Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna wersja biosu 2004 tutaj:

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...%20DH%20Deluxe/

 

Nowych funkcji nie widać. Temperatura procesora wyraźnie wyższa w stosunku do 2001.

Ten nowy bios to jena wieka ściema nawet nie chciało się asusowi zmieć daty utworzenia pliku, to poprostu to samo co 2004 beta i tyle, a osługi większej gammy modułów pamięci jak nie było tak nie ma, a już sądziłem że wypuścili coś dobrego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na nb zakładam Swiftecha MCW30 to mosy będą gołe. I nie wiem czy się nie popalą <_< bo mnie victor straszy że tak. Ale nie chce mi sę wierzyć... tym bardziej, że procek będzie latał na jak najniższym V bez jakiegokolwiek o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na nb zakładam Swiftecha MCW30 to mosy będą gołe. I nie wiem czy się nie popalą <_< bo mnie victor straszy że tak. Ale nie chce mi sę wierzyć... tym bardziej, że procek będzie latał na jak najniższym V bez jakiegokolwiek o/c.

najwyżej będzie jak d805 + P5P800se :lol: Zawsze możesz dac jakieś radiatory, byle nie parzyło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po! ( wieczorem zapraszam do galeri wc)

 

Ale... temperatury się nie zmieniły!! Atomel mówi że ta czujka jest odpowiedzialna za SB a nie NB. Coś w tym może być bo Swiftech jest chłodny w porównaniu do gorącego radiatora.

Jak było u Was po zmianie chłodzenia na nb?

 

editor;

I Atomel miał rację :lol: Przyłozyłem wentyl do SB i temp spadła z 45 *C do 36 *C. Szkoda tylko w takim razie, że za cholere nie wiem ile moge mieć *C na NB.

Edytowane przez Tuning-komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wymianą procka z e6300 na e4400,

mam płytke taką jak temat czyli p5w dh.

 

e4400 ma mnożnik 10x mnie intersuje fsb na poziomie 350-400 czy ktoś z was już testował ten procek na p5w dh czy to realne do osiągnięcia na w/w płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 do 380 MHz to każda płyta ci da. Powyżej już jest różnie. Dla mnie barierą jest 400 MHz a testowałem 3 płyty, pierwsza z Vmch 1,65V i kolejne z 1,85V i żadna z nich nie osiągnęła powyżej 400 MHz. Stąd dobry jest procek z mnożnikiem 10 jak mój 6700. W sumie do ciągłej pracy zegar 3,5-3,7 GHz wystarcza w zupełności do moich prac. Co do procków e4400 widzę różne opinie ale 3,2 GHz na powietrzu to raczej pójdzie na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 do 380 MHz to każda płyta ci da. Powyżej już jest różnie. Dla mnie barierą jest 400 MHz a testowałem 3 płyty, pierwsza z Vmch 1,65V i kolejne z 1,85V i żadna z nich nie osiągnęła powyżej 400 MHz. Stąd dobry jest procek z mnożnikiem 10 jak mój 6700. W sumie do ciągłej pracy zegar 3,5-3,7 GHz wystarcza w zupełności do moich prac. Co do procków e4400 widzę różne opinie ale 3,2 GHz na powietrzu to raczej pójdzie na tej płycie.

 

W sumie teraz mój e6300 lata stabilnie na 430 na powietrzu, chyba spróbuje co da się zrobić z e4400 w sumie 3600 by mnie w zupełności zadowoliło, a to raczej wartość realna do osiągnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asusa P5W DH i muszę dobrac procesor C2D 6420 czy 6600

wiem ze 6420 ma mnoznik 8 a 6600 mnoznik 9, lepszy jest 6600 ale czy 6420 bedzie dużo gorzej sie sprawował.

czytałem o marnym FSB an tej płycie nawet może nie przekroczyć 380, czy to jest potwierdzone?

Jakie pamieci do tego zestawu, do bedą dobre

Corsair XMS2-6400 DDR2 2x1GB 800MHz CL4 (4-4-12) Dual Channel

czy

Geil DDR2 2GB 800MHz Dual Ultra CL4 (4-4-12)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asusa P5W DH i muszę dobrac procesor C2D 6420 czy 6600

wiem ze 6420 ma mnoznik 8 a 6600 mnoznik 9, lepszy jest 6600 ale czy 6420 bedzie dużo gorzej sie sprawował.

czytałem o marnym FSB an tej płycie nawet może nie przekroczyć 380, czy to jest potwierdzone?

Jakie pamieci do tego zestawu, do bedą dobre

Corsair XMS2-6400 DDR2 2x1GB 800MHz CL4 (4-4-12) Dual Channel

czy

Geil DDR2 2GB 800MHz Dual Ultra CL4 (4-4-12)

Tak max FSB w granicach 380MHz jest rzeczywistościa,po przeróbce chłodzenia na NB jest szansa na 400-410MHz.Dlatego wziałbym E6600(róznica w cenie nie jest tak duza jak jeszcze niedawno temu).Praca w granicach 3,5-3,6GHz jest jak najbardziej realna(WC lub dobre AC).Natomiast w przypadku E6420 byłoby 3,2GHz i niedosyt bo te procki potrafia wiecej. :)

Jezeli chodzi o pamieci wybrałbym te pierwsze. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wiele sie pisze o tej płycie / że np. jest gorsza od P5bdeluxe/

tam podobno Fsb jest nawet do 500, ze tu jest starszy chip 975X i ponoć gorszy mimo ze numer jest wyzszy,ale zamówiłem i nie moge zrezygnować.

moge natomiast zmienic procesor wiec tak zrobie 6600

wentyl AC Infinity

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana chłodzenia mostku PN to chyba nie takie proste.Jak jest przymocowane to chłodzenie do płyty?

Sam radiator NB jest połaczony rurką cieplną z radiatorem na mosfetach, wystepuje jako komplet.Ta część na NB jest mocowana do mobo za pomoca dwóch haczyków (na mosfetach 2 zatrzaski).Na NB raczej nie ma większego problemu z demontażem.

Co dać? ja mam zamontowanego Pentagrama NP-40 Cu z przykreconym wiatraczkiem 40mm jak jest ostro dodatkowy nadmuch 80mm.Wydajniejszym rozwiązaniem jestThermaltake eXtreme Spirit II.Na mosfety przy wiekszum OC wskazany nadmuch.Zreszta to fabryczne chłodzenie dobrze działa z BOX-em na CPU gdyż wiatrak z BOXa owiewa fabryczne chłodzenie NB,natomiast przy wymianiechłodzenia na CPU wydajność chłodzenia na NB spada. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po jakims czasie intensywnego uzywania dolaczonego do naszej plyty pilota 2 przyciski (przeijanie w przod i w tyl) wytarly sie od wewnatrz i przestaly dzialac :( Nie wiem co teraz. Mam oddac plyte na gwarancje? :D Moze ktos komu pilocik nie jest potrzebny chcialby go odsprzedac? Bardzo chetnie kupie!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuje płyte w kompie i mam problem

ma 1 dysk SATA jak go połączyć z płytą, które gniazdo i kabel, czerwony czy pomarańczowy

Zwykły dysk ATA 133- chyba, na kablu jest napis HDD ,rozumiem to do dysku ale gdzie wpiąć na płycie do gniazda PRI EIDE -niebieskie

czy do PRI EIDE czarny

gdzie podpiąć CD room

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,

u mnie coś się pochrzaniło w kompie. Podejrzewam że plyta .

 

Miesiąc temu komputer po normalnym włączeniu nie wstał.

Żadnego pikania, cisza, tylko wiatraczki i dysk chodził,

Objawy jak po przegięciu z overclockingiem.

Zrobiłem mu wiec standardowo clear cmos , ale to nic nie dało.

Rozebrałem budę, powciskałem kable, i [gluteus maximus].

Nagle za którymś razem komp odpalił i wszystko wróciło do normy.

 

Wczoraj coś mnie podkusiło i zmieniłem sobie biosik z 1704 na 2004.

Odpaliłem kompa i ustawiłem w biosie wszystko na default.

Komputer normalnie załadował winde, a ja zrobiłem restart by wgrać parametry z OC profile.

 

Po wgraniu komp raz jeszcze się uruchomił, a potem zamilkł ja miesiąc temu.

Tylko z tą różnicą ze już nic nie wróciło do normy.

Jeżeli wyjmę np. ramy to płyta normalnie zgłasza błędy.

Jak wsadzę wszystko jak należy to słychać tylko dysk i wiatraki.

 

Ehhh, już nie wiem co mam zrobić. Jakieś pomysły ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enhance memory compatibility w biosie 2004 ???

czy komuś coś ten bios pomógł w sprawie pamięci ?

u mnie nic sie nie zmieniło pamięć Patrot LLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...