Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie chlodzenie ?

 

PS. Witamy w rodzinie ;)

Ile można bezpiecznie podkręcić na boxowym coolerze?

BOX :D

 

EDIT godz. 00:55

Pograłem trochę, poinstalowałem nieco softu itd.

 

Wszedłem do BIOS'u, pozmieniałem troszeczkę... :) Pamięci puściłem na 800mhz i 4-4-4-12. Z pierwszych efektów mojego "eskeprymentowania" jestem zadowolony, bo nie miałem z tym najmniejszych problemów. Tylko się nie śmiać... wiem, że jeszcze prawie niczego nie osiągnąłem :D

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci mozesz sprobowac puscic na 800 3-3-3-9 ;) Zmien tego boxa na Ninje lub BigTyphoona. Przy takim konfigu box? Wstyd :P

To ten BOX aż taki zły jest? :-| Jako, że tak na co dzień nie obracam takim sprzętem, po prostu złożyłem sobie ten zestawik, chciałem najpierw sprawdzić jak to będzie wszystko z BOX'em działać, a potem coś się pomyśli.... :)

 

Pamiątki zaraz spróbuję na 3-3-3-9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeflashowalem plyte nowym biosem 2001 i komputer juz nie chce wstac, jest czarny ekran caly czas, tylko wiatrak grafiki trzyma max obroty i nic sie nie dzieje, wyjalem bateryjke na 30min, zmienilem zworke clear CMOS na minute, wlozylem z powrotem bateryjke i zworke na stara pozycje i nic, nadal to samo, macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem FSB 350 1:1 z pamięciami, co daje 2,8 Ghz. Włączyłem Stress Prime (tak apropo to dobry program do sprawdzania stabilności?) i martwi mnie trochę temperatura procesora - 63-65 st C.

 

Co robić? CPU się nie ugotuje? :)

 

EDIT

 

Napięcie 1,4v zapodałem tak na marginesie. Może za wysokie?

 

Edit 2

Zmniejszyłem na 1,35. Podczas pracy Stress Prime 56-59 st. C. W spoczynku około 30 st.

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem FSB 350 1:1 z pamięciami, co daje 2,8 Ghz. Włączyłem Stress Prime (tak apropo to dobry program do sprawdzania stabilności?) i martwi mnie trochę temperatura procesora - 63-65 st C.

 

Co robić? CPU się nie ugotuje? :)

 

EDIT

 

Napięcie 1,4v zapodałem tak na marginesie. Może za wysokie?

 

Edit 2

Zmniejszyłem na 1,35. Podczas pracy Stress Prime 56-59 st. C. W spoczynku około 30 st.

Pobaw się trochę napięciem procesora mój śmiga 7x430 3,01GHz na napięciu 1,25 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem FSB 350 1:1 z pamięciami, co daje 2,8 Ghz. Włączyłem Stress Prime (tak apropo to dobry program do sprawdzania stabilności?) i martwi mnie trochę temperatura procesora - 63-65 st C.

 

Co robić? CPU się nie ugotuje? :)

 

EDIT

 

Napięcie 1,4v zapodałem tak na marginesie. Może za wysokie?

 

Edit 2

Zmniejszyłem na 1,35. Podczas pracy Stress Prime 56-59 st. C. W spoczynku około 30 st.

Mamy takie same procki, u mnie do okolo 8x400 napiecia nie ruszalem, przy 8x425 mam 1,4375 v

Co do temperatury to przed infinity mialem zwyklego jakiegos thermaltake i temp dochodzily tak do 60st o ile pamietam, przy okolo 3000Mhz, teraz przy infinity mam podczas sp2004 60 st (w pokoju mam laznie;) )

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owen, 65 stopni przy stresie Primem (i to jeszcze przy BOXie) to nie jest za duzo. Ja mialem na poczatku 83 stopnie (bo zle zalozylem chlodzenie), potem 73 a teraz mam okolo 60 z chlodzeniem woda.

 

Jesli zaczynaz zabawe w OC to powiem Ci, ze trzeba znalezc punkt najwyzszego satysfakcjonujacego Cie FSB i najnizszego napiecia, na ktorym komputer dziala stabilnie (Orthos okolo 2 godziny). Masz dobry sprzet (choc chlodzenie procesora wymienilbym na BigTyphoona) wiec tak jak powiedzialem - ustaw 375x8 z pamieciami 1:1 (na razie AUTO) i napiecie na procku daj np 1,45v. Procek powienien smigac bezproblemowo na tych ustawieniach nawet z napieciem ustawionym na AUTO. Potem stopniowo obnizaj tak dlugo az znajdziesz punkt, o ktorym mowilem wczesniej. Potem mozesz zajac sie pamieciami.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owen, 65 stopni przy stresie Primem (i to jeszcze przy BOXie) to nie jest za duzo. Ja mialem na poczatku 83 stopnie (bo zle zalozylem chlodzenie), potem 73 a teraz mam okolo 60 z chlodzeniem woda.

 

Jesli zaczynaz zabawe w OC to powiem Ci, ze trzeba znalezc punkt najwyzszego satysfakcjonujacego Cie FSB i najnizszego napiecia, na ktorym komputer dziala stabilnie (Orthos okolo 2 godziny). Masz dobry sprzet (choc chlodzenie procesora wymienilbym na BigTyphoona) wiec tak jak powiedzialem - ustaw 375x8 z pamieciami 1:1 (na razie AUTO) i napiecie na procku daj np 1,45v. Procek powienien smigac bezproblemowo na tych ustawieniach nawet z napieciem ustawionym na AUTO. Potem stopniowo obnizaj tak dlugo az znajdziesz punkt, o ktorym mowilem wczesniej. Potem mozesz zajac sie pamieciami.

 

Pozdrawiam

OK. Wieczorem tak zrobię :).

 

A co do wiatraczków w obudowie to zwiększyłem napięcie na 1,3v i jest ok. Możecie mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje? Jaki związek mają wiatraczki podpięte bezpośrednio do zasilacza z napięciem procesora? Bo ja taki nie rozumny trochę i mi wszystko trzeba wyjaśnić... :lol2: :blink:

 

Edit

Jednak zauważyłem jeszcze raz przed momentem, że wiatraczki się na chwilę wyłączyły... i zaraz po kilku sekundach włączyły. Może mi ktoś powiedzieć czy ma to związek z napięciem procesora?

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Od jakich minimalnych obrotow wiatrakow plyta podaje u was jakiekolwiek wartosci?

- zmieniłem wentyl w moim Seasonicu S12 na Noctua i plyta nie wskazuje wcale obrotow tego wentyla(wentyl podlaczony wewnatrz zasilacza do regulatora termicznego) - przypuszczam, ze nowy wentyl kreci sie na mniej wiecej 600 obr./min.

Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Edit

Jednak zauważyłem jeszcze raz przed momentem, że wiatraczki się na chwilę wyłączyły... i zaraz po kilku sekundach włączyły. Może mi ktoś powiedzieć czy ma to związek z napięciem procesora?

Taki, ze jezeli wiatraki sa sterowane przez cos (czujnik temperatury itp) to im wyzsze napiecie na procku tym wyzsza jego temperatura i wiatraki zaczynaja przyspiedzac. Czasem jest to irytujace bo wiatrak zwieksza obroty (i halas) schlodzi to co ma chlodzic, obniza obroty (i halas) i potem znowu cykl sie powtarza....

 

Jakie to sa wiatraki? Maja jakis czujnik temp. czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, ze jezeli wiatraki sa sterowane przez cos (czujnik temperatury itp) to im wyzsze napiecie na procku tym wyzsza jego temperatura i wiatraki zaczynaja przyspiedzac. Czasem jest to irytujace bo wiatrak zwieksza obroty (i halas) schlodzi to co ma chlodzic, obniza obroty (i halas) i potem znowu cykl sie powtarza....

 

Jakie to sa wiatraki? Maja jakis czujnik temp. czy cos?

Problem już rozwiązany. W tym zasilaczu są złącza typu fan only, a że była końcówka molexowska, pomyliłem go ze zwykłym molexem. Do fan only może być podłączony jeden zasilacz do jednego kabelka, a miałem podłączone więcej, więc dawało za niskie napięcie. Przepraszam, że źle opisałem problem :)

 

Procek na 3,0. Temperatury w Stress 57-59 na BOX'ie. Chyba nie najgorzej...

 

Wieczorkiem z pamięciami się pobawię jesze.

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest problemik. Mobo nie wstaje przy próbie uruchomienia pamięci na 1000Mhz przy defaultowych timingach (5-5-5-15). Jakieś sugestie?

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest problemik. Mobo nie wstaje przy próbie uruchomienia pamięci na 1000Mhz przy defaultowych timingach (5-5-5-15). Jakieś sugestie?

Podnieś napięcie na pamięciach na 2.4V i zobacz co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim dzielniku? Czyzby 4:5...?

 

EDIT

 

Pojawil sie nowy bios na ftp ASUSA - 2004beta: ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5W%20DH%20Deluxe/

 

W porownaniu do poprzednich biosow zadnych zmian jak zwykle nie zaobserwowano...

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. FSB jest na 375 i 1:1 to pamięci chodzą na 750Mhz. Powyżej tego do ustawienia jest kilka wartości - jedna nieco ponad 900Mhz, a druga równiutkie 1000Mhz. Nie poszło nawet ani na jednej ani na drugiej na timingach 5-5-5-15, podawanych jako defaultowe przez Crucial dla 1000Mhz.

 

Zwiększenie napięcia pamięci może pomóc? 2,4V to nie za dużo? Nie trzeba dodatkowego chłodzenia?

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2,4v jade na codzien....

Na 1000Mhz nie poszło nawet na 2,4 przy 5-5-5-15-5.

 

Poszło natomiast na 938 ale przed uruchomieniem systemu wyskoczył komunikat, że nie można załadować Windowsa bo brakuje jakiegoś tam pliku (...)/NTFS.

 

Muszę więc próbować na 750 lub 938Mhz pobawić się timingami, tak? :)

 

I jeszcze jedno: Co może dać włączenie fukcji ECC Mode? :D Z góry przepraszam za laikowskie pytanie, jeśli takie jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem płytę główną Asus P5W DH Deluxe i mam problemy z wyłączeniem komputera.

Obecnie używam Windows Vista i za każdym razem gdy chcę zamknąć system on się resetuje.

Miałem również zainstalowanego Windowsa XP i było to samo.

Obecnie jedyną opcją wyłączenia komputera jest odłączenie zasilania.

 

Na innych formach dowiedziałem się że trzba jakoś to ustawić w biosie ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem płytę główną Asus P5W DH Deluxe i mam problemy z wyłączeniem komputera.

Obecnie używam Windows Vista i za każdym razem gdy chcę zamknąć system on się resetuje.

Miałem również zainstalowanego Windowsa XP i było to samo.

Obecnie jedyną opcją wyłączenia komputera jest odłączenie zasilania.

 

Na innych formach dowiedziałem się że trzba jakoś to ustawić w biosie ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Zmień bios na nowszy i po problemie. polecam 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że na defaultowym vcore, mój E6400 wyciąga tylko 365? Na 370 już po 15 minutach wywala błąd w ORTHOS'ie...

 

Ktoś miał podobnie czy tylko ja mam takie szczęście? :)

 

Nie ma na to jakiegoś rozwiązania? :lol:

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tyle normalne, co popularne. U mnie na 400 potrzeba zaledwie 1,4v a na 415 juz 1,525v...

 

Wczoraj o dziwo moj komp wstal z dzielnikiem 4:5! Z nudow tuz przed spaniem puscilem kompa 400FSB i 500 na pamieciach przy 4-4-4-4-8 i wstal i dzialal stabbbilnie. Co wiecej - puscilem pamieci na 600 przy 5-5-5-5-15 i tez wstal i tez byl stabilny! Tyle, ze 600 juz przy 2,45V :? Ale zostalem przy ustawieniach procka 9x400 i pamieciach 500 z czworkami. Strata w SuperPi w porownaniu do ustawien jak w sigu wynosi 8 sekund, a zysk w napieciach (a co za tym idzie i w temperaturze) taki, ze procek leci na 1,4V a pamieci na 2,25V! :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...