Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

to prowizoryczne chlodzenie to...? jak na 3,5ghz to tempki zadziwiajaco niskie/bardzo duzo przeklamane imo. a stress? jakie vcore?

 

i jak wyniki w marku06 cputestu? :)

Bloczek Alphacool NexXxoS XP light obrośnięty starą pastą colaboratory i na dodatek jeden kołek "wylata". Tutaj chłodzenie:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2378421

Czekam już na ten blok:

http://www.cooling.pl/swiftech-apogee-gt,produkt,1866.html

Vcore to 1,325V

mark06 CPU test 5508

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=2434946

jest to najlepszy wynik na hwbot dla singla 7900GT.

 

Reasumując płyta stworzona dla procków z wysokim mnożnikiem potrafi się odwdzięczyć userowi.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qr... Czy macie takie same problemy z WIFI na tej mobo?

Uzywam ostatniej wersji sterow do tego sprzetu i ciagle qpa!

 

WiFi z softem Asusa powoduje BSOD, po starcie systemu potrafi nie laczyc sie wogole mimo iz wszystkie dane ma zaladowane poprawnie...

Adres IP otrzymuje dynamicznie.

Pracuje na 801g, wlaczone szyfrowanie WPA2/AES z PSK.

Dostep do netu (ADSL) via modem/router 3com.

Mam innego kompa podlaczonego do tego samego modemu via Wifi ale inna karta - hula jak trzeba.

Tylko Asus krzaczy...

Jakies sugestie/porady?

 

 

 

OK. jak na razie dalem sobie rade - podlaczylem modem sagem'a (badziew dorzucany do livebox'a) - co ciekawe i nie wiesza sie i lepsza jakosc sygnalu...

Do Asus'a ostatecznie wrzucilem stery ze strony Realtek'a - sterowniki bez rewelacji (pracuje na W2K), ale jak na razie dziala i nie wywalal sie przez weekend...

Edytowane przez Master78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Coś tutaj sie niemrawo zrobilo - czyzby wszyscy wsykoczyli z P5W DH Deluxe? ;)

 

Ja właśnie wskoczyłem.... :) Dzień dobry wieczór całemu koleżeństwu. Jaja ko nowy wiam się ze wszystkimi i pozdrawiam

upalnie... ;) Właśnie kurier przydygał pachniącą nowością P5W DH DLX... Po lekturze tego, jakże zacnego wątku,

czekam z niecierpliwością, co to będzie. Mam nadzieję, że jak u Mr. Kononowicza, "nie będzie niczego" złego i

cały zestaw jakoś zatrybi. Płyta rewizji 1.04g, obnalepkowana dodatkowo ( FSB 1333 support ) o tak:

 

 

Dołączona grafika

 

Pytanie do praktyków: czy owe 1901 na nalepce na płycie, to może oznaczona wersja BIOSu jest?

 

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam serdecznie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... VeeTay :)

 

1901 - na 99,7% moze byc to ozn. wersji BIOS :)

Albo 17xx albo wlasnie 1901 support'owal FSB 1333 :)

 

Pozdro i powodzenia w bojach :)

No dzięki za życzonka. Właśnie wczoraj powkładałem całe żelastwo do budy i czekam tylko na zasilacz, żeby

odpalić sprzęta. Takie coś sobie złożyłem:

 

P5W DH DLX,

C2D E6420,

Kingston Hyperx 6400LLK 2x1G 4-4-4-12,

Asus GeForce 8500GT 512K Silent,

WD Raptor 36 GB ( system ),

Caviar WD3200YS RE16 320 GB ( dane ),

NEC DVD RW AD-7173A,

Asus Silent Square CPU Cooler,

Tagan TG530-U15 EasyCon,

Chieftec Miditower SH01BBB.

 

 

:) :)

Edytowane przez PunTomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mogl drugi raz skladac sobie kompa to nie wybralbym tej plyty. CIezko u mnie z fsb wiekszym niz 425, niektorzy maja problem z dojsciem do 400 :(

Ja raczej nie planuję żadnego kręcenia - no może jedynie takie "turystyczno-krajoznawcze" dla zaspokojenia krasnoludzkiej ciekawości ;) - na zasadzie E6420@E6600, czyli jak dla mnie to FSB=300 wystarczy całkowicie... :) No chyba, że jakiś cud i mnożnik się odblokuje...

 

Pozdrawiam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy tejze plyty mam prosbe, moglibyscie wkleic swoje screeny z hdtacha ?? i napisac rowniez na jakim dysku byl robiony test. Z go ry wielkie dzieki :) (Lub jesli nie screena to napisac sredni oczyt i burst speed, ale lepszy screen ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy tejze plyty mam prosbe, moglibyscie wkleic swoje screeny z hdtacha ?? i napisac rowniez na jakim dysku byl robiony test. Z go ry wielkie dzieki :) (Lub jesli nie screena to napisac sredni oczyt i burst speed, ale lepszy screen ;) )

Na szybko system (Win XP SP2) nie zbyt świeży (jeśli ma to znaczenie).

 

Dysk z podpisu (Seagate Barracuda 7200.10 SATA II NCQ 320 GB 16MB cache).

 

HDTach Quick bench (8mb zones)

 

Dołączona grafika

 

HDTach Long bench (32mb zones)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid na 2 x Seagate Barracuda 7200.10 chińskie, fioletowe wypełnienie

 

Dołączona grafika

 

A tu 2 pojedyńcze fioletowe i niebieskie wypełnienie:

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkała mnie dziwna przypadłość. Komputer po odpaleniu działał ale nie dawał obrazu na ekran. Pomogło wyjście 1kosci pamięci podniesienie ręczne napięcia na pamięci do 2.1V i z powrotem wsadzenie pamięci. Pamięci chodzą na PC-6400 timingi by SPD mieliście coś takiego?Staram się wymienić pamięci na inną parę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki z nieba mi spadliscie. Wlasnie mam takowego Seagate 7200.10 320 Gb i ciekawil mnie odczytl i burst speed na tejze plycie, odczyt mam taki sam jednakze burst mam o polowe nizszy, wiecie moze czego to wina, moze sterownikow ?

 

Atomel

Napisalem mojego wczesniejszego posta bo wlasnie przymierzam sie do kupna dysku 320 Gb i polaczenia go z moim seagate w Raid takze twoj post idealnie trafil :D

Widze zw wydajnosciowo jest pieknie :D Mozesz cos wiecej napsiac jak CI wszystko chodzi jak masz dyski w Raid ? Oraz jesli mozesz, moze juz nie tutaj ino na PM, czy ciezko jest polaczyc oba hdd w raid (nigdy tego nie robilem takze jestto dla mnie w pewnym sensie nowosc), i pewnie musze sformatowac je oba ... i czy moge mojego terazniejszego windowsa przegrac na raida :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o stawianiu windozy na RAID'zie mozecie machnac info krotkie na forum - bedzie nieco off-topic, ale to i tak na P5WDH bedzie ;)

Ja gdziez wyczytalem, ze na RAID'ize 1 (stripping) nie mozna/nie jest wskazane winde stawiac.

Mam nadzieje, ze to byly nieprawdziwe informacje ;)

 

 

MASAJ007 - byc moze ta mobo zachowuje sie niestabilnie z pamieciami o napieciach powyzej 1.9V i/lub pracujacymi na wyzszych czestotliwosciach.

Poprzednio mialem Corsair'ze 2x512 na 800MHz (takie kostki, nie bawilem sie w OC) i na luznych timingach 5-5-5-15. Taka sama akcje mialem jak Ty...

Zdarzylo mi sie, ze sie komp zresecil kilka razy sam - bez obciazenia, w idle'u :/

Obecnie na 2x(2x1GB) PDP Patriot na 800MHz i CLK 4-4-4-12 mam podobne historie - resetuje sie komp czasami (i na w2k i na vista) :/

I nie wiem co jest przyczyna, ale obstawiam na RAM.

Byc moze to wlasnie skoki napiecia na kosciach - mobo nie trzyma napiec jesli jest ust. na default i V musi byc wyzszy niz 1.9V...

Taka jest moja teoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne na początku te pamięci robiły 1000MHz z CL4 na 2.3V bez żadnego problemu dopiero nowe biosy poknociły sprawę.

Ustawiłem jeszcze obciążenie slotów na heavy co może choć trochę zmniejszy skoki napięcia.

Jestem umówiony na wymianę kości z Goodramem na PC-7200 lub PC-8500 zobaczymy co z nimi będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne na początku te pamięci robiły 1000MHz z CL4 na 2.3V bez żadnego problemu dopiero nowe biosy poknociły sprawę.

Ustawiłem jeszcze obciążenie slotów na heavy co może choć trochę zmniejszy skoki napięcia.

Jestem umówiony na wymianę kości z Goodramem na PC-7200 lub PC-8500 zobaczymy co z nimi będzie

 

Mnie to wkurza skutecznie - dla odmiany napisalem dzis do PDP Patriot Customer Support :)

Obaczym czy maja taki sam ...wy support jak Asus, czy moze bardziej im zalezy na klientach?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam takowego Seagate 7200.10 320 Gb i ciekawil mnie odczytl i burst speed na tejze plycie, odczyt mam taki sam jednakze burst mam o polowe nizszy, wiecie moze czego to wina, moze sterownikow ?

Nie zauważyłeś małej (niskiej wysokości) zworki, którą trzeba wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti dziwnego zachowywania sie pamieci na P5W - problem b. powszechny. Ja jednak mam juz dosc, mowie pa Asusowi i przesiadam sie na Abita na P35. Zeby czlowiek kupil highendowa plyte i producent przez rok czasu nie byl w stanie wypuscic biosu poprawiajacego issues z obsluga ddr2, to jest kpina. Ktos chce P5W DH Deluxe kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruel, a na co sie przesiadziesz? :)

 

NV680i? P35? :)

Z tego co wyczytalem to P35 to odswiezony stary intel P965 z dodana obsluga prockow w 45nm :)

Ofcoz - o ile bedzie stabilniejszy i nie bedzie krzaczkow z pamieciami jakie wystepuja w P5W na I975, to spox - gra moze byc warta swieczki :)

 

Quick Note: Qr... poprzednio posiadane Corsair'ze smigaly grzecznie i niemal bez krzaczenia, to obecnie uzywane PDP Patrioty kurka sypia sie (resety samoczynne) dosc czesto... Albo konfig RAMu, albo Windy (w2k sp4 pl i vista 64bitPL)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomel - te Ballistixy od poczatku, bezproblemowo lataly Ci na 1Ghz? Miales jakies przygody z nimi? Moge zamienic sobie G.Skille na Ballistixy bez problemu, i gdyby dzialalo to normalnie, to moze uniknac zmiany plyty - mimo ze mnie denerwuje ostro...

 

Master78 - w 90% jestem zdecydowany na Abita IP35Pro, chyba ze DFI pospieszy sie ze swoim cudakiem UT P35-T2R, wtedy biore ja w ciemno :) Bo na IX38 QuadGT sie raczej nie doczekam przed koncem sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie lubi wszyskich pamięci niestety.

Wcześniej miałem Goodram Pro i leciałem na czwórkach 990MHz na piątkach niewiele więcej bo 1000 MHz.

 

Ballistix mnie trochę rozczarowały bo dochodzę na piątkach do 1080 MHz a liczyłem na więcej niż 1150 MHz,

Pracują bezproblemowo na wszystkich dzielnikach za wyjątkiem 3:4 gdzie granicą jest 850 MHz i tego dzielnika nie używam.

Myślę że to kontroler pamięci ogranicza przepustowość, np przy odczycie granicę 10MB (Everest) udało mi się osiągnąć i nic więcej.

Moja rada jak możesz to zamieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 2206

 

Nie ma żadnych nowych opcji.

Co za syf. po co wypuszczac nowe biosy ktore nic ciekawego nei wnoszą, nie wspomne juz o poprawce aby mozna bylo w koncu zmienic recznie timingi w biosie na niektorych pamieciach grrrrrrrr

 

A tak pozatym, moze zrobilby ktos ankiete na ktorym biosie najwieksze OC udalo sie wam uzyskac, no ale zawsze mozna napisac. U mnie z tego co pamietam najlepiej komp chodzil na biosie (jesli sie nie myle) 1705. Pamietam ze moglem dojsc magistrala do 430 mhz, teraz przy 2004 biosie 425 to max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy tej płyty :)

i poproszę o pomoc a mianowicie: mam dwa dyski HDD CAVIAR 160GB WD1600YS RE SATA II 16MB CACHE i chciałem połączyć je w RAID0 podpiąłem obydwa do gniazd EZ_Backup zworkami ustawiłem na raid0 i nic nie przestawiałem w biosie system zainstalował sie OK bez żadnych sterowników widzac oczywiście sumę tych dwu dysków lecz testy z hdtecha wypadają marnie tak jak pojedynczy dysk ATA:

zworki są ustawione na (licząc od lewej strony patrząc na płytę - czyli od mostka południowego ) to na 2 i 3 zworce ( bo na 1 i 2 ) to jest ten tryb big_mode i moje wrażenie jest takie jakby to byla tylko suma pojemności dysków a nie Striping czy wasze spostrzeżenia są podobne ?

 

i teraz druga sprawa chciałem Raid postawić na intelu podpinam dyski do sata1 i sata3 tworze macierz raid0 wszystko ładnie pięknie tworze dyskietkę startową do intela 32bit ( bo taki system instaluje) podczas instalacji F6 wykrywa ze są na dyskietce sterowniki pobiera je lecz gdy przechodzi do wykrywania dysków to pokazuje sie komunikat ze nie wykryto dyski ( dodam jeszcze ze zmieniałem na Raid w ustawieniach w biosie tak jak jest w manualu)

 

i proszę o pomoc

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Raid0 na intelu i z dyskietki na początku też wybierałem złe sterowniki i miałem to samo co ty, dopiero potem przewinąłem listę w dół i wybrałem właściwy tj. ICH7

może robisz ten sam błąd co ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... mam takie dziwne cos z plyta, ze gdy WYLACZE kompa to potem zeby go wlaczyc musze odlaczyc zasilanie (kabel albo wylacznik zasilacza) na kilka minut. Bez tego to dioda na plycie glownej sie swieci normlanie ale przycisk power na obudowie nie dziala - moge go wciskac a komp nie reaguje.

Probowalem w BIOSIe przestawiac opcje zalezne od wlaczania, ale nic sie nie zmienilo. Nie zalezy to takze od pamieci, dyskow, podlaczania urzadzen USB itp.

 

Wydaje mi sie ze na poczatku nie mialem tego problemu - mozliwe ze zaczelo sie po ktoryms update biosu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zrobic kompletny CMOS CLEAR.

 

Jesli nie pomoze - zrob CMOS CLEAR, w BIOS ustawienia na domyslne (Load Defaults).

Zassaj BIOS byle nie beta'e, sflashuj z poziomu BIOSu lub dyskietka (nie uzywaj badziewia pod winde!!!).

Jak sflash'ujesz, restart, wejdz do BIOS, znow LOAD DEFAULTS, zapis, restart, wejdz do BIOS, poustawiaj wszystko jak uzywasz na codzien, zapis - powinno teraz byc OK.

 

Jesli nie jest i ciagle nic sie nie zmienilo - wyslij plyte na gwarancje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Raid0 na intelu i z dyskietki na początku też wybierałem złe sterowniki i miałem to samo co ty, dopiero potem przewinąłem listę w dół i wybrałem właściwy tj. ICH7

może robisz ten sam błąd co ja ?

tak zgadza się ten sam błąd robiłem po instalacji systemu i testach mam takie wyniki Dołączona grafika

 

jak myślicie jak sie prezentują ?

 

i jeszcze jedno pytanie mam nagrywarkę dvd samsunga na interfejs SATA i zastanawiam sie gdzie ją podpiąć by wszystko było zoptymalizowane prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki RAID niezłe ale average read mogło by być wyższe i random access krótsze.

 

Ja chciałem przedstawić wyniki ustawień do pracy codziennej z czterordzeniowym procesorem QX6700 na tej płycie.

Automatyczna regulacja zegara i napięcia zasilającego procesor jest szczególnie wskazana.

 

Przy dużym obciążenieniu procesora np obróbka video - zegar 3,33GHz.

Temperatury rdzeni 61-66*C, CPU wg PC Probe 50*C, Karta graficzna 42*C

 

Dołączona grafika

 

Przy małym obciążeniu procesora przy pracy w internrcie = zegar 2,00 GHz.

Temperatury rdzeni 35-40*C, CPU wg PC Probe 27*C, Karta graficzna 38*C

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście spadek temperatury związany jest z odpowiednim spadkiem napięcia zasilającego procesor i co ważne spadkiem pobieranej mocy przez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...