Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrzucilem go tak - kolki out, potem szeeeeroki srubokret podparlem delikatnie o obudowe gniazda IDE i delikatnie podwazalem.

Potem prawo-lewo pare razy, znow podwazka i odskoczyl jak oparzony kot ;)

Do czyszczenia z kleju uzylem zestawu arctic clean - szybko i bez taplania ze spirytem (spirytu uzywac lepiej doustnie - lepsze efekty ;) ).

 

Powodzenia.

a jest możliwość ze podważając radiator uszkodze w jakiś sposób SB czy jest to malo mozliwe? Bo musze przyznać ze naprawde mocno siedzi i ani myśli drgnąć w jakąkolwiek stronę.

 

Tak w ogole to chce tam wrzuci zamiast tego kleju AS5 - rozumiem ze ta operacja ma jakikolwiek sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to chce tam wrzuci zamiast tego kleju AS5 - rozumiem ze ta operacja ma jakikolwiek sens?

 

U mnie SB mocno się grzeje. Dałem AS5, miedziany Pentagram i jeszcze na to wiatraczek i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaraz biore się za tą operacje ;) Pytanie tylko czym bede mogł ten klej usunac? Spiryt domowy wystarczy? :D

 

Mam jeszcze pytanie odnosnie chłodzenia na SB. Chce zakupić jakiś radiator (moze byc z wentylem najlepiej) ktory bedzie wydajniejszy od tego ktory Asus montuje seryjnie na płycie. Możecie coś polecic?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ze kazde mobo moze sobie ustawic inny def....

Zgadza sie. Mogę się mylić ale wydaje mi się że Asus ustawił sobie 1,3 a asrock 1,285V. Ale głowy nie dam. Zresztą... wydaje mi się, że chcesz pokazac za wszelką cenę, że ASRock jest gorszy i że się mylę?:)

 

;)

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj posty i oglądaj screeny uważniej,

 

spd dla 400MHz 4-4-4-12

spd dla 500MHz 5-5-5-15

 

skąd wziąłeś 5-5-5-16 nie mam pojęcia ?

No przecież na screenie jak byk stoi - SPD: 5-5-5-16 400 MHz, 4-4-4-11 266 MHz i 3-3-3-9 200 MHz. Proponuję, abyś jeszcze raz pooglądał własne screeny, bo mylisz SPD z EPP. 4-4-4-12 400 MHz i 5-5-5-15 500 MHz to wartości z EPP (enhanced performance prfile). Przecież to widać na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież na screenie jak byk stoi - SPD: 5-5-5-16 400 MHz, 4-4-4-11 266 MHz i 3-3-3-9 200 MHz. Proponuję, abyś jeszcze raz pooglądał własne screeny, bo mylisz SPD z EPP. 4-4-4-12 400 MHz i 5-5-5-15 500 MHz to wartości z EPP (enhanced performance prfile). Przecież to widać na pierwszy rzut oka.

Dołączona grafika

 

SPD z CPU-Z tym z EVERESTA się nie sugerowałem ale nawet gdyby to i tak płyta nie ustawia dla 400MHz wartości 5-5-5-16 tylko 5-6-6-18

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPD z CPU-Z tym z EVERESTA się nie sugerowałem ale nawet gdyby to i tak płyta nie ustawia dla 400MHz wartości 5-5-5-16 tylko 5-6-6-18

CPU-Z pokazuje ci wartości z EPP a nie z SPD. W evereście masz z SPD i z EPP. Przy 400 MHz będziesz miał 5-5-5-16, a powyżej jeszcze luźniejsze, np 5-6-6-18 przy 412 MHz (jak widać na jednym z twoich screenów). Płyta więc dobrze ustawia. Pamiętaj, że płyty od intela nie potrafią ustawiać pamięci wykorzystując EPP i polegają tylko na SPD. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z pokazuje ci wartości z EPP a nie z SPD. W evereście masz z SPD i z EPP. Przy 400 MHz będziesz miał 5-5-5-16, a powyżej jeszcze luźniejsze, np 5-6-6-18 przy 412 MHz (jak widać na jednym z twoich screenów). Płyta więc dobrze ustawia. Pamiętaj, że płyty od intela nie potrafią ustawiać pamięci wykorzystując EPP i polegają tylko na SPD.

Nawet jak ustawie na 400MHz ba 300Mhz to i tak płyta ustawia sobie 5-6-6-18 :(

 

przy 200Mhz jest trochę inaczej

 

Dołączona grafika

 

ale producent podaje spd tak jak cpu-z czyli 800 4-4-4-12: 1000 5-5-5-15

moim zdaniem problem płyty poczekam na nowy bios jak nie pomoże zmieniam pamięć

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wszystkie mobo mają vmch 1,85?... moja miała....... i mam nadzieje ze jak wroci z serwisu to tez bedzie miec...

CPuz pokazuje raczej [ciach!]ly

dla moich podaje 266=> 4-4-4-12 333=>5-5-5-15 a one maja naprawde 4-4-4-12 przy 333

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wszystkie mobo mają vmch 1,85?

nie, nie wszystkie. Rev. 1.02G ma max 1,65V. 1.03G i 1.04G mają juz 1,85V. Ale od czego są pemcil-mody.

 

edit: Moze mi ktoś polecić jakieś chłodzenie na SB, ktore będzie wydajniejsze od fabrycznego? Może być z wiatraczkiem, byleby był cichy. Proszę.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie na SB mogę polecić bo je mam. Wymagane jest wygięcie kilku blaszek by nie wadziły o kolizyjny kondensator. Na to można przykręcić wentylek 40x40 ale ja mam 60x60 przykręcony na jedną śrubkę i 2500 obr/min. Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie wszystkie. Rev. 1.02G ma max 1,65V. 1.03G i 1.04G mają juz 1,85V. Ale od czego są pemcil-mody.

 

edit: Moze mi ktoś polecić jakieś chłodzenie na SB, ktore będzie wydajniejsze od fabrycznego? Może być z wiatraczkiem, byleby był cichy. Proszę.

Niektóre z Rev. 1.02G mają VMCH do 1,85V. Posiadam taką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wracajac jeszcze do sprawy dlugiego POSTu - zgodnie z rekomendajca na pierwszej stronie tego tematu wylaczylem sterowanie wiatrakiem CPU (bo tylko jeden wentyl mam i wpiety wlasnie w to gniazdo) przez plyle. Zostawilem tylko monitoring obrotow. Wczoraj wylaczylem ten monitoring - przelaczylem na IGNORED. POST skrocil sie z 19 do 8 sekund....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sie pozbyc temp. z chipsetu.

 

Zamocowanie wentyla 40x40 odpada, bo mam Infinity i brak miejsca.

 

Nawiewu z boku nie zainstaluję, bo nie ma takiej sposobności.(buda)

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to odklejenie blaszki (DH) dla tych 2-4'C i gotowość utraty tym samym gwarancji, bo wątpie żeby po tej operacji była by ona w takim stanie jak przed odklejaniem.

 

Przychodzi mi wymiana chłodzenia, niby nawet sobie takie owakie upatrzyłem, ale powiedzcie mi w takim razie co z MOSTKIEM POŁUDNIOWYM, bo przecież te dwa radiatory są ze połączone ciepłowodem :angry: :?

 

Jeśli macie inne chłodzonko (prócz WC) na tym, to proszę pochwalcie się jak rozwiązaliście sprawę TEGO mostka :blink:

 

Za wszelkie rady (te poważne) dzięki> Myślę, że pomoże to nie tylko i mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Przymierzam sie do zakupu tej wlasnie plyty i mam pare pytan odnosnie funkcjonalnosci i uzytkowania! jak sie sprawuje ? czy warto w nia zainwestowac ? czy moze jakas inna sobiew kupic ? teraz posiadam asusa p5b z procem e6400 i chlodzenie scythe infinity a ramy to 4x512 geil@800 ultra

 

Z gory dzieki

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sie pozbyc temp. z chipsetu.

 

Zamocowanie wentyla 40x40 odpada, bo mam Infinity i brak miejsca.

 

Nawiewu z boku nie zainstaluję, bo nie ma takiej sposobności.(buda)

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to odklejenie blaszki (DH) dla tych 2-4'C i gotowość utraty tym samym gwarancji, bo wątpie żeby po tej operacji była by ona w takim stanie jak przed odklejaniem.

 

Przychodzi mi wymiana chłodzenia, niby nawet sobie takie owakie upatrzyłem, ale powiedzcie mi w takim razie co z MOSTKIEM POŁUDNIOWYM, bo przecież te dwa radiatory są ze połączone ciepłowodem :angry: :?

 

Jeśli macie inne chłodzonko (prócz WC) na tym, to proszę pochwalcie się jak rozwiązaliście sprawę TEGO mostka :blink:

 

Za wszelkie rady (te poważne) dzięki> Myślę, że pomoże to nie tylko i mi.

 

NB polaczony jest cieplowodem z tym chlodzacym mosfety, a nie SB. Mozesz wymienic czlodzenie na NB, ale musisz tez zadbac o chlodzenie mosfetow (jesli zamierzasz cos krecic). Na na mosfety przykleilem zwykly aluminiowy radiator:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Przymierzam sie do zakupu tej wlasnie plyty i mam pare pytan odnosnie funkcjonalnosci i uzytkowania! jak sie sprawuje ? czy warto w nia zainwestowac ? czy moze jakas inna sobiew kupic ? teraz posiadam asusa p5b z procem e6400 i chlodzenie scythe infinity a ramy to 4x512 geil@800 ultra

 

Z gory dzieki

 

Rozumiem, że masz lenia i nie chce ci się czytac poprzednich postów :lol2: to zerknij na testy tej płyty na serwisach internetowych, a sie wszystkiego dowiesz, ja mogę ci napisać 3 rzeczy:

 

1.) warto (chociażby do OC) choć nad 680i bym się teraz zastanawiał.

2.) płyta stworzona bardziej dla proców E6600 i wyżej, dlaczego to może ktoś inny opowie, bo mam lenia :rolleyes:

3.) wad nie znalazłem przez 5m-y. użytkowania, no chyba, że wysoka temp. na mostkach i chipie, ale to ponoć norma.

 

NB polaczony jest cieplowodem z tym chlodzacym mosfety, a nie SB. Mozesz wymienic czlodzenie na NB, ale musisz tez zadbac o chlodzenie mosfetow (jesli zamierzasz cos krecic). Na na mosfety przykleilem zwykly aluminiowy radiator:

 

Dołączona grafika

 

NO tak :lol2: to nie SB, a co tego radiatora: to domowej roboty? czy gdzies kupiłes?? Co do OC to mam teraz na 378x9 E6600 vcpu 1,425v vmch-1,55 reszta auto prócz pamieci i ciepło takie, że mogę kaloryfer w mieszkaniu wyłączyć B-) wentyl Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akropol@oc tak, radiator domowej roboty. Tu mozesz zobaczyc i cos dopasowac: http://www.4max.pl/pgrupa.asp?gg=19&g=25 np. to: http://www.4max.pl/default.asp?g=25&gg...amp;produkt=247 tylko troszke zwezic trzeba (do 16mm).

 

wojooo rownierz polecam ta plyte. Nie mam zadnych problemow i wszystko smiga pieknie. Musisz sobie przemyslec czego potrzebujesz, bo jesli bajery typu pilot, wifi czy sluchnie mp3playera na komputerowych glosnikach bez wlaczonego kompa itp nie sa Ci potrzebne, to moze pomysl o czyms innym. Ja korzystam i jestem b. zadoolony ;)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety zgadles mam lenia :P bardziej stworzona pod e6600 ? co masz dokladnie na mysli ? a pod e6400 juz sie nie nadaje ? wiesz glownie takie bajery mnie przyciagnely jak pilot ... mp3 in oraz wifi no i lepszy chipset od p5b deluxe

 

Tylko zastanawia mnie karta muzyczna ... czytalem w testach ze ponoc jest gorsza od p5b to prawda ?

 

Aha i oczywiscie lubie sie pobawic w O/C :) i chcialbym zeby pochodzilo mi na 3ghz z e6400

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5b dlx jest na nowszym chipsecie niz p5w dh (975). Co mial na mysli piszac ze plyta jest dla prockow e6600 w gore? Na tej plycie fsb =<500 Mhz nie osiagniesz. Dlatego dobrze spisuja sie na niej procki z wyzszym mnoznikiem niz np e6300. Jednak zalezy jakiego oc wymagasz - jesli fatysfakcjonuje Cie 400-450 to plytka da rade (najlepiej wersja 1.04G).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 1,04 G?? a poczym poznac jaka wersja i gdzie ? Jak z ta karta muzyczna ? jak p5b moze miec nowszy od p5w :| ?

Wersji płyty poszukaj przy slotach pamięci od strony procesora, dzwięk na p5w jest moim zdanie wporządku, ale zdaniem fachowców lepiej brzmi ten na p5b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji płyty poszukaj przy slotach pamięci od strony procesora, dzwięk na p5w jest moim zdanie wporządku, ale zdaniem fachowców lepiej brzmi ten na p5b

 

Ok ale jak moge to sprawdzic przed zakupem ? przeciez zamawiajac w sklepie internetowym nie ma takiej mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...