Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

@Glaniu

Automatycznie Vista powinna znalesc matryce RAID.

Zrobiles ta matryce na dysku systemowym po instatlcji Visty ? :D dla pewnosci pytam....dosc kluczowe pytanie w tym momencie...

 

@aNDY^aND

obnizanie napiecia i mnoznika EIST dziala tylko w momencie uzywania stock Vcore....

wchodzi w gre krecenie na stock, im lepszy proc tym wyzej wykrecisz...

Swego czasu mialem E6600 co lecialo 3.4 na stock

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płyte i mam kilka pytań...

1. Dlaczego POST tak długo trwa :/ pojawia się informacja, że mam 3200MB ramu i nic... czekam, czekam, czekam, czekam, czekam i rusza...

2. Dlaczego płyta ot tak zjada 896MB ramu? :/

3. Mam bios 2801 a do hardware monitor i tak nie moge wejść...

 

W razie czego mam 10 dni na oddanie płyty z tego co wiem :D ale gwarancje mam 2 lata :]

W płycie siedzi teraz Pentium D 805 :D podkręciłem go do 3,5Ghz ^^ w sumie teraz z rana jak włączałem kompa to zrobiłem mu reset biosu i po nim ruszyło wszystko dość szybko w ekranie post ale jak wszedłem do biosu ustawić wszystko to znowu trzeba potem czekać długo :/ do FAQ z pierwszej strony tematu się doczytałem, że trzeba powyłączać Q-FAN'y ale ja nie moge wejść do monitora w biosie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj wieczorem padła mi płyta gł. Asusa P5W ( znaczy tak sądzę bo komputer co prawda sie "odpala" czyli wentylatory chodzą, dioda na plycie świeci ale nie ma tego charakterystycznego pipnięcia i i komunikatu z biosu, powyjmowałem wszystko tylko procka zostawiłem i to samo czyli tylko wentylatory i zero dalszej reakcji, żadnej sygnalizacji ze nie ma którego kolwiek z podzespołów np. pamieci ) dodam, że stało sie do dosyć nagle bo w dzień jeszcze z komputera korzystałem i wyłączył sie normalnie, a wieczorem ta sytuacja.

 

Do płyty były podpiete dwa dyski WD RE 160GB i były spięte w RAID 0 i miałem tam sporo danych które chciałbym odzyskać czy jest jakiś sposób by tego dokonać ?

I czy jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie czy to na pewno to płyta?

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos jeszcze tej 'legendarnej' plyty? Najprawdopodobniej padl moj Asus P5K Deluxe.. Odpalilem E8400 na P5W DH i zaczynaja sie problemy.. Bios mam najnowszy - 2801. Przy procesorze E8400 nie mozna wylaczyć C1E i EIST w Biosie, poniewaz te opcje po wlozeniu 45nm cpu.. znikaja.. :mad: W zwiazku z tym nie moge sterować napieciem vcore - komputer odpala tylko jesli jest ono ustawione na AUTO do tego zakres napiecia vcore zmienia sie na 1,3625-1,700 przy E8400.

 

Prosze o pomoc, jak moge rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos jeszcze tej 'legendarnej' plyty? Najprawdopodobniej padl moj Asus P5K Deluxe.. Odpalilem E8400 na P5W DH i zaczynaja sie problemy.. Bios mam najnowszy - 2801. Przy procesorze E8400 nie mozna wylaczyć C1E i EIST w Biosie, poniewaz te opcje po wlozeniu 45nm cpu.. znikaja.. :mad: W zwiazku z tym nie moge sterować napieciem vcore - komputer odpala tylko jesli jest ono ustawione na AUTO do tego zakres napiecia vcore zmienia sie na 1,3625-1,700 przy E8400.

 

Prosze o pomoc, jak moge rozwiazac ten problem?

 

Czy rozwiązałeś swój problem z 8400 na tej płycie ???

 

Ostatnio wyczytałem że właśnie ten procek E8400 pasuje już do naszej płyty po zmianie biosu i się zastanawiam czy może go nie kupić sobie ?

Zaznaczam, że nie interesuje mnie żadne podkręcanie i chciałbym aby mi tylko stabilnie pracował na 3 Ghz.

 

Czy ktoś może mnie upewnić, że mogę spokojnie go kupić i będzie działał z P5W DH Deluxe ?

pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze posiadają ten "zabytek" ;)

Edytowane przez Adixo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zabytek zaczyna szwankować. Co parę dni wyłącza się pecet i nie chce znowu włączyć. Sprawdziłem na innym zasilaczu, pamięciach i procku. Przy włączaniu jest dziwny dźwięk w głośnikach takie hmm ziuuum po kanałach. Pomaga odczekanie 15 minut. Wg wskazań biosu temperatura procka 59 stopni (e6300) a na mobo 39. Często też cpu fan error. Podejrzewam, że cooler na procku zdał klucze. Szkoda mi tego asusa tym bardziej, że dałem za niego prawie 1K:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adixo napisał:

 

Ostatnio wyczytałem że właśnie ten procek E8400 pasuje już do naszej płyty po zmianie biosu i się zastanawiam czy może go nie kupić sobie ?

W/g strony: wynika, że od biosu 2103, płyta obsługuje ten procesor, więc nie powinno byc problemów(chyba :)).

Niedawno pojawił się nowy bios 2901 2009/06/24 więc tym bardziej nie powinno być problemów.

Sam zastanawiam się nad Q8400, ale niestety nie ma go na liście, jest Q8300, Q9300, Q9400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam płytę Asus P5W-DH Deluxe, oraz procesor Intel C2Extreme X6800 który ma odblokowany mnożnik. Płyta ma najnowszy bios.

Domyślny mnożnik procesora to 11, i taki też mogę ustawić jako najwyższy. Płyta pokazuje, że min. to 6, a max to 11. Wiem, że procesor ma możliwość ustawienia mnożnika nawet na 20, lecz moja płyta na to nie pozwala. Po aktualizacji biosu w trakcie pierwszego uruchomienia mam możliwość zmiany mnożnika w zakresie od 6 do 20, lecz po ponownym uruchomieniu możliwość ta znika i ponownie max mnożnikiem do wyboru jest domyślny, czyli 11. Czy miał ktoś podobny problem i wie jak go usunąć, abym mógł bez problemu nastawić mnożnik większy niż 11? Czy zna ktoś sposób na całkowite zresetowanie i wymazanie wszystkich informacji z biosu na tej płycie? Nie wiem czy wyraziłem się jasno, mogę dodać zrzuty z ekranu biosu.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Zdjęcie z zakładki CPU Conf.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zmiana procka z E6400@3gh na ... no wlasnie. Warto w cos lepszego sie przy tej plycie pakowac? Obecnie mam fsb 375, przy 400 plyta piszczy wiec nie chce jej katowac. Przy jakim procku odczuje najwiekszy skok wydajnosci jezeli chodzi o gry (oczywiscie zakladajac ze bede go krecil w zakresie do 400). Jakies sugestie?

PS. Cenowo moge wydac tak do powiedzmy e8400 q8400 no ale czy warto.

Edytowane przez sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...