Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Od poczatku:

-E6300

-DS3 rev3.3

-2x512MB Geil Ultra 800MHz CL4

 

Nie moge trafic na pamiatki, ktore wspolpracowalyby bez klopotow z ds3. Geile ktore mam teraz - dual SPi23M stable, Orthos 2h stable - ale jakikolwiek test DOS-owy wysypuja (goldmemory, memtest, windows memory diagnostic). Przez to, czasami po uruchomieniu kompa zdarzaja sie restarty/bluescreeny.

 

Tu prosba do posiadaczy DS3 - powiedzcie prosze, jakie memki dzialaja Wam na 100% (goldmem+memtest stable). Rekomendujcie zestawy 2x512, ewentualnie 2x1GB w rozsadnej cenie (ale nie calkiem padaczne - 800MHz CL4 minimum).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej DS3 rev 1.0 mam GoodRam Pro 900 5.5.5.15 na co dzień spoko działają na 972 przy 5.5.5.15 (nie testowałem ich na takim ustawieniu żadnym programem,po prostu tak działają bez żadnych problemów w grach i markach i chodzą tak od jakiś 3 tygodni).Jak je troszkę testowałem to poszły na 1100 przy 5.5.5.15 i 2.3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te pamięci i nie narzekam, ale nie mam czasu na szukanie lepszych timingów... :/ (Wyniki OC i timingi w sigu), Jak by ktoś, się orientował do jakich wartości dążyć, byłbym wdzięczny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem wczoraj E4400 + GA965P-S3 rev3.3, po przeczytaniu kilku stron tego tematu juz widzę ze to zły wybor do podkręcania ale kupując nie zalezało mi na jakims mocnym OC tylko na standardowym przełączeniu FSB z 200 na 266.

Tymczasem klapa i kompletnie nie mogę uzyskac zadnego OC, pamięci mam słabe KINGSTON DDR2 667 ale ustawiam na stałe 533 i tez komp nie wstaje.

 

Jakies rady co przestawić w biosie aby to chodziło na 2.66GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: CIACH nie aktualne

2 pytania: co to jest (G)MCH ? i skoro płyta ma fabrycznie obsługiwać FSB do 333 to dlaczego muszę zwiększać to G(MCH) ?

 

EDIT:

 

TFU TFU TFU wycofuje wszystko co napisałem złego o tej płycie:) źle się zabierałem do tego OC, w końcu robiłem to pierwszy raz ;) popełniłem błąd ustawiając dziwne FSB 210 220 230 240 250 270 a tymczasem płyta działa bezbłędnie bez zmiany jakichkolwiek napięć przy FSB 200 233 266 i 300 - dalej nie probowałem bo sie boję :D

 

teraz ustawiłem mnożnik pamięci 2.0, FSB 266 i wszystko działa znakomicie, osiągnąłem cel E4400 na 266 FSB :rolleyes:

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

2 pytania: co to jest (G)MCH ? i skoro płyta ma fabrycznie obsługiwać FSB do 333 to dlaczego muszę zwiększać to G(MCH) ?

:rolleyes:

 

MCH (Memory Controller Hub) :arrow: northbridge

 

ICH (I/O Controller Hub) :arrow: southbridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas zabawy w podkręcanie z płytą 965P-S3 jestem na 98% pewny ze widziałem gdzieś w BIOSIE podane wszystkie temperatury czipsetu mostka połnocego i południowego, teraz za chorobe nie moge tego znaleźć i jest tylko System temp CPU temp

 

Jakim programem albo w którym miejscu w BIOSIE na płycie GIGABYTE 965P mozna odczytać temperatury mostków (czipsetu) ?

 

Pytam bo zamierzam zlikwidować założony wentylator na czipset...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everestem możesz odczytać temp otoczenia NB, ale samego NB nie da sie tak samo jak i SB, bo nie mają czujników :P

głowę dam ze gdzieś to było pamiętam wskazania 69C i 43C, i na pewno to było w biosie, mozliwe tylko ze jakąs opcje trzeba włączyć wtedy pojawiają się dodatkowe temperatury, ponieważ mieszałem tyloma opcjami w biosie więc teraz nie mogę skojarzyć..

 

EDIT ZNALAZŁEM

Dołączona grafika

 

ale do konca nie wiem jak to uzyskałem ...

i to jest temperatura z załączonym wentylatorem na mostku, pewnie bez wntyla będzie ze 100C

 

EDIT: przy mnożniku pamięci ustawionym na AUTO pojawiają się te dodatkowe temperatury mostków, heh i jeszcze musi być włączone sterowanie FAn jak na zdjęciu, ciekawe jest to ze zmieniając mnoznik z auto na jakis manualny i dając zapis F10 pojawia się jakis napis na CZERWONO, następuje wyłączenie kompa i ponowne włączenie, podobny czerwony napis wyskakuje w chwili gdy zmieniam sterowanie fanów na AUTO

 

EDIT2: to jest bardzo dziwne, miałem założony cooler na mostku i jak widac na screenie temp wynosiła 63C (w dotyku mostek z coolerem był letni), ściągnąłem cooler z mostka i po jakims czasie temp wg wskazania w BIOSIE wynosi 49C (mimo ze w dotyku mostek az parzy)

to chyba jakis błąd ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przybliżyć jak będzie wyglądało taktowanie pamięci na S3 z wsadzonym do tego Celeronem? Czy jeżeli ma FSB np 133, to DDR2 ustawi się na 266MHz? Czy może są jakieś wyższe mnożniki dla pamięci?

 

Rozjaśnijcie to byłemu posiadaczowi AMD :) Nie odsyłajcie do FAQ, tylko krótko przedstawcie jak to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przybliżyć jak będzie wyglądało taktowanie pamięci na S3 z wsadzonym do tego Celeronem? Czy jeżeli ma FSB np 133, to DDR2 ustawi się na 266MHz? Czy może są jakieś wyższe mnożniki dla pamięci?

mnożniki na S3 są 2, 2.5, 2.66, 3, 3.33, 4 ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny mnoznik jest 4 wiec na 133 maksimum co mozna wyciagnac to 533.

Tylko uwazaj jak pierwszy raz zamontujesz celerona na plycie to od razu wchodz do biosu bo plyta lubi sobie ustawic 200 fsb i pamieci na 800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte ga-965p-s3 v.1.0 i pamieci Kingston 512 MB 533MHz odziwo chodza na 1000 MH 5-5-5-12 a nawet wiecej... Plyta max na 480 fsb na biosie F6. Czy wymiana biosu co[ pomoze?? Jesli tak to na jaki go zmienic???

Edytowane przez Przemek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowę dam ze gdzieś to było pamiętam wskazania 69C i 43C, i na pewno to było w biosie, mozliwe tylko ze jakąs opcje trzeba włączyć wtedy pojawiają się dodatkowe temperatury, ponieważ mieszałem tyloma opcjami w biosie więc teraz nie mogę skojarzyć..

 

EDIT ZNALAZŁEM

Dołączona grafika

 

ale do konca nie wiem jak to uzyskałem ...

i to jest temperatura z załączonym wentylatorem na mostku, pewnie bez wntyla będzie ze 100C

 

EDIT: przy mnożniku pamięci ustawionym na AUTO pojawiają się te dodatkowe temperatury mostków, heh i jeszcze musi być włączone sterowanie FAn jak na zdjęciu, ciekawe jest to ze zmieniając mnoznik z auto na jakis manualny i dając zapis F10 pojawia się jakis napis na CZERWONO, następuje wyłączenie kompa i ponowne włączenie, podobny czerwony napis wyskakuje w chwili gdy zmieniam sterowanie fanów na AUTO

 

EDIT2: to jest bardzo dziwne, miałem założony cooler na mostku i jak widac na screenie temp wynosiła 63C (w dotyku mostek z coolerem był letni), ściągnąłem cooler z mostka i po jakims czasie temp wg wskazania w BIOSIE wynosi 49C (mimo ze w dotyku mostek az parzy)

to chyba jakis błąd ...

Zrobiłem test z ustawieniami jak u kolegi i rzeczywiście pojawia się temp. na NB i SB u mnie odpowiednio 63 i 39 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem sprawa bardzo ciekawa z odczytami temperatur NB i SB. Te płyty wciąż mnie zaskakują.

 

Dziś montowałem Big Typhoona na swojego proca i okazał się ze ta wyjściowa zapinka robiąca za backplate po prostu zahacza o luty kondensatorów z okolicy procesora i po złożeniu niemiłosiernie wygina płytę. Mądry Polak potrafi i załatwiłem gąbkę, która odepchnęła backplate od tych lutów i wszystko miało być OK. Co najmniej tak mi się wydawało. Wkręcam płytę do obudowy i tu szok płyta pryka i dochodzi to z okolic, a do tego w ogóle zachowuje się jak trup. Odkręcam robię pająka i znów to samo. Mimo iż zaizolowałem te luty wcześniej jakimś cudem 2 koniuszki (ten sam kondzior) się przebiły przez izolacje. Nie wiem co by się stało gdyby inne tak się zetknęły, ale po kolejnej izolacji wszystko się udało. Rzecz biorąc ta płyta nie chcę ode mnie odejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście, że Celeron D 331 będzie wspólpracował z S3... a tu patrzę dziś http://www.intel.com/products/processor/celeron_D/index.htm i dostałem zawał :-| Wygląda na to że nie będzie z tego nic :sad:

 

Ale na co mamy patrzeć , nawet go tam nie ma wykazie :mur: ( nie widze nigdzie 311 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszly nowe biosy (nie beta) do plyt gigabyte'a

do pobrania ze strony gigabyte'a.

08.05.07

GA-965P-S3 (Rev.all) - BIOS Version F9

GA-965P-DS3 (Rev.all) - BIOS Version F11

GA-965P-DS4 (Rev.all) - BIOS Version F9

GA-965P-DQ6 (Rev.all) - BIOS Version F10

GA-965G-DS3 (Rev.all) - BIOS Version F8

GA-965GM-S2 (Rev.alle) - BIOS Version F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: CIACH nie aktualne

2 pytania: co to jest (G)MCH ? i skoro płyta ma fabrycznie obsługiwać FSB do 333 to dlaczego muszę zwiększać to G(MCH) ?

 

EDIT:

 

TFU TFU TFU wycofuje wszystko co napisałem złego o tej płycie:) źle się zabierałem do tego OC, w końcu robiłem to pierwszy raz ;) popełniłem błąd ustawiając dziwne FSB 210 220 230 240 250 270 a tymczasem płyta działa bezbłędnie bez zmiany jakichkolwiek napięć przy FSB 200 233 266 i 300 - dalej nie probowałem bo sie boję :D

 

teraz ustawiłem mnożnik pamięci 2.0, FSB 266 i wszystko działa znakomicie, osiągnąłem cel E4400 na 266 FSB :rolleyes:

coś cienko E4400 + 965 ds3= 11*333 stabilne

post-147961-1178748328_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...