Skocz do zawartości
maciek2107

Seasonic Oem I Fortron... Cos Nowego Na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy juz umre nie chce zostac w nastepnym wcieleniu lezakiem magazynowym, bo ewidetnie graja nimi w hokeja. Oprocz porysowanej obudowy zasilacz sprawia wrazenie nieuzywanego, zero oznak kurzu, wtyczki tez swiezo wygladaja ;] Zasilator ma 3 molexy Oo W aukcji o tym pisalo ale mialem wrazenie ze chodzi o 3linie po 2 molexy, ale mniejsza o to. Kable sa dlugie, nie to co w mojej delcie. Pod wieczor dam znac po crashtestach jak trzyma napiecia, tudziez co pociagnie za soba po wybuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy juz umre nie chce zostac w nastepnym wcieleniu lezakiem magazynowym, bo ewidetnie graja nimi w hokeja. Oprocz porysowanej obudowy zasilacz sprawia wrazenie nieuzywanego, zero oznak kurzu, wtyczki tez swiezo wygladaja ;] Zasilator ma 3 molexy Oo W aukcji o tym pisalo ale mialem wrazenie ze chodzi o 3linie po 2 molexy, ale mniejsza o to. Kable sa dlugie, nie to co w mojej delcie. Pod wieczor dam znac po crashtestach jak trzyma napiecia, tudziez co pociagnie za soba po wybuchu.

 

pod wieczór maiło być inie ma-cyzby autodestrukcja :D

 

 

mi tam 350w delta w ciuszkach chiefa po modach i przejsciach ciągneła juz celinke na 5.3 ghz i 7300gt....to naprawde sa fajne zasiłki.. 12 11.99-12.01 bez meirnika ale pomairy na def pokrywają sie z tym jak byl zasialcz skalibrowany więc są raczej ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz działa. I tyle moge napisac bo miernik zaginął w akcji, i nie podam napiec w trakcie spozycia prądu. Czujnik dfi ładnie mi pokazal ze na lini 5 mam napiecie cos kolo 3.2v wiec raczej tym tez sie nie bede sugerowal. Komp działa, zadnych resetow jeszcze nie uswiadczylem, cisza taka jak u delty i chyba wiecej nie dodam.

 

Zauwazylem tylko ze delta jest ciut ciezsza od tego sisonika, ale ten za to mniej sie nagrzewa wiec to mile dla obudowy. Na dniach sprawdzi sie jeszcze na porzadnej grafice, ale watpie zeby byly z nim jakies problemy. Jak dla mnie dobry wybor, lepszego zasilatora nie znajdziecie. Oferuje taka sama moc jak fotrton [przynajmniej tak wnioskuje z tabliczek], ale jest cichszy i kabelki dluzsze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym Seasonicu 500W? Bo braciakowi pod 2x7600GT musze coś wybrać, a ma na to około 250 zł ...

http://www.allegro.pl/item119036640__raryt...pciex_sata.html

 

jest to dokladnie ten sam zasilacz co S12-500W. Mechanicznie i elektronicznie niczym się nie różnią. Bebechy są te same ;)

 

Jedyna roznica polega na tym, ze sa ciut krotsze kable, nie dostajesz opakowania, instrukcji, obslugi, kabla 220V ;) No i zasilacz nie jest pomalowany na czarno ;D

 

Pomiary sprawności kształtują się ponad 80% przy obciazeniu 25%, 50% i 100% ;)

 

Tak wiec dostajemy zwyklego seasonica za 200zł taniej ;) (ja sie nie zastanawiałem, czekam teraz na przesylke ;) )

 

Pozdrawiam i zachęcam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie to ma do tego 400W seasonica:) ktory to model i czy duzo ustepuje tej 500W wersji ? bo wlasnie takowa posiadam i jutro bede montowal do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie to ma do tego 400W seasonica:) ktory to model i czy duzo ustepuje tej 500W wersji ? bo wlasnie takowa posiadam i jutro bede montowal do kompa

Niestety SS-401HT jest na starych bebechach ( od wersji SUPER TORNADO ), natmoiast ss-400HT jest juz nowsza wersja.

 

Co do porownania z ss-500HT to ciezko mi cokolwiek powiedziec, ale bardzo prawdobodobne jest to, ze bedziesz miec mniej wtyczek, gorszy wentylator (glosniejszy) i mniejsze radiatory wewnatrz. Jednak napewno jest to znacznie lepszy zasilacz niz np. chieftec, albo modecom :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kilka dni temu tego fortrona HLN, oczywiscie z allegro.

 

Zasilacz wyglada dosyc solidnie, kable jak zawsze krotkie i tylko 3 molexy :|

 

Obudowa niestety nieco porysowana, nie mialem tego w poprzednim fortronie 350mdn.

 

Porownujac jeszcze mase obu tych zasilaczy, wydaje mi sie ze stary mdn 350 jest lepiej zrobiony.

 

Nie mialem okazji jeszcze go testowac bo czekam na procka ale jak tylko go dostane chetnie zamieszcze pomiary napiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda identycznie, przypatrz się dobrze ;)

oprocz wentylatora nie widzę roznicy ...

 

 

 

Kodziu: myslisz ze im cięzszy tym lepiej ? MDN ma pasywne PFC czyli spory dławik ktory zwiększa masę zasilacza (i buczy przy większych obciązeniach)...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladnelem sobie testy i moge powiedziec ze za 99zl zrobilem bardzo dobry zakup :)

 

przygotwouje sie do wlozenia do kompa , czeka tylko az sprawdze szczelnosc i odpowietrzebie pierwszego wc:)

wyglada na bardzo cichy przy malym obciazeniu i o to chodzilo zeby w nocy (idle )nie bylo nic slychac

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegladnelem sobie testy i moge powiedziec ze za 99zl zrobilem bardzo dobry zakup :)

 

przygotwouje sie do wlozenia do kompa , czeka tylko az sprawdze szczelnosc i odpowietrzebie pierwszego wc:)

wyglada na bardzo cichy przy malym obciazeniu i o to chodzilo zeby w nocy (idle )nie bylo nic slychac

owszem, zakup jak najbardziej udany :) mysle ze bedziesz zadowolony, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda identycznie, przypatrz się dobrze ;)

Czym sie rozni, jak pcb jest identyczne co teoria na temat seasonica poszla do piachu ale ja lubie z takich teoretykow sie smiac :lol: Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodziu: myslisz ze im cięzszy tym lepiej ? MDN ma pasywne PFC czyli spory dławik ktory zwiększa masę zasilacza (i buczy przy większych obciązeniach)...

Mysle tak z prostego powodu, mialem do czynienia z codegenami i megabajtami a te nigdy nie przekraczaly wagi 0,5-0,7kg ! MDN za to wazyl ponad 1,5 kg.

 

Druga sprawa: mozesz miec racje, HLN ma aktywne pfc i mozliwe ze to wlasnie z tego wzgledu jest lzejszy (MDN mial pasywne) Roznica nie jest duza, jednak patrzac przez tylna siatke zasilacza widac ze troche w nim pustawo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle tak z prostego powodu, mialem do czynienia z codegenami i megabajtami a te nigdy nie przekraczaly wagi 0,5-0,7kg ! MDN za to wazyl ponad 1,5 kg.

 

Druga sprawa: mozesz miec racje, HLN ma aktywne pfc i mozliwe ze to wlasnie z tego wzgledu jest lzejszy (MDN mial pasywne) Roznica nie jest duza, jednak patrzac przez tylna siatke zasilacza widac ze troche w nim pustawo....

Pustawo ze wzgledu na zmniejszenie wagi przez producenta z 2,5kg do 1.9 zeby placic mniejszy podatek z a utylizacjie i zeby zasilacz byl zgodny z normami Rohs Weee i ogolnie zeby by eco-friendly ... zawdziecza to wage dzieki wysokiej efektywnosci na poziomie max 83%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni, jak pcb jest identyczne co teoria na temat seasonica poszla do piachu ale ja lubie z takich teoretykow sie smiac :lol:

zapraszam na silentpcreview ;) jak już wszystko przeczytasz o seasonicach to bedziesz mogl sie smiac sam z siebie :) "o boze, jaki bylem glupi"

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec dostajemy zwyklego seasonica za 200zł taniej ;) (ja sie nie zastanawiałem, czekam teraz na przesylke ;) )

 

Pozdrawiam i zachęcam :)

Ja też wylicytowałem "rzutem na taśmę" tego SS-500HT. Czekam na przesyłkę.

Jak będzie działał, to rozkręcam go, zrobię parę fotek + pomiary i zapodam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podlaczylem mojego seasonica 400W -i na razie nie bawilem sie w oc itp -ale jest duzo ciszej niz na chiefie 420w df od sierteca. tamten chief dawal sobie rade z x2 po oc i 7800GT -zobaczymy jak sobie seasonic poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na silentpcreview ;) jak już wszystko przeczytasz o seasonicach to bedziesz mogl sie smiac sam z siebie :) "o boze, jaki bylem glupi"

no własnie tam czytałem ale rozebrałem ten zasilacz i nijak roznicy w samej elektronice nie zauwazyłem...

natomiast natrafiłem w innych miejscach na info ze SS-401HT to wersja bulk S12-430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoja czekalem okolo tygodnia -niby jakies pomylki bo mowili ze wyslali a potem ze nie itp.ale w koncu dotarl i spisuje sie ok , widac ze nie jakis naprawiany rozkrecany itp . tyle ze ja wzielem 401ht

 

edit -ma go juz od poniedzialku

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgk5 - dotarla do Ciebie zasilka juz?

Jeszcze nie, kasę wysłałem w poniedziałek a wczoraj rozmawiałem ze sprzedającym ( ktech1), dopiero skądś tam wrócił i meldowł że "zorientuje się w sytuacji".

Właściwie to chciałem zapytać - czy ktoś ( oprócz Ciebie) już otrzymał od niego wylicytowny SS-HT401 bądź SS-500HT ???

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...