Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie (Gigabyte'a) pytam ;)

 

O co chodzi ? Otóż w jednej z recenzji Gigabyte 965P-DQ6 (na IN4.pl) przeczytałem, że płyta naprawdę nieznośnie piszczy, za co odpowiedzialna ma być któraś z cewek/dławików (ponoć przy gniazdach DIMM). Czy ktoś potwierdza takie zachowanie swojej płyty ? Głównie chodzi mi tutaj o DQ6 oraz bliźniaczą chyba DS4. Nie obrażę się ;) też oczywiście za info co do DS3.

 

Po prostu jestem maniakiem jeśli idzie o ciszę i bym się chyba zachlastał, gdyby mobo za 800zł mi piszczała, chyba że można by to reklamować (w co wątpię) :(

 

Z góry dzięki za wszelkie info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie (Gigabyte'a) pytam ;)

 

O co chodzi ? Otóż w jednej z recenzji Gigabyte 965P-DQ6 (na IN4.pl) przeczytałem, że płyta naprawdę nieznośnie piszczy, za co odpowiedzialna ma być któraś z cewek/dławików (ponoć przy gniazdach DIMM). Czy ktoś potwierdza takie zachowanie swojej płyty ? Głównie chodzi mi tutaj o DQ6 oraz bliźniaczą chyba DS4. Nie obrażę się ;) też oczywiście za info co do DS3.

 

Po prostu jestem maniakiem jeśli idzie o ciszę i bym się chyba zachlastał, gdyby mobo za 800zł mi piszczała, chyba że można by to reklamować (w co wątpię) :(

 

Z góry dzięki za wszelkie info!

Witam!!!

Ja na DS4 nie mam żadnego piszczenia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie (Gigabyte'a) pytam ;)

 

O co chodzi ? Otóż w jednej z recenzji Gigabyte 965P-DQ6 (na IN4.pl) przeczytałem, że płyta naprawdę nieznośnie piszczy, za co odpowiedzialna ma być któraś z cewek/dławików (ponoć przy gniazdach DIMM). Czy ktoś potwierdza takie zachowanie swojej płyty ? Głównie chodzi mi tutaj o DQ6 oraz bliźniaczą chyba DS4. Nie obrażę się ;) też oczywiście za info co do DS3.

 

Po prostu jestem maniakiem jeśli idzie o ciszę i bym się chyba zachlastał, gdyby mobo za 800zł mi piszczała, chyba że można by to reklamować (w co wątpię) :(

 

Z góry dzięki za wszelkie info!

Tak - potwierdzam to co wcześniej napisłem - płyta piszczy, ale tylko w dwóch przypadkach, tzn. w Orthosie przy niektórych small FFTs (nie wkurza, ale słychać wyraźnie) i PC Mark 2005 w jednym tescie (tu już jest okropnie). Na forum XS bez problemu znalazłem podobne przypadki. DS4 nie miałem, więc się nie wypowiadam na ten temat. Testowany DS3 nie miał tej przypadłości. A co do piszczenia - w cichym komputerze słychać je bardzo wyraźnie. NIe udało mi się zaobserwować tego zjawiska w innych programach a płytę tę użytkuję już ze 2 miesiące i odpalałem masę oprogramowania na tym. PCI-E już sie nie przestawia ww tryb x1, co jest zmorą P5B Deluxe na najnowszym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, czyli info od źródła :) Dzięki i pozwolisz, że podrążę.

 

Rozumiem, że te piski zdarzają się tylko w "load" i przy specyficznym obciążeniu - to pocieszające. A czy dzieje się to zarówno na default zegarach czy tylko przy o/c ? Co do DS4 layout wydaje się praktycznie identyczny i cewki wydają być te same i w tych samych miejscach, więc problem powinien być zbieżny. DS3 fakt, jest inna. A czy w innych mobo dla Core 2 Duo spotkałeś się jeszcze z tym problemem ?

 

PS. RAK38 - dzięki za info - odnotowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie na 100% będzie występowało przy założeniu, że wszystkie płyty są felerne (tudzież mają jakiś drobny błąd konstrukcyjny). Ale tu nigdy nie ma co do tego pewności, dlatego zawsze się odnoszę do modelu, który miałem okazję przetestować. Pozostałe płyty powinny być teoretycznie takie same, więc i piszczenie powinno we wszystkich występować - taka jest przynajmniej teoria. Na forum XS jest kilka podobnych historii i to na różnych płytach DQ6 różnych uzytkowników - ludki sie zkarżyły że są piski przy orthosie. Piski w load i przy specyficznym obciążeniu na defaultowych zegarach jak i po OC (ale znowu trzeba znaleźć odpowiednie napięcie i częstotliwość żeby piszczenie było powtarzalne). Co do innych płyt, to często bywa że coś minimalnie piszczy np. przy minimalizacji okien (w DQ6 tego nie zauważyłem). Praktycznie każda płyta ma tego typu wadę - trzeba znaleźć tylko program, który da takie obciążenie, które dardzą rezultat w piskach. Ponieważ i orthosa i PC Mark 2005 używam do testów, więc łatwo było te piski wychwycić w DQ6. Często jest tak, że tylko niektóre egzemplarze z danej serii piszczą - nie wszystkie - ale nigdy nie wiadomo na co się trafi. DS4 ma trochę inny układ zasilający, więc pod tym względem od DQ6 odrobinę się różni. Dodam tylko, że poza tym drobnym felerem jestem z mojego DQ6 niezwykle zadowolony - ogromne mozliwości rozbudowy, potężne OC, świetne pasywne chłodzenie, SLI, bardzo dobra zintegrowana karta dźwiękowa, stabilność i wydajność - czego chcieć więcej? No może tylko z ceną przesadzili.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic Płyte [ciach!]ą pod mojego nowego procka e6600 :) Tylko że Posiadm ramy 2x512Mb Goodram 667mhz i to do tego na Kościach Microna D9 na 2.4v ida na 950mhz przy 4-4-4-10 :sad: . Małem brać Gigabyte DS3 ale widze że sa same problemu z nia z tym ramem na kościach d9. Czy może nowy bios F7 który pojawił się wczoraj do DS3 rozwiązł ten problem? Testowł Juz ktoś ten nowy bios? Czy poprawiła sie coś współpraca z Kościami na d9. Bo w moim przypadku nie wchodzi zmina ramu na inny. Co mi doradzicie ? Dzięki Za Dorade z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mach82 (a może Jolly Roger, dobrze poznaje ?) za obszerne info!

 

Pokopałem nieco XS i faktycznie są ludzie opisujący takie objawy na DQ6, ale co ciekawe były także podobne infa o DS3, Asusach P5W i jeszcze kilku innych mobo. Ciekaw jestem czy te problemy to nie jakaś szersza sprawa związana z nowym VRM Intela dla Core2Duo... W końcu to pierwsza generacja płyt pod te VRM.

 

Podsumowując niemniej jednak mówisz, że można przyjąć iż nawet jeśli dany DQ6 (partia czy całość) faktycznie cierpi na problem z tym piszczeniem, to przy zwykłym użytkowym wykorzystywaniu kompa (gry, programy) generalnie to nie występuje i można sobie tę kwestię podarować... Oby faktycznie było to powtarzalne.

 

Męczy mnie to, bo jak sam zauważyłeś mobo jest faktycznie nieprzeciętna, a do tego z bardzo dobrym layoutem dla mnie (praktycznie żadna inna mobo niż Gigabyte nie odpowiada mi pod tym względem).

 

 

----

PS. To za jednym zamachem jeszcze jeden temat dotyczący DQ6. Czy mógłbyś napisać jak wygląda jej współpraca ze SpeedFanem w zakresie kontroli obrotów ? Ile wentylatorów można sterować i w jakim zakresie ? Szukając po tym wątku wygląda na to, że DS3 potrafi sterować wiatrakami w gniazdkach FAN1 i FAN2, a co z DQ6 ? Przydałoby się więcej :)

Edytowane przez Larus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis przylecialy do mnie G.Skille z usa i juz jest problem... po wlozeniu komp nie chce wstac, wiatraki rozkrecaja sie i po ~3s zatrzymuja sie i restart i tak w kolko. robilem reset biosu probowalem wszystkie sloty, kazda kosc osobno i ciagle to samo... czy to wina plyty glownej ????

 

dzieki i pozdro

partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic Płyte [ciach!]ą pod mojego nowego procka e6600 :) Tylko że Posiadm ramy 2x512Mb Goodram 667mhz i to do tego na Kościach Microna D9 na 2.4v ida na 950mhz przy 4-4-4-10 :sad: . Małem brać Gigabyte DS3 ale widze że sa same problemu z nia z tym ramem na kościach d9. Czy może nowy bios F7 który pojawił się wczoraj do DS3 rozwiązł ten problem? Testowł Juz ktoś ten nowy bios? Czy poprawiła sie coś współpraca z Kościami na d9. Bo w moim przypadku nie wchodzi zmina ramu na inny. Co mi doradzicie ? Dzięki Za Dorade z góry :)

Gigabyte GA-965P-DS3(Intel P965 C2) - BIOS F6 and F7E Beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis przylecialy do mnie G.Skille z usa i juz jest problem... po wlozeniu komp nie chce wstac, wiatraki rozkrecaja sie i po ~3s zatrzymuja sie i restart i tak w kolko. robilem reset biosu probowalem wszystkie sloty, kazda kosc osobno i ciagle to samo... czy to wina plyty glownej ????

 

dzieki i pozdro

partyboy666

Miałem identyczny objaw tyle że z pamięciami Kingmax. Musisz niestety wymienić pamięci na inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis przylecialy do mnie G.Skille z usa i juz jest problem... po wlozeniu komp nie chce wstac, wiatraki rozkrecaja sie i po ~3s zatrzymuja sie i restart i tak w kolko. robilem reset biosu probowalem wszystkie sloty, kazda kosc osobno i ciagle to samo... czy to wina plyty glownej ????

 

dzieki i pozdro

partyboy666

Te same objawy na goodramach. Inne kosci dzialaja ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest vFSB?? Warto to przy OC zwiększać?? Mój proc idzie tylko 3.71GHz (wywala się na orthosie po 30 min) a full stable dopiero na 3648MHz (orthos przez całą noc) vFSB może poleprzyć wynik??

 

 

 

 

Druga sprawa... u mnie mobo śmiga ślicznie ALE - przy def. ustawieniach płyta jest niepewna w działaniu (np. winda nie mogła się zamknąć do końca czy wręcz się komp wieszał jak go zamykałem...) topiero przy ustawionym mnożniku 1:1 FSB:Mem stabilność wróciła... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem czy mam kupowć Ta płyte gigabyte DS3 czy nie? W jenym miejscu pisze że http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2854&p=1 Link podny mi przez 'cavarr' pisze tam że można na pamięciach microna d9 jakoś funkcjonować na nowym biosie F7. A znowusz 'wyrko' Pisze że Na pamięciach Goodram Mił takie Obiawy że płyta wogule nie chciła wystartować :sad: . JUz sam nie wiem czy kupowąc Tą DS3 czy nie pod moje pamięci Goodram 667Mhz 2x512Mb Opartych na Kościach Microna d9 Bo ja nie Mam zamiru zmieniac pamięci na inne jak się okarze że nie chcą dziłać z ta płytą DS3. Prosze o dorade. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem czy mam kupowć Ta płyte gigabyte DS3 czy nie? W jenym miejscu pisze że http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2854&p=1 Link podny mi przez 'cavarr' pisze tam że można na pamięciach microna d9 jakoś funkcjonować na nowym biosie F7. A znowusz 'wyrko' Pisze że Na pamięciach Goodram Mił takie Obiawy że płyta wogule nie chciła wystartować :sad: . JUz sam nie wiem czy kupowąc Tą DS3 czy nie pod moje pamięci Goodram 667Mhz 2x512Mb Opartych na Kościach Microna d9 Bo ja nie Mam zamiru zmieniac pamięci na inne jak się okarze że nie chcą dziłać z ta płytą DS3. Prosze o dorade. :)

Testowalem na biose f6, nie wiem jak jest z f7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem czy mam kupowć Ta płyte gigabyte DS3 czy nie? W jenym miejscu pisze że 2351292[/snapback]

Dzięki mach82 (a może Jolly Roger, dobrze poznaje ?) za obszerne info!
ten nick - JR - jest używany przeze mnie tylk w IN4 i w unsecie. Gdzie indziej jest taki jaki widać.

Pokopałem nieco XS i faktycznie są ludzie opisujący takie objawy na DQ6, ale co ciekawe były także podobne infa o DS3, Asusach P5W i jeszcze kilku innych mobo.

tak - to problem wielu płyt, na DQ6 też występuje. Zapewne w różnych egzemplarzach tego samego modelu można znaleźć takie płyty które piszczą i takie które nie piszczą.

Podsumowując niemniej jednak mówisz, że można przyjąć iż nawet jeśli dany DQ6 (partia czy całość) faktycznie cierpi na problem z tym piszczeniem, to przy zwykłym użytkowym wykorzystywaniu kompa (gry, programy) generalnie to nie występuje i można sobie tę kwestię podarować... Oby faktycznie było to powtarzalne.

oby :) Generalnie ludki się skarżą tylko na ten problem w orthosie. Dodatkowo u mnie w PC Mark 2005 w jednym teście, a poza tym pisków brak.

współpraca ze SpeedFanem w zakresie kontroli obrotów ? Ile wentylatorów można sterować i w jakim zakresie ? Szukając po tym wątku wygląda na to, że DS3 potrafi sterować wiatrakami w gniazdkach FAN1 i FAN2, a co z DQ6 ? Przydałoby się więcej :)

nie wiem jak wygląda sprawa ze speedfanem. Po prostu go nie używam. Mam jeden wiatrak na CPU działający na minimum (skręcony Fander) lub w ogóle odłączam wiatrak jak nie pracuję na podkręconym komputerze. Przy bardzo wysokim OC podłączam również fandera 92mm, ale wtedy go daję na max. i sterowanie programowe w ogóle mnie nie interesuje. Sterowanie wiatraków można za to ustawić sobie w biosie - ładnie zwalnia wiatraki przy niskiej temperaturze i przyspiesza przy wyższej. Ja jednak raczej nie uzywam automatów i wszystko ustawiam ręcznie. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E 'wyrko' a dokładnie to na jakich kościach GoodRam ta płta DS3 Nie chciła ci wstać na biosie f6. Jak byś mógł podac ich nazwe i nazwe kości na jakich sa zrobione. Dzieki z góry :D

Goodramy 667 2x512, dokladnego modelu w tej chwili nie moge podac. Bylem pewny ze na d9 sa tylko goodramy Pro a zwykle beda chodzily dobrze. Bylem w bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem Właśnie przed chwila na jkich kościach są Moje pamięci GoodRam 667Mhz 2x512Mb Sa to kości: D9GCT :) jak myślicie ile da się z nich wycisnąć. Sprawdzł Ktoś czy takie pamięci będą dziłać z DS3. Dzieki za Odpowiedz :D

 

Jeszcz jedno Pytanie czy Ktoś Prubował Uruchomić Pamięci GoodRam 667Mhz na kościach D9GCT lub wogule Inne godramy . Jak to się Sprawuje Czy wogule Odpala i czy ten Bios z co gigabyte robi do Ds3 z ulepszona komunikacją z kostkami na d9 Powstanie tez na płyte DS4. dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Niektóre Płyty [ciach!]e tak jak Gigabyte DS4 Posiadaną podwójne zasilanie przy procesorze Atx_12v_2X. Jak ktoś posiada zasilacz który nie ma takiej podwójnej wtyczki :sad: to czy będzie ta płyta dziłać i czy da się taka przejściówke do takiego podwójnego zasilania kupić. Dzieki za odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co bios mi się sam z siebie zwalił...

 

Miałem F6 na main i backup i po defragmentacji dysku w trakcie bootowania zaczęły się cyrki, komp dochodził do punktu za znakiem Windowsa z tym paskiem i czarno. Pierw myśle ścieżka do bootowania w Windzie się walneła, później myśle że może proc ma focha i potrzebuje więcej V. Na koniec komputer zaczął zachowywać się jak po nieudanym OC. No to ściągam jeszcze raz F6 i próbuje wgrać go i "Invalid Checksum". Żadnego F6 nie mogę wrzucić (chodzi o pobrane z różnych lokalizacji), a na F6b miodzio. Miał kotś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od jakiegos czasu mam sprzet jak w podpisie i caly czas dreczy mnie to ze bios nie pozwala ustawiac normalnie parametrow pamieci. Chcialbym moc zmienic np. parametr ktory jest pokazywany w Everescie - tzw. Raw Cycle Time (tRC), gdzie w SPD jest pokazana dla 1000MHz wartosc 35T a w zakladce mikroukladu plyty faktyczna wartosc wynosi 60T. Wartosc ta sie samoistnie zmniejsza gdy pamieci przelacze na 800MHz. Zmiana trybu dzialania pamieci z Normal na Fast badz Turbo roznicy nie robi zadnej, w testach pamieci nic sie nie zmienia. Powiedzcie jak to wyglada u was. Druga sprawa, ze chocbym nie wiadomo co robil z pamieciami i taktowaniem procesora, nie moge zejsc z dostepem do pamieci ponizej 65ns, czy to jest wina chipsetu czy po prostu biosu i tych durnych ukrytych wartosci timingow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyniek moze ustosunkuj sie do wszystkich podpuntkow jakie dal gen.. bo z tego co czytam to zachowales sie troche nie ten teges, zarzuciles mu rzeczy z kosmosu wziete.

jak komus zarzucasz cos, ta osoba sie broni, i nie masz argumentow przeciwko temu, to przepros grzecznie a nie wymigujace odpowiedzi dajesz.

 

ps.

juz 5 bios do ds3 naprawial chyba problemy z d9... ja od tamtej pory nie ialem z nimi problemow :) juz przebilem granice 430fsb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'916MHz mam timingi takie jak ja 667' - i nie wiesz co to jest vMCH??? slabisz mnie chlopie

 

A gdzie ja pisałem że nie wiem co to vMCH? Nie załamuj mnie chłopku.

 

Nie wiem co to vFSB - ale na tym forum nikt tego nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje - napiecie pomocnicze dla szyny FSB. Analogiczna fukncja vHTT na K8.

 

Dzięki wielkie - czy podczas OC powinno się je podnosić? bez podnoszenia osiągnąłem Rated FSB 1824MHz - po przekroczeniu tej bariery komp staje się niestabilny - Orthos się wywala, Obecnie uważam że to procek nie wyrabia (ciągle jedno jądro się wywala) czy podniesienie vFSB mogło by pomóc? Czy jednak już nie ma sensu bo procek się rzeczywiście skończył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...