Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się to podrzucę: DS4 beta bios F9b -klik-

Wczoraj wgrałem i testowalem. OC takie samo jak przy F6, a wiec nic nie popsuli. Stabilność tez chyba dobra, w kazdym razie w sytuacjach kiedy w mojej konfiguracji (dodatkowa karta PCI - IDE) F8 czesto wysypywal sie bo nie potrafil obsluzyć karty PCI - IDE, F9b radzi sobie tak samo dobrze jak F6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podkręceniem proca E6300 na płycie Gigabyte s3 p965. Ustawiam FSB na 400MHz, napięcie dla pewności 1,4V (da się oczywiście na niższym) i DIM Voltage +0,2V. Komputer bez problemu uruchamia się, wszytskie testy w orthosie przechodzi bez błędów. Jednak w chwili gdy robię ponowne uruchomienie komputera to już nie wstaje, tak jakby coś się nagrzewało za mocno i dopiero po kilkunastu minutach odpoczynku można uruchomić kompa normlanie. Pamięci mam GEILA 667MHz, ustawione są 1:1 były sprawdzane i spokojnie mogą do 900MHz chodzić, więc to chyba nie są powodem braku możliwości OC. Chlodzenie WC, temp 45 w stresie na 2,8GHz. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mialby nie obsluzyc skoro to sa E6600 z obnizonym mnoznikiem?

Tylko trzeba na bios jakis nowszy poczekac.

Jak masz nowa rewizje to jeszcze intele na 1333 fsb powinien obslugiwac bez problemu :D

to są raczej e6300 i e6400 z nie zablokowanym keszem.... zresztą na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podkręceniem proca E6300 na płycie Gigabyte s3 p965. Ustawiam FSB na 400MHz, napięcie dla pewności 1,4V (da się oczywiście na niższym) i DIM Voltage +0,2V. Komputer bez problemu uruchamia się, wszytskie testy w orthosie przechodzi bez błędów. Jednak w chwili gdy robię ponowne uruchomienie komputera to już nie wstaje, tak jakby coś się nagrzewało za mocno i dopiero po kilkunastu minutach odpoczynku można uruchomić kompa normlanie. Pamięci mam GEILA 667MHz, ustawione są 1:1 były sprawdzane i spokojnie mogą do 900MHz chodzić, więc to chyba nie są powodem braku możliwości OC. Chlodzenie WC, temp 45 w stresie na 2,8GHz. W czym problem?

Podłącze się pod pytanie, bo mam podobnie tyleże pamięci Geil 800,a płytka to DS3P rev.2.0 Jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod pytanie, bo mam podobnie tyleże pamięci Geil 800,a płytka to DS3P rev.2.0 Jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

mialem podobnie zanim nie wylaczylem wszystkich opcji ktore pomaga chronic naszego procka przed zjaraniem :) eist i inne opcje, virtualization tez wylaczone. zreszta, more info ->

1. Disable ‘AI Tuning’ for ASUS, ‘C.I.A.2’ for Gigabyte

2. Set PCI Express (PCIe) frequency @100Mhz (‘Auto’ for DS3/DS4/DQ6)

3. Set PCI frequency @33Mhz

4. Disable Hyperpath 3 (for P5W DH only)

5. Disable any ‘spread spectrum’

6. Disable Q-Fan (for ASUS only)

7. Disable ‘Limit CPUID Max to 3’

8. Disable any overvoltage protection

9. Disable ‘C1E’

10. Disable ‘EIST’

11. Disable Virtualization Technology

12. Disable No-Execute Memory Protect

13. Disable any other thing you don’t use

14. Do not enable any speed enhancements you see

 

mi pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są raczej e6300 i e6400 z nie zablokowanym keszem.... zresztą na jedno wychodzi.

Hmm to chyba nie do konca tak jest. Tak na pewno bylo jak conroe wchodzil na rynek, ale pozniej mialy byc produkowane jako normalne jadra allendale (no ale to trzeba by czapki posciagac z kilku nowych sztuk zeby zobaczyc czy kostka sie zmniejszyla :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wysłałem swoją płyte DS4 na gwarancji , przypomne objawy :

 

1. Po odplanieu sprzeta - rozruch ok 2s pytknie - zgasnie i odpali sie jeszcze raz poprawnie ( nawet wyminiłem zasilacz i nadal to samo ) .

2. Po ustawieniu w WINDOWSIE uruchom ponownie , po restarcie czarny ekran i wentylatory na maxa

3. Przy OC częste gubienie ustawień BIOSA tylko CLEAR CMOS pomaga :mur: .

 

Zobaczymy co zrobią w serwisie , dodam iż płyta to rev 1.0 ( mam nadzieje że zapodają nowa 3.3 :blink: ).

 

A na kazdym BIOSIE to samo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że właśnie podobno rev. 3.3 jest najgorsza do OC, najlepsze były rev. 1.0 i 2.0

 

Zgadzam sie z toba mialem te trzy rewizje i pozostala ta najstarsza , z nia mialem najmniej problemow z oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ten sam procesor na DS4 rev 1.0 i rev 3.3 zachowywał się róznie. Na jedynce to spokojnie 8x400 przy obniżonym napięciu, a na 3.3 chyba 3 oczka wyżej musiałem mu dać żeby był stabilny. A i inna sprawa jakoś mniej na MCH musze dać na 1.0 (+0.1) a na 3.3 (+0.2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy płyta główna GIGABYTE GA 965P DS4 to dobry wybór ? Planuję ją jutro kupić i chciałbym się dowiedzieć czy warto ? :)

Do niej planuje Asusa 8800GTS 320 MB, C2D e6400... Jak wygląda sprawa z OC. Czy płyta się grzeje ? Czy nie lepiej wybrać jakąś Asusa lub Abita ? Czy może chipset nvidii ? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wysłałem swoją płyte DS4 na gwarancji , przypomne objawy :

 

1. Po odplanieu sprzeta - rozruch ok 2s pytknie - zgasnie i odpali sie jeszcze raz poprawnie ( nawet wyminiłem zasilacz i nadal to samo ) .

2. Po ustawieniu w WINDOWSIE uruchom ponownie , po restarcie czarny ekran i wentylatory na maxa

3. Przy OC częste gubienie ustawień BIOSA tylko CLEAR CMOS pomaga :mur: .

 

Zobaczymy co zrobią w serwisie , dodam iż płyta to rev 1.0 ( mam nadzieje że zapodają nowa 3.3 :blink: ).

 

A na kazdym BIOSIE to samo :mur:

ja tak mam przy zle ustawionych timingach pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie zanim nie wylaczylem wszystkich opcji ktore pomaga chronic naszego procka przed zjaraniem :) eist i inne opcje, virtualization tez wylaczone. zreszta, more info ->

1. Disable ‘AI Tuning’ for ASUS, ‘C.I.A.2’ for Gigabyte

2. Set PCI Express (PCIe) frequency @100Mhz (‘Auto’ for DS3/DS4/DQ6)

3. Set PCI frequency @33Mhz

4. Disable Hyperpath 3 (for P5W DH only)

5. Disable any ‘spread spectrum’

6. Disable Q-Fan (for ASUS only)

7. Disable ‘Limit CPUID Max to 3’

8. Disable any overvoltage protection

9. Disable ‘C1E’

10. Disable ‘EIST’

11. Disable Virtualization Technology

12. Disable No-Execute Memory Protect

13. Disable any other thing you don’t use

14. Do not enable any speed enhancements you see

 

mi pomoglo :)

U mnie to nie działa :-)

A swoją drogą to dziwne ,że bios nie bootuje jeżeli jest za wysoko ustawiona częstotliwość ramków nawet jeżeli podciągniemy chłopaka z windy i wszystko działa full stable ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Na płycie oznaczenia rewizji nie znalazłem, natomiast na pudełku (na odwrocie, na samym dole po lewej w rogu) jest napis: 12BB3-965PDS4-10R. Czy to 10R oznacza właśnie, że mam rewizję 1.0?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, a w dodatku płytę kupiłem w październiku.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie dręczy. W biosie nie mam możliwości zmiany timingów pamięci - po prostu nie ma tego. Zaznaczę, że wersja biosu to F6.

 

CTRL + F1 w BIOSIE

 

Na to wygląda, a w dodatku płytę kupiłem w październiku.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie dręczy. W biosie nie mam możliwości zmiany timingów pamięci - po prostu nie ma tego. Zaznaczę, że wersja biosu to F6.

 

CTRL + F1 w BIOSIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Na płycie oznaczenia rewizji nie znalazłem, natomiast na pudełku (na odwrocie, na samym dole po lewej w rogu) jest napis: 12BB3-965PDS4-10R. Czy to 10R oznacza właśnie, że mam rewizję 1.0?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

tutaj nic nie pisze?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, a w dodatku płytę kupiłem w październiku.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie dręczy. W biosie nie mam możliwości zmiany timingów pamięci - po prostu nie ma tego. Zaznaczę, że wersja biosu to F6.

 

CTRL + F1 w BIOSIE

Dzięki za rozwiązanie.

 

Nie wgrywasz najnowszgo F11b?

No będę musiał wgrać coś nowszego. Teraz miałem dość długą przerwę od komputera, a zainteresowanie nim powróciło wraz ze STALKER'em :wink:

 

tutaj nic nie pisze?

No niestety, u mnie nie pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...