Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kolega złożył sobie komputer na płycie GA-965P-S3 + c2d e6300 + asus 1300Pro +512 667MHz goodram

Problem polega na tym że komp wogóle nie wstaje, po włączeniu przycisku zasilania komputer na moment się włącza po czym wyłącza się, znów (tym razem samoczynnie) włącza się i wyłącza i tak w kólko.

Clear cmos nie pomogło, co gorzej komp przez jakiś czas wogóle nie chciał wstać.

Odłączyliśmy kabel zasilający i znów to samo

Zaznaczam że monitor wogóle się nie załącza, nie chce wstać i co ciekawe, pomimo że żaden dysk nie jest podłączony, przy próbie włączenia komputera miga w obudowie dioda od dysku

 

Pamięci GoodRam DDR2 667 nie współpracują z płytami Gigabyte i965 sprawdziłem to na własnej skórze, 533 chodziły ok 800 nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni śledzę informację na różnych forach i portalach na temat płyt Gigabyta DS3/DS4/DQ6 z rev.3.3. W stosunku do rev.2.0 niczym fizycznie się nie różnią poza oczywiście oddzielnym biosem. I tu pytanie: czy jak wgram do rev 2.0 bios od rev.3.3 to zyskam możliwość obsługi procesorów na fsb 1333 ? Teoretycznie powinno działać bo i tak teraz osiągam fsb powyżej 1900. Wgraniem biosu od innej rev. uszkodzić płyty/kości biosu raczej też nie mogę bo jest dual-bios.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższych dniach planuje zakup kompa i mam dylemat przy wyborze płyty. Czy brać Gigabyte 965P-DS3P 2.0 czy może Gigabyte 965P-DS4? Zakupu planuje dokonać w Gralu. I pytanie do użytkowników, która będzie lepsza? Procek jaki planuje w to włożyć to E4300...

 

Pozdrawiam

Dorer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższych dniach planuje zakup kompa i mam dylemat przy wyborze płyty. Czy brać Gigabyte 965P-DS3P 2.0 czy może Gigabyte 965P-DS4? Zakupu planuje dokonać w Gralu. I pytanie do użytkowników, która będzie lepsza? Procek jaki planuje w to włożyć to E4300...

 

Pozdrawiam

Dorer

 

W ostatniej dostwie w gralu dostlaismy juz DS4 w rev 3.3,wiec warto sie zastanowic nad nie, czy jeszcze zostaly to nie wiem, musial bym sprawdzic w poniedzialek..

 

 

DS3P, aktualnie niedostepne..

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz przetestować DS4 rev.3.3 , Ja próbowałem wgrać bios od rev 3.3 do 2.0 i wszystko jest ok, zastanawiam się czy rev. 2.0 fizycznie obsłuży procesory na fsb 1333 (z biosem i bez od rev.3.3). testowałeś może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy rev. 2.0 fizycznie obsłuży procesory na fsb 1333 (z biosem i bez od rev.3.3). testowałeś może ?

A po co Ci to?

FSB 1333 po oc Masz więcej niż 1333, więc żaden problem.

 

Aha i w takiej sytuacji to śmigaj szybko po Ds4 rev 3.3

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies doświadczenia z biosem F10 do DS3 rev 1.0? Bo u mnie totalna padaka. Na F3 lata spokojnie tak jak w podpisie. Na F10 mozna zapomnieć :(

 

Który wg. Was był jeszcze biosik godny polecenia, powiedzmy taki który u większości latał najlepiej. F7? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci to?

FSB 1333 po oc Masz więcej niż 1333, więc żaden problem.

 

Aha i w takiej sytuacji to śmigaj szybko po Ds4 rev 3.3

Bo zastanawiam się po co wypuścili rev.3.3 jak 2.0 obsłuży procesory na FSB 1333 (QDR 333) aktualnie osiągnięcie na rev.2.0 FSB w granicach ok 2000 MHz nie stanowi problemu, może bios rev.3.3 zawiera id prosesorów na QDR 333 Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies doświadczenia z biosem F10 do DS3 rev 1.0? Bo u mnie totalna padaka. Na F3 lata spokojnie tak jak w podpisie. Na F10 mozna zapomnieć :(

 

Który wg. Was był jeszcze biosik godny polecenia, powiedzmy taki który u większości latał najlepiej. F7? ;]

Też się zastanawiam, jaki bios wgrać do DS3 1.0, by uzyskać jak najlepsze OC.

Obserwuję temat na XS od dawna i nie ma specjalnie najlepszego, który by odpowiadał każdemu.

Generalnie dla userów XS:

- F10 jest lipny

- F9 lepszy od F10

- F7 płyta jest bardzo "stable"

- F8i (beta) chyba najwięcej ludzi go chwali.

 

Ale dalej nie wiem.

Jak sam nie wypróbuję to nie zobaczę.

Tobie też to polecam.

 

P.S. Mam od dawna F7 i jest bezproblemowo. Także jedź od F7 w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolega złożył sobie komputer na płycie GA-965P-S3 + c2d e6300 + asus 1300Pro +512 667MHz goodram

Problem polega na tym że komp wogóle nie wstaje, po włączeniu przycisku zasilania komputer na moment się włącza po czym wyłącza się, znów (tym razem samoczynnie) włącza się i wyłącza i tak w kólko.

Clear cmos nie pomogło, co gorzej komp przez jakiś czas wogóle nie chciał wstać.

Odłączyliśmy kabel zasilający i znów to samo

Zaznaczam że monitor wogóle się nie załącza, nie chce wstać i co ciekawe, pomimo że żaden dysk nie jest podłączony, przy próbie włączenia komputera miga w obudowie dioda od dysku

 

Powyższe objawy mogą również wystąpić przy działajacych pamięciach, więc uwaga z flaszowaniem BIOSu!

U mnie (2x1GB Patriot 800 Low Latency) po wgraniu biosu F10 komp już nie wstał, rebootował się w kółko.

Problem wynika z tego, ze płyta podaje za niskie napięcie.

Raz udało mi się odpalić kompa w taki sposób: w momencie jak się uruchamia, ale zanim zgaśnie, wciskamy i puszczamy reset. Spowoduje to, że komp się nie wyłączy. Zostawiamy tak np na 30 min - pamięci się trochę nagrzeją. Wtedy resetujemy komap resetem - raz udało mi się w ten sposób uruchomić. Po wyłączeniu oczywiście już nie wstał.

 

Zrobić można tylko jedno: wyjąć RAM, włożyć inny RAM (pojechałem specjalnie na giełdę po GoodRAM 256MB DDR533), odpalić komp, w BIOSie ustawić max napięcie na DDR2, zapisać, wyłączyć, wymienić RAM na właściwy - powinno działać i przy okazji niesamowicie grzać RAM.

Zmiejszenie napięcia RAMu z +0.7 na +0.6 powoduje, że już się nie odpali.

Najdziwniejsze, że przed wgraniem F10 mój RAM działał na stosunkowo niskim napięciu.

Wgrałem wszystkie BIOSy od F6 do F10 - bez zmian.

Niedługo sprawdzę niże wersje, np. F3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni śledzę informację na różnych forach i portalach na temat płyt Gigabyta DS3/DS4/DQ6 z rev.3.3. W stosunku do rev.2.0 niczym fizycznie się nie różnią poza oczywiście oddzielnym biosem. I tu pytanie: czy jak wgram do rev 2.0 bios od rev.3.3 to zyskam możliwość obsługi procesorów na fsb 1333 ? Teoretycznie powinno działać bo i tak teraz osiągam fsb powyżej 1900. Wgraniem biosu od innej rev. uszkodzić płyty/kości biosu raczej też nie mogę bo jest dual-bios.

Asus udostępnił nowy BIOS dla płyt głównych opartych na chipsecie P965, który umożliwia wykorzystanie procesorów pracujących na magistrali systemowej FSB 1333 MHz. Według firmy, zmiana oprogramowania wystarczy, aby móc korzystać z układów, których magistrala QPB wynosi 1333 MHz. Wcześniej podobne zmiany przeprowadził Gigabyte, jednak w tym przypadku konieczna była modyfikacja sprzętowa.

 

Gigabyte zdecydował się na ingerencję w konstrukcjach płyt głównych, tak aby były one w stanie wspierać procesory Intela, których premierę rynkową zaplanowano na drugą połowę roku. W ten sposób powstała rewizja 3.3 płyt głównych, która oficjalnie obsługuje nadchodzące procesory z rodziny Core 2 Duo E6x50 – ich QPB wyznaczono na poziomie 1333 MHz: E6850 (3,0 GHz), E6750 (2,66 GHz), E6550 (2,33 GHz). Nowa rewizja dotyczy modeli: GA-965P-DQ6, GA-965P-DS4, GA-965P-DS3P, GA-965P, GA-965P-DS3 oraz GA-965P-S3.

 

Serwis VR-Zone zwraca uwagę na fakt, iż rozwiązanie Gibabyte jest lepsze, ponieważ daje możliwość wyboru częstotliwości pracy pamięci od 667 MHz do 1066 MHz. Zmiana BIOS-u w płytach Asusa wymusi pracę pamięci z częstotliwością 667 MHz, bez możliwości zwiększenia taktowania.

 

Nowy BIOS dla płyt Asusa można pobrać tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte zdecydował się na ingerencję w konstrukcjach płyt głównych, tak aby były one w stanie wspierać procesory Intela, których premierę rynkową zaplanowano na drugą połowę roku. W ten sposób powstała rewizja 3.3 (...)

Moze i jest nowa rewizja ale bios jest ten sam do wszystkich trzech rewizji. Kto nie wierzy , niech sciagnie i porówna pliki. Sa identyczne dla DS4, innych nie sprawdzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus udostępnił nowy BIOS dla płyt głównych opartych na chipsecie P965, który umożliwia wykorzystanie procesorów pracujących na magistrali systemowej FSB 1333 MHz. Według firmy, zmiana oprogramowania wystarczy, aby móc korzystać z układów, których magistrala QPB wynosi 1333 MHz. Wcześniej podobne zmiany przeprowadził Gigabyte, jednak w tym przypadku konieczna była modyfikacja sprzętowa.

Gigabyte zdecydował się na ingerencję w konstrukcjach płyt głównych, tak aby były one w stanie wspierać procesory Intela, których premierę rynkową zaplanowano na drugą połowę roku. W ten sposób powstała rewizja 3.3 płyt głównych, która oficjalnie obsługuje nadchodzące procesory z rodziny Core 2 Duo E6x50 – ich QPB wyznaczono na poziomie 1333 MHz: E6850 (3,0 GHz), E6750 (2,66 GHz), E6550 (2,33 GHz). Nowa rewizja dotyczy modeli: GA-965P-DQ6, GA-965P-DS4, GA-965P-DS3P, GA-965P, GA-965P-DS3 oraz GA-965P-S3.

Serwis VR-Zone zwraca uwagę na fakt, iż rozwiązanie Gibabyte jest lepsze, ponieważ daje możliwość wyboru częstotliwości pracy pamięci od 667 MHz do 1066 MHz. Zmiana BIOS-u w płytach Asusa wymusi pracę pamięci z częstotliwością 667 MHz, bez możliwości zwiększenia taktowania.

Nowy BIOS dla płyt Asusa można pobrać tutaj.

jak juz wklejasz kogoś tekst to bys napiał czyje to.

 

Poza tym widac ze to jest napisane tak zeby jak najbardziej wywyższyćgigabyte i podobny tekst moznaby napsiac o asusie jaki to on jest fajy, a taka prawda ze jedni i drudzy w tak sao kombinuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie panowie !

 

Od kilku dni działam (działałem) na nowo złożonym komputerze z płytą Gigabyte DS4.

Wszystko było cacy, procek (E6300) bez ruszania napięcia poszedł na 3.15GHz (7x450).

I tak cieszyłem się sprzętem całe 2 dni :(

 

Włączam komputer i po mignięciu biosa pojawia się okno aplikacji Dual Bios Unitly 1.37.

Program automatycznie chce pobrać plik obrazu nowego biosa z dyskietki. Ściągnęłem

ze strony Gigabyte bios F7. Rozpakowałem i skopiowałem na dyskietkę tylko ten jeden

plik (nazwa: 965PDS4.F7). Jednak Dual Bios Unitly wciąż informuje o błędzie:

 

!! Copy Bios Failure !!

Please press any key to continue...

 

Czasem po wciśnięciu dowolnego klawisza wyskakuje na czarnym tle informacja

o poszukiwaniu pliku Biosa na dysku twardym... i tak cały czas, zero reakcji.

Po restarcie komp kilka razy startuje (2, 3).

______________________________________________

 

1. wyciągałem baterię na 20 minut (+ zworka na CMOS)

2. próbowałem z dyskietką aby Dual Bios unitly pobrał plik i skopiował do pamięci.

3. próbowałem z dyskiem twardym (czysta partycja FAT32) - na dysku tylko bios do płyty

4. kombinowałem z różnymi nazwami plików: 956pds4.rom, 956pds4.bin ...

 

Co bym nie zrobił zawsze pojawia się błąd w Dual Bios Unitly. Przed tym komunikatem

widze przez moment normalny bios. Wciskanie F8, F9, F12, DEL... nic nie daje.

Zaraz pojawia się Dual Bios Unitly i błąd "!! Copy Bios Failure !!

 

Naprawdę już mi ręce opadają. Wcześniej miałem płytę Sapphira pod 939 i zapasową kostkę.

Coś było nie tak, to chwila moment, włożyłem drugą kość, hotflasha na starą i wsio działało.

 

Kompletnie nie wiem co mam z tym zrobić. Czytałem instrukcję kilka razy... POMÓŻCIE !!

Może napęd dyskietek wadliwy? no ale odzywa się. Nie wiem, juz braknie mi pomysłów.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to ds4 ma 2 biosy i w momencie gdy ten pierwszy coś się sypie płyta wgrywa ten z drugiej kości (już 2x tak miałem :) ) i w ogóle nie powinna prosić o dyskietkę a skoro tak się dzieje i potem wyskakują błędy to może coś nie tak z płytą jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważny problem z Dual Bios:

 

W punktach będzie czytelniej:

 

1. Wciskam Power

2. Płyta startuje za drugim razem (czasem za trzecim)

3. Na momencik pojawia się Bios

4. Wyskakuje okno Dual Bios Unitly

5. Jakiś pasek błyskawicznie przelatuje po czym wyskakuje informacja: !! Copy Bios Failure !!

6. Naciskam dowolny klawisz i robi się czarny ekran

(czasem pojawia się wyszukiwanie biosa na dysku twardym... sęk w tym, że nic nie szuka).

 

Podejrzewam, że jeśli oba biosy (main i backup) są niewłaściwe/puste to Dual Bios Unitly

szuka obrazu na dyskietce. Nie wiem jak wgrać tego biosa. Niby automatycznie powinien się

skopiować z BACKUPU, ale nie chce. Moze go tam nie ma ?? Kurde bolo, nie wiem co robić.

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC!

_________________________________________

 

sprzęt:

Gigabyte DS4 rev1.0 C2 (bios F6), Scythe Ninja, Core2Duo E6300 @ 3.15 vDef, 2x1GB

OCZ Crossfire @ 900, 4-4-4-12, 2.2V, Radeon X1800GTO @ XL, dyski seagate 2x320 ...

 

temperatury: CPU Idle 22-24 stres: 35-45 (odczyt coretemp), Chipset 32-41, HDD 27-36.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób tak :

nagraj najnowszy bios (3 pliki) na dyskietkę (F8), jak załaduję się bios wciśnij DEL i później F8, w aktualizacji Biosu najpierw zaktualizuj Backup Bios a później Main Bios (ustaw na default w Bios Utility tak aby jako pierwszy ładował Main Bios - zresetuj bios ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób tak :

nagraj najnowszy bios (3 pliki) na dyskietkę (F8), jak załaduję się bios wciśnij DEL i później F8, w aktualizacji Biosu najpierw zaktualizuj Backup Bios a później Main Bios (ustaw na default w Bios Utility tak aby jako pierwszy ładował Main Bios - zresetuj bios ).

Bios na moment się pojawia, ale nie reaguje.. Zerknij dokładniej na mojego posta wyżej.

Komputer startuje, na moment pojawia się na moment ekran z biosem (lub logo screen).

Co bym jednak nie wcisnął na klawiaturze, zawsze pojawia się okienko Dual Bios Unitly

z komunikatem !! Copy Bios Failure !!. Wciskam po tym dowolny klawisz i ekran robi się czarny.

Dochodzę do wniosku, że w backupie może nie być zapasowego biosa, więc program nie ma go

skąd pobrać. Pytanie, czy da sie w jakiś inny sposób zapiś bios do pamięci ?

 

W najgorszym wypadku wyślę płytę na serwis. Kurcze, co za pech, 2 dni z nowym kompem :(

3 miesiące temu składałem kompa na X2 3800+. Po 10 dniach padł kontroler w procesorze :(

 

Piter, w tobie cała nadzieja! :wink:

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temp na ds3 na nb? ja mam niby 42* idle, ale wątpie ze czujnik przy tym jest, bo chlodzony jest wodą.

Chodzi ci o temp podawaną przez Everesta :?: Jeśli tak to ja mam 33*C również ciecz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Jestem wreszcie... Uwierzcie albo nie ale przeczytałem wszystkie wątki od strony 1- obecna, głowa mi pęka i 2 dni mi to zajęło.

Mój Konfig

 

DQ6 (niegwiżdzący)

E6300

7900 GT

2x1GB Geil 800 DDR2

WC + by misiu19 ( 2 najnowsze bloczki, eheim i chłodnica od żuka)

 

Złozyłem wczoraj do kupy, zapodałem od 4razu 7 x 400

temperatura spoczynek 35 na jajo, a stres 42 stopnie

 

sporo rzeczy sie działo na forum i nowi nie cxzytają od poczatku i pytają wciąz o to samo, dlatego jeżeli chodzi o ustawienia parametrów bios to moge wrzucić kilka fotek na posta z ustawieniami dla ludzi ktorzy po raz kolejny zapytają "a co zmienić w jakiej zakładce"

 

dzisiaj bede jechał do 3100 i to mi styknie na bank. Gothic III juz chodzi na full detal płynnie i wiecej mi do szczescia nie trzeba

 

pozdrawiam

 

P.S. ma ktoś te ramy co ja? jezeli tak to niech powie na jakim napięciu i fsb mu maxymalnie poszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Jestem wreszcie... Uwierzcie albo nie ale przeczytałem wszystkie wątki od strony 1- obecna, głowa mi pęka i 2 dni mi to zajęło.

Mój Konfig

 

DQ6 (niegwiżdzący)

E6300

7900 GT

2x1GB Geil 800 DDR2

WC + by misiu19 ( 2 najnowsze bloczki, eheim i chłodnica od żuka)

 

Złozyłem wczoraj do kupy, zapodałem od 4razu 7 x 400

temperatura spoczynek 35 na jajo, a stres 42 stopnie

 

sporo rzeczy sie działo na forum i nowi nie cxzytają od poczatku i pytają wciąz o to samo, dlatego jeżeli chodzi o ustawienia parametrów bios to moge wrzucić kilka fotek na posta z ustawieniami dla ludzi ktorzy po raz kolejny zapytają "a co zmienić w jakiej zakładce"

 

dzisiaj bede jechał do 3100 i to mi styknie na bank. Gothic III juz chodzi na full detal płynnie i wiecej mi do szczescia nie trzeba

 

pozdrawiam

 

P.S. ma ktoś te ramy co ja? jezeli tak to niech powie na jakim napięciu i fsb mu maxymalnie poszły

U mnie DS3 (F10) i E6300, RAM to Patrioty 2x1GB DDR2-800 Low Latency. Oczywiście pełny watercool (oprócz zasilacza i RAMu)

Powyższe chodzi PRIME stabilnie na 457FSBx7 przy defaultowym napięciu na procesorze, RAM na +0.6v (ostro się grzeje, na nizszym ustawieniu zaczyna restartować się w kółko, pomaga tylko włożenie "zwykłego" RAMu)

E6300 to niesamowity procesor :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...