Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie.. na nforce4 tez byly problemy z Asus A8N a na innych plytach dziala bez problemow. Irytyjace sa te braki kombatybilnosci i informacji ...

Przy nowych karta dvb-s2 tez nie pisza czy 3.3. czy 5.

Napisze maila do technisata i technotrenda. Ciekawe czy napisza jak to jest z tymi kartami nowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Asus p5b deluxe :) ale jakis dokladniejszych testow na razie jeszcze nie bylo... pare screenow na XS i to wszystko..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A mam takie coś :) Na razie siedzi w pudełku i czeka aż przestanę się bawić Gigabyte DQ6. W weekend powinienem ją wrzucić do kompa i przekonam się co jest warta. Tylko muszę najpierw proca i radiatr wypolerować, bo maja koleiny jak polskie drogi. Recke tej płyty planują dwa polskie serwisy komputerowe, więc za tydzień powinny już być dwie polskie recki - ta na pclab może byc jeszcze w tym tygodniu (miała być w poniedziałek, ale coś im nie wyszło), a w in4 w przyszłym. Nie wiem jak z innymi polskimi serwisami.

 

A zeby nie byłu zupełni OT, to powiem że moja DQ6 często samoistnie przestawia 7900GT w trym PCI-E x1, co jest mocno wnerwiające i frustrujące. Ma ktoś takie coś? BIOS F2/F3 - bez różnicy.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was bawił się programem Easy Tune5?

Zainstalowałem program z płyty, później chciałem zrobic update, jednak program po przeinstalowaniu przestał się uruchamiać. Odinstalowałem go całkowicie. Pobrałem z netu Easy Tune5 B6.0809.1, chyba najnowszy i dalej nie działa, nie wiem co się stało, mieliście takie problemy, jaka jest najnowsza wersja i z kąd ją można pobrać?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie coś :) Na razie siedzi w pudełku i czeka aż przestanę się bawić Gigabyte DQ6. W weekend powinienem ją wrzucić do kompa i przekonam się co jest warta. Tylko muszę najpierw proca i radiatr wypolerować, bo maja koleiny jak polskie drogi. Recke tej płyty planują dwa polskie serwisy komputerowe, więc za tydzień powinny już być dwie polskie recki - ta na pclab może byc jeszcze w tym tygodniu (miała być w poniedziałek, ale coś im nie wyszło), a w in4 w przyszłym. Nie wiem jak z innymi polskimi serwisami.

 

A zeby nie byłu zupełni OT, to powiem że moja DQ6 często samoistnie przestawia 7900GT w trym PCI-E x1, co jest mocno wnerwiające i frustrujące. Ma ktoś takie coś? BIOS F2/F3 - bez różnicy.

Pierwsza rzecz - co za wesoły człowiek umieścił w tak wspaniałym miejscu te kondensatorki przy sockecie :]

I załóż teraz tutaj jakiś lepszy bloczek (choćby misia 6x6cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli one wystają ponad socketa to faktycznie lupa..już w p5wd2 jest na wscisk i leciutko muisiałem bloczek przesunac..

tutaj to ja nie wiem czy zwykły 5 na 5 nie mówiaćv o froście2 x3n itp...

 

 

 

widze za to odejscie od haczyków mocujących chłodzenie na chipsecie-to akurat nieglupi pomysł bo załóż bloczek na haczyki :mur: chyba tylko mate coś tam dorobił zapinke do swoich bloków

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kapa totalna, jak zwykle Asus pokazal klase i nawalil kondziolkow przy LGA :lol: Jak by sie postarac to mozna by je ladnie zgniesc przy zakladaniu kontenera :lol2:

 

btw. najlepsza mobo pod wzgledem miejsca przy gniezdzie procesora jest chyba Foxconn z cyfrowym PWM, ale FSB na niej marne :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie coś :) Na razie siedzi w pudełku i czeka aż przestanę się bawić Gigabyte DQ6. W weekend powinienem ją wrzucić do kompa i przekonam się co jest warta. Tylko muszę najpierw proca i radiatr wypolerować, bo maja koleiny jak polskie drogi. Recke tej płyty planują dwa polskie serwisy komputerowe, więc za tydzień powinny już być dwie polskie recki - ta na pclab może byc jeszcze w tym tygodniu (miała być w poniedziałek, ale coś im nie wyszło), a w in4 w przyszłym. Nie wiem jak z innymi polskimi serwisami.

 

A zeby nie byłu zupełni OT, to powiem że moja DQ6 często samoistnie przestawia 7900GT w trym PCI-E x1, co jest mocno wnerwiające i frustrujące. Ma ktoś takie coś? BIOS F2/F3 - bez różnicy.

a u mnie to mobe bedzie jeszcze dziś

5 minut temu moja 6300 przyszła

niestety ram mi dziś wysłali na dodatek pocztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe kapa totalna, jak zwykle Asus pokazal klase i nawalil kondziolkow przy LGA :lol: Jak by sie postarac to mozna by je ladnie zgniesc przy zakladaniu kontenera :lol2:

 

btw. najlepsza mobo pod wzgledem miejsca przy gniezdzie procesora jest chyba Foxconn z cyfrowym PWM, ale FSB na niej marne :cry:

dokładnie - cyfrowa sekcja wygląda kulturalniej niż takie nabżdżone koło siebie wieżyczki...

 

A co jeszcze ciekawego zauważyłem - ten radiator w okolicy lga jest mocowany na kołeczki... odrobina częci i można strzelić tam bloczek ;)

bagietkowaty prison choćby nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was bawił się programem Easy Tune5?

Zainstalowałem program z płyty, później chciałem zrobic update, jednak program po przeinstalowaniu przestał się uruchamiać. Odinstalowałem go całkowicie. Pobrałem z netu Easy Tune5 B6.0809.1, chyba najnowszy i dalej nie działa, nie wiem co się stało, mieliście takie problemy, jaka jest najnowsza wersja i z kąd ją można pobrać?

Pozdro

a jaka wersja jest na płycie? Bo CD do DQ6 nie mam, a chętnie ściagnę jakąś działającą wersje, bo te ze strony gigabyte się u mnie nie odpalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Ja zamierzam kupić albo DS3 albo DS4 i myśle ze dobrze wybieram :)

Czytaj dokladnie co jest napisane. Post odnosil sie do wczesniejszej wypowiedzi na temat DQ6/Asusa.

 

Ja wlasnie twierdze, ze najlepszymi mobo dostepnymi u nas pod Allendale jest DS3 a potem DS4. Stosunek cena/mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma takie pytyanie:

kupiłem nowego kompa : C2D + DS3 + Corsair twin2x 675Mhz cl4

pamieci pracują w 667 , ale program CPU-Z pokzauje mi ze CL jest 5.0 ....(w "Timings Table")

 

czy jest to tylko informacja o odpwiednim cl do taktowania , czy faktycznie pamięc ( chyba niesłusznie) pracuje z Cl5....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. gdzie jest zapisane z którego tygodnia jest procek ?

Na IHS lub pudełku. Szukaj oznaczenia w stylu L625A287, czyli 2006 rok 25 tydzień i batch 287

 

witam ma takie pytyanie:

kupiłem nowego kompa : C2D + DS3 + Corsair twin2x 675Mhz cl4

pamieci pracują w 667 , ale program CPU-Z pokzauje mi ze CL jest 5.0 ....(w "Timings Table")

czy jest to tylko informacja o odpwiednim cl do taktowania , czy faktycznie pamięc ( chyba niesłusznie) pracuje z Cl5....??

w zakładce memory masz timings. Jak będzie CL5, to ustaw manualnie w biosie na CL4. Producenci często zapisują w SPD gorsze timingi, w celu uniknięcia kompatybilności z płytami głównymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IHS lub pudełku. Szukaj oznaczenia w stylu L625A287, czyli 2006 rok 25 tydzień i batch 287

w zakładce memory masz timings. Jak będzie CL5, to ustaw manualnie w biosie na CL4. Producenci często zapisują w SPD gorsze timingi, w celu uniknięcia kompatybilności z płytami głównymi.

no tak tylko nie znalazłem nigdzie w biosie ustawiania cl ....jak to sie zwie/??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IHS lub pudełku. Szukaj oznaczenia w stylu L625A287, czyli 2006 rok 25 tydzień i batch 287

 

to nie batch tylko nr parti...

 

 

Powiem mala ciekawestko odnosnie Core2 Duo, przez tydzien przetestowalem kilkanascie procesorów i musze przycnac ze to nie plyta z FSB na DS4 mnie blokuje tylko FSB w samym procu...

moj bez problemu smiga nawet na 495 stabilnie, inne procesory które wkladalem nie odpalaly na FSB 480 przy mnozniku x6 i x7 zarówno 6300 jak i 6400...

 

Co do tygodniu produkcji sprawdzalem 25/26/27 i nie jestem w stanie okresilc który jest najlepszy, jedyny jaki dobrze krecocy sie C2D to OEM 6300 z pierwszej dostawy do PL o oznaczeniach L626A320 wszystkie pozostale jakie sprawdzalem nie chcialy robic stabilnie 3.4GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...