Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Z informacji, jakie znalazlem - Legacy pozwala na uzywanie max 4 urzadzen (S)ATA. Ten tryb jest kompatybilny ze starszymi systemami, softem itd., bo korzysta z przyjetych dawno zasad przydzielania IRQ i zakresow pamieci dla kontrolera dyskow. Native z kolei, pozwala juz na obsluge 6ciu urzadzen, z dynamicznym przydzialem IRQ i pamieci dla kontrolera (przez interfejs Plug'n'Play, jak ma to miejsce w kartach rozszerzen). Do jego dzialania wymagany jest jednak minimum Win2k lub XP - i przy tych systemach Native jest niby preferowany.

 

Ale to tylko teoria, czy ma to konkretny wplyw na wydajnosc itp - pojecia nie mam.

 

I jeszcze jedna rzecz - uscislajac, to JMicron na DS3 obsluguje TCQ - Tagged Command Queuing. W zasadzie to to samo co NCQ, jednak implementowane w troszke inny(bardziej zaawansowany) sposob. Jedna z roznic to np. ilosc realizowanych operacji - 216 dla TCQ vs 32 w NCQ ;)

Edytowane przez x3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze bardziej niz FSB - wazne bedzie tu taktowanie proca. Przy E6300 i FSB 500MHz na swojej DS3 mialem tylko nawiew na NB i stockowe volty mostka. Nie wiem, czy byloby to stabilne 24/7, ale do krotkich testow starczalo. Jezeli masz proca z wyzszym mnoznikiem, to klopoty z zasilaniem pojawia sie pewnie troche wczesniej... W ogole, to strasznie denerwuje vdroop na tej plycie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie, kręciłem swojego E6300 razem z pamięciami do 465, bez zmiany napięcia. Wczoraj zamontowałem WC i kupa, przy tych samych ustawieniach komp restartuje się przy memory testing i przywraca domyślne ustawienia. Macie jakiś pomysł czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam takie pytanie, kręciłem swojego E6300 razem z pamięciami do 465, bez zmiany napięcia. Wczoraj zamontowałem WC i kupa, przy tych samych ustawieniach komp restartuje się przy memory testing i przywraca domyślne ustawienia. Macie jakiś pomysł czemu?

Moze dlatego ze wczesniej wentylator z AC pwiewal pamieci a teraz o zalozeniu wc nie ma nadmuchu na nie... (i analogicznie do roznych innych komponentow np. mostek polnocny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

mam maly problem a w zasadzie duzy :mur: bo bardzo mnie denerwuje <_< mam ds4( bios F6) + e6400 + kostki geila 2x512 PC2 6400 ultra i podlaczylem pod to moj stary dysk samsunga hd160JJ najpierw pod sekcje SATAII sterowana przec ICH8R a potem pod sekcje sterowana przez GB SATA2 (stery byly instalowane) no i w kazdym z tych ustawien mam takie bardzo nie przyjemne przyciecie w momencie otwierania partycji dysku. trwa to moze nie cala sekunde tak jakby cos wgrywal do pamieci a potem idzie juz dobrze (bez przyciec) do momentu az przestne wykonywac juz jakies operacje na dyskach. kiedy po przerwie znowu wchodze na dysk sytuacja sie powtarza. nie mialem tego problemu na poprzedniej platformie (amd 3700 san diego + a8n sli se).

 

jest na to jakas rada ?? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mial ktos problemy na ds3 z pamieciami geil 667 4-4-4-12 2x 512 ? lub ocz gold 667 4-4-4-12 tez 2 x 512

pzdr

OCZ Gold 667 Ma na DS3 Pewin... i nie ma z nimi problemow :) (tez 2x512MB) przy okazji mozesz od NIego je kupic bo am je na zbyciu :) :wink: B-) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Gold 667 Ma na DS3 Pewin... i nie ma z nimi problemow :) (tez 2x512MB) przy okazji mozesz od NIego je kupic bo am je na zbyciu :) :wink: B-) B-)

wlasnie takie zakupilem :-)

do tej pory mialem 4 x 512 geil 667 4-4-4-12.

ale parka poszla do drugiego kompa.

nie chce nic zmieniac wiec zakupilem 2 x 512 tego ocza.

narazie z p4 takie polaczenie pracuje bez problemow.

Do core2 wybieram ds3 ze wzgledu na cene dlatetgo chcialem

dowiedziec sie czy z obiema pamieciami nie bedzie klopotow.

ds3 sa chyba w tej kwestii bardziej wybredne niz asusy.

tamte jednak sa sporo drozsze. a ja wole zaoszczedzona kase dolozyc

do 6400 lub 6600 niz kupowac 6300 i super plyte.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu mialem opisac pamieci a-daty jak sie spisuja. no ale nie mialem czasu sie tym zajac.

 

1. no i wyszlo, ze mam taki oto problem . mialem juz pamieci geil ultra, v-daty (przeslane prze pomylke) no i teraz a-daty. nawet jak pamieci nie sa podkrecone przy tescie w s&m po uplywie srednio 14 sekund zawiesza mi sie komp. nie wiem kurcze co jest grane. jedynie gdy mam obsadzony tylko jeden slot to kompa przechodzi ten test. czasami zwisy są rownież podczas normalnej pracy jednak bardzo rzadko.

 

2.mam wentyla 120 mm no i jedynie moge podlaczyc go do sys_fan bo tak to [gluteus maximus] nie rozkreci sie, nawet standardowy wentyl boxowy ma powazne klopoty z praca na innych niz sys_fan wejsciach.

 

3. w tym samym programie s&m 1.8.1 przy tescie cache L1 mam faild - nie wiem czy to normalne.

 

w sumie to wszytko jak ktos bedzie znac rozw to prosze o pomoc bo brak mi pomyslow. nie wiem czy oddac ta plyte na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

mam maly problem a w zasadzie duzy :mur: bo bardzo mnie denerwuje <_< mam ds4( bios F6) + e6400 + kostki geila 2x512 PC2 6400 ultra i podlaczylem pod to moj stary dysk samsunga hd160JJ najpierw pod sekcje SATAII sterowana przec ICH8R a potem pod sekcje sterowana przez GB SATA2 (stery byly instalowane) no i w kazdym z tych ustawien mam takie bardzo nie przyjemne przyciecie w momencie otwierania partycji dysku. trwa to moze nie cala sekunde tak jakby cos wgrywal do pamieci a potem idzie juz dobrze (bez przyciec) do momentu az przestne wykonywac juz jakies operacje na dyskach. kiedy po przerwie znowu wchodze na dysk sytuacja sie powtarza. nie mialem tego problemu na poprzedniej platformie (amd 3700 san diego + a8n sli se).

 

jest na to jakas rada ?? :-|

Moze to nie dysk... ja mam podobne przycinki przy wlaczonym EIST, C1D itd. Powylaczaj te ustrojstwa w BIOS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zlozylem sobie kompa na DS3 + E6300 + 1GB GAIL DDR2 800 + GF 7600GT i mam taki problem ze podczas kopiowania plikow czesto wywala mi BSOD'a IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Wczoraj sprawdzilem dysk pod katem bad sectorow i nic nie znalazlo. Dodam ze mam SEAGATE BARACUDA 80GB ATA. Zastanawiam sie czy moze to miec cos wspolnego ze sterownikami do plyty, badz WIN XP PROF 64BIT.

 

Jezeli ktos ma jakis pomysl, badz tez mial taki problem prosze o jakies rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zlozylem sobie kompa na DS3 + E6300 + 1GB GAIL DDR2 800 + GF 7600GT i mam taki problem ze podczas kopiowania plikow czesto wywala mi BSOD'a IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Wczoraj sprawdzilem dysk pod katem bad sectorow i nic nie znalazlo. Dodam ze mam SEAGATE BARACUDA 80GB ATA. Zastanawiam sie czy moze to miec cos wspolnego ze sterownikami do plyty, badz WIN XP PROF 64BIT.

 

Jezeli ktos ma jakis pomysl, badz tez mial taki problem prosze o jakies rady.

Zaglądnij do ustawień pamieci ram w biosie u mnie było 5-5-5-15 przez płytę jako AUTO a na pamieciach miałem 4-4-4-12 i po takim ustawieniu na siłę działa jak ta LALA. działy sie wczesniej różne cuda włączając w to dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh z pamieciami to wogole jest dziwna sprawa. Bo jak kupilem plyte to byla na biosie F3 i nie moglem zainstalowac sysemu bo instalator windowsa sie wieszal w polowie. Ale obnizylem im taktowanie na czas instalacji na 533 i spoko sie zainstalowalo. Pozniej updatnalem bios na F7 i juz spoko chodzily na 800Mhz tyle ze w cpu-z wyczailem ze chodza 5-5-5-18 a wg specyfikacji sa 5-5-5-15 wiec sobie recznie ustawilem ( choc cpu-z z SPD odczytuje ze sa 5-5-5-18 wiec ja juz sam nie wiem komu mam wierzyc :) ). Dodam odrazu ze na 5-5-5-18 bylo to samo. Nie mam pojecia oco chodzi. Jutro bede mial 1GB OCZ ( 2 x 512 DDR 2 800 ) i zobacze co bedzie na nich. Ale juz sie boje tego 2.0V napiecia na tych OCZ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mogłby ktoś zapuścić s&m 1.8.1 (test pamięci) i napisać mi czy płyta DS4 przeszła ten test. Dość pilne bo jeśli nie uporam się z tym problemem do p.g. idzie na gwarancję. a juz mam to samo z 3 zestawem pamięci (7-14% testu i zwis )

 

będę bardzo bardzo wdięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam pytanie. Warto instalowac jakies drivery z CD'ka od DS3 ??

 

Bo wlasnie przeinstalowalem OS'a i byc moze wiem dlaczego mialem te BSOD'y. Wyglada nato ze to przez SB Live. Narazie ja wyjalem i jade na kodeku na plycie. W sumie wielkiej roznicy w dziewku nie ma wiec poki co moze byc a jak narazie jest stabilnie i mam nadzieje ze tak zostanie. Tylko wlasnie zastanawiam sie nad tymi driverami z CD. Jest sens instalowac Gigabyte SATA and RAID driver jak sie nie ma zadnego dysku SATA ? :> Mial ktos z was wogole jakies problemy z tymi z jakimikolwiek sterownikami z tej plytki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywalem sterow z plytki. Sciagalem chyba nowsze wersje ze strony GB, Intela i Marvell'a.

Tez mam SBLive 5.1 (SB0100) i problemow raczej brak, przy sterach sciaganych ze stronki Creative(te dolaczone na plytce to raczej zabytki). Za to ciagle freezy i restarty mialem na nowym BIOSie - F8a. Po powrocie do F6 wszystko ustalo...

 

Inna sprawa - przy bootowaniu mam czasami artefakty - biale kropki, tekst w roznych odcieniach itp. Na 7600GT i 7600GS tego nie bylo, pojawilo sie z momentem przesiadki na 7900GS od Galaxy. Co dziwne, arty nie pojawiaja sie na niektorych FSB (400,450), a przy innyh niemal za kazdym razem(nawet na defaulcie). Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywalem sterow z plytki. Sciagalem chyba nowsze wersje ze strony GB, Intela i Marvell'a.

Tez mam SBLive 5.1 (SB0100) i problemow raczej brak, przy sterach sciaganych ze stronki Creative(te dolaczone na plytce to raczej zabytki). Za to ciagle freezy i restarty mialem na nowym BIOSie - F8a. Po powrocie do F6 wszystko ustalo...

 

Inna sprawa - przy bootowaniu mam czasami artefakty - biale kropki, tekst w roznych odcieniach itp. Na 7600GT i 7600GS tego nie bylo, pojawilo sie z momentem przesiadki na 7900GS od Galaxy. Co dziwne, arty nie pojawiaja sie na niektorych FSB (400,450), a przy innyh niemal za kazdym razem(nawet na defaulcie). Any ideas?

Tak z ciekawosci zapytam czemu wrociles do F6 a nie F7 ?? Jakies zle wspomnienia ?? Bo ja akurat jade na F7 i mam zwiechy. Ale w poniedzialek sprobuje z nowymi ramami.

 

Co do artefactow hmmm. Nie chce byc zlym prorokiem ale moze memki masz walniete na tej grafice ? Ja na swoim swietej pamieci R9800pro mialem podobnie. Zaczelo sie od artefactow czasami, a pozniej juz byly all the time bez wzgledu na ustawienia. Aaaa jescze mi sie przypomnialo. Tam w biosie jest jakas opcja co niby zezwala na zwiekszanie przepustowosci dla k. graficznej. Zobacz czy tam nie ustawiles 'Turbo' czy jakos tak moze to to.

Edytowane przez R420R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem mozna sprawdzic napiecie pamieci RAM ???

 

Bo wlasnie sobie wsadzielm nowe OCZ DDR2 800 GOLD XTC ( 5-5-5-12 ). I nie wiem jakie im plyta ustawila napiecie. Bo wg specyfikacji maja 2.0V W biosie jak sie patrzylem na system health. to przy DDR18V pisze OK. Czyli ze jak jest ustawione 1.8V??

 

Pytanie drugie. Czy jezeli chodzi stabilnie na 1.8 o ile to jest 1.8 to warto przestawiac na 2.0 ??? Czy lepiej zostawic na takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem mozna sprawdzic napiecie pamieci RAM ???

 

Bo wlasnie sobie wsadzielm nowe OCZ DDR2 800 GOLD XTC ( 5-5-5-12 ). I nie wiem jakie im plyta ustawila napiecie. Bo wg specyfikacji maja 2.0V W biosie jak sie patrzylem na system health. to przy DDR18V pisze OK. Czyli ze jak jest ustawione 1.8V??

 

Pytanie drugie. Czy jezeli chodzi stabilnie na 1.8 o ile to jest 1.8 to warto przestawiac na 2.0 ??? Czy lepiej zostawic na takim?

Nie sugeruj się "18" w tym napisie ;). Wyższe napięcie oznacza wyższe temperatury, więc najlepiej jest jak wszystko chodzi na najniższym napięciu dającym stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem mozna sprawdzic napiecie pamieci RAM ???

 

Bo wlasnie sobie wsadzielm nowe OCZ DDR2 800 GOLD XTC ( 5-5-5-12 ). I nie wiem jakie im plyta ustawila napiecie. Bo wg specyfikacji maja 2.0V W biosie jak sie patrzylem na system health. to przy DDR18V pisze OK. Czyli ze jak jest ustawione 1.8V??

 

Pytanie drugie. Czy jezeli chodzi stabilnie na 1.8 o ile to jest 1.8 to warto przestawiac na 2.0 ??? Czy lepiej zostawic na takim?

przecież masz program easytune5 na płycieCD. Jeżeli w biosie masz ustawienie napięcia pamięci na AUTO, to de facto masz 2.1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci zapytam czemu wrociles do F6 a nie F7 ?? Jakies zle wspomnienia ?? Bo ja akurat jade na F7 i mam zwiechy. Ale w poniedzialek sprobuje z nowymi ramami.

 

Co do artefactow hmmm. Nie chce byc zlym prorokiem ale moze memki masz walniete na tej grafice ? Ja na swoim swietej pamieci R9800pro mialem podobnie. Zaczelo sie od artefactow czasami, a pozniej juz byly all the time bez wzgledu na ustawienia. Aaaa jescze mi sie przypomnialo. Tam w biosie jest jakas opcja co niby zezwala na zwiekszanie przepustowosci dla k. graficznej. Zobacz czy tam nie ustawiles 'Turbo' czy jakos tak moze to to.

Hmm.. F7 ominalem - z F6 chcialem od razu przejsc na F8. Kiedys sprawdze 7mke, ale poki co wszystko dziala swietnie, wiec motywacji do grzebania nie ma ;)

 

A memki na karcie sa raczej sprawne - testowalem tego GS'a na poprzednim konfigu i wszystko bylo OK. Ma moze ktos DS3 i Galaxy 7900GS? Moze to sprawa BIOSu mobo, albo karty(choc w niej juz probowalem zmieniac timingi - bez efektow). Moze by maila do supportu GB skrobnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko mam DS4 + 6300 + Patrioty 667 4-4-4-12 no i reszte jak w sigu no i teraz tak na biosie F3 wyszstko mi padalo nic nie moglem zainstalowac nic zrobic na F4 juz zainstalowalem Wina ale bez podkrecania na F5 zainstalowalem wina podkrecilem w zbiosie 400*7 w windowsie 420*7 memki poszly na 840 5-5-5-15 no i przy wpisaniu tego do biosu system wlaczyl sie ale pasek zadan nie chcial sie odpalic i nie chcial sama tapata byla grana, wiec zrobilem restart no i to coc zwykle system juz nie ruszyl ... chcial zebym nacisnal r i naprawil system z plyki ( nie wiem jak )

 

Prosze o pomoc bo juz 5 raz instaluje system i piaty raz to samo napraw system z plytki moze ktos mial podobny problem ,( zaraz sprawdze F6 moze pomoze )

 

NIe wiem co zrobic bo proc napewno dalej pojdzie ramy tez tylko ten windows po tym jak raz dobiore zle napiecia i takie tam juz musze go instalowac od nowa plesssss help ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedzialem jesli ktos bedzie mial problem z windowsem i ma SB liva to niech wylaczy w biosie Azalie ... problem windowsa znika

Nie wiem dlaczego mi nie wykrywa mojego sb live na ds3, a w biosie mam wylaczonego azalie. Czy musze cos jeszcze wylaczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...