Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

To 'niefajnie'...

 

Ale mozna jeszcze sprobowac hot-flash'u, albo ew. w programatorze jesli ktos takowy posiada ;)

 

OK. pytanie - czy komus udal sie downgrade z 1901 na nizszy?

 

w tm programie asusa jest do odznaczenia fukcja blokujaca wgrywanie strszego biosu , zrobiles to?? bo cos mi sie wydaje ze nie ;] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało być, ale nie jest mam pamięci PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

timingi 4-4-4-12 800MHz, 5-5-5-15 przy 1000MHz i jest to samo co było czyli:

 

na ręcznie ustawionych timingach nie odpala :(

jak ustawie spd to odpala na timingach 5-6-6-18 :(

 

nic dodać nic ująć 1901 zero poprawek jeżeli chodzi o pamięć innych plusów też nie zauważyłem

Mam DOKŁADNIE to samo i takie same pamięci - tylko płytę inną (Asus P5W64 WS Pro) dlatego dopiero teraz trafiłem na ten topic ;-) - Koszmar z tymi timingami i wyższym FSB oraz częstotliwością RAM'u. Żałuję - że kupiłem tą płytę mój C2D poszedłby jeszcze dużo wyżej niż 3600, pamięci spokojnie zrobią 1000 przy cl 4 - tylko, że nie na tej mojej płycie - i też w topicu o Asus P5W64 WS Pro - pisali że nie działa mi bo się nie znam. Z tego co widzę - te płyty Asus'a są przereklamowane - kupiłbym coś innego np. gigabyta'a ale już się też dowiedziałem że problemy z pamięciami mogą być ;-) więc chyba poczekam na nowy bios - który pewnie niczego nie zmieni.

 

A POST u mnie też czasem trwa WIEKI !! I oczywiście skorzystałbym ze złotej rady wyłączenia monitorowania tych cholernych obrotów wiatraków - tylko że jak wejdę to nie mogę nic zrobić - kursory nie działają - nic - zwiecha jakaś czy coś... Wyłączenie nie używanej sieciówki, USB, firewire itp powoduje - :mur: że POST sobie staje i czeka (po dwóch próbach przetrzymania go po 3 godzinach dałem sobie spokój i właczyłem to z powrotem)

 

Najpierw obwiniałem o to swoją 8800 GTX, potem CPU, potem RAM - i dopiero teraz jestem PEWIEN że ta płyta do OC się NIE NADAJE !!!!! Idealnie działa (za wyjątkiem POST'a trwającego czasem kilkanaście minut) wyłącznie na FSB 266 Mhz i wszystkim na auto (oczywiście wtedy moje ramki chodzą sobie z częstotliwoscią 533* i timingami 5.6.6.18 (no bo czemu by nie... z taką mbo... :mur: ))

 

Edit:

* 533 Mhz (nie mylić czasem z 1066 bo 533 to już po przemnożeniu jest)

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale nie miałem siły z tym walczyć - przeskakiwanie między opcjami trwa wieki. Ale zrobiłem inny myk ;-) - odłączyłem wszystkie wentyle i nagle - 0 lagów więc wszystko ustawiłem na disablet i ignored (w 10 sekund ;-) ) potem podłączyłem wentyle i super. POST trwa już tylko 10 sekund.

 

Ma ktoś może jeszcze jakąś magiczną sztuczkę - żeby RAM chodził na timingach podawanych przez producenta przy FSB 400 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie dostanę nową P5W DH rev. 1,04G, z gwarancją oczywiście itd.? W którym sklepie internetowym jest taka możliwość?

 

Słyszałem, że miał je Niemiec, ale coś nie mogę się z nim zgadać...

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owen55 badz cierpliwy i poczekaj na kontakt z Niemcem. W 'obcym' sklepie rzadko kiedy kogos obchodzi, ze chcesz kupic konkretna rev. plyty. Juz ktos tu opisywal, ze w sklepach spogladali na nigo jak na kosmite i nie wiedzieli nawet ze jest takie cos jak rewizja plyty...

 

Piterix niestyety z ramem jest problem. Na XS nawet zaczela powstawac czarna lista pamieci z ktorymi jest taki problem. Najmniej problemow jest z G.Skill i Crucial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piterix

przeciez napisałem za z "badziewem" nie idzie

pokupi cos z serii crucial i po problemie.... było o tym pisane

moje badziewiaki tez nie chca rabotać z tą płytą

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym można poznać czy płytka jest z rev. 1,04G? To gdzieś pisze na opakowaniu? O co mam zapytać sprzedawcę? :)

Pisze na płycie przy bankach pamięci od strony procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie masz jakies smietnik w kompie :P

Nie mam. Pozatym już pisałem że to się zrobiło samo :] Nic nie ruszałem :D No a winda ma kilka dni.

 

@marcin255A

Ja mam rev 1,02 i też mam 1,85V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS 2001 zraz biorę się za testy :)

 

http://rapidshare.com/files/18038485/P5W-D...Deluxe-2001.rar

 

BIOS datowany na 30-01-2007

 

Wizualnie bez zmian, sprawa pamięci dalej leży :(

Co do możliwość O/C jeszcze nie testowałem na razie 7x430 bez problemów.

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS 2001 zraz biorę się za testy :)

 

http://rapidshare.com/files/18038485/P5W-D...Deluxe-2001.rar

 

BIOS datowany na 30-01-2007

 

Wizualnie bez zmian, sprawa pamięci dalej leży :(

Co do możliwość O/C jeszcze nie testowałem na razie 7x430 bez problemów.

hehe, mogłem się domyślić, ze z pamięciami dalej klapa będzie.

 

Ja mam jakis dziwny problem z WiFi. Sprawa wygląda tak, że w całym domu mam rozprowadzony sygnał sieci WiFi z internetem. Jednak co kilka dni moja bezprzewodówka z płyty przestaje mi AP wykrywać. O dziwo jak przeinstaluje sterownik od WiFi to wszystko smiga dalej bez problemow. Nie jest to kwestia sygnału jaki wysyła AP, bo gdy zanika mi sygnał na PC, odpalam laptopa i tam sygnał zawsze jest.

 

Ktoś wie czemu sie tak dzieje? :blink: Ta płyta ma chyba wiecej bugów niż jakiś ECS czy AsRock <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mogłem się domyślić, ze z pamięciami dalej klapa będzie.

 

Ja mam jakis dziwny problem z WiFi. Sprawa wygląda tak, że w całym domu mam rozprowadzony sygnał sieci WiFi z internetem. Jednak co kilka dni moja bezprzewodówka z płyty przestaje mi AP wykrywać. O dziwo jak przeinstaluje sterownik od WiFi to wszystko smiga dalej bez problemow. Nie jest to kwestia sygnału jaki wysyła AP, bo gdy zanika mi sygnał na PC, odpalam laptopa i tam sygnał zawsze jest.

 

Ktoś wie czemu sie tak dzieje? :blink: Ta płyta ma chyba wiecej bugów niż jakiś ECS czy AsRock <_<

Obserwuje twoją aukcje na allegro dobrą cene Ci już dają :)

Jak sprzedasz swoją ja za dobrą cene pewnie wystawie moją, na razie nie chce robić Ci konkurencji, tylko zastanawiam się co później kupić.

EVGA 680, Commando czy p5b deluxe ?

 

A co do WiFi to troche dziwna sprawa u mnie śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje twoją aukcje na allegro dobrą cene Ci już dają :)

Jak sprzedasz swoją ja za dobrą cene pewnie wystawie moją, na razie nie chce robić Ci konkurencji, tylko zastanawiam się co później kupić.

EVGA 680, Commando czy p5b deluxe ?

 

A co do WiFi to troche dziwna sprawa u mnie śmiga jak należy.

dziekuje :) Ja dziś kupiłem Asusa P5B Deluxe WiFi/AP, za 2 dni powinien byc to wtedy napisze czy żałuje czy nie.

Panowie, a moze oni ciagle udostepniaja jeden ten sam bios tylko numerek zmieniaja? :D

Mnie by to nie dziwiło akurat zbytnio <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koś kiedyś na tej płycie ustawił 400Fsb i 1000 na pamieci?

Oczywiście jednocześnie.

Na biosie 2001 mi się dzisiaj udało :) aż się zdziwiłem jak komputer odpalił :)

Dołączona grafika

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie... jestem wśród Was. Złożyłem konfig, jak w sygnaturce. Na samym początku wgrałem bios 2001, bo miałem jakiś strasznie wczesny (1503 lub coś podobnego) i nie chciało czytać mi nawet dysków pod IDE, a musiałem skopiować trochę danych na nowy dysk SATA.

 

Dotychczas jestem bardzo zadowolony. Post trwa kilka sekund, bardzo podoba mi się oprogramowanie dołączone do mobosika, świetne opcje układu dźwiękowego, pilota... sieciówki działają bez zarzutu :).

 

Teraz mam do Was kilka pytań. W kwestii składania/podkręcania kompów jestem na nikłym poziomie i chciałem się poradzić. Co radzicie robić najpierw, aby uprzyjaźnić sobie pracę z mobo, jak i całym komputerem. Chcę trochę podkręcić sprzęcik. Pamiątki standardowo idą na 5300. Gdzie sprawdzić timingi, jakie najlepiej ustawić i jak to zrobić. Ile można bezpiecznie podkręcić na boxowym coolerze? Myślę, że granica 3Ghz jest na nim osiągalna, prawda?

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...