Skocz do zawartości
cyrus_6

Asus P5w Dh Deluxe - Wszystko O Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy kogos to zainsteresuje, bo widze że tylko podkręcaniem sie zajmujecie, dostałem dzis info od Asusa co do portów PCI a więc tak mi napisali

This MoBo has :

2 x PCIe x16 slots, PCI Express Bus specification v1.0a compliant

2 x PCIe x1 slot, PCI Express Bus specification v1.0a compliant

3 x 32-bit PCI slots, PCI 2.3 compliant

 

czyli tak jak myslałem PCI to ver 2.3 które mają najnowszą specyfikacje czyli tylko 3.3V bez 5V, więc wszystkie urządzenia które wymagają 5V do poprawnej pracy miedzy innymi Skystar2 chyba Audigy nie bedą chodzić poprawnie, w nowych mobo jest już PCI ver 2.2 czyli tak jak ma być 3,3V/5V

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zainstalowaniu nowego Everesta tj. 3.01 problemu już nie ma. Wygląda na to że te 80 stopni to bug... Everest 3.0 chyba nie obsługuje P5W DH. Całe szczęśćie w najnowszym 3.01 dodali obsługę :)

---

Ja mam Live 5.1 i też chodzi bez problemu... A swoją drogą co leprze? Live 5.1 czy ta zintegrowana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tal-Rash: 'lepsze'! zlituj sie.. ;) majac zwykla live chyba bym sie pokusil o zintegrowana, ale trudno powiedziec. na pci zyskujesz troche mocy procesora (np w grach), ale umowmy sie ze jako posiadacze conroe mamy jej zapas :P

 

 

jednak w manualu nic nie ma. mam podpiete sledzie zarowno do usb56 jak i usb78 i nic, ani jedna para ani druga nie dziala...

jestem debilem i zle podpialem wtyczki usb. obie ;) tam jest sporo miejsca po bokach w tych gniazdach, mozna przesunac o jedna pare pinow jak jest sie nieuwaznym - tak dla potomnych ;)

wszystko smiga idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem z tym SZ zawsze mam problemy... Nie wiem czemu :) Ręką jaki piszę to jest dobrze :/

Aha i oto co znalazłem:

http://www.lavalys.com/forum/index.php?showtopic=1710

Jest tam napisane:

- fixed: motherboard specific sensor info for Asus P5W DH

ale co ważne:

Nowa wersja everest 3.01 to też:

- fixed: motherboard specific sensor info for Asus A7N8X-XE

- fixed: motherboard specific sensor info for Asus A8V-VM

- fixed: motherboard specific sensor info for Asus M2N Series

- fixed: motherboard specific sensor info for Asus P4V800D-X

- fixed: motherboard specific sensor info for Asus P5LD2/P5WD2/P5WDG2 Series

i wiele innych

Całkiem nieźle. Wzieli się za Asusy...

---

Aha i jeszcze jedno...

ZAMÓWIŁEM DZIŚ C2D E6600

Będzie u mnie jutro :)))

Zapłaciłem 1339zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieplawo Ci sie tam robi :) hehe. Jak chcesz wiecej to moze lepiej kup jakies chlodzenie ? co siedzi na procku w tej chwili?

Jakis aluminiowy zwkly termaltake, pozniej zlukam jak sie uda nazwe to podam, ale nic nadzwyczajnego.

 

 

@Kinslayer

U mnie na ninjy + Fander 120 na LOW 2xSP2004 po 2h blo jakies 45*C

Ustawienia: 430x7@Def Vmch1.65

 

mhmm a moglbys mniej wiecej napisac do czego sa pozostale napiecia ofkoz oprocz napiecia na rdzeniu. Do ilu Vmch jest bezpieczne i co sie moze stac jak sie przesadzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm mi chodzi normalnie na pci stary kontroler scsi jak w podpisie ;)

ale pilot to mi nie działa :/

Witam w klubie... Mi też pilot nie działa. Zastanawiam się nad reklamacją MB. Sprawdzę jeszcze na innym systemie. W weekend...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to co do flagowosci P5W DH nie jestem przekonan, bo sadzac po samej cenie, jest onajmniej druga.

 

Kazde napiecie jest bezpieczne, kwestia dobrego chlodzenia...ma ktos inna teorie na ten temat ??

 

Odnosze wrazenie, ze niektore osoby maja prblem nie z plyta a z soba, tylko nie rozumiem dlaczego wylewaja tu morza lez i tworza strony niepotrzebnego tekstu.

 

Everest - fachowy program do zcztywania temp`ow....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pilota - to tylko jedna para USB obsluguje czujnik - podlaczacie go do tych nizszych USB (przy karcie dzwiekowej)?

 

I dzialac powinien (przynajmniej wlaczanie/wylaczanie) nawet bez instalowania czegokolwiek.

Dzialal jeszcze zanim w ogole dysk podlaczylem :)

Edytowane przez aNDY^aND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to raczej logiczne bo tylko gorne porty moga wybudzac kompa, tam nie musisz podpinac pilota, jak masz wylaczonego kompa wystarczy ze do tych portow podepniesz cokolwiek i sie wlaczy. dzis pomajstrowałem i pilot działa, prosze nie pytać co zrobiłem bo sam niewiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mogę się powstrzymać.... I się pochwale ;>

 

Doszła dzisiaj do mnie przesyłka. Asusik wiadomo.. piękny ;] Pilocik, antenka, uchwyciki.. wszystko bueno... szkoda tylko, ze taśmy płaskie a nie okrągłe.. ale na szczęście mam swoje stare....

 

Na razie odpalam całość na powietrzu.. na wodę przyjdzie czas jak wszystko potestuje czy działa i jak zapinka nowa do bloku dojdzie. Galaxy 7600GS już też podłączony... nic tylko odpalać.. dobra ide dalej składać puszkę....

 

I sorry za offtopa ale wczoraj przeczytałem 7 stron coniektórych wypocin... więc mój jeden mały pościk nie powinien za bardzo zaśmiecić wątku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RXG :P Ale juz to rozwiązałem. To stara wesja eversta :) Nowa już nie ma błędu...

---

Poza tym co myslicie o P5B Deluxe?

Podobno lepSza od P5W DH...

Nowszy chipset... Wyższe FSB... Tańsza i nie przebajerzona...

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co na 965 olewam sikiem nie koniecznie prostm.

Ale dlaczego tak piszesz?

Przecież wydajność przynajmniej wdł. tego testu nie jest taka zła,a więc o co Ci konkretniej chodzi??A niższą wydajność rokąpensują(najczęściej)nieższe ceny i wyższe FSB.

Pozdro

Edytowane przez skaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze po tym tescie to roznice sa niewielkie i nie zawsze na korzysc bad axe.... zaraz pewnie poleci tekst ze bad axe jest cienka a na innych z 975 jest lepiej :P w Spi 5 sekund to mnie tito :D

 

P.S Tym bardziej ze mam procek z niskim mnoznikiem (6400) i zalezy mi na FSB :]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze po tym tescie to roznice sa niewielkie i nie zawsze na korzysc bad axe.... zaraz pewnie poleci tekst ze bad axe jest cienka a na innych z 975 jest lepiej :P w Spi 5 sekund to mnie tito :D

 

P.S Tym bardziej ze mam procek z niskim mnoznikiem (6400) i zalezy mi na FSB :]

Dokładnie,tym bardziej nie rozumiem jak ktoś może się podniecać np.zyskaniem kilku sekund w SPI,no ale cóż każdy ma swoje hobby :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest ultimate edition w v3.01 jest pierwszoligowy

Dzieki

 

Mam maly problem, gryz im wieksza dam magistrale tym wieksze artefakty mam w 3dmarkach. Sprawdzalem na grach to potrafily sie zawiesic, karta nie byla krecona. Przy 335mhz wszystko jest ok, jak dochodze do 360 mhz to w 2 i 3 tescie 3dm03 sa arty i ilosc klatek spda drastycznie. Wiecie moze czego to moze byc wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...