Skocz do zawartości
hinco

'upgrade'

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak :

Mam dwa kompy (w sumie miałem bo mi dyskacz padł). Mam też od ponad półtora roku mobo (abit aa8) i Celerona d 2,53. Te ostatnie siedzą i sie kurzą, wpadło mi troche grosza i musze skompletować sobie kompa.

Oto co mam do przyszłego konfigu:

-Samsung SyncMaster 713N

-obudowa

-Zasilacz Chieftec 360W

-CDRW

-Abit AA8

-Celeron D 2,53

-mysz klawa pierdzawki itepe..

 

No i potrzebuje:

-Ram DDR2

-Grafa

-Dysk

 

Na to mam coś koło 450 zł(może coś wpadnie jak sprzedam cośze starego), jeżeli bedzie trzeba to coś wykobinuje, ale ogólnie chodzi mi zeby to złożyć i po necie śmigać. No i nie chcę żeby mi teledyski przycinały ;)

Sprzęt nie musi być nowy, jedynie dysk chciałbym jakiś nie wytyrany..

Kwestia tego czy mi zasilator utrzyma taki zestawik, ten chef ma linie 12v tylko 17A, za to 5v 35A, a 3,3 28A.

Grafika chcę coś najlepiej poddatnego na vmody, kręcenie itp na przyszłość ;]]

Ram na wysokie takty

Dysk malutki (80) cichy i chłodny (Samsung?)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati x300, 2x256 ddr2 z allegro na d9, poiwedzmy ze to po 100 zł, wiec masz 250 na dysk ;]

A coś od nv ? :P

myślałem o 6200 modowalnym, alboć coś tego pokroju (6600)?

I jaki dysk, ata czy sata? W sumie to poszperam za jakimś mało używanym i myśle że za 150-max200 coś znajde..

No i jak znaleźć te d9 bo czytałem wczoraj i nie za wiele rozumiem ; ]

Jakieś linki? ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś od nv ? :P

myślałem o 6200 modowalnym, alboć coś tego pokroju (6600)?

I jaki dysk, ata czy sata? W sumie to poszperam za jakimś mało używanym i myśle że za 150-max200 coś znajde..

No i jak znaleźć te d9 bo czytałem wczoraj i nie za wiele rozumiem ; ]

Jakieś linki? ; ]

oryginalne kosci microna, znane na allegro jako" markowe pamieci firmy M" ( :lol: ), maja taka naklejke po lewej z logiem microna, a na kosciach cos pokroju D9*** (czesto D9DCD)

 

6200 - jak znajdziesz modowalnego - to tak. czemu nie

 

a dysk 200gb - samsung sata2 z nqc sp2004c ;] imo najlepszy wybor inni moga sie nie zgadzac. z tym ze to jest 200gb i troche drogi, ale jak chcez 80 to nie mam pojecia, samsung raczej ma gorsze te nizsze serie (4c nie ma na nizsze niz 200gb)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych HDD, to Seagate Barracuda 7200.9. Ale od 200GB w górę tak jak pisze kszonek. Ewentualnie Seagate z zapisem prostopadłym.

no wałsnie troche poszukajkowalem i chyba by wyszlo ze barracuda najlepsza, ale osobisnie niemialem doswiaczenia z malymi nowymi dyskami [;

 

co do pamieci to radze uwazac na ECC, bo sie mozna wtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wałsnie troche poszukajkowalem i chyba by wyszlo ze barracuda najlepsza, ale osobisnie niemialem doswiaczenia z malymi nowymi dyskami [;

 

co do pamieci to radze uwazac na ECC, bo sie mozna wtopic.

Ja miałem niemiłe doświadczenia z serią 7, ale seria 9 i 10 jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niemiłe doświadczenia z serią 7, ale seria 9 i 10 jest już ok.

Ja chwale i chwalił bede stare 'czwórki' ;]]

dobra, szukam pamiątek na d9 :lol:

co do dysku jeszcze nie wiem

grafe, jakaś modowalna nowa albo używke..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem poszperałem, no to jedziem:

:arrow: DDR2 na d9 oczywiście jezeli wygra kszonek przeprowadzi sobie selekcje i mi da te słabsze ; ] (jeszcze o tym nie wie) lub sprzedawca sprzeda mi je od ręki

:arrow: samsung 200GB taki jaki polecacie ;]

:arrow: GF 6200 Nie wiem czy sie moduje. Moze mnie ktos olśni, wyczytałem że na pcie większość sie moduje..

 

To tyle

Całość wyszła mi dosyc tanio biorąc pod uwage nowy dysk, zalezy od ceny pamieci ale ok 470 i mam kompa ;]

 

Jakieś zmiany?

 

No i jak z tym zasilatorem? Da rade? ;]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem poszperałem, no to jedziem:

:arrow: DDR2 na d9 oczywiście jezeli wygra kszonek przeprowadzi sobie selekcje i mi da te słabsze ; ] (jeszcze o tym nie wie) lub sprzedawca sprzeda mi je od ręki

:arrow: samsung 200GB taki jaki polecacie ;]

:arrow: GF 6200 Nie wiem czy sie moduje. Moze mnie ktos olśni, wyczytałem że na pcie większość sie moduje..

 

To tyle

Całość wyszła mi dosyc tanio biorąc pod uwage nowy dysk, zalezy od ceny pamieci ale ok 470 i mam kompa ;]

 

Jakieś zmiany?

 

No i jak z tym zasilatorem? Da rade? ;]

co do ddr2 to dogadaj sie ze sprzedawac, ja ich nie chce, ale jak cos to je biore.

samsung jest swietny

tu ci nie pomoge bo sie nie znam

 

da rade...... ale sirtech jest be, szkoda ze to nie delta (GPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ddr2 to dogadaj sie ze sprzedawac, ja ich nie chce, ale jak cos to je biore.

samsung jest swietny

tu ci nie pomoge bo sie nie znam

 

da rade...... ale sirtech jest be, szkoda ze to nie delta (GPS).

Napisałem maila i czekam na odp..

 

Hm, pality na agp sie nie modują, a na pcie już tak- tak twierdzą google..

 

Mam jeszcze do wyboru Feel'a 350W :P bo jest w 2 kompie który napewno go nie przeciaża. On ma 19A ; ] ALe to feel..

Ten Chieftec ma z 4-5 lat, są to jedne z pierwszych zachwalanych wówczas modeli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila i czekam na odp..

 

Hm, pality na agp sie nie modują, a na pcie już tak- tak twierdzą google..

 

Mam jeszcze do wyboru Feel'a 350W :P bo jest w 2 kompie który napewno go nie przeciaża. On ma 19A ; ] ALe to feel..

Ten Chieftec ma z 4-5 lat, są to jedne z pierwszych zachwalanych wówczas modeli..

tak, ale to sirtech. Gdyby to była delta to zupelnie ionaczej, bo ma troche wiecej na 12v. ale pociagnie w koncu to tylko celeron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale to sirtech. Gdyby to była delta to zupelnie ionaczej, bo ma troche wiecej na 12v. ale pociagnie w koncu to tylko celeron.

W sumie wymiana zasilacza odpada, ale za to grafa nie bedzie wymagająca, ramu niewiele (chyba), a kręcić sie będzie chciało :P

Ewentualnie podłącze cheifa dla proca a feela dla reszty jeżeli bedzie mnie męczyło FC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymiana zasilacza odpada, ale za to grafa nie bedzie wymagająca, ramu niewiele (chyba), a kręcić sie będzie chciało :P

Ewentualnie podłącze cheifa dla proca a feela dla reszty jeżeli bedzie mnie męczyło FC ;]

dla tego celka "de" to szkoda efceka zapuszczac [; a ja wialsnie robie platforme testowa na intela, dobrze miec dwa biurka :D p5wd2 juz sie nie moze proca dopczekac, ale niestety nie mam czego na nim odpalic :/ musze kupić jakiegos proca, alenie wiem co

 

ps. wytrawia sie rura do ln2 :D tak w razie czego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego celka "de" to szkoda efceka zapuszczac [; a ja wialsnie robie platforme testowa na intela, dobrze miec dwa biurka :D p5wd2 juz sie nie moze proca dopczekac, ale niestety nie mam czego na nim odpalic :/ musze kupić jakiegos proca, alenie wiem co

 

ps. wytrawia sie rura do ln2 :D tak w razie czego :D

No wiem, ale tak tylko przetestować go chce (chodzi o FC :D ) ; ]

 

W końcu podbno kiedyś na jakimś asusie robił lekko 3,8-4 Ghz (nie pamiętam dokładnie, jak sie okazało jest od Mak777)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale tak tylko przetestować go chce (chodzi o FC :D ) ; ]

 

W końcu podbno kiedyś na jakimś asusie robił lekko 3,8-4 Ghz (nie pamiętam dokładnie, jak sie okazało jest od Mak777)

ja jezeli kupie celka w koncu (352) to jezlei nie zrobi 5ghz na wodzie to go sprzedam i kupuje innego :) fajno by było zorbic 6ghz, ale to dopiero na ln2. Troche glupio ze spadam na tydzien nad jezioro - ale moze odpoczne :D moze do soboty bede mial jakiegos cepa to bedzie git ;] w kazdym razie na zabawe z wuce jestem gotowy, 10 kg lodu w zamarazalniku, bloczek na lustro (chwiliem sie? klik) i tylko jakis atman (C.O. sie nie nadaje) i mozna sie bawic. Oby tlyko d9 jakos biegaly ddr900 cl4 np :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...