze strony wszystkich producentow - i hard i soft-ware :)

 

Mam problem ustawiłem procek E6300 na 7x410 (Vcore 1,28V) odpaliłem SP2004 leciał 3h wszystko OK żadnych błędów, więc stwierdziłem że system stabilny (temp. na procu 46-51 w stresie, na jądrach około 65 stopni) więc odpaliłem sobie gierkę po około 20 minutach komp. się restartuje. Mój zasilacz to Chieftec 400W mam grafe GT7950 512MB jeden dysk serial ata i nagrywarkę dvd plus 2x512mb ramu. Czyżby zasilacz nie wyrabiał ? może 400W to za mało ? mam zamiar zmienić zasilacz na coś ponad 500W tylko nie wiem do końca czy to rozwiąże mój problem, gdy grafa nie chodzi pełną mocą system stabilny po włączeniu grafy 3D się sypie może to z braku energii.

 

Poczytaj instrukcje do tej plyty glownej - wskazuja tam kilka konfiguracji, ktora powinny ulatwic ocene W jakie beda potrzebne do stabilnej pracy.

Przy Twojej konfiguracji taki zasilacz 400W (zwlaszcza w 3D i z ta grafa, ktora wymaga dodatkowego zasilania!!!) to zdecydowanie malo :)

BTW - dla samego CPU z rodzinki C2D na 12V powinno byc min. 16A (z pamieci lece - zajrzyj do instrukcji od mobo).

Wiec nie dziw sie, ze maszyna bedzie sie wylaczac - pewnikiem zabezpieczenia w PSU grzecznie sie wlaczaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba ustalic jaki czas mierzymy. Wydaje mi sie, ze powinnismy podawac swoje czasy od wlaczenia kompa (nacisniecia przycisku power) do rozpoczecia ladowania systemu (przesuwajacy sie niebieski pasek). U mnie ten czas to 19 sekund. Wylaczone wszystko oprocz audio. Wylaczony mam tez kontroler JM. Naped dvd-rw podpiety pod kontorler ich7 jako master, slave w biosie ustawiony jako Not Installed. Musze jeszcze wylaczyc porty USB 7-8 - moze wtedy przestanie wyszukiwac tego USB Mass Storage Devices. Szkoda, ze nie mozna jakos wylaczyc portow SATA, ktorych nie uzywam (bo mam tylko jeden dysk sata)...

Uzywam USB, jednej sieciowki, dzwiek wlaczony, JM wylaczony, dysk Sata jeden + 1 x DVD.

 

Ja pisalem czas od power do pokazania sie pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam USB, jednej sieciowki, dzwiek wlaczony, JM wylaczony, dysk Sata jeden + 1 x DVD.

 

Ja pisalem czas od power do pokazania sie pulpitu.

To ja tak z ciekawości zapytam jaki masz dysk, co masz wpiętego w USB i jak bardzo poobcinałeś system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak z ciekawości zapytam jaki masz dysk, co masz wpiętego w USB i jak bardzo poobcinałeś system?

Dysk - Raptor, USB myszka i czasem aparat, system hmm podstawowe uslugi, ktorych nie uzywam wylaczone ( drukowanie, wifi, aktualizacje, przywracanie systemu .. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ;P

Oni zwalaja na nas, ze psujemy sprzet ;)

....

Niemniej jednak jakos panowie z supportu ASUSa srednio sobie radza w niektorych sprawach, to samo w CS (obsluga klienta - to dla tych nie angielsko-skroto-jezycznych), a poza tym przestawienie jednej wartosci w nie ta co trzeba kazdemu moze sie zdarzyc :)

....

Poczytaj instrukcje do tej plyty glownej - wskazuja tam kilka konfiguracji, ktora powinny ulatwic ocene W jakie beda potrzebne do stabilnej pracy.

Przy Twojej konfiguracji taki zasilacz 400W (zwlaszcza w 3D i z ta grafa, ktora wymaga dodatkowego zasilania!!!) to zdecydowanie malo :)

BTW - dla samego CPU z rodzinki C2D na 12V powinno byc min. 16A (z pamieci lece - zajrzyj do instrukcji od mobo).

Wiec nie dziw sie, ze maszyna bedzie sie wylaczac - pewnikiem zabezpieczenia w PSU grzecznie sie wlaczaja :)

 

...a psujemy jak możemy :) i jak nie możemy.

A pokażcie mi support firmy dowolnej branży który by nie kulał w opinii klientów :)

 

Generalnie co do kwestii zasilania to trzeba zawsze brać poprawkę na to co można spotkać w gniazdku elektryczny. Wystarczy sąsiad z wiertarką albo "boszką" tudzież inna odlewnia aluminium w sąsiedztwie :) i jak nie masz UPS-a może się okazać, iż zasiłka pracująca na obrotach zbliżonych do maksymalnych może nie utrzymać zasilania na odpowiednim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam USB, jednej sieciowki, dzwiek wlaczony, JM wylaczony, dysk Sata jeden + 1 x DVD.

 

Ja pisalem czas od power do pokazania sie pulpitu.

Fajnie. Na USB mam modem, myche i czujnik podczerwieni. Scieciowka tylko wi-fi wlaczona. Windows normalnego uztku, czyli raczej dosc obciazony roznymi uslugami (ale tylko tymi, ktorych potrzebuje). Jednak dla mnie wyznacznikiem dlugosci posta jest czas od nacisniecia przycisku power do rozpoczecia ladowania windy. Samo ladowanie to juz kwestia konfiguracji windy u kazdego z nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Na USB mam modem, myche i czujnik podczerwieni. Scieciowka tylko wi-fi wlaczona. Windows normalnego uztku, czyli raczej dosc obciazony roznymi uslugami (ale tylko tymi, ktorych potrzebuje). Jednak dla mnie wyznacznikiem dlugosci posta jest czas od nacisniecia przycisku power do rozpoczecia ladowania windy. Samo ladowanie to juz kwestia konfiguracji windy u kazdego z nas.

Racja, tak tylko z ciekawości zapytałem kolegi Devilka i w sumie teraz się nie dziwię.

U mnie niestety na samym USB dodatkowo wisi czytnik kart i tablet, że o drugim dysku IDE nie wspomnę a i systemowa 120 Maxtora IDE do raptorka ma dość daleko.

 

Sam czas bootowania u mnie około to 20 sekund do momentu pojawienia się paska ładowania systemu z czego na komunikacie JMicrona wisi "na reakcję usera" 5 sekund już po wykryciu napędu DVD-R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, tak tylko z ciekawości zapytałem kolegi Devilka i w sumie teraz się nie dziwię.

U mnie niestety na samym USB dodatkowo wisi czytnik kart i tablet, że o drugim dysku IDE nie wspomnę a i systemowa 120 Maxtora IDE do raptorka ma dość daleko.

 

Sam czas bootowania u mnie około to 20 sekund do momentu pojawienia się paska ładowania systemu z czego na komunikacie JMicrona wisi "na reakcję usera" 5 sekund już po wykryciu napędu DVD-R.

Co do IDE - mam tez 120 Maxtora.

Zrobilem maly myk - przejsciowka SATA-IDE (Gigabyte'a) i podpialem Maxtora do SATA1 - zadnej rekonfiguracji ze strony usera :)

Winda wstala jak gdyby nigdy nic - bez stresu.

Naped optyczny podpialem nastepnie bezposrednio do Intela - JMicron 'klei sie' - zapycha szyne, etc.

Wiem takze, ze bez bolu mozna by i CD/DVD podpiac tym sposobem do SATA - przejsciowka dziala bez zarzutu.

Nie zauwazylem wzrostu wydajnosci ;) :D ale i spadku nie odnotowalem.

Jedynie POST wydluzyl sie o jakies 1-3s. Ale za to dla odmiany wylaczylem JMicron przez co nie trace paru s. na wyswietlanie statusu JMicrona :)

Poza tym - bez zmian :)

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie zrecie panowie [;

 

Ja dopuki w kompie mialem X1800GTO to post i ladowanie windy zajmowalo do 20s

 

Teraz po zmianie na GF8800 sam post trwa 30s

Nie wiem czy to nie grafa ma wplyw, nic w kompie innego nie zmienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem maly myk - przejsciowka SATA-IDE (Gigabyte'a) ...

Wiem takze, ze bez bolu mozna by i CD/DVD podpiac tym sposobem do SATA - przejsciowka dziala bez zarzutu.

Nie zauwazylem wzrostu wydajnosci ;) :D ale i spadku nie odnotowalem.

A to cenna dla mnie informacja bo też chętnie odłączyłbym JM-a. Niby specjalnie mi nie przeszkadza ale.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to cenna dla mnie informacja bo też chętnie odłączyłbym JM-a. Niby specjalnie mi nie przeszkadza ale.. :)

:) Ciesze sie :)

Zaznaczam jednak, ze nie sprawdzilem jak sie bedzie zachowywala nagrywarka - tzn jak zachowaja sie programy do nagrywania :)

Mysle, ze problemow nie powinno byc z napedami optycznymi, ale... nie sprawdzalem na razie ;)

 

Z dyskami za to - hula i smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a psujemy jak możemy :) i jak nie możemy.

A pokażcie mi support firmy dowolnej branży który by nie kulał w opinii klientów :)

 

Generalnie co do kwestii zasilania to trzeba zawsze brać poprawkę na to co można spotkać w gniazdku elektryczny. Wystarczy sąsiad z wiertarką albo "boszką" tudzież inna odlewnia aluminium w sąsiedztwie :) i jak nie masz UPS-a może się okazać, iż zasiłka pracująca na obrotach zbliżonych do maksymalnych może nie utrzymać zasilania na odpowiednim poziomie.

 

Niom, niestety z pradem jest czesto najwiekszy problem - polskie sieci energetyczne sa czesto stare, tak samo podstacje - na ktorych nierzadko jest obecnie wiecej uzytkownikow, albo obciazone bardziej pradozernymi urzadzeniami niz poczatkowo przewidywano. Dlatego jesli padnie czlekowi komp z winy wahan napiecia w sieci, to zaklady energetyczne nie zaplaca ani grosza odszkodowania jesli sprzet nie byl podlaczony do sieci przez UPS'a :/

Co bardziej wkurzajace - takie przecietne tanie UPS'y to tez qpa - ich jakosc pracy pozostawia czesto wiele do zyczenia :]

Uzywam jednego i jestem srednio zadowolony - testowalem go pod sprzetem audio i ogolnie tez bida spora.

Najlepiej by bylo uzywac porzadnego kondycjonera - takiego uzywanego przez audiofilow :) Ale ich ceny sa zabojcze :]

A moze zrobimy akcje - bojkot energetyki za kiepsciutkiej jakosci energie? Bywa ze skoki napiecia osiagaja kilkadziesiat V :/

Znam pare takich przypadkow - zdychaly kompy, nowy sprzecik RTV i okazalo sie, ze do 220 czy obecnie oficjalnego 230V brakowalo czasami i 50V! :]

 

OK. mozna by tak dlugo jeszcze - krotko mowiac, czynnikow wplywajacych na stabilnosc kompa jest naprawde niemalo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych użytkowników płyty Asus P5W DH DELUXE.

 

W najbliższym czasie planuje zakup nowego komputera i jestem bardzo zainteresowany tym modelem płyty. Początkowo zdecydowany byłem na P5B Deluxe, jednak gdy dowiedziałem się o bajerach jakie są w w P5W, zwróciłem na nią uwagę.

 

Chciałbym abyście opisali mi pokrótce tą płytę, wypowiedzieli się na temat długiego POSTu, o którym wspominają użytkownicy, a także podkręcalności procka czy obsługiwanych pamięciach oraz wszystkiego co jeszcze możecie :)

 

Mój planowany zestaw do MOBO:

 

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB

Crucial Ballistix 2x1GB DDR2 1000 SLI-Ready

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman

 

Pamięci mam już kupione, grafę chcę taką i tyle. Procka na pewno wolałbym E6600, lecz już nie pozwolą mi na to fundusze, a po przesiadce ze starego Celerona 1,7... chyba nie muszę mówić :D Zresztą ten ma dość spore możliwości podkręcania, więc myślę, że rok-dwa nie będzie z nim problemów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych użytkowników płyty Asus P5W DH DELUXE.

 

W najbliższym czasie planuje zakup nowego komputera i jestem bardzo zainteresowany tym modelem płyty. Początkowo zdecydowany byłem na P5B Deluxe, jednak gdy dowiedziałem się o bajerach jakie są w w P5W, zwróciłem na nią uwagę.

 

Chciałbym abyście opisali mi pokrótce tą płytę, wypowiedzieli się na temat długiego POSTu, o którym wspominają użytkownicy, a także podkręcalności procka czy obsługiwanych pamięciach oraz wszystkiego co jeszcze możecie :)

...

płyta- kawałek prostokątnego wielowarstwowego laminatu + sporo różnych elemencików elektronicznych naniesionych na laminat między innymi metoda powierzchniową :). Płyt jak płyta.

 

Kawał dobrej płyty

+ stabilna o niezłej wydajności

+ 2 ethernety 1Gb

+ zintegrowany prosty AP,

+ pilocik (fajny bo mały w odróżnieniu od wielgachnych które się sprzedaje do sterowania PC),

+ chłodzenie chipsetu pasywne,

+ niezłe (choć podobne nie rewelacyjne- mi wystarczą) wyniki w podkręcaniu,

+ 2 kontrolery Raid

- drugi kontroler IDE JMicron nadaje się generalnie do wyłączenia - ewentualnie do obsługi napędów optycznych (może deczko dramatyzuję :)) i do tego jego gniazdo jest paskudnie umieszczone na samym dole płyty

- czasem długi post (moim zdaniem żaden problem)

? 8 portów USB (trafił się na forum ktoś komu było mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak

podkrecanie na niej jest do bani i p5b jest przy niej rewelacyjna

jak naracie każdy nastepny bios jest coraz gorszy do OC 1305 odpalał na 400Mhz choc niestabilnie -na 1707 nawet nie wtawał na 370

ech...

jakie ta płyta ma bajery????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...