Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co Pisarz, moze to jednak bardziej problem pamieci?

 

Ja mam RAM jak w sig'u - oprocz SPD testowalem tez ustawienia reczne.

Bez problemu dzialaly na 5-5-5-18 (jak ustawia automatem SPD), pracowalem tez na 5-5-5-12 (jak maja w opisie na nalepce na radiatorze). Na 5-5-5-12 zdarzalo mi sie jednak, ze czesciej sie wysypywal G3PL (na tym katowalem sprzet).

Raz tez ustawilem je na 5-4-4-4-9 (bodajze) i tez sprzet dzialal, ale np juz w G3PL sypalo sie bardzo czesto.

Wszystkie ww. ustawienia testowalem na RAM ustawionych na 800MHz, ale reszta byla bez OC (CPU, etc.)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Pisarz, moze to jednak bardziej problem pamieci?

 

Ja mam RAM jak w sig'u - oprocz SPD testowalem tez ustawienia reczne.

Bez problemu dzialaly na 5-5-5-18 (jak ustawia automatem SPD), pracowalem tez na 5-5-5-12 (jak maja w opisie na nalepce na radiatorze). Na 5-5-5-12 zdarzalo mi sie jednak, ze czesciej sie wysypywal G3PL (na tym katowalem sprzet).

Raz tez ustawilem je na 5-4-4-4-9 (bodajze) i tez sprzet dzialal, ale np juz w G3PL sypalo sie bardzo czesto.

Wszystkie ww. ustawienia testowalem na RAM ustawionych na 800MHz, ale reszta byla bez OC (CPU, etc.)...

Jak wcześniej miałem Geile 2x512MB wszystko było ok na ręcznych i spd zgodne,

problem tak jak pisałem pojawia się przy większości modułów 1GB,

to raczej problem płyty niż pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odlaczenie od zasilania kompa na 2 tygodnie moze spowodowac jakies bledy na mobo ?? przed tym okresem post trwal mi 2 sekundy po trwal mi 12 ... potem zmienilem bios z 1705 na 1901 i mam 18 :| a mam wszystko tak samo zrobione jak w screenach innych uzytkownikow (powylaczane niepotrzebne elementy takie jak odczyt wiatrakow ... fire wire lan itd ...) podobnie jak ze sterownikami od czytnika kart ... wyskoczyl blad po czym wykasowalem i wgralem ponownie stery i teraz mi pokazuje ze czytnik musi byc podlaczony pod usb na plycie przy instalacji gdy on jest ciagle podlaczany! ale i tak tego nie widzi ... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej miałem Geile 2x512MB wszystko było ok na ręcznych i spd zgodne,

problem tak jak pisałem pojawia się przy większości modułów 1GB,

to raczej problem płyty niż pamięci

o dziwo, wczesniej miałem GR Pro i wszystko było ok <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipek, ale spi sie spokojniej ze swiadomoscia ze mam 5-5-5-12 a nie 6-5-5-5-13..... :D

 

Tak sobie mysle, ze z tym biosem to tez pewnie po czesci sprawa marketingu. Nie moga dac idealnego BIOSu do naszej plyty, skoro ich najnowszym dzieckiem jest striker (czy cos tam innego). Gdyby tak zrobili, to nowi uzytkownicy olaliby nowy, drogi produkt i zainteresowali sie p5w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony na timmingach pamieci tracicie 1-2% całej wydajności sysytemu (jesli nie mniej jak 1%) a beczycie jakby to było 30%

O o o o o o ! Ale tu pisza prawie same swiry, hehehehehehehhe. Mi tam styka, ciesze sie ze mam 400 i ciut powyżej :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do RAMu - z kostkami 2x1GB czytalem, ze wiecej jest problemow niz 2x512MB...

A sprawdzal ktos, czy takie same problemy wystepuja z zestawami 2x2GB? :)

 

 

Odlaczanie kompa od zasilania - rozne cyrki moga sie dziac jesli padnie bateryjka od BIOSu.

Wymien ja, albo podladuj (pozostawiajac kompa podlaczonego do 230V).

CO do dlugiego POSTu - zauwazylem akutalizujac na nowszy i wracajac na starszy BIOS, ze czasami mialem dluuuuzszy POST, a czasami krotszy.

Byc moze ponowne sflash'owanie pomoze, ale wazne by przed flash'em BIOS byl na 'default settings' (dobrze tez CLR RTC zrobic), a po flash'u znow zaladowac domyslne ustawienia, zapisac je, restart i wtedy ustawiac wg wlasnych potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien dylemat , nie wiem czy zmieści mi się na płycie taki wentylator sklep

czy może polecacie coś innego

pozdrawiam Zbyszek

 

PS nie podkręcam procesora zależy mi na tym aby komp był cichy

Edytowane przez zbyszek.ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien dylemat , nie wiem czy zmieści mi się na płycie taki wentylator sklep

czy może polecacie coś innego

pozdrawiam Zbyszek

 

PS nie podkręcam procesora zależy mi na tym aby komp był cichy

Sądze że zmieści się bez problemu, ale sądze że to zbędny wydatek jeżeli nie kręcisz proca to boxowy cooler jest praktycznie niesłyszalny na 800 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że zmieści się bez problemu, ale sądze że to zbędny wydatek jeżeli nie kręcisz proca to boxowy cooler jest praktycznie niesłyszalny na 800 obr/min

 

I tu jest właśnie problem bo wiatrak na core e 6600 kręci się z prędk. 1200 a w stresie 1800 a temp na proc to odpowiednio 33 i 48 stopni. Myślałem że to wina pasty lub złego zamontowania procesora , kupiłem pastę Zalmana ZM STG-1 i to samo, po dokładnych oględzinach stwierdziłem że to wentylator jest jakiś trefny . Powierzchnia przylegająca do procesora jest po prostu wklęsła.

Dlatego chcę kupić drugi wentylator, i niechby on był już może ciut lepszy od boxowego, a nuż mi przyjdzie chętka na podkręcanie procesora.

pozdrawiam Zbyszek

Edytowane przez zbyszek.ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony na timmingach pamieci tracicie 1-2% całej wydajności sysytemu (jesli nie mniej jak 1%) a beczycie jakby to było 30%

ta, tylko policz sobie SPI na timingach powiedzmy 5-6-6-18, a potem zniem na 4-4-4-8 i powiedz, co zauważyłes. Ja bym nie brynkał tak bardzo, moge zmieniac wszystkie wartosci w MemSecie procz CL. Po zmianie na nizsza wartosc od razu atakuje mnie BSOD <_<

 

mam pytanie z innej bajki, czy mozna jakos wzmocnic sygnal WiFi ? (polepszyć odbior)

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie problem bo wiatrak na core e 6600 kręci się z prędk. 1200 a w stresie 1800 a temp na proc to odpowiednio 33 i 48 stopni. Myślałem że to wina pasty lub złego zamontowania procesora , kupiłem pastę Zalmana ZM STG-1 i to samo, po dokładnych oględzinach stwierdziłem że to wentylator jest jakiś trefny . Powierzchnia przylegająca do procesora jest po prostu wklęsła.

Dlatego chcę kupić drugi wentylator, i niechby on był już może ciut lepszy od boxowego, a nuż mi przyjdzie chętka na podkręcanie procesora.

pozdrawiam Zbyszek

AC Freezer 7 Pro,będzie ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier****. Chcialem wgrac starszy, stabilniejszy BIOS. Okazuje sie ze co? Gó***. Nie mozna wgrac starszego BIOSu niz 1901! Ja niemoge, totalna porażka. Ktoś ma na to jakiś sposob? Przy probie wgrania starszego BIOSu AsusUpdate pokazuje takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Poratujcie jakos, bo na tym BIOSie nie idzie ujechac, co chwila błedy, BSODy, mozna nerwicy sie nabawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie denerwuje co innego, a mianowicie mieszkam obecnie w U, mam lacze 8mbit download 384 czy cos kolo tego i sciagajac azureusem co jakis czas lacze po prostu zamiera, i jedynie moge restartowac kompa i dalej jest juz OK. Ma ktos moze podobny problem ? Dzieje sie to na obu kartach sieciowych jakby nie wytrzymywaly lacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pier****. Chcialem wgrac starszy, stabilniejszy BIOS. Okazuje sie ze co? Gó***. Nie mozna wgrac starszego BIOSu niz 1901! Ja niemoge, totalna porażka. Ktoś ma na to jakiś sposob? Przy probie wgrania starszego BIOSu AsusUpdate pokazuje takie coś:

 

Poratujcie jakos, bo na tym BIOSie nie idzie ujechac, co chwila błedy, BSODy, mozna nerwicy sie nabawić

Użyj AFUDOS V2.21, AMI BIOS update tool

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, program mam. Teraz moze mi ktos pomoc co jak gdzie z czym? Aha, stacji dyskietek nie mam oczywiscie :)

A pendrive masz , jak tak to podczas POST <Alt + F2>

ewentualnie bios na płytę, ustawić bootowanie z płyty, zrobić Clear CMOS , automatycznie powinien zostać wykryty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pendrive masz , jak tak to podczas POST <Alt + F2>

ewentualnie bios na płytę, ustawić bootowanie z płyty, zrobić Clear CMOS , automatycznie powinien zostać wykryty

tak, mam pendrive. Czyli na niego wrzucam ten programik i BIOS ktory chce wgrac. Tak? A co potem? Reszta automatycznie sie odbywa czy powinienem wiedziec o jeszcze jakis zonkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam pendrive. Czyli na niego wrzucam ten programik i BIOS ktory chce wgrac. Tak? A co potem? Reszta automatycznie sie odbywa czy powinienem wiedziec o jeszcze jakis zonkach?

Wrzucasz tylko bios Wcześniej zmień nazwę na P5WDH.ROM. Po <alt+ F2> otworzy ci się programik Ez Flash 2 klawiszem Tab najeżdzasz ba twój plik i dajesz enter Acha pendrive musi być zformatowane na system plików FLAT

 

ps można do tego programu też wejść z BIOSU zakładka Tools ---> EZ Flash 2

Edytowane przez zbyszek.ks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za PRÓBĘ pomocy, jednak na marne się starałem. Swietny, zajebi*** i w ogole mega super EZ-Flash pokazuje, ze nie wgra mi łaskawie starszego BIOSU bo... no własnie, bo jest za stary. Czy Ci popaprańcy z Asusa naprawde nie umieja stworzyc dobrego BIOSa i maja w poważaniu swych klientów? Niech no kiedyś trafie na kogokolwiek kto w Asusie pracuje, marny jego los wtedy będzie.

 

Mam ochotę przejechać ta płyte czołgiem, bo nie wiem czy do czegos mi sie jeszcze nadaje. BIOSa wgrac nie moge, komp co chwile sie zawiesza, wali BSODami jak rzeźnik mięsem, można na łeb dostać. Jakieś pomysły jak wrocic do starego BIOSa?

 

Aha, przy ALT+F2 zatrzymuje sie na "Reading USB Device" i ani mysli ruszyc dalej. Czekałem 5 minut, chyba ze mam zostawic kompa na noc zeby sie łaskawie sflashował <_<

 

Żałosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj AFUDOS V2.21, AMI BIOS update tool

 

następnie z poziomu dos wpisz poniższą komendę

 

AFUDOS /i****.rom /pbnc /n

 

i po problemie kilka razy już fleszowałem biosy wstecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu czego muse odpalic AFUDOS? I gdzie ma sie znajdowac plik z BIOSem?

 

aha, juz pisałem wczesniej ze flopa nie mam. Jak mam zrobic wiec na pendrive zeby mi sie bios odpalił?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu czego muse odpalic AFUDOS? I gdzie ma sie znajdowac plik z BIOSem?

 

aha, juz pisałem wczesniej ze flopa nie mam. Jak mam zrobic wiec na pendrive zeby mi sie bios odpalił?

sformatuj pena po windowsem z opcją kopiuj pliki systemowe wgraj programik do fleszowania na pena oraz bios i zabotuj dos z pena w trybie tekstowym wpisz komende i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie w celu sprawdzenia zrobiłem flash biosa z pendrive , wszystko poszło bez problemu (trwało ok 1 min) BIOS 1801 na 1707

więc tak format pena , kopiujesz BIOS zmieniając nazwę która ma wyglądać tak P5WDH.ROM ,restart , w czasie postu lewy alt+ F2

i powinno zaskoczyć jak nie to to próbuj alt+F2 tylko z płytką od mobo uwaga wgra ci się bios z płyty niekoniecznie najnowszy( jak masz wczesną rewizję) może nie obsługiwać core 2 duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur** mać, probowalem juz wszystkie sposoby, niestety ten wspaniały Asus czestuje mnie tekstem, ze wersja BIOSU jest za stara badz niekompatybilna z płyta glowna. Oczywiscie probowałem robic teraz flasha z poziomu BIOS'a, z dyskietki. Ten sam komunikat. Czyli oswiadczam wszem i wobec, zeby nikt nie wgrywał mtego chu****** BIOSa 1901 bo juz z niego sie nie wydostanie, czyli nie wgra starszej wersji. Zaraz napisze kur****** maila do Asusa, a płyte oddaje do serwisu, bo mnie juz chu* strzela z tym gów***.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś sciągnąć jeszcze raz bios może rzeczywiście jest jakiś błąd w pliku z biosem

resetowałem CMOS, sciagnałem nowy plik z BIOSem - bez zmian. Płyta ląduje w tym tygodnu na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...