Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wielu testach(2tyg;-)) powiem ze plyta GB DS3 jest naprawde stabilna.Nie mialem z nia zadnego problemu.Nie wiem jak na D9 ale na Geil(elpidy) spisuje sie niezle.Zadnych BlueScreenow ;-) coldbotow,freezow,itp,itd... Najwieszksza wada tej mobo jet zworka cmos he he i wysoka temp chipsa ;-)))) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porazka, super sie odpala po wyrasowaniu, ale za za 2 razem jak robilem restart windy to sie zaczelo qwa je..na plyta i tylko clear cmos pozostal. Po prostu porazka panow programistow.... Tak sie ucieszylem ze wszystko ladnie dzialalo no i ze mam najnowszy bios hehehe a tu trzeba wracac do starego numerka F7. No coz, teraz poczytam mnostwo postow zanim zaaplikuje najnowszy bios - narazie udowadniaja ze potrafia tylko spierd.. to co w miare dobre.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak zrobilem i tez nie pomoglo, dalej wlancza sie na pare sekund i wylancza sie na pare sekund, a na monitorze nic i tak w kolko :cry:

 

Cos mi sie wydaje ze kolega nie posluchal moich rady - odlacz zasilanie komputera - wtyczka do zasilacza !!

 

PS. Brak polskich znakow - nie moj kompa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak zrobilem i tez nie pomoglo

Mialem podobny objaw jak wgralem bios F9 od DQ6 do DS4 (nie polecam :) nikomu tego patentu, szczoglnie ze bios mniej stabilny niz F8 od DS4), pomoglo zwarcie ResetuCmos na dluzsza chwile. oczywiscie przy odlaczonym zasilaniu do mobo. pomglo :damage_wall: plyta ruszyla i moglem zaladowac winde zeby wgrac bios od DS4. Jesli masz jakies dodatkowe karty poza grafa to wyjmij je i probuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a ja w gączczu wielu nieudanych biosów do ga stwierdziłem że f5 jest najlepszy, przynajmniej dla mnie...

480fsb + d9 bez problemu, mobo startuje za kazdym razem oraz po kazdym restarcie, napiecia + 0,2 fsb i + 0,2 mch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w gączczu wielu nieudanych biosów do ga stwierdziłem że f5 jest najlepszy, przynajmniej dla mnie...

480fsb + d9 bez problemu, mobo startuje za kazdym razem oraz po kazdym restarcie, napiecia + 0,2 fsb i + 0,2 mch

480 + D9 a timingi ?

 

Bo ja po zabawie z wszystkimi biosami do DS4 + FB myslalem, ze ta mobo za okno wywale. Na FB nie dalo sie nic lepszego jak 4-4-4-12 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moge wyrwac w dośc atrakcyjnej cenie Geile Ultra 667 CL3 2x512. Generalnie potrzebuję rady co do tych pamięci bo nie wiem czy są na D9, a nie chciałbym miec problemów. Ewentualnie co proponujecie do 450zł. Sorrki jeżeli odpowiedź na podobne pytanie już padła ale muszę szybko się zdecydować. Idę jeszcze wyszukiwarkę przegonić.

 

Ps. Płyta DS3 :)

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hmm ultra pc667 nie... to jest na promosach :/ niezbyt ladnie lata

@devilek - timingi na codzien 4,0-4-4-4-9 -> nawet jak ustawiam same czworki to mi mobo 9 ostatnią daje ;) jak ustawie memsetem spod mwindy same czworki to działa również, przy 485fsb max stable, potem 490 tylko do superpi1mb, 495 fuksem do superpi1mb przy na maxa dovoltowanych nb i fsb :/ 500 nie bootuje windy, spod windy scina po momencie pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trafiłem FSB Wall i jak wcześniej dało radę jechać na 486 tak po zmianie biosu max jest na 480 nawet podbicie napięć na fsb i nb oraz na CPU nic nie daje, na codzień ustawiłem więc 470 ( 3,3 GHz na CPU i 940 MHz na pamięciach 4-4-4-5 przy 2.0V) i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@devilek - timingi na codzien 4,0-4-4-4-9 -> nawet jak ustawiam same czworki to mi mobo 9 ostatnią daje jak ustawie memsetem spod mwindy same czworki to działa również, przy 485fsb max stable, potem 490 tylko do superpi1mb, 495 fuksem do superpi1mb przy na maxa dovoltowanych nb i fsb :/ 500 nie bootuje windy, spod windy scina po momencie pracy

Jak ja ustawie x-x-x-4 to automatycznie wali mi x-x-x-5 :/ nvm. Na czytałem się o problemach z D9 , a tak naprawde u mnie wszystko gra i śpiewa :P 495 - (+0,2 mch i fsb) - full stable.

499 - max "takiego sobie stable" ;P

500 - już przy kombinowaniu

Maxymalnie liczy 1mb przy 505 ;)

A ramki też mi się podobają (aby najmniej robią więcej niż się spodziwałem) bo 16 mb liczą przy 4-4-4-12 580 (2,4v)

 

 

Bios F8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dluzszy czas jade na standardowym radiatorku na chipset'cie, wiadomo jest on bardzo goracy. Plyte mam zamontowana w otwartej obudowie, infinity mam zamontowane w ten sposob ze szersza scianka jest poziomo a wentylator zamonotowany jest od dolu. W ten sposob powietrze leci od dolu do gory. Teraz chcialbym zakupic Noctua NC-U6 Chipset-Cooler (dostepny od 22 stycznia w Zenfist). Wentylator z infinity dalbym od strony ram'u - wentylator jest na tyle szeroki, ze owiewalby wowczas oba radiatory. Pytanie do Was - czy ktos juz moze sie dowiedzial czy radiator Noctua NC-U6 bedzie pasowac do DS3 albo czy ewentualnie moze mi polecic inne chlodzenie lepsze niz hr-05 (woda nie wchodzi w gre) :-)

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ma problem z odczytem temp C2D , niech sobie zainstaluje RT.final + plugin do RT do pom C2D.

Pokazuje , takty , użycie jaderek i temperatury, wszystko cacy i nic nie przekłamuje...........a oprócz tego można sobie to w czasie oblukać.

Mi przy robieniu 7G rara z podziałem na 132 części po 50 , oba jajka chodziły na 95-100% temp max 55C ,średnio 50-52.czas 55 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTempa urzywam na codzien - ale cały czas wywałancza się (błąd)

Co do Mobo - proszę tylko nie everet .... nie ma nic normalnego?

 

Konio moze jakiś link?

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTempa urzywam na codzien - ale cały czas wywałancza się (błąd)

Co do Mobo - proszę tylko nie everet .... nie ma nic normalnego?

 

Konio moze jakiś link?

Proszę......

RivaTuner2,0: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163

plugin C2D do RT : http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1545

 

Nie dość że masz wszystko do grafy łącznie z podkręcaniem itd to jeszcze wszystko o c2D.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp core pokazuje OK - i niestety nic oprócz tego.

Nie ma temp chipsetu (w ogóle)

A Mhz tak jak wszystkie programy (oprócz CPU-z) pokazuje do bani bo podaje wartośc tak jak by był mnożnik 8 (np jak mam 6x500 to tylko cpuz pokazuje 3ghz bo wszystkie inne programy pokazują 4ghz - sucks....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj na gwarancje i już jeżeli nic nie pomaga....

 

Plyte juz oddalem na gwarancje na poczatku tygodnia!

Dzisiaj dzwonilem koles mi powedzial ze plyta ta wysiadla i ze gdzies tam prad nie dochodzi i mi wymienia ja na nowa. java script:emoticon(':)', 'smid_2')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może na 3.3 B-)

 

Gigabyte 965P v3.3 Boards Supports 1333FSB Natively

Dołączona grafika

Gigabyte will be launching their new revision 3.3 boards end of January and it is the first in the industry to deliver native 1333FSB support on 965P series. It will be able to support the next generation 1333FSB E6x50 Core 2 Duo processors like E6850 (3.0GHz), E6750 (2.66GHz), E6550 (2.33GHz) coming out in Q3 this year. The keyword here is "Future Proof". Gigabyte claims a CPU performance jumps up to 5% comparing with FSB1066 and boost a 10% enhancement for Memory performance.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem jeszcze raz bios F10, kolega powiedzial aby dodac +0.1V na MCH i plyta ladnie po miekkim restarcie dziala (za 1 razem gdy go wgralem po restarcie windy plyta sie zawieszala). Pamieci 5-5-5-15 przy FAST MODE daja 7904mb odczytu danych oraz 65ms czasu dostepu. Jak to u Was wyglada?

BTW czy ktos wie jakie zmiany sa w wersji 3.3 DS3?

Edytowane przez GEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...