Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

mam na MB w PC Probe 2 temperaturę 46C przy 3450MHz

założyłem wentylator od plyty ale temp. jest 46C

jaka jest dopuszczalna tempert na MB ?

 

poprzednio miałem C2D 6420 przy 3123MHZ SP2004 po 3minutach 38C na boxowym wentyl.

teraz C2D 6600 3424 SP2004 temp. jest 43C - 44C po 5min. na Scytche Infinity

przy 3200MHz jest o 3-4 stopnie mniej to chyba nie wielka róznica w stosunku do gabarytów wentyla boxowega a Scythe

jakie macie temperatury

 

Chcę przetestować zestaw, możecie poradzić jak ustawić bios

jak ustawić pamięci, DRAM Frequency nie mam wartośći 800 jest mniej lub więcej, jakie napięcia

bios mam oryginalny z płyty 1602 wersja 1,04G

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie coraz to śmieszniejsze rzeczy się dzieją... Raz na jakiś czas twardy reset, któremu towarzyszy przenikający pisk z głośników - ciekawe... Ramy muszą pracować na ~700, przy potencjale 1100Mhz. I randomowe blue screeny dla urozmaicenia, ech. Chyba pożegnam się jednak z Asusem, bo na lepszy bios nie ma raczej co czekać. Aż dziw, że tak olali jedną ze swoich high-endowych płyt.

Pozostaje pytanie, EVGA czy DFI..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś ma na naszej płycie zestaw 2x512+2x1GB ramu? Teraz mam 2x512 i chyba dokupię jeszcze dwie kostki.Czy to bedzie smigać czy mogą byc problemy?

w sumie mam 3 mozliwości:

dokupić 1GB w jednej kosci

dokupić 2x512

dokupić 2x1GB i przy ewentualnych kłopotach spróbowac sprzedać 2x512

Macie jakeś wiadomości jak to się sprawuje na P5w?

 

Widziałem ten topic ale nie ma tam nic o moim Asusie

Edytowane przez jick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - ciesz się nawet z tych 715Mhz. Bo u mnie pełnej stabilności nawet na takich zegarach nie potrafiły zachować - wysypywały się co jakiś czas, szczególnie w grach. Orthos/Prime u Ciebie stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tRD macie ustawione na 8, a tRFC na okolo 32-35? Dziwie sie jak czytam o waszych problemach z pamieciami. U mnie najpierw AE lecialy do 1100, a na codzien na 1000, a teraz zwykle Ballistyxy na 1000 na 4-kach ida na codzien.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na MB w PC Probe 2 temperaturę 46C przy 3450MHz

założyłem wentylator od plyty ale temp. jest 46C

jaka jest dopuszczalna tempert na MB ?

To bardzo żle, i świadczy o złej wentylacji obudowy.

Mnie nigdy nie przekracza w stresie 35 oC.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tRD macie ustawione na 8, a tRFC na okolo 32-35? Dziwie sie jak czytam o waszych problemach z pamieciami. U mnie najpierw AE lecialy do 1100, a na codzien na 1000, a teraz zwykle Ballistyxy na 1000 na 4-kach ida na codzien.

 

Z tą płytą jest tak że jedne pamięci lubi inne nie, wcześniej miałem Geile i latały na 4-4-4-12 do 900 MHz, teraz mam teoretycznie dużo szybsze Patrioty i jest problem ze zbiciem ich do 4-ki nawet na 800 MHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz Memset ??

Niektore pamieci maja bardzo skopany SPD ktory nie chce dogadac sie z mobo.

Kontroler wtedy wybrzydza i nie chce pociagnac wyzej pamieci...

Mialem tak wielokrotnie.

 

tRD max 7 a dla pewnisci dalbym 8 !!

Na brata P5W Cruciale AE lataly 1150 4-4-4-12 bez jeczenia.... przy 2.35!!

Pobaw sie memsetem, poszperaj jak inni maja ustawione timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mogło to już być na forum ale potrzebuje najnowsze sterowniki do tej płyty głównej ze strony producenta nie mogę pobrać bo albo idzie 1kb/s i zacina się download lub wogle nie chce się pobrać.Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 46C ma mostku ale komp lezał przy SP2004

teraz 41C, stoi ma wentyl na radiatorze ten od plyty

buda bez wentyla pomijając Scyth infiniti który troche wieje na wszystkie strony, ale nie mam założonych boków w obudowie.

 

Ponawiam pytanie o wasze ustawienia bisu przy podkreceniu np.na 3600MHz

 

moje ustawienia

bios 2004

FSB 400

RAM 800

vDimm 2,1 - 2,15V

VMCH 1,65 i więcej

VCPU 1,4- 1,4375V

HP3 Dis

DRam tt Dis

inne AUTO

i nic

Nie wiem czy to płyta - moim zdaniem szkoda na nią pieniędzy

procesor 6600 i nie idzie na 3450MHz

czy pamięci

może wszystko do kupy

 

włożyłem kartę grafiki do dolnego gniazda PCI expres / Czerne/ ma to jakiś wpływ na wydajność?

mam wiecej przestrzeni między procesorem- radiator Scythe a kartą grafi. dałem nawiew wentyl z procesora boxowego na NB i temperatura spadła do 33C z 44-45C bez nawiewu

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś sugestie do postu wyżej

No co mają Ci napisać, że płyta do d.upy bo się z ramami gryzie TAK gryzie się, że na innych płytach można więcej MHz na magistrali uzyskać TAK MOŻNA, a może masz proca do pupy i jest du.pniasty, że nie idzie więcej.

A jak ci nie idzie proc więcej na napięciu 1.435V to się nie dziw daj przynajmniej na 1.5V, a i 1.6V też mu krzywdy nie zrobi. (na asusie to i tak nie będzie 1.5V bo jak wiemy czujniki kłamią) i sprawdź czy pójdzie.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mi było potrzebne

Płyta ASUS P5W DH jest do bani omijajcie ją szerokim łukiem !!!!!

piloty, wifi inne bzdury moga być ale podstawa to dopracowanie płyty i

biosu a tutaj nie ma ani jednego ani drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mi było potrzebne

Płyta ASUS P5W DH jest do bani omijajcie ją szerokim łukiem !!!!!

piloty, wifi inne bzdury moga być ale podstawa to dopracowanie płyty i

biosu a tutaj nie ma ani jednego ani drugiego.

Wiesz, mnie to specjalnie nie dziwi - jakos rzadko widzialem naprawde pelny i porzadny support do sprzetu :/

Z drugiej strony - mam procka jak w sigu, niestety gowno sie grzeje bardzo mocno (mocniej niz to co piszecie o swoich) i podkrecanie go jest trudne. Wynika to z tego, ze na 95% blaszka chroniaca jadro jest kiepsku zlutowana i nie pokrywa calego jadra = kiepskie odprowadzanie ciepla do radiatora. I zadne bajery typu bios, wentyle czy ac mi tutaj nie pomoga wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Ponawiam pytanie o wasze ustawienia bisu przy podkreceniu np.na 3600MHz

 

moje ustawienia

bios 2004

FSB 400

RAM 800

vDimm 2,1 - 2,15V

VMCH 1,65 i więcej

VCPU 1,4- 1,4375V

HP3 Dis

DRam tt Dis

inne AUTO

i nic

Nie wiem czy to płyta - moim zdaniem szkoda na nią pieniędzy

procesor 6600 i nie idzie na 3450MHz

czy pamięci

może wszystko do kupy

 

włożyłem kartę grafiki do dolnego gniazda PCI expres / Czerne/ ma to jakiś wpływ na wydajność?

mam wiecej przestrzeni między procesorem- radiator Scythe a kartą grafi. dałem nawiew wentyl z procesora boxowego na NB i temperatura spadła do 33C z 44-45C bez nawiewu

Bios 1705

FSB 400

RAM 1000

vDimm 2,3V

VMCH 1,85V

VCPU 1,4125V

HP3 Dis

DRam TT Dis

 

Ja na plyte nie narzekam ;)

 

Pozdry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem u ciebie wszystko gra.

u mnie pamięci 2,1V chyba 890 chodza na 44412, ale nastepna opcja to grubo ponad 900 i to już koniec a 2,3 V to chyba już granica V dla pamięci.

Denerwje mnie procesor 3200MHz na defaulach a 3300 juz zwieszanie komputera, o 3600 tylko może Vcore 1,55 lub wyżej ale nie oto mi chodziło

Temperatury procka są OK, nawet 40C przy 3400 nie widziałem w stresie, przy 3200 mam 34C tak jak temp. NB

 

Czy bios 1705 jest "lepszy" od 2004

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest lepszy czy nie. Mi na nim od poczatku hula, wiec nie interesowalem sie nowszymi wersjami biosa tym bardziej, ze wszyscy pisza, ze zmian nie ma.

 

Co do pamieci to mozesz jechac na 2,4V na codzien. Choc pewnie bede dosyc cieple...

 

Jesli chodzi o procka to tak to juz bywa. Wielu o tym pisalo, wiec nie bede sie rozpisywal - po prostu moze trafiles sztuke, ktora bardzo nieladnie skaluje sie z napieciem :?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman - dzięki za poradę. tRD zmienione w Memset na 8, i pamięci odżyły, 890Mhz bez zmiany napięcia. Zobaczymy co dalej, jeśli osiągnę 1000Mhz nawet na 5-5-5, będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina jest po stronie procesora?

a może biosu?

acha wszystkie ustawienia auto / fsb 400,VMCH 1.65/ i nic

420x7

470x6

co jest nie tak?

muszę to jeszcze raz sprawnić

a jakie mieliście pozostałe ustawienia w biosie?

 

 

pisałem o wysokiej temperaturze na NB , nawet 46C - Probe2,Everest

dałem nawiew boxowy ale na SB i temperatura podawana przez programy jako NB spadła do 30C

gdzie jest ten czujnik!

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

a jakie mieliście pozostałe ustawienia w biosie?

Bios 1705

FSB 400

RAM 1000

vDimm 2,3V

VMCH 1,85V

VCPU 1,4125V

HP3 Dis

DRam TT Dis

A czy wymieniles chlodzenie NB? Lub chociaz posmarowales go jakas lepsza pasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie wymieniałem chłodzenia na NB, ale po co

skoro asus daje fsb do 550 to chyba sprawdził że chłodzenie wystarczy do 400 nie mówię o 500.

temperatura jak pisałem według programów /Probe2 / jest 30C a to jest jego autorski program do mierzenia temperatur

Rozumiem to nie wystarczy , ale jak to swiadczy o znanej i renomowanej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak max FSB w granicach 380MHz jest rzeczywistościa,po przeróbce chłodzenia na NB jest szansa na 400-410MHz.Dlatego wziałbym E6600(róznica w cenie nie jest tak duza jak jeszcze niedawno temu).Praca w granicach 3,5-3,6GHz jest jak najbardziej realna(WC lub dobre AC).Natomiast w przypadku E6420 byłoby 3,2GHz i niedosyt bo te procki potrafia wiecej. :)

Jezeli chodzi o pamieci wybrałbym te pierwsze. :wink:

Sam radiator NB jest połaczony rurką cieplną z radiatorem na mosfetach, wystepuje jako komplet.Ta część na NB jest mocowana do mobo za pomoca dwóch haczyków (na mosfetach 2 zatrzaski).Na NB raczej nie ma większego problemu z demontażem.

Co dać? ja mam zamontowanego 2618917[/snapback]

co jest z tą płytą

zmiana mnożnika na 8 i fsb na 400 i koputer nie startuje

czy fsb powyżej 400 wogule działa na tej płycie ,po co jest opcja fsb do 500 czy nawet 550

nie nie wymieniałem chłodzenia na NB, ale po co

skoro asus daje fsb do 550 to chyba sprawdził że chłodzenie wystarczy do 400 nie mówię o 500.

temperatura jak pisałem według programów /Probe2 / jest 30C a to jest jego autorski program do mierzenia temperatur

Rozumiem to nie wystarczy , ale jak to swiadczy o znanej i renomowanej firmie

Czy Ty czytasz czasami co do Ciebie piszą???,napisałem we wczesniejszych postach(powyżej zacytowane) do ile FSB powinna iść na fabrycznych chłodzeniach ok 380MHz,powyżej po wymianie chłodzenia może uda się wyżej.Jest to wielokrotnie powtarzane w wątku,przeczytaj dokładniecały wątek.I opluwanie mobo,gdy nie wie się o co chodzi jest nie na miejscu.U mnie płyta pracuje bez problemów jest stabilna, mówię o normalnej pracy do FSB~370MHz.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mi możliwość fsb 500 czy nawet 550 a taka możliwość istnieje na tej mobo skoro muszę przerobić jej ponoć rewelacyjne chłodzenie NB w płycie za ponad 600zł ,tracić gwarancję zeby można było ustawić fsb 400

czy taki stan to opluwanie mobo

 

sprawdziłem poszła 400x 8 =3200

ale Vcore 1,42V bis , inne programy 1,4V

VMCH 1,65V

przy 356x 9 =3200

wszystko na AUTO

 

Ktora temperatura jest rzeczywista

everest

procesora np. 30C

procesor , rdzeń nr. 1 - 35C

procesor rdzeń nr.2 - 35C

stres ORTHOS n 3200MHZ po 3minutach , wentyl Scythe Infinity

porc- 48C

rdzeń 1 - 55C

rdzeń 2 - 55C

Czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy taki stan to opluwanie mobo...

Jeżeli nie rozumiesz,co miałem na myśli,to Twoją wypowiedź poniżej

 

Tak to mi było potrzebne

Płyta ASUS P5W DH jest do bani omijajcie ją szerokim łukiem !!!!!

piloty, wifi inne bzdury moga być ale podstawa to dopracowanie płyty i

biosu a tutaj nie ma ani jednego ani drugiego.

...po co mi możliwość fsb 500 czy nawet 550 a taka możliwość istnieje na tej mobo skoro muszę przerobić jej ponoć ...

Jeżeli wielokrotnie w wcześniej w wątku jest napisane że max FSB tej mobo to ok 380MHz (fabr chłodzenie),po czym ja kupujesz i jesteś zawiedzionyże nie idzie 500MHz bo jest w biosie,to ja tego za bardzo nie rozumiem,oznacza to mniej ni więcej,że masz gdzieś co inni piszą.

W obecnej DFI 965-S max w biosie jest 750MHz i co z tego?nic wcale to nie oznacza,że producent gwarantuje takie taktowanie FSB.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...