Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki RAID niezłe ale average read mogło by być wyższe i random access krótsze.

 

......

 

ale chyba to są dane które są zależne od wydajności sprzętowej dysku ?

 

czy jest możliwość by jakoś to usprawnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że WD jest wolniejszy od Seagate. Warto jescze sprawdzić odczyty SMART.

 

Ja miałem raid na tej płycie ale stwierdziłem, że nie osiągam spodziewanych korzyści i pozostałem przy odrębnych dyskach.

EZ_backup to bardzo wygodne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolege ktory bardzo chce podkrecic swojego e 6600 na tej plycie i nie moze znalesc funkcji w biosie w ktorej mozna podniesc taktowanie procesora fsb.Moze mi ktos szybko powiedziec?? Nie chce mi sie calego tematu czytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z tym to dziwna u mnie sprawa bo

-połączenie może najdłużej trwać 20 min potem rozłącza. tak mi sie udaje połączyć laptopa z windowsem xp oraz PSP

laptop z Vista nie chce juz sie zalapac na to i musze spow windy udostepniac za pomoca tej WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te biosy zupełnie nic nowego nie wnoszą nie wiem po co oni je wypuszczają chyba tylko ze względów marketingowych.

Problem pamięci już od ponad roku nie został rozwiązany, możlieości OC na każdym biosie identyczne po co te aktualicacje co chwile nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - problem pamieci nie zostanie za szybko rozwiazany, a byc moze i wcale.

A dlaczego - poniewaz to temat wspolpracy z ukladem 975X, a ten to

'znalazek' Intela :]

 

Nie czytalem dokladnie i nie szukalem za bardzo, ale wyglada na to, ze uklad P35 jest w tym wzgledzie lepszy :]

 

Jesli sie myle - kto mnie wyprowadzi z bledu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem dokladnie i nie szukalem za bardzo, ale wyglada na to, ze uklad P35 jest w tym wzgledzie lepszy :]

Z tego co widziałem i szłuszałem nastepcą 975X ma byc X38 ??? tylko zastanawiam się czy warto iwestować w płyte na X38 czy tylko zmienic pamięć na kompatybilną z P5W DH.

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cih

jaką masz przepustowość ramu w everest przy tym fsb430??

bo według mnie nie ma nawet sensu zmieniać ramu

Tamingi mam bardzo wysokie 5-6-6-18 muszą buć na auto bo inaczej nie sartuje, przepustowość mimo wszystko jest wysoka jak wrócę z pracy zrobie jakieś testy i wystawie. Co do zmiany ramu to składam kompa dla znajomych i podmiana ramu nie będzie mnie nic kosztować więc chyba warto, tylko zastanawiam się troche nad pamięcią jaką <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> budżet na 2x1GB 450-500 zł max.

 

@atomel

 

W moim przypadku OC bez zmian na FSB 440 winda sie sypie tak jak wcześniej :(

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - problem pamieci nie zostanie za szybko rozwiazany, a byc moze i wcale.

A dlaczego - poniewaz to temat wspolpracy z ukladem 975X, a ten to

'znalazek' Intela :]

[...]

Moim zdaniem to sprawa marketingu. W dzisiejszych czasach nie tworzy sie rzeczy idealnych i trwalych na wieki. Konsument ma wrocic co firmy i kupic nowy produkt. ASUS nie chce usprawniac starej plyty, skoro maja w sprzedazy nowsze modele.

 

PS. Czy ktos moze mi przypomniec jak sie robi flash biosu z parametrami? :blink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'ofkors' ze w tym sporo marketingu, ale w dobie niemal nieskrepowanego dostepu do informacji, takie dzialania szybko podcinaja zyly danej firmie/marce - ilu z Nas/Was zamienilo P5W na inny produkt ASUSa, a ilu wybralo/wymienilo na innej firmy? :)

 

Coraz wiecej ludzi zanim kupi najpierw sprawdza opinie na forach - zwlaszcza w przypadku sprzetu ktory nie kosztuje (poczatkowo) 200-400PLN, a niemal 1000PLN :)

 

Z flashem niestety nie pomoge (musialbym poszukac w google'ach ;)) - na codzien flasciach!e spod BIOS'u - bodaj EZ flashem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cih

nie opłaca sie kupować pamięci do tej płyty..

- moje corsair 675 - potrafia odpalić na tej pycie na1000 ale co z tego jak fsb jest slabiutkie i to 1000 nic nie daje

co innego na p35 - te same pamieci i dopiero przy fsb >500 (570) widać jak rozwijają skrzydła 1140 2,2V 5-6-6-18 a wydajność niesamowita

jeszcze pare miechów i zmiana płytki

 

 

i tak z innej beczki

czy jest to możliwe że proc ma problemy z wysokim FSB tzn nie chce mu sie robić pow 390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :mrgreen:

Składam nowego kompa i jego bazą będzie właśnie ta płyta... :D No i mam problem z wyborem dobrych pamięci do tej płyty, żeby dobrze na niej śmigały.... oczywiącie zamierzam zrobic małe OC na tej płycie :) Wiem że płyta nie lubi niskich mnożników, wiec zastanawiam się również jaki CPU do niej wybrac.... Myślałem miedzy E4400 lub E4500 nie są drogie a mój budżet jest ograniczony... :cry: Procka chciabym podkręcic do 3Ghz jak na tyle poleci... No i nie wiem jakie do tego ramy wybrac i procka.... ?? ,do tego "małego" OC (jak dla niektórych ;) )

Jeśli chodzi o pamięci wacham się między:

-PDP Patriot LLK 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

-Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency (tylko że jedna kośc 1GB )

No i czy muszą byc na te 800 taktowane żeby podkręcic CPU na 3G ??

Ostatnie pytanie, czy jeśli kupię 2x po 1GB ramu i puszczę to w dualu, to czy jak później np. dokupię następne giga to czy nadal będą pracowac w dual ch. ??

Sorka ze się rozpisałem!

Byłbym bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi!!

Z góry dziekuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na bios 2206 nie mogę wyłączyć zintegrowanej audio na płycie. Cały czas ENABLED i mimo zmian przy kolejnym restarcie jest znowu ENABLED.

Z SpeedStep jest na odwrót. Wyłącza się ciągle. Mimo że w systemie działa i obniżanie taktowanie oraz napięcia (sprawdzałem CPUZ i everestem). W biosie jednak tylko C1E jest Enabled a speed steep disabled.

Macie tez to samo?

Jakieś dziwne te nowe biosy.

Zaraz napiszę w tej sprawie do ASUSA.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na bios 2206 nie mogę wyłączyć zintegrowanej audio na płycie. Cały czas ENABLED i mimo zmian przy kolejnym restarcie jest znowu ENABLED.

Z SpeedStep jest na odwrót. Wyłącza się ciągle. Mimo że w systemie działa i obniżanie taktowanie oraz napięcia (sprawdzałem CPUZ i everestem). W biosie jednak tylko C1E jest Enabled a speed steep disabled.

Macie tez to samo?

Jakieś dziwne te nowe biosy.

Zaraz napiszę w tej sprawie do ASUSA.

 

Czesc,

 

Mialem podobnawe herezje wczesniej...

Napisalem do ASUSa i co? - WIELKIE, OKRAGLE, ZERO REAKCJI :] Wysylalem remindery i tez syf - zero odpowiedzi...

W koncu po ktoryms update plyta pochodzila i zdechla i zadne crash-free biosy nie pomogly - pojechala na serwis i stamtad wrocila z jakims archaicznym BIOSem... (Na szczescie C2D odpalil na nim, bo bylbym sie wkurzyl na max :])

 

Obecnie uzywam bodaj BIOSu 2004, ale i tak problemy ze sprzetem sie zdarzaja :] Pamiatki musialem recznie wszystko poustawiac, bo sie sypalo jak diabli - zwiechy, resety, freeze'y...

Z WiFi tez srednio - na w2k jakos poradzilem (stery Realtek'a pomogly), ale pod wxp nawet one nie daja rady - zdycha albo samo wifi, albo od razu sypie (reset) kompa... :mur:

 

...i co wkurzajace - zadnego OC!!! :blink: Chlodzenie porzadne i temp'y w normie... porazka :]

 

OK. To czekamy na odpowiedz od nich - moze Tobie odpowiedza :) (i tej wersji sie trzymamy:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh co do dźwięku nie wiem dlaczego aby mieć włączony, trzeba mieć enabled 1 lan, jeśli chcesz wyłączyć audio, musisz wyłączyć lan1:| śmiechu warte na tym 2301... jaki najstarszy bios mogę mieć do e675? bo w teorii 22xx... a na 200x było dużo fajniej z celkiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......... Procka chciabym podkręcic do 3Ghz jak na tyle poleci... No i nie wiem jakie do tego ramy wybrac i procka.... ?? ,do tego "małego" OC (jak dla niektórych ;) )

Jeśli chodzi o pamięci wacham się między:

-PDP Patriot LLK 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

-Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency (tylko że jedna kośc 1GB )

No i czy muszą byc na te 800 taktowane żeby podkręcic CPU na 3G ??

Ostatnie pytanie, czy jeśli kupię 2x po 1GB ramu i puszczę to w dualu, to czy jak później np. dokupię następne giga to czy nadal będą pracowac w dual ch. ??

1. 4400 ma mnożnik x10 a 4500 mnożnik x11. Żeby osiągnąć 3G wystarczą kości 667 przy fsb 300 i dzielniku 1:1.

Ale ja bym ci radził sprawdzone na tej płycie Goodram Pro 800

2. Z trzema kośćmi też będzie dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS milczy... Mi też nie odpisują. Chyba następna mobo to będzie abit.

Pamiętam mojego IC7-G. To była płyta... Wszystko przeżyła zakręciła na śmierć dwa procki i 3 kości ramu.

Sprzedałem jako super selekt za 600zł dla jakiegoś maniaka. (Przeyjechał z ramami i cpu sprawdzić ile wykręci)

I wykręcił o 80 fsb wiecej niż na swoim max3...

CHCE DO ABITA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Asus P5WDH w przyszłym tygodniu ląduje na allegro ma juz dość czekania na bios który pozwoli rozwinąć skrzydła pamięcią.

 

Mam mały dylemat na co się przesiąść nie chciałbym nikomu nic sugerować bardzo proszę o propozycje :

 

Wcześniej miałem ABIT NF7 2.0 ale to płyta legenda.

 

Później przesiadłem się na Asus P5WDH i to chyba nie był najlepszy wybór.

 

Acha płyta ma być na pamięci DDR2

 

pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...