Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

problm z płytą polega na tym,że za te pieniądze ASUS powinien produkować płytę która jest wpełni dopracowana a nie że muszę zmienić chłodzenię na NB zeby pracowała z fsb 400 ,czekać w nieskończoność na dobry i sprawny bios -jak inni piszą a nowe jego odmiany nie poprawiają błędów , problem z pamięciami.

moim zdaniem płyta nie jest warta tych pieniędzy

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem płyta dobra do nie ekstremalnego podkrecania.

Np Takie ustawienie:

9x360MHz=3240MHz(Vcore 1,35-1,45 --E6600 powinny biegać) mem 4:5 450MHz4(5)-4(5)-4(5)-12 w zależności od pamięci,ale większość powinna to zrobić.

Ustawienie wydajne do 2D i 3D.Dla uzytkowników; ustawić i pracować w większości przypadków wydajność wystarczająca.

Bogate wyposażenie też się liczy.Pobenchować też się daje,a że wtedy trzeba zmieniać chłodzenia?no cóż a na której mobo nie trzeba?nie zauważyłem.

W podobnej tonacji przebiegały moje wypowiedzi na temat tej mobo,ja w każdym razie swojej sie nie pozbywam. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem o co im chodzi u mnie podobnie jak u cih-a biega na co dzień 7x430 bez zająknięcia, a po podniesieniu napięcia na chipsecie nawet dobiega do 452 MHz, ale za bardzo się grzeje na stock coolu, a zmieniać mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi 9x435MHz-Orthos

 

Dołączona grafika

 

co nie zmiena faktu:

1.7x430 to nie to samo co 9x430,cały czas rozmowa była o mnożniku 9

2.Wiem coś o tym,do 9x440MHz dochodziłem trochę(bez modów VMch=1,65V)

3.A jak tam z dzielnikiem 4:5 powyżej fsb 400Mhz? ja spoko robię:

Dołączona grafika

a wy?

I takie gadki w stylu:" nie wiem o co chodzi bo u mnie pracuje fsb 430MHz "tylko zaciemniają sytaucję,bo ta mobo nie jest stworzona do wysokiego FSB, prosze nie wprowadzajcie ludzi w błąd.Mnie też robi 9x434MHz na dzielniku 4:5,i co z tego? :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was pytanie troche z innej beczki, chodzi mi o to czy moj radiator Thermalright XP-120 zmiesci sie i czy nie bedzie opierał sie na tych orurowanych mostakach - jest dosc szeroki wiec wole sie upewnic .... ? i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Coś tutaj sie niemrawo zrobilo - czyzby wszyscy wsykoczyli z P5W DH Deluxe? ;)

 

Szybkie pytanie: ktos testowal te pamieci (i im podobne) na P5W DH Dlx?

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR3...pelny,id,41559/

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR3...pelny,id,41149/

 

Pamiatki maja dwie wersje taktowania 1066 i 1333 oraz CLK na poziomie 7-7-7-21 lub 8/9-..... :)

 

Uwagi/wrazenia mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie - mea culpa - nie poczytalem o specyfice ddr3 :)

 

W takim razie - ktos testowal ten RAM na P5W DH Dlx?

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,31793/

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,32326/

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,34550/

 

Wlasciwie to zastanawiam sie miedzy 2x1GB 800MHz 4-4-4-12 a tymi 2x1GB 1066MHz z 5-5-5-12 DHX

Ktore beda sie lepiej sprawowac?

Sprzetu nie OC - po prostu potrzebuje min 1GB wzglednie szybkiego RAMu.

Nie jestem pewien czy te kostki z 1066MHz pojda na tej mobo (oficjalnie supp. jest do 800MHz a i to po 'OC').

Co bedzie przydatniejsze do pracy w Photoshopie i giercowaniu od czasu do czasu - nizsze CLK (800mhz z 4-4-4-12, ew. 3-4-3-9) czy wyzsze taktowanie (5-5-5-12 ale na 1066MHz)?

 

BTW - czy te 1066MHz z clk 5-5-5-12 beda pracowac z dzielnikiem 1:1 z FSB procka? (W bios'ie mozna RAM regulowac, ale nie pamietam czy da sie je wlasnie tak ustawic). Jesli pojda - co wlasciwie dzieki temu zyskam?

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą i trzecią pozycje bym sobie darował nie ma gwarancji że to na Micron'ach D9.W tej cenie wybierze spoko coś na D9.

Druga pozycja może być (D9 GMH)ale cena lekko zaporowa. :)

1:1 przy DDR2-1066??--> FSB by musiało iść 533MHz co na tej mobo jest wyczynem niemożliwym. :)

Na innych dzielnikach memki spoko zasuwają powyżej DDR2-800 parę postów wyżej dałem screena z DDR2-1084 4-4-4-:) (4:5 wysoko są problemy, 2:3 dobrze pracujący dzielnik bez ograniczeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu mi sie udało- fsb 400 mem 800 4-4-4-12

doszedlem do 380 i myslalem ze to koniec zmiana vmch nic nie dawala (nawet 1,85) i sie okazalo to procek potrzebowal pradu (nawet przy mnozniku 6x400 musi miec 1,55

 

vmech - auto

vcore - 1,575v

vmem -2,05

moj ram to corsair xms2 675Mhz 4-4-4-12 i nawet odpala na 1000 5-5-5-18 przy 2,3v ale sie czasem wiesza windows

dziwi mnie tylko jedna rzecz - komputer moze chodzic tak kilka godzin i jest cały czas stabilny jednak po ponownym uruchomieniu wyskakuje komunikat o overvoltage i OC

 

@Master78

co do ramu

przy 2,3v moje 675 pracują na tej płycie 940 przy 4-4-4-12 choć opcja auto dowala im 5-6-6-18 dlatego musialem ustawiac recznie

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu i mnie ta plytka zaczyna denerwowac :twisted: Wczoraj sparztalem mopem. Odsunalem kompa (byl wlaczony), zeby wytrzec podloge i... pyk - czarny ekran. Po skonczeniu sprzatania wylaczylem kompa i wlaczylem jeszcze raz - czarny ekran. Reset biosu - czarny ekran. Zmiana ramu i vga na PCI - czarny ekran. Wypialem wszystko poza prockiem i reset biosu, podlaczylem wszystko spowrotem - odpalil. Zmudne ustawianie wszystkiego w biosie, wyjscie - czarny ekran. Po malym sledztwie okazuje sie, ze nie moge ustawic fsb wiekszego niz 395... Nie wiem co sie stalo - wczesniej latal na 9x425 z pamieciami 1:1 i na 3-kach, do wczoraj na codzien 9x400 @ 1,4xxV i pamieci na 1000 przy 4-kach @ 2,35V, a teraz takie jaja! :evil: I to niezaleznie jakie napiecia poustawiam. W weekend rozbiore calego kompa i zloze jeszcze raz - moze cos sie odblokuje. Jesli nie, to chyba czas szukac czegos nowego... :?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam małego fikuśnego programiku, żeby zmieniać sobie taktowanie procka, z poziomu Windowsa. Co mi polecicie ?

SysTool jest OK.

 

Martinii

Może chłodzenie na NB się poluzowało? Jest na dwa haczyki.

Albo pamiątki zaczynają odmawiać posłuszeństwa. Słyszałem, że >2,3V czasem padaja.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martini - ja nie ruszalem kompa - sam sobie zdechl bez niczyjej pomocy - w DOKLADNIE taki sam sposob i dokladnie takie same objawy byly...

2h kombinowania i mu przeszlo...

Ale ciagle swirowal i nie pomagaly zadne resety, CLR RTC itd :/

W koncu przy flashowaniu BIOSu ze 3 tygodnie pozniej sflashowal BIOS poprawnie, restart, default, potem restart i normalne ustawienia (bez OC), godzina pracy w w2k, wylaczam kompa i pozniej juz nie wstal - padl BIOS :]

Plyta poszla na serwis, po powrocie upgrade BIOSu (wgrali cos w styly 0607...) i od tej pory smiga.

Ta mobo zdaje sie byc chol...nie wrazliwa :/

 

Poza tym sprawuje sie raczej OK (bez OC - tylko RAM lata na 800MHz i 4-4-4-12-2 i default VMem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master78 faktycznie pare razy od momentu opisanego wyzej zdarzeniu po wlaczeniu kompa pokazal mi sie napis CMOS Error i bios cos swirowal... Moze dzis pobawie sie flashowaniem biosu. Zobaczymy czy cos sie zmieni.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z ta plyta. Nie wyrywa poprawnie timingow pamieci. Chcialbym wyczyscic calkowicie ustawienia plyty. Wiem ze mozna to zrobic za pomoca zworki Clear CMOS i wyjąć baterie. Chcialem Was zapytac czy jest inny sposob aby to zrobic. Nie chce sie bawic w zworki i wyciaganie baterii. Czy opcja przywroc domyslne ustawienia w biosie da takie same efekty jak clear cmos ?? Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

Oczywiscie ze da, tylko pytanie czy aby napewno-napewno tak bedzie :)

 

Ja probowalem juz tej metody, ale ciagle mialem problemy (jakies smieci zostawaly?) :/

W koncy odlaczylem calkowicie od sieci, wyprulem baterie, clr rtc i tak skur... zostawilem na caly dzien ]:-> (bo wczesniej to samo ale na kilka minut tez nie dawalo efektow....)

W koncu cos jej pomoglo, ale ktory zabieg konkretnie - hgw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 2205

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...%20DH%20Deluxe/

Odblokowuje mnożnik dla procków extreme.

Innych opcji nie widać. Interesujący mnie dzielnik pamięci dalej nie działa.

 

Update:

 

Tak się złożyło, że razem z biosem przyszedł QX6700. Tutaj pierwsza próba z nowym biosem na dzielniku 12 i z prowizorycznym chłodzeniem:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 2205

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...%20DH%20Deluxe/

Odblokowuje mnożnik dla procków extreme.

Innych opcji nie widać. Interesujący mnie dzielnik pamięci dalej nie działa.

 

Update:

 

Tak się złożyło, że razem z biosem przyszedł QX6700. Tutaj pierwsza próba z nowym biosem na dzielniku 12 i z prowizorycznym chłodzeniem:

 

Dołączona grafika

Tez mam QX6700. Jesli ten BIOS faktycznie nam wrescie pozwala zmiany mnoznika to super. Dlugo na to musielismy czekac, za dlugo.

 

Podobno tez byly jakies zmiany jesli chodzi o podawana przez plyte temperatura CPU? Mozesz to potwierdzic?

Edytowane przez GFORCE100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych różnic w odczytach temperatury na 2 core. W QX6700 mam wyraźnie chłodniejsze 3 jajo.

to prowizoryczne chlodzenie to...? jak na 3,5ghz to tempki zadziwiajaco niskie/bardzo duzo przeklamane imo. a stress? jakie vcore?

 

i jak wyniki w marku06 cputestu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poprosic Was o radę. Zamierzam zmienic bios (po raz pierwszy na tej plycie). Wiem ze trzeba wyczyscic ustawienia zanim to zrobie. Czy wystarczy przestawic zworke na kilka sekund czy konieczne jest rowniez wyjecie baterii, a moze wystarczy opcja przywrocenie ustawien domyslnych w biosie? Sorki ale jestem leniwy i nie chce mi sie po raz kolejny wyjmowac to bydle jakim jest gtx zeby dostac sie do baterii. Jeszcze jedno pytanie jak sprawuje sie ez flash? Zamierzam z niego skorzystac bo nie mam pewnej dyskietki pod reka. A bios chyba wgram 1707 z tego co czytalem to jest chyba najstabilniejszy i dobry do OC. Pozdro

 

Edit: Juz sobie poradzilem wyczyscilem ustawienia w biosie. Ez-flash to super sprawa update robilem z dysku do wersji 2004 - czytalem troche na XS. Pozdro

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...