Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ale jak moge to sprawdzic przed zakupem ? przeciez zamawiajac w sklepie internetowym nie ma takiej mozliwosci

Lub kup przez Niemca tu z forum. Ja wlasnie od niego bralem - polecam.

 

[...] Jak z ta karta muzyczna ? jak p5b moze miec nowszy od p5w :| ?

Muzyka ok - jestem mile zaskoczony w porownaniu do DFI. Chipset 965 jest nowszy niz 975 choc z oznaczen to nie wynika. Dziwne, co? ;)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Wracajac jeszcze do sprawy dlugiego POSTu - zgodnie z rekomendajca na pierwszej stronie tego tematu wylaczylem sterowanie wiatrakiem CPU (bo tylko jeden wentyl mam i wpiety wlasnie w to gniazdo) przez plyle. Zostawilem tylko monitoring obrotow. Wczoraj wylaczylem ten monitoring - przelaczylem na IGNORED. POST skrocil sie z 19 do 8 sekund....

 

Kurka, u mnie byly historie typu, ze po flashu czasami wchodzenie do monitora w BIOS trawlo niemilosiernie dlugo - kilkanascie sekund do minuty nawet w extrem przypadkach.

POST zawsze mialem wzglednie krotki.

Niemniej jednak (jak pisalem juz wczesniej) temat to sie pojawial to znikal - sprobuj sflaszowac ponownie BIOS - byc moze pomoze :)

Oczywiscie - BIOS na default, zworka clr rtc, flash (afu albo z poziomu BIOSowego Easy flash czy jakos tak), zworka clr rtc, load bios defaults po restarcie, znowu restart, i w koncu ustawiasz BIOS wg swoich potrzeb -> wylacz WSZYSTKIE elementy jakich nie uzywasz - monitory napiec/obrotow, 1394, USB, dzwiek, karte LAN (ja zostawilem 1sza), kontrolery - np JMicron (ja uzywam przejsciowi SATA->IDE dla HDD, a DVD jest na Intelu) i kontroler np SLAVE dla Intela jesli nie masz innego urzadzenia IDE.

U mnie konfig jak w sig'u - bylo OK, jest lepiej :)

 

 

 

a jest możliwość ze podważając radiator uszkodze w jakiś sposób SB czy jest to malo mozliwe? Bo musze przyznać ze naprawde mocno siedzi i ani myśli drgnąć w jakąkolwiek stronę.

 

Tak w ogole to chce tam wrzuci zamiast tego kleju AS5 - rozumiem ze ta operacja ma jakikolwiek sens?

 

Zawsze mozna uszkodzic :)

Ja zaryzykowalem, ale robilem to z wyczuciem ;)

 

Klej da sie spirytem usunac, ale nie zal ci go marnowac? ;) ;P

Ja uzylem zestawu Arctic Clean - butelka 1 to rozpuszczalnik - poezja :)

Potem tylko starlem rozpuszczony klej z mostka i z radiatora.

Butelka 2 to cos do neutralizacji i czyszczenia - pewnikiem rozpuszczalnik neutralizuje.

Potem pasta AS5 - jest to PASTA a nie KLEJ, wiec troche luznawy jest radiator :/ Ale trudno

Kolki powinny utrzymac go w miejscu.

Za jakis czas sprawdza jak sie to wszystko trzyma - poki co temp. sa w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem vmoda na vdimm.

Ustawione jest 2.20v i praktycznie stoi jak skała. Drobne odchyły się zarzają 2.21 albo 2.19.

Wszystko ekstra ale jak odpalę orthosa na test ramu to napięcie spada do 2.06v :/

Mierzę miernikiem więc coś chyba jest nie tak z mobo? To normalne chyba nie jest? Na gwarancje też się nie nadaje chyba bo co jak co mobo działa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub kup przez Niemca tu z forum. Ja wlasnie od niego bralem - polecam.

Muzyka ok - jestem mile zaskoczony w porownaniu do DFI. Chipset 965 jest nowszy niz 975 choc z oznaczen to nie wynika. Dziwne, co? ;)

 

Nie ma co plakac - p5b ma nowszy uklad, ale intelowi zdarzalo sie czesto tak, ze nowy czipset miewal sporo bledow i dopiero w pozniejszych rewizjach (po tym jak ludzie juz nakrzyczeli na forach ;)) poprawki wprowadzali :)

Ale z poprawkami to jest zawsze podobnie - tak samo jak z nasza mobo :)

 

Ponoc rev. 1.04g ma juz nowsza rev. chipu Intela :)

 

Poza tym oznaczenie oznaczeniem, a architektura architektura - nie zawsze numer wyzszy oznacza nowsza konstrukcje - zainteresowanych odsylam na strony Intela - link juz gdzies w tym watku podawalem z zestawieniem porownawczym chipow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, u mnie byly historie typu, ze po flashu czasami wchodzenie do monitora w BIOS trawlo niemilosiernie dlugo - kilkanascie sekund do minuty nawet w extrem przypadkach.

POST zawsze mialem wzglednie krotki.

Niemniej jednak (jak pisalem juz wczesniej) temat to sie pojawial to znikal - sprobuj sflaszowac ponownie BIOS - byc moze pomoze :)

Oczywiscie - BIOS na default, zworka clr rtc, flash (afu albo z poziomu BIOSowego Easy flash czy jakos tak), zworka clr rtc, load bios defaults po restarcie, znowu restart, i w koncu ustawiasz BIOS wg swoich potrzeb -> wylacz WSZYSTKIE elementy jakich nie uzywasz - monitory napiec/obrotow, 1394, USB, dzwiek, karte LAN (ja zostawilem 1sza), kontrolery - np JMicron (ja uzywam przejsciowi SATA->IDE dla HDD, a DVD jest na Intelu) i kontroler np SLAVE dla Intela jesli nie masz innego urzadzenia IDE.

U mnie konfig jak w sig'u - bylo OK, jest lepiej :)

[...]

Albo Ty nie zrozumiales, albo ja nie rozumiem... POST sie skrocil czyli jest git! :) A monitoring obrotow olewam ;) Chcialem tylko poinformowac, ze (u mnie przynajmniej) nawet zostawienie jednego monitoringu obrotow wplywa znacznie na dlugosc POSTu. Tyle. ;)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ty nie zrozumiales, albo ja nie rozumiem... POST sie skrocil czyli jest git! :) A monitoring obrotow olewam ;) Chcialem tylko poinformowac, ze (u mnie przynajmniej) nawet zostawienie jednego monitoringu obrotow wplywa znacznie na dlugosc POSTu. Tyle. ;)

 

Hehe - doskonale Cie zrozumialem:)

To bylo dodatkowe info - o wylaczeniu calej reszty.

A lagi z monitorem w BIOS sie u mnie sie pojawialy - po ponownym flashu tym samym nawet plikiem ten lagi znikal!

Stad moj post - byc moze da sie u wiekszosci osob z dlugim POSTem ten problem wyeliminowac.

Uwaga: zawsze mialem lagi gdy flash robilem z poziomu Windows'a, czasami przy flashu z BIOSu (Easy-costam).

 

Do MODERATORA: Jesli ten post/poprzedni nic nie wnosi - nie mam nic przeciwko aby go usunac :)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale od jakiego Niemca :) ... wlasnie podzwonilem i bylem w paru sklepach to patrzyli sie na mnie jak na idiote gdy pytalem sie jaka posiadaja rewizje :| czyli wynika z tego ze Media Markt juz nie jest dla mnie - nie dla idiotow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale od jakiego Niemca :) ... wlasnie podzwonilem i bylem w paru sklepach to patrzyli sie na mnie jak na idiote gdy pytalem sie jaka posiadaja rewizje :| czyli wynika z tego ze Media Markt juz nie jest dla mnie - nie dla idiotow :)

Ah wojooo nie takie numery ja juz widziałem :)

Swoją drogą lepszy miałem dziś bo dzwoniłem do Asusa w sprawie vdroopa na ramkach z 2.20 na 2.03 podczas obciążenia. Wiesz co?

Nie bardzo wiedzieli o co mi chodzi... Ostatecznie sprzedaję moją mobo i kupuje P5WDG2-WS PRO ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to zabrzmi smiesznie ale pisalem do wieluy sklepow i wydzwonilem sie tyle z pytaniem jaka posiadaja rewizje to albo nie wiedzieli o co chodzi albo mowili/pisali ze maja zafoliowane i nie maja mozliwosci sprawdzenia to pytam sie do jasnej cholery w jaki sposob moge sie dowiedziec ??!! juz mi rece odpadaja :(

 

aha i jeszcze jedno pytanko przy jakim biosie sa najmniejsze posty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia w niczym tu nie przeszkadza. Wystarczy dobrze spojrzeć i przez folię też widać. Mów im że rewizja jest koło banków pamięci.

 

To nie zależy tylko od biosu. I nie najmniejsze a najkrótsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wlasnie tak zrobie tylko niestety ma wysokie ceny :( ... a moze lepiej kupic commando ?

Commando osiąga zdecydowanie większe FSB ze względu na ICH8R a nie 7R jak ma i975X ale wydajnośc graficzna chipu 965 zegar w zegar jest niższa niż 975 w 3DMarku 2001 przekłada się to nawet na różnice rzędu 3k a więc zauważalny wynik ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku zaloz temat w dziale co kupic i tam debatuj i pytaj, a nie w kazdym topiku piszesz posty "a moze lepiej X, czy moze lepiej Y, a moze Z bedzienajlepsza?"! Sprecyzuj konkretnie swoje oczekiwania i przeanalizuj co ludzie pisza.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi jak ktos burdel robi na forum. Laski zadnej nie robie - juz Ci odpisalem na temat tej plyty. O wadach i zaletach przeczytasz na lamach tych 38 stron. A od "co kupic" jest dzial Co kupic.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie wyluzuj! jak cos ci nie pasuje to nie odpisuj ... łaske robisz ze piszesz? to nie miejsce na pokazywanie swoich "chumorkow"

Tytuł tego tematu to:

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

i tylko o tej mobo można tu pisać, żeby nie powstawał burd...l i tak jak napisał Martinii od kolorów i wyborów jest dział >Co kupić<

trzymamy się tego my, trzymaj się i ty :mur:

To taka prosta reguła, a jaka mądra :D

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wszystkich witam i opowiem wam działanie pewnej P5W DH :)

Jest sobie mobo Asusa o nazwie P5W DH w wersji 1.03G.
Jest sobie też taki Tal-Rash co jak raz w tygodniu czegoś nie pogrzebie to ma spazmy.
I tak właśnie Tal-Rash pewnego dnia stwierdził że zrobi vmoda :)
Zrobił :D Ale niestety w biosie było napięcie na ram ustawione 2.40v a potek był skręcony nie w tą strone i na ram poszło 3.18v :)
Ekeft tego był taki że jedna kość 512 Ballistix się popsuła i nie działa.
Tal-Rash postanowił że kupi 2x1024. I tak zrobił.
2x512 polecą na gwarancję...
Vmod został narazie usunięty.
Przez dwa dni zanim otrzymał 2x1024 działał na jednej 512 kości i bardzo się zdenerwował gdy zobaczył, że gdy bios podaje 2.40v to faktycznie jest 2.30v i co najgorsze gdy włączy np. Orthosa na test ramu vdrop spada aż do 2.06v... Koszmar...
Dostał ów Tal-Rash 2x1024. Zasadził i co widzi?
W biosie 2.40v a faktycznie na ramie 2.10v... Koszmar nie? A właśnie, że nie bo teraz zapuszcza orthosa na test ramu i vdropa nie ma. Wachania są w granicach 0.01v ;-]
Nigdy nie spotkałem się z czymś takim :)
Sprawdzałem to dwa razy zmieniając ramy... Jestem w 100% pewien że na 512 jest wyższe napięcie ale diabelsko spada podczas obciążenia a na dwóch 1024 napięcie jest niższe ale nie spada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ma ktoś może na tej mobo Skystar'a ? Od czasu jak zmieniłem kompa mam problemy właśnie z uruchomieniem Skystar.Na poczatku od razu Kod 10 (nie można uruchomic urządzenia) , po zmianie slotu działała kilka dni i znowu Kod10.Włącza sie kiedy chce działa do wyłączenia kompa i znowu pada.Raz padła w trakcie oglądania satki.KIlka dni nie działała a dziś sama z siebie znowu chodzi :mur: Karta kupiona na allegro , gośc nie odpisuje na maile , gwarancja niby jest ale czasem działa więc to może konflikt z mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wlasnie ciekawa sytuacje.

Wylaczyl sie zlom podczas pisania mailow.

Po wlaczeniu do 75 stopni dochodzila temperatura w core temp, w asus probe do 64. Zdziwilem sie bo nic nie zmienialem od tygodnia, nawet restartu nie robilem zadnego itp.

Pomoglo pogrzebanie w tym asus probe i wymuszenie na perfomace mode... i temperatura spadla do 52 stopni. Czym moglo to byc spowodowane? Bo nie mam zadnego pomyslu poza jakas niedorobka w trybacha asusa, mialem w tym momencie wlaczone wifi i samo sie moglo cos przelaczyc jedynie na tryb AP calego komputera itp. Jakis pomysl?

BTW to pc probe pokazuje mi +!2 ze mam 9.61 tylko, mozna mu wierzyc czy kupic jutro nowy zasilacz? (aktualnie chieftec 360W 3 letni albo i 4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wlasnie ciekawa sytuacje.

Wylaczyl sie zlom podczas pisania mailow.

Po wlaczeniu do 75 stopni dochodzila temperatura w core temp, w asus probe do 64. Zdziwilem sie bo nic nie zmienialem od tygodnia, nawet restartu nie robilem zadnego itp.

Pomoglo pogrzebanie w tym asus probe i wymuszenie na perfomace mode... i temperatura spadla do 52 stopni. Czym moglo to byc spowodowane? Bo nie mam zadnego pomyslu poza jakas niedorobka w trybacha asusa, mialem w tym momencie wlaczone wifi i samo sie moglo cos przelaczyc jedynie na tryb AP calego komputera itp. Jakis pomysl?

BTW to pc probe pokazuje mi +!2 ze mam 9.61 tylko, mozna mu wierzyc czy kupic jutro nowy zasilacz? (aktualnie chieftec 360W 3 letni albo i 4)

Po przeczytaniu twojego posta sprawdziłem u mnie co podaje Pc Probe.Na dzień dobry alarm :Vcore 1,14v , CPU Temp 255 stopni .No i sobie skacze Vcore 1,14-1,30 a temperatura 37-255 stopni. :blink: Everest temperature pokazuje normalnie 37, Vcore 1,14 a +12v jest 10,52v .Co jest grane :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu twojego posta sprawdziłem u mnie co podaje Pc Probe.Na dzień dobry alarm :Vcore 1,14v , CPU Temp 255 stopni .No i sobie skacze Vcore 1,14-1,30 a temperatura 37-255 stopni. :blink: Everest temperature pokazuje normalnie 37, Vcore 1,14 a +12v jest 10,52v .Co jest grane :mur:

U mnie dokladnie to samo ;) Czasami jest tak, ze PC Probe w ogole sie nie chce odpalic dlatego, ze komputer jest podkręcony :lol: Jak się juz odpali (po pewnym opoznieniu) to pokazuje cuda niewidy. Oczywiscie na dzien dobry otrzymuje alert o niskich obrotach wentyla :damage_wall:

 

edit: kurde, ta nowa emota wymiata :lol:

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, uzywacie PC Probe'a? Ja to wywalilem po pierwszej instalacji - za bardzo klamalo i dzialalo mi na nerwy :D

 

Ew. temp. mierze (od czasu do czasu) Everestem, a proca Core Temp'em :)

 

Z Pc Probe wiem, ze rozne historie byly - Asus cos tam potem zmienial w BIOSach, ale... ;)

 

CO do wahan napiecia VCore - eeee... jak sie nie myle, to jesli macie wlaczona w BIOSie funkcje Intel SpeedStep czy jakos tak, to kiedy nie jest w pelni obciazony proc, system bedzie obnizal - chyba wlasnie napiecie :D - aby ograniczyc ilosc zuzywanej energii :)

MOGE BYC W BLEDZIE :) Ale jak ktos ma ochote/cierpliwosc - moze sprawdzic i podzielic sie uwagami i ew. wyprowadzic mnie z bledu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa rozwiazana. Moze komus sie przyda kiedys.

Uzywajac 3 letniego chiefteca 360-02 mialem jedna wtyczke 4 pinowa i 20 pinowe zasilanie. Mialem zawsze 50 stopni na procku.

Podlaczylem teraz jakis wynalazek "lampart" nowy z dodatkowa 24 +4 i mam na procku 38 stopni...

Napiecie mam teraz w pcprobe +12.09 i komputer sie wlacza za KAZDYM razem mimo podlaczania roznych dyskow. Wniosek z tego taki ze albo chieftec padal sobie albo ta plyta musi miec 24+4. Pozostaje mi kupic sensowny nowy zasilacz i bede miec mniej siwych wlosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa rozwiazana. Moze komus sie przyda kiedys.

Uzywajac 3 letniego chiefteca 360-02 mialem jedna wtyczke 4 pinowa i 20 pinowe zasilanie. Mialem zawsze 50 stopni na procku.

Podlaczylem teraz jakis wynalazek "lampart" nowy z dodatkowa 24 +4 i mam na procku 38 stopni...

Napiecie mam teraz w pcprobe +12.09 i komputer sie wlacza za KAZDYM razem mimo podlaczania roznych dyskow. Wniosek z tego taki ze albo chieftec padal sobie albo ta plyta musi miec 24+4. Pozostaje mi kupic sensowny nowy zasilacz i bede miec mniej siwych wlosow.

Sądzę że jeżeli na płycie jest 24+4 to taki zasilacz powinno się mieć, mam config taki jak w sygnaturce plus jeszcze dwa dyski 80 + 160 miałem wcześniej Chiefteca 400W i nie wyrabiał zauważalne spadki napięcia przy pełnym obciążeniu mierzyłem miernikiem teraz mam Chiefteca 560W różnice między idle stress praktycznie nie zauważalne, stwierdzenie proste mocny komputer = mocny zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...