Skocz do zawartości
PoGo

Samsung 940bf

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslij meila do pomocy technicznej samsunga i dołącz zdjęcia. Odpiszą i będziesz wiedzieć o co lata. Sprawdził bym jeszcze na innej grafice i kablu tak dla pewnosci. Potem kartonik i siup do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do czynienia z grafą. Bez podłączenia kabla też sie pojawia na OSD

Monitorek juz wysłałem najprawdopodobniej przyjedzie nowy.

Ale strasznie dziwaczne to, nie widziałem jeszcze takiej wady w LCD. Na drugi dzien uzytkowania wyszło to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no tak to bywa. Niby jakaś tam kontrola jakości istnieje no ale nie wszystko zostaje wyłapane. Kupiłem 2 dni temu Samsunga 940 Fn i tez sie bałem że będzie cos nie tak jak zobaczyłem w jakim stanie jest karton :/ No ale na szczęscie wsyzstko ok. Zero zdechlaków, jedyny minus tego monitora to bardzo jasna matryca, po przesiadce z crt miałem spore problemy z regulacją. No i troszke świecące rogi mnie zmartwiły no ale taki urok tej matrycy.

 

Hmm na jednym zagranicznym forum widziałem Apple 23" cale. Gosciu kupił i na drugi dzień przez cały ekran czarna kreska :D Lampy powiedziały dobranoc. Na szczescie wymiana. Ale jak by kupił sony to by sie lekko zrysował bo tamci nie daja gwarancji na lampy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 940Fn. Wymiata, jedyne minusy to rogi :/ Przy oświetleniu pokoju nie widać tego dopiero jak zgaszę wszystko i uruchomię film to widać jak świecą rogi nie jest to bardzo denerwujące.

 

Kolejna sprawa to jego kalibracja. Na oko naprawdę trzeba się nieźle nasiedzieć i popstrykać w tym OSD tak aby było w miarę poprawnie. Po przesiadce z CRT po uruchomieniu pierwsze słowa to " NO fajnie to teraz mi gały spali ! ". Ale dałem rade i teraz naprawdę mam tak jak było na CRT baaaa obraz jest o wiele lepszy. Pracuje się bardzo dobrze. Filmy super po zgaszeniu światła czarne mogło by być bardziej czarne no ale taki urok LCD.

 

Gry - Smużenie występuje np. jak przewijam szybko play listę w foobar to widać smugi tam gdzie bardzo szybko zmienia się tekst. Natomiast w gierkach nie zanotowałem jakiegoś smużenia. Może nie wiem na co zwracać uwagę ale mało mnie to obchodzi :] Po prostu ten monitor nie był kupowany pod gry. Jak bym grał to pewnie coś na TN stało by na biurku.

 

Oprogramowania jest masę. Jednak wszystko zostało na płycie. Zainstalowałem tylko sterownik nic więcej. Jak dla mnie istnieje tylko OSD wszystkie te tryby „text,games” cos tam cos tam mogą nie istnieć i tak raz ustawiony monitor tak zostaje.

 

Ps. Post#4 - Sony jednak daje gware na całe panele. Przepraszam za dezinformacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze bardzo dobry jest ten monitorek. Odświeżanie jak na PVA jest bdb. Nie przeszkadza mi jest lekko widoczne. Prawda ze rogi sa ciut bardziej podswietlone ale to co bylo w moim LG 1730P czy w tamtym BF to nie ma porowania. Przy tamtych matrycach to cale brzegi byly bardziej doswietlone tutaj mamy do czynienia tylko z rogami i to w małym stopniu.

Kolory sa duzo lepsze tak samo jak i kąty.

Nie widział jak narazie moimi oczami na żywo lepszej matrycy :-)

 

pozdrawiam i polecam ten monitorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...