Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zmieniłem kości na GoodRam PRO 900 i pobawiłem się moim E6300 i taki wynik osiągnąłem na napięci 1.4V.

http://img49.imageshack.us/my.php?image=19597370jx0.jpg

 

Jak na razie marki przechodzi bez problemu i dalej będę testował stabilność np.grami.Jeżeli procek i kości nie będą dalej sprawiać problemu to będzie super.I tu mam pytanie czy taka szyna (500) nie "zabije" mi płyty???Mam DS3.

 

 

 

______________________________

Zapomniałem dodać.Na procku mam założonego THERMALTAKE Tower,a na chipsecie mam

PENTAGRAM FREEZONE NP-40 Cu i nakręcony wentylatorek.

Edytowane przez wicuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole w opisie jest , ze plyta jest nowa ;) Ale cena bardzo podejrzanie i brzydko pachnie.

Niby komentarze ma sensowne , ale do tej pory praktycznie tylko kupowal. Hmm no nie wiem chyba tylko przez odbior osobisty bym bral.

No ale to S3 a nie DS3, no i pewnie rev.1.0, który mało kto by chciał wiedząc, ze jest tyle nowszych rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu S3 staly po 390-400 jak kupowalem swoja ;) Teraz chyba zeszly do 350-360 to ciagle "troche" wiecej niz na aukcji. No chyba, ze to naprawde R1 ktora ktos chce wypchnac z magazynu no , ale rownie dobrze moglby ja wcisnac niesiadomym komputerowym warzywom podczas skladania zestawu.

 

A tak wogle to wedlug googli owszem taka firma istnieje w Lodzi to mozna do niej zadzwonic i zapytac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to S3 a nie DS3, no i pewnie rev.1.0, który mało kto by chciał wiedząc, ze jest tyle nowszych rewizji.

No i co z tego że S3 :?: DS3 różni sie od S3 tylko tym że ma wszystkie kondensatory wzmacniane Aluminiowe, a nawet eVGA na swojej mobo za 1k zł daje wzmacniane w sekcji zasilającej procesor, więc IMO to jest zbędny bajer który kompletnie nic nie daje :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że S3 :?: DS3 różni sie od S3 tylko tym że ma wszystkie kondensatory wzmacniane Aluminiowe, a nawet eVGA na swojej mobo za 1k zł daje wzmacniane w sekcji zasilającej procesor, więc IMO to jest zbędny bajer który kompletnie nic nie daje :P

Ja wiem jaka różnica S3 - DS3, napisałem, bo S3 jest tańsza od DS3.

Wzmacniane teoretycznie lepsze, bo dłużej będą działać. (np. pierwsze co się psuło na starych GeForce2MX to właśnie kondensatory, wystarczyło przelutować nowe).

eVGA 680i - mam taką, pobawiłem się i po 3 dniach rozwaliłem i na razie siedzę na DS3, ale widzę, że wokoło CPU na eVGA wsadzili kondensatory stałe, czyli bardzo dobrze. Zawsze lepiej takie niż zwykłe.

 

Wracając do tematu, oczywiście trochę strach kupować coś, co może mieć drobne uszkodzenie mechaniczne, które nie będzie objęte gwarancją. Stąd cena, gdyby to sklep to byłaby normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, przy podkreceniu 7x500...

pamieci mam model ktory ma zagwarantowany przez producenta 1000 przy 2.3V 5-15-5-5

w biosie ustawiam:

ram: +0.400V

mostek pln: +0.20V

procesor: jak narazie do 1.4xxx (nie pamietam dokladnie :) )

 

procesor jest selekcjonowany, i mial chodzic 3.5Ghz przy 1.43 , 3.4Ghz przy 1.38 - i tu smiga bez problemu :)

wiec mysle ze na 3500 rowniez powinien chodzic, a wina jest gdzies po mojej stronie :)

 

w pc health w biosie zauwazylem cos takiego, czy ktos moze powiedziec mi w czym jest problem?

 

Dołączona grafika

 

wywala mi sie w drugim tescie cpu w 3dmark05, 06 przechodzi bez problemu, 03 rowniez...

orthosem traktowalem go 40min narazie, nie mialem czasu na dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, czyli bede musial jechac na 8x440 i szukac najlepszych timingow do taktowania 880 przy 2.1V :|

 

czy sa jakies biosy ktore usuwaja ten problem?

Uważajcie z tym napięciem.

"the observed failure is a breakdown of the silicon in the DRAM caused by the prolonged application of 2.4V on the voltage rails of the DIMMs."

http://www.techpowerup.com/?28627

 

Ja już spaliłem moje Patrioty 800LLK (miały gwarantowane 2.3V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiales 2.3V? nie zwrociles uwagi na blad?

wyglada na to, ze mozna ustawic tylko tyle ile dadza rady pamieci na 2.1V :|

na nforce 680i podobno jest ten sam problem eh...

Płytę nforce 680i też mam, ale wykończyłem ją w 3 dni krusząc chipset.

Wracając do napięcia - jaki błąd?

co znaczy "mozna ustawic tylko tyle ile dadza rady pamieci na 2.1V" - można ustawić 2.1v i nie więcej czy chodzi o coś innego. Moje RAMy miały w instrukcji napisane 2.2V, na stronie producenta było 2.3V. Ustawiałem ile popadnie, bo na DS3 i tak miałem problemy z uruchomieniem i wejściem do biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży u mnie w domu DS4, trochę ze mną przeszła (kilkanaście testów + 3 pokazy chłodzenia suchym lodem) i nie wiem czy wynikiem jej ostatnio słabej krętliwości (382MHz FSB) jest zmęczenie materiału czy po prostu mobo nie jest wygrzane. Postaram się to niebawem sprawdzić. Polecam jednak tą płytę miałem dwie sztuki i każda z nich robi stabilne 490MHz. Obie płyty były troszku katowane i w jednej jak już wspomniałem spadły możliwości oc, a w drugiej cewki dają znać o sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zauwazylem dziwne zjawisko w odczycie cpu-z oraz w panel sterowania/system

mianowicie mam w biosie ustawione 8x425 i do tej pory wszystko ladnie smigalo, az tu dzis nagle cpu-z pokazuje mi ze mam 6x425 a windows takie cos:

Dołączona grafika

 

cpu-z 1.39 na poczatku pokazuje taktowanie 3400Mhz czyli tyle co powinno byc a po chwili zmniejsza je na 2130Mhz. co lepsze nie moge tez wybrac procesora na ktorym ma mi to pokazac.

plyta to ds3.

czy ktos moze z was mial takie zjawisko, albo czy ktos wie jak sprawdzic jaka jest prawda? :mur:

dzieki za odp.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zauwazylem dziwne zjawisko w odczycie cpu-z oraz w panel sterowania/system

mianowicie mam w biosie ustawione 8x425 i do tej pory wszystko ladnie smigalo, az tu dzis nagle cpu-z pokazuje mi ze mam 6x425 a windows takie cos:

Dołączona grafika

 

cpu-z 1.39 na poczatku pokazuje taktowanie 3400Mhz czyli tyle co powinno byc a po chwili zmniejsza je na 2130Mhz. co lepsze nie moge tez wybrac procesora na ktorym ma mi to pokazac.

plyta to ds3.

czy ktos moze z was mial takie zjawisko, albo czy ktos wie jak sprawdzic jaka jest prawda? :mur:

dzieki za odp.

pozdrawiam

proponuje zajrzec do lektury pod tytulem "GA-965P-DS3 User's Manual"

podpowiem ci ze to jest wina "Eist Function" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz jasniej? nic nie znalazlem w instrukcji o takiej funkcji.....

 

hmmm ok znalazlem w necie. rozumiem ze nic zlego sie nie dzieje i procek bedzie dzialal jako 8x425.

dziekuje za szybko odpowiedz wczesniej jakos tego nie zauwazylem.

przepraszam tez ze zaklucilem spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...