Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera. Powraca we mnie frustracja spowodowana płytą. Moje GSkille u kumpla na P5B latają 1100Mhz, u mnie przy 900Mhz robią problemy - mimo większych możliwości regulacji vmem u mnie. Nie podoba mi się to, a nie bardzo idzie co z tym zrobić konkretnego. Z drugiej strony, jednak i975 jest wydajniejsze od i965... ech, ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tyle normalne, co popularne. U mnie na 400 potrzeba zaledwie 1,4v a na 415 juz 1,525v...

 

Wczoraj o dziwo moj komp wstal z dzielnikiem 4:5! Z nudow tuz przed spaniem puscilem kompa 400FSB i 500 na pamieciach przy 4-4-4-4-8 i wstal i dzialal stabbbilnie. Co wiecej - puscilem pamieci na 600 przy 5-5-5-5-15 i tez wstal i tez byl stabilny! Tyle, ze 600 juz przy 2,45V :? Ale zostalem przy ustawieniach procka 9x400 i pamieciach 500 z czworkami. Strata w SuperPi w porownaniu do ustawien jak w sigu wynosi 8 sekund, a zysk w napieciach (a co za tym idzie i w temperaturze) taki, ze procek leci na 1,4V a pamieci na 2,25V! :)

 

Mój też aktualnie działa na 4:5, choć przy mniejszych częstotliwościach. FSB 365 i 456 przy def napięciach. Jak zakupię jakieś dobre chłodzenie na procesor to zobaczymy jak będzie przy wyższych taktach.

Edytowane przez Owen55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...

a mogłbys jeszcze sprawdzić jak sie to ma do wydajności (super pi, jakieś smarki i takie tam)?

No niby sprawdzić mogę - ale u niego na P5B siedzi E6300, u mnie E6600. Ze skręcenem do tych samych zegarów problemów nie ma, gorzej ze sprawą dodatkowego cache'a. Chyba że znaleźć testy niezależne od tych dodatkowych MB pamięci proca... są takie w ogóle?

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby sprawdzić mogę - ale u niego na P5B siedzi E6300, u mnie E6600. Ze skręcenem do tych samych zegarów problemów nie ma, gorzej ze sprawą dodatkowego cache'a. Chyba że znaleźć testy niezależne od tych dodatkowych MB pamięci proca... są takie w ogóle?

ja mam e6300 na p5w dh zapodaj testy np. przy ustawieniach 7x400 pamięci 400 MHz 5-5-5-15 ja zrobię testy u siebie i na forum porównamy wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...

a mogłbys jeszcze sprawdzić jak sie to ma do wydajności (super pi, jakieś smarki i takie tam)?

Ja moge się wypowiedzieć w tej kwestii, poniewaz miałem i P5W DH Deluxe i P5B Deluxe WiFi/AP ktora mam obecnie. Musze powiedzieć, ze mimo wszystko jednak P5B Deluxe spisuje się lepiej po odpowiednim dostrojeniu. Nie ma z nia tylu problemow ile sie ma z P5W, chociazby sama obsługa pamięci jest lepsza. Wyniki w SPI, 3d Markach, grach ewidentnie sa lepsze na P5B Deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki dość uciążliwy problem. Gdy włączę listwę to po 5sekundach komp sam się uruchamia bez duszenia na przycisk. Wiatraki wyją z pełną szybkością i czarny ekran, nie pomaga nawet reset. Muszę 4sekundy potrzymać power i dopiero ponownie włączyć i się normalnie uruchomi. Proc to E4300 @ 2,7.

Edytowane przez Skuters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki dość uciążliwy problem. Gdy włączę listwę to po 5sekundach komp sam się uruchamia bez duszenia na przycisk. Wiatraki wyją z pełną szybkością i czarny ekran, nie pomaga nawet reset. Muszę 4sekundy potrzymać power i dopiero ponownie włączyć i się normalnie uruchomi. Proc to E4300 @ 2,7.

 

Wylacz funkcje uruchamiania kompa z pilota - z poziomu windy i z BIOSie.

Poza tym - jesli nie bedziesz od razu probowal go wylaczyc, to sam sie wylaczy po krotkim czasie :)

Po prostu kiedy wylaczasz zasilke, a pozniej ja uruchamiasz, to aby moc kompa uruchomic z pilota, BIOS robi maly myk - musi zmienic ustawienia :) Stad to uruchamianie sie :)

Mnie to wkurzalo - wylaczylem w cholere... Zostawilem tylko wylaczanie z pilota i sterowanie pilotem, a wlaczam recznie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam e6300 na p5w dh zapodaj testy np. przy ustawieniach 7x400 pamięci 400 MHz 5-5-5-15 ja zrobię testy u siebie i na forum porównamy wyniki.

Ok, nie ma problemu. Procek default, pamięci j.w. Tylko co poza SuperPi ew. testami w Sandrze? Marki odpadają, bo u niego 7600GS siedzi...

 

Dzisiaj spędziłem dobre parę godzin na próbach poskromienia płyty, bez efektu. Ktoś potrafi mi wytłumaczyć, dlaczego pamięci działają 4-4-4-10 na 800Mhz, a nie są w stanie zadziałać jakkolwiek powyżej 900Mhz? Nieważne, czy 5-5-5-15, 6-6-6-18 czy by spd, nic nie pomaga. MCH 1,85v mniej stabilne niż MCH 1,65v... Wkurzam sie, że przy procu puszczonym 378x9 (3.4Ghz) pamięci chodzą na 756Mhz... mając potencjał na ponad 1Ghz. Nie wiem czy jest sens z innym biosem próbować, obecny to 1705... any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma problemu. Procek default, pamięci j.w. Tylko co poza SuperPi ew. testami w Sandrze? Marki odpadają, bo u niego 7600GS siedzi...

 

Dzisiaj spędziłem dobre parę godzin na próbach poskromienia płyty, bez efektu. Ktoś potrafi mi wytłumaczyć, dlaczego pamięci działają 4-4-4-10 na 800Mhz, a nie są w stanie zadziałać jakkolwiek powyżej 900Mhz? Nieważne, czy 5-5-5-15, 6-6-6-18 czy by spd, nic nie pomaga. MCH 1,85v mniej stabilne niż MCH 1,65v... Wkurzam sie, że przy procu puszczonym 378x9 (3.4Ghz) pamięci chodzą na 756Mhz... mając potencjał na ponad 1Ghz. Nie wiem czy jest sens z innym biosem próbować, obecny to 1705... any ideas?

Wiesz ten problem ciągnie się na forum już od ponad pół roku wszyscy o w wszystkim wiedzą mam namyśli firmę asus a nikt nic nie robi są obietnice że nowy bios naprawi problem ale tylko na obietnicach się kończy testowałem wszystkie dostępne biosy od 1601 do 2004 i nic z tym nie zrobiono u mnie pamięć lata na 860 przy spd tamingi 5-6-6-18 tak ustawia płyta pod windowsem jak odpalę memset mogę zejść do 5-4-4-10 pamięć ma potencjał u kolegi na p5b idzie bez problemu 1100 przy 5-5-5-15, no a u mnie na p5w j.w. czekam aż intel wyda nowe chipsety jak nie rozwiążą problemu a nowe rozwiązania będą atrakcyjne pozostaje zmiana płyty, chociaż poza problemem z pamięcią płyta spisuje się idealnie.

 

Wie ktos moze cos na temat biosu 2001 i 2004 beta, ktos juz je testowal ???

testowałem nie wnoszą nic nowego, ale też niczego nie pogarszają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedno pytanie...

Jakie najmniejsze V możecie dać na procka? U mnie nie zależnie czy Celek Pentium czy Core to min 1,275V :mur: Macie przypadkiem mniej?

 

1,150 mmm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedno pytanie...

Jakie najmniejsze V możecie dać na procka? U mnie nie zależnie czy Celek Pentium czy Core to min 1,275V :mur: Macie przypadkiem mniej?

 

1,150 mmm :-)

 

Ja na e6300 mogę dać min 1.2250V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o czas trwania post, raz się bawiłem w biosie i udało mi się uzyskać jakieś 10~12 sekund

ale nie potrafię tego powtórzyć :( obecnie mam jakieś 1,5 minuty :)

Znacie sposób, lub co pozmieniać w biosie aby skrócić ten czas ? bo już mnie cholera bierze

Edytowane przez Adixo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o czas trwania post, raz się bawiłem w biosie i udało mi się uzyskać jakieś 10~12 sekund

ale nie potrafię tego powtórzyć :( obecnie mam jakieś 1,5 minuty :)

Znacie sposób, lub co pozmieniać w biosie aby skrócić ten czas ? bo już mnie cholera bierze

poczytaj trochę ten temat pło to już wałkowane z 5 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyjadaczy P5W DH

prosze o info czy to bedzie chodzić sprawnie. Komp ma być do wszystkiego po trochu: filmy, gry, muzyka i troche podkrecania jak bedzie trzeba. Z góry dziekuje za rzeczowe opinie

pozdrawiam

 

GeForce 8800 GTS Asus 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

 

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX

 

Asus P5W DH Deluxe Intel 975X

 

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyjadaczy P5W DH

prosze o info czy to bedzie chodzić sprawnie. Komp ma być do wszystkiego po trochu: filmy, gry, muzyka i troche podkrecania jak bedzie trzeba. Z góry dziekuje za rzeczowe opinie

pozdrawiam

GeForce 8800 GTS Asus 320MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX

Asus P5W DH Deluxe Intel 975X

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

Płyta ok,jej wadą jest niskie max FSB (ok380-400MHz),dlatego procki należy kupowć w miarę z wysokim mnożnikiem,poczekałbym na E4400(mnożnik x10 2M cache),lub E6420(mnożnik 8, 4M cache).Mam tę mobo od 08.2006 i tak prawdę mówiąc nie miałem na niej jednej zwiechy,aczkolwiek ta konstrukcja jest jedna z pierwszych pod C2D i obecnie są już nowsze konstrukcje.Jeżeli miało by to być na Intelu 975x,to Abit AW9D jest godny polecenia(640zł), z droższych Asus P5W64-WS PRO (960zł). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solder-pady odpadly? jak tak to zapomnij ze alternatywne punkty pomoga, solder pady lacza takze sciezki w plycie, a jak ich nie ma to trzeba laczyc gora, jak to zrobic trzeba wydedukowac z pdf'a do ADP3189 - do znalezienia na google. a jak nie odpadly to miernik i szukasz alternatywow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...