Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem na 800MHz ale nie wiem w ktorym miejscu dokladnie zmienic timingi?

Elo :)

 

Timingi zmienisz tak jak pisal kolega Pisarz :)

 

Co do Wiśta-wio - nie stresuj sie - mojego HDD na IDE wypunktowalo na 4.3, a kiedy go podpialem przez przejsciowke do SATA, to dostal od razu 5.3 pkt :D

Powiedz mi prosze jak ocenila Ci Vista pozostale komponenty - RAM, CPU, grafe?

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś Asusa z gw. Ale skurczypsy dali mi rev 1,02 :( Fakt że płyta jest nowa ale liczyłem już na 1,04 :(

 

W dodatku chipset strasznie się grzeje, jak nigdy.

 

VMCH mam 1,85V :lol:

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VMCH mam 1,85V :lol:

jak to mozliwe, skoro masz rev. 1.02 ?

 

 

BTW. Moj porblem częsciowo rozwiązał oficjalony BIOS 1707, co prawda dalej nie moge w BIOSie ustawic recznie timingow, ale znikneły mi poroblemy ze stabilnoscia, nie pokazuja sie juz BSOD'y, w MemSecie moge sobie spokojnie takty ustawiac (jednak dalej CAS nie moge tykac). Mysle ze jesli 1901 wyjdzie w miare szybko to dam rade jakos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

 

Nieco oftop, ale mam problemy z przerzuceniem danych z jednego HDD na drugi HDD na tej mobo pod w2k.

 

Mysle, ze to problem programu - chcialem zrobic partition copy uzywajac PQ Partition Magic 8.0, ale paskud nie widzi mi HDD 250GB na sata2 (Seagate serii Nearline) - widzi go jako BAD :/

Pod sama winda (w2k z sp4) hdd jest widziany caly poprawnie. Dzielenie na partycje nie pomaga. Pod Wiśtą to samo :/

 

Macie pomysla czym/jak skopiowac partycje (lub caly hdd) na ta 250tke na sata?

Nie chce mi sie znowu stawiac dwoch systemow, instalowac wszystkiego od zera itd.

Z obrazu systemu tez nie chcial sie berzydal odpalic, wiec kopia partycji by mnie najbardziej interesowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niemozliwe

8.0 jak i 8.05 pro serwer poprawnie dzialaja z seria NS (uzyj Hiren's Boot Cd np 8.8 )

jest jeszcze male inne rozwiazanie ghost lub acronis i klon hdd (lub partycji)

w2k ponizej sp2 ma problemy powyzej 127 Gb (48 bitowe adresowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niemozliwe

8.0 jak i 8.05 pro serwer poprawnie dzialaja z seria NS (uzyj Hiren's Boot Cd np 8.8 )

jest jeszcze male inne rozwiazanie ghost lub acronis i klon hdd (lub partycji)

w2k ponizej sp2 ma problemy powyzej 127 Gb (48 bitowe adresowanie)

Witam,

 

W2k jest z SP4 PL.

Aby system widzial poprawnie cale 250GB (231... - seagate 1MB traktuje jako 1000B :/) w rejestrze recznie dodalem klucz zmieniajacy adresowanie z 24bit na 48bit i jest OK - winda widzi w diskmgm.msc calosc poprawnie.

Nie mam pojecia dlaczego ale PQM PM 8.0 widzi 250GB seagate'a jako BAD :]

 

Sprobuje dzis bodaj acronis'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest skala ocen w vista od 0-6 czy od 0-10 ??

raczej nie ma górnego ograniczenia

pewnie za 1 (niekoniecznie)przyjmuje sprzet na ktorym vista odpali..

be jesli 10 max to cos nie tak.... gosc z 1x88000gtx mialby 10 i ten w Sli też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma górnego ograniczenia

pewnie za 1 (niekoniecznie)przyjmuje sprzet na ktorym vista odpali..

be jesli 10 max to cos nie tak.... gosc z 1x88000gtx mialby 10 i ten w Sli też?

To punktowanie jest dla mnie na razie malo zrozumiale.

 

Z konfigiem jak w sig'u (poza HDD - obecnie jest seagate sata2 16MB cache, 7200 - seria nearline - 250GB) mam pkt. jak leci:

CPU - 5.2

RAM - 4.3 (!!!!!!)

GFX2D - 5.4

GFX3D - 5.2

HDD - 5.2

 

Co ciekawe - wczesniej mialem Maxtora 120GB PATA - na zlacze EIDE pkt bylo 4.9; a kiedy podpialem go przejsciowka na SATA2, to pkt. za HDD dostalem 5.2... Ktos cos rozumie? :]

Chyba, ze dodatkowo w systemie sa bardziej lub mniej zoptymalizowane sterowniki do pewnych konfiguracji...

 

RAMu za to ni chu nie kumam - trzeba by najlepiej znac procedure testowania i potem punktowania.

 

 

 

Co do problemow z kopiowaniem partycji P Questem - bylo zagryzka, ale kiedy zrzucilem wszystkie dane z HDD 250GB i usunalem pod w2k wszsytkie partycje, wowczas PQM PM przestal sie drzec, ze dysk jest 'BAD' - dostrzegl grzecznie unallocated space i wszystko poszlo bez problemu.

Jedynie z bootem zostal problem - mam w2k i wiśte :)

Wiśte jej plytka naprawila, ale w2k dalej nie wstaje mimo ze ja przejechalem z jej CD procesem naprawczym - no nic, powalcze dzis dalej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMu za to ni chu nie kumam - trzeba by najlepiej znac procedure testowania i potem punktowania.

Masz 1gb i za to bardzo Vitsa tnie. Mniej patrzy na predkość i timingi. Ja mam 1gb na ddr1 400mhz, ktore de facto chodza w single channel i z jakims dziwnym taktowaniem ok 350mhz i mam 4,1 za ram ;p

 

procedura punktowania visty jest bardzo prymitywna i opiera sie na ilosci rdzeni i taktowaniu dla procesora, ilosci megabajtow dla ramu etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem

 

Wizualnie żadnych zmian :( ani nowych opcji

Timingi klapa dalej to samo moje Patriot LLK dalej chodzą na 5-6-6-18 :(

O/C jeszcze nie testowałem ale nie sądze by się coś zmieniło

Asus zmienia tyko numerki biosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mała zmiana. Do tej pory mogłem uzywać jedynie 1705 a teraz idzie to samo na 1901, ale postępu nie widzę, kroku wstecz (w odróżnieniu do innych BIOSów po 1705) też nie.

Edytowane przez Uncle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy nowy bios 1901

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...%20DH%20Deluxe/

 

Nie ma nowych opcji ale zapowiada się dobrze :D

eeee, i co to ma byc? Asus biecywał, ze rozwiąże sie problm z pamięciami, wgralem ten BIOS i ZERO poprawy. Ile jeszcze trzeba czekac az pamieci zaczna normalnie działać? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mała zmiana. Do tej pory mogłem uzywać jedynie 1705 a teraz idzie to samo na 1901, ale postępu nie widzę, kroku wstecz (w odróżnieniu do innych BIOSów po 1705) też nie.

Asus twierdzi ze ten BIOS ma wsparcie dla CPU, ktore obsluguja FSB 1333 - szkoda, ze nie mozna tego parametru regulowac manualnie :( only automat, jak rozpozna CPU na w/w FSB to zalaczy :) he he Asus znowu sie wypial na o/c, ale nic to na xtremesystems sa mod'y jak te 1333 zrobic :)

 

Mod CPU dla 1333 MHz:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...;highlight=1333

 

Link do P5W DH (male how-to):

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=200...SLanguage=en-us

 

--

@levi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się oficjalnie na stronie 1901

 

Z opisu wynika że:

 

P5W DH Deluxe BIOS 1901

Enhance compatibility between EZ-Flash II and USB Flash

Support new CPUs. Please refer to our website at: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx

 

nic nie ma na temat pamięci trzeba szukać dobrego kupca i zmienić płyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wgrał juz oficjalny 1901 ? Jesli tak, to niech podzieli sie spostrzeżeniami, i co w koncu z tyi pamieciami? Bo w 1901 mialo juz byc poprawione.

miało być, ale nie jest mam pamięci PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

timingi 4-4-4-12 800MHz, 5-5-5-15 przy 1000MHz i jest to samo co było czyli:

 

na ręcznie ustawionych timingach nie odpala :(

jak ustawie spd to odpala na timingach 5-6-6-18 :(

 

nic dodać nic ująć 1901 zero poprawek jeżeli chodzi o pamięć innych plusów też nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, a specjalnie nie kupowałem EVGA bo czekałem na ten BIOS, a tu lipa. Co ten Asus robi ze swoimi kilentami, przeciez tak obiecywal ze w 1901 wszystko bedzie juz ok. Pytanie teraz co dalej ? Asus zajal jakies stanowisko w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, a specjalnie nie kupowałem EVGA bo czekałem na ten BIOS, a tu lipa. Co ten Asus robi ze swoimi kilentami, przeciez tak obiecywal ze w 1901 wszystko bedzie juz ok. Pytanie teraz co dalej ? Asus zajal jakies stanowisko w tej sprawie?

Nic mi nie wiadomo na ten temat, już dawno asus się tak nie kompromitował ponoć z większością modułów pamięci 1GB jest ten sam problem (Patrot, OCZ itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewacie? :)

Gwiazdki z nieba?

Maja zespol programistow, ale i tak nie sa w stanie wszystkiego uwzglednic - tzn moze i sa, ale zespol ma zadanie, a do tego zadania okreslony budzet, ktorego nie wolno im przekroczyc, oraz wyznaczony czas :)

 

Jak latwo sie domyslic - kompromis musza wypracowac i tyle :/

Zatem masz cos, czegos innego nie masz :]

Poza tym ASUS raczej nie nastawia sie na klientow bawiacych sie w OC :)

Na standardowych ustawieniach wszystko (?) smiga az milo :] ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak od płyty oczekiwałem czegosc wiecej, niz ustawien by SPD. Totalna porażna. Najgorsze jest to, ze obecnie jest kilka zajefajnych płyt do O/C, jednak nie maja one tylu wlasciwosci co ma P5W DH Dlx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...