Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w sumie podobny problem do Marvika. Na satrcie miałem problemy ze wszystkim nie umiałem nawet ustawić pamięci na 800mhz cl 4-4-4-x (Geil Ultra 800mhz ). Resety miałem w roznych miejscach. Zmienialem biosy i nic. W koncu sie wkyrzułem i wytargałem starą grafe na pci. Odpalam i kręce. Problem pojawił sie przy FSB 410-430 mhz ale jakoś mnie pokusiło i dawałem więcej w końcu przy 440 znów chodziło wszystko stabilnie 450 też (vcpu 1,312) . Bylem w szkoku. Potem wsadziłem znowu Geforca 7300 od galaxy (zalman) i znów [gluteus maximus]. Schodziłem w dól było lepiej niż na samym początku ale komp nie przechodził Super Pi 4M, wieszał sie w końcu wylądowałem na defaultowych ustawieniach z tym że pamięci chodzą na 4-4-4-x. Kurde co jest czyżby grafa aż tak bardzo się żarła z tym konfigiem ? Brakuje mi już pomysłów w sumie fajnie by było odpalić go na stałe na 2,8 Ghz ale z tą kartą ehhh.

 

DS4

Geil 2x512 Ultra 800 Mhz cl4

E6300

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady i pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że gigabyte nie rozwiązał problemów z grafikami galaxy. Albo rozwiązał połowicznie bo ze starszymi galaxy działa a teraz wychodzą z 3ver. PCB. Może wgrać bios z 1ver. galaxy?? Co o tym myslicie?

 

Czy ktoś zamontował na tej płycie Scythe Infinity ???

Edytowane przez Marvik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie szlak trafi. Czy ktoś łopatologicznie mógłby mi wytłumczyć jak zainstalować dysk SATA II na ds 3 tak żeby działał jako SATA a nie IDE. Myślałem że wystarczy jak zintegruje Sp 2 na płtyce instalacyjnej XP, nie wystarczyło. Nie mam zielonego pojęcia jak zintegrować sterowniki tj które dokładnie pliki powinienem zaznaczyć w Nlite. Próba stworzenia dyskietki do F6 podczas instalacji windy nie wyszła, zwykłe kopiowiowanie plików nic nie daje - system w czasie instalacji nie widzi żadnych sterowników na dyskietce. W readme sterowników jakieś straszne rzeczy wypisują, o jakiś komendach właściwych przy instalowaniu sterowników podczas instalacji windy i tak dalej. Nic z tego nie rozumiem. Jeżeli ktoś poświęci swój czas i łopatolgicznie opisze jak zintegrować sterowniki z płytą instalacyjną a także jak stworzyć dyskietke ze sterownikami (choć jak wiadomo wystarczy tylk jedno z tych rozwiązań, to chciałbym znać oba) będę bardzo wdzięczny. Czy poza kwestią instalacji sterowików trzeba zrobić coś jescze, przestudiowałem całą instrukcję w częsci dotyczącej biosu ale nic nie ma, a może tylko nie zauważyłe, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otow w instrukcji od mobo tego nie ma , robisz tak : (jesli masz dysk sata podlacozny do zoltego portu (ICH8)

1) sciagasz

 

a)http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/df-support/11310/eng/f6flpy32.zip&agr=&ProductID=1809&DwnldId=11310&strOSs=&OSFullName=&lang=eng

 

i robisz za pomoca tego programu dyskietke startowa.

 

 

nastepnie

 

b)

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df...al&lang=eng

 

instalujesz to dopiero po zainstalowaniu systemu

 

 

2) jak jzu zrobisz dyskietke to reboot i ustawiasz w biosie AHCI mode (to pierwsze nie to na dole bo to nadole jest od portow fioletowych gb i portu ide) jako AHCI mode

 

 

3) podczas instlaajci windozy f6 wkladasz dyskietke i wybierasz w okienku sterownik ahci lub sterownik raid w zalezonosci co chesz uzyskac.

 

4) instaluejsz do konca windoze

 

5) instalujesz sterownik intel inf updatate utility

6) instalujesz wczesniej sciagniety program do obslugi intel matrix storage z punktu 1b

 

no wiec sam sie zastanow czy warto zachodu , ja to zrobilem bo bylem ciekaw , tak naprawde to tyljk otak strasznie to wyglada

 

 

z gory mowie nie ma za co ;)

 

Powodzenia

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Jestem nowy na tym forum, jak dotąd zadałem dwa pytania i błyskawicznie dostałem rzeczowe odpowiedzi, coraz bardziej mi się tu podoba.

No to masz dużego fuksa bo moje dwa pierwsze posty skończyły się banikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do VeganJustice. Niestety nie jest tak pięknie, coś muszę chyba źle robić. Przede wszystkim u mnie w biosie (najnowszy) jedyną funkcją w której jest "coś na temat" AHCi jest ta dotycząca kontrolera Gigabyte - onborad, zaraz pod opcją umożliwiającą jego włączenie, w dziale integrated...., nie mogę znaleźć tej dotyczacej właściwego portu... A tak wogóle to zainstalowałem system, sterowniki z dyskietki (tu wszystk ok) system się uruchomił, zainstalowałem inf update, a potem przeszedłem do tego z pkt b twojego opisu -matrix..., przeleciało kilka plansz i wyświetlił się komunikat że komputer nie spełnia minimalnych wymagań tego oprogramowania, na tym koniec. Jak nie było sata tak nie ma? Pewnie to dlatego ze nie mogę znaleźć tej opcji w biosie, a może coś jescze.Rany już dziś 3 razy system stawiałem :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VeganJustice:

Czy ustawienie dysku w AHCI daje jakis odczuwalny wzrost wydajnoci czy marginalny ? bo nie wiem czy warto reinstall dla tego robic :)

 

Przyklad

 

NCQ (czyli AHCI)

Dołączona grafika

 

 

Bez NCQ

Dołączona grafika

 

 

to nie z mojego dysku ale w praktyce tak to mniej wiecej wyglada. Osobiscie zauwazylem wzrost wydajnosci przy kopiowaniu plikow. Nie wie mczy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wychodzę na lekko opóźnionego... Nacisnąłem w biosie crtl i F1 i rzeczywiście w jednym z menu pojawiły się np opcie dotycząceg timingów pamięci. W menu integrated... na samym dole pojawiła sie jakaś nieaktywna opcja i to wszystko. Na samej górze jest SATA Port 0-3 Native Mode - czy to to, a jeśli tak to ma być włączone i wyłaczone. Przepraszam za upierdliwość ale innego źródła informacji nie posiadam.

 

 

@Vegan Justice, widzę że masz ds4, z ciekawości sciągnąłem do niej instrukcję, w ds4 rzeczywiście taka opcaja jest, u mnie w ds3 jej nie ma, niezależnie od tego czy wcisnę crtl i f1 czy nie. Czy na tej płycie nie da sie "normalnie" zainstalować dysku sata, dośc mam już ciągłych reinstalacji windozy ale z drugiej strony jak płyta i dysk jest sata i płyta teoretycznie obsługuje to szkoda żeby działało jako ata.

 

Jeszcze zastanawiam się czy wybrałem dobre urządzenie podczas inastlacji windy i wyboru sterów z dyskietki - Ich coś tam sata bez raid - to to?

Edytowane przez Bart80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy - nie moge podkrecic proca nawet o 200 mhz Bios f5c dobrze ze pameci moge puscic (dzieki dzielnikowi) na ich stadardowe ustawienia 800 mhz

 

pci - wszystko cacy do puki nie koncza sie pamieci potem zmiana dzielnika 1:2 i [gluteus maximus], plyta ma z widocznie problem z dzielnikiem 1:2 a najnowszy bios tego nie rozwiazuje :(

ciekawe czy kiedykolwiek rozwiaze :mur:

 

takze siedze teraz na standardowych ustawieniach co za kanal, chyba ze ktos ma jakies rady :),

 

co do tego dzielnika to w teze macie problem z 1:2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy - nie moge podkrecic proca nawet o 200 mhz Bios f5c dobrze ze pameci moge puscic (dzieki dzielnikowi) na ich stadardowe ustawienia 800 mhz

 

pci - wszystko cacy do puki nie koncza sie pamieci potem zmiana dzielnika 1:2 i [gluteus maximus], plyta ma z widocznie problem z dzielnikiem 1:2 a najnowszy bios tego nie rozwiazuje :(

ciekawe czy kiedykolwiek rozwiaze :mur:

 

takze siedze teraz na standardowych ustawieniach co za kanal, chyba ze ktos ma jakies rady :),

 

co do tego dzielnika to w teze macie problem z 1:2 ?

 

Tak jak sobie czytam te posty, to myślę żę chyba warto dołożyć już te 150 zł i kupić Asusa P5B Delux WiFi

Tak sobie siedzie któryś dzień z kolei, testuje każdą opcje w biosie, zmienia grafiki (teraz mam ati x1600 - da się kręcić ale są inne problemy) i myślę sobie, że pomogę tym innym biednym ludziom którzy zamierzają kupić tą płyte:

 

NIE KUPUJCIE TEGO SHITU!!!! ASUS P5B DLX JEST 1000 RAZY LEPSZY !!!!

Ten gigabyte ma problem chyba ze wszystkim a programiści kompletnie nic nie robią żeby naprawić ten zj....... bios.

 

Pozdro

 

p.s. przed zakupem przeczytąłem dokładnie wątek o p5b i ds3/4 - wiedziałem, że są problemy z galaxy ale PISZECIE, ze to naprawili. Tak na przyszłoć - lepiej nic nie piszcze jak macie pisać [ciach!]ły!

 

 

Nie przesadzaj z rozmiarem czcionki. Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ne ijest tak do konca , tap lyta ma znakomite mozliwosci overclokerskie , calkiem neizle pasywne chlodzenie chipsetu , ja mam problem tylko z pamieciami (nei moge dac stablinie napiecia wyzszego niz 2.0 i przy wyzszym taktowaniu cl4 choc moje pamieci robia prawie 1000 przy cl4 normalnie) takze wiadomo ma swoej wady lae nei jest szitem. CHoc wybralbym p5b deluze tez/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol tak teraz patrze na ten wątek o gigabyte pod core i widze że niezły cyrk z tymi płytami jest, po wcześniejszych reckach na necie płyty miały wyrabianą dobrą opinie szczególnie w O/C a tu taka kicha, chyba rzeczywiście lepiej kupić p5b dlx i mieć święty spokój niż nie mieć wogóle możliwości O/C :lol: powinni to poprawić ale kiedy to będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co to Wifi? bez wifi taniej, no chyba ze potrzebujesz, a plyta tak samo dobra.

Tak mi się z rozpędu napisało. Każdy wie o jaką mobo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ta opcja jest w innym menu , sprawdz w manualu od plyty glownej albo podlacz pod port fioletowy dysk i tam ustaw ahci i wtedy bedzie ok tylk owtedy trzeba sciagtnac stery ze storny gigabyta i zrobic wyszstko tak samo.

A jeśli dysk jest podłączony pod fioletowy port czyli kontroler gigabyte to jaki ma być zainstalowany na samym końcu program do obsługi AHCI? Dla kontrolera Intel to RAID/AHCI Software - Intel® Matrix Storage Manager [iATA61.EXE] a dla gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie tez planuje juz zmiane wysluzonego SocA na cos nowego no i padlo na Intela tym razem. Wiecie co jak sie czyta tan topic o polytach Gigabyte'a to mimo ze znam sie dobrzez na sprzecie, to az mnie ciarki po plecach przechodza. Sa rozne przypadki ale zeby wlasciciele plyty odradzali innym kupno tego co oni maja sami przyznacie nei czesta sie zdazaja.

 

Jak sie zajrzy do topicu o P5b deluxe to tam spokoj i cisza. Plyta potwierdzala to o czym wszyscy juz wiedzieli od dawna Asus nie przestal robic dobrych plyt co najwyzej Biosy :D ale widze ze juz praktycznie wszytsko chodzi jak marzenie. Wiadomo jest jeszcze pole do popisu dla programistow ale co ma Gigabyte powiedziec?

Pieniadze wyzsze ale ja od samego poczatku nauczony jestem ze mobo to podstawa. Wiec chyba DSx podziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dysku Sata podpiętego przez port gigabyte instalujesz sterowniki gigabyte - są na płytce, bodajże w folderze utility, GSATA czy jakoś tak, co ciekawe jest też forder floppy - kopiujesz go na dyskietke i masz stery do instalacji w trybie f6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy DS4 +6300 + 7600GS Zalman bez żadnego oc działa normalnie czy też są jakieś problemy ??

Bez kręcenie zestaw zachowuje się bardzo ładnie. Grafe można gręcić problem zaczyna się gdy trzeba ustawić manualnie FSB a nawet PCI-E.

Jeżeli ktoś kupując C2D nie zamierza podkręcać to DS3 jest najlepszym wyborem. W miarę czasu sądze, że wyjdzie wreszcie jakiś sensowny bios i będzie można wreszcie kręcić zestaw z galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kręcenie zestaw zachowuje się bardzo ładnie. Grafe można gręcić problem zaczyna się gdy trzeba ustawić manualnie FSB a nawet PCI-E.

Jeżeli ktoś kupując C2D nie zamierza podkręcać to DS3 jest najlepszym wyborem. W miarę czasu sądze, że wyjdzie wreszcie jakiś sensowny bios i będzie można wreszcie kręcić zestaw z galaxy.

Ale co to za sens kupowania, jak się nie kręci:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 965P-DS3, najnowszy finalny bios F5. Więcej niż 450 MHz nie próbowałem. Dojście do tej częstotliwosci nie jest żadnym problemem w przypadku testowanego egzemplarza - ustawiam w biosie, odpala sie, działa stabilnie. Niezła płytka. Sprawdzałem czy nie ma dziur, tzn. częstotliwości FSB przy ktrych płyta nie chce się odpalić - niczego takiego się nie doszukałem. Nie ma też częstotliwosci, po osiagnieciu których drastycznie spada wydajność. Radiator mostka północnego grzał sie do 55 stopni, ale jak pogoniłem wiatrak na ninji, to trochę go owiał i było chłodniej. Pamięci ustawione na 1:1. Napięcie procesora 1.325V, pamięci 2V, a reszta napięć na auto.

post-106160-1158507702_thumb.jpg

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...