Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ilo fazowe zasilanie dla procesora posiada gigabyte 965p-s3 w rewizji 3.3?

Czy jest to 6 faz, czy są one dostępne dopiero w modelu wyżej - DS3

przymierzam się do kupna jednej z tych płytek w nowszej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Victor

Tyle jest faz ile cewek wokół socketa.

 

Jakie sterowniki instalujecie do DS3/DS4, bo mi nie działa dźwięk w formacie mp3( wave np. działa)????

 

P.S. Bios F12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilo fazowe zasilanie dla procesora posiada gigabyte 965p-s3 w rewizji 3.3?

Czy jest to 6 faz, czy są one dostępne dopiero w modelu wyżej - DS3

przymierzam się do kupna jednej z tych płytek w nowszej rewizji.

hehehe - widzę że przeszła ochota na EVGA :P

 

co do tematu - jeżeli na stornie firmowej fotki pokazaują prawdę to

rev.3.3 wygląda następująco

Dołączona grafika

 

w przeciwieństwie do rev.1.0

Dołączona grafika

 

jak widać dodano 3 fazy, zmieniono rodzaj cewek i dodano 2 gniazda wentylatora - bo o ile widzę dobrze na starszej było całe 1 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Victor

Tyle jest faz ile cewek wokół socketa.

 

Jakie sterowniki instalujecie do DS3/DS4, bo mi nie działa dźwięk w formacie mp3( wave np. działa)????

 

P.S. Bios F12

Bios F10 , rew 3.3

Stery z plyty , po doinstalowanu po migracji z 945 Asusa

 

A z cewkami nie do konca. Czasem 1 faza ma 2 cewki wiec sprawdzasz po ilosci mosfetow.

 

jak widać dodano 3 fazy, zmieniono rodzaj cewek i dodano 2 gniazda wentylatora - bo o ile widzę dobrze na starszej było całe 1 :mur:

-6 faz

-filtrowane audio

-wszedzie SSC w przeciwienstwie do reszty mobasow i ich kondziorow

-wedlug Giga zmniejszona rezystancja/impedancja z 50 do 42 ohmow na fsb

-bezpieczniki na usb

-ekranowane cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe - widzę że przeszła ochota na EVGA :P

 

co do tematu - jeżeli na stornie firmowej fotki pokazaują prawdę to

rev.3.3 wygląda następująco

 

 

w przeciwieństwie do rev.1.0

 

 

jak widać dodano 3 fazy, zmieniono rodzaj cewek i dodano 2 gniazda wentylatora - bo o ile widzę dobrze na starszej było całe 1 :mur:

szukałem parunastu fotek - każda przedstawiała "inną" płytkę - dlatego ragne się zapytać kogoś kto ma taką płytke i kto moze mi powiedzieć dokładnie ile tam tych cholernych cewek jest :D Zależnośc znam dokładnie, nie trzeba mi jej przypomniać, ale dziękuje :) Zamęt wprowadzały fotki z róznych sklepów testów i stron gigabyte :D

 

Tak, ochota powoli przechodzi na rzecz tej płytki - z tego względu że gigusia rev 3.3 mozna dostać za poniżej 300zł a i mniej problematyczny sie wydaje. Na evga co sekundka coś pada- nie wykrywane dyski, nagrywarki, banki pamięci szaleją - idzie sie pociachać już przed kupnem :D

A gigabyte.. widze że w rev 3.3 zmienili dośc dużo, a najbardziej zalezało mi wlasnie na rozbudowanej sekcji zasilania co juz wspomniałem :)

 

edit: oo, i wsparcie dla quadów ma - musi mieć dobrą sekcje :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam 965P-DS3 w rewizji 3.3 i biosie F10. Aktualizował może ktoś na tej płytce bios do F12 a jeżeli tak to jakie zmiany zauważono ??? Na korzyść F12 czy lepiej starszy zostawić ??? Dzięki za odpowiedź.

U mnie F10 , nie mam problemow to zgodnie z zasada ruszysz g****.

 

Victor

Rewizje masz ten wypisana na laminacie. Szukaj na lewej stronie , gorny rog. Kolo zlacz pci , na gorze laminatu. Tam to jest dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie F10 , nie mam problemow to zgodnie z zasada ruszysz g****.

 

Victor

Rewizje masz ten wypisana na laminacie. Szukaj na lewej stronie , gorny rog. Kolo zlacz pci , na gorze laminatu. Tam to jest dla pewnosci.

mhm - mialem już dwa gigabytey i dokładnie wiem gdzie jest taka rewizja :) Tylko problem był z ustaleniem, czy gdy piszą rev 3.3 mają na myśli rev 3.3 i taką też wersje pokazują na fotce, czy jednak jest to foto :pogladowe" a płytka wygląda inaczej

 

@zewt - dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

mhm - mialem już dwa gigabytey i dokładnie wiem gdzie jest taka rewizja :) Tylko problem był z ustaleniem, czy gdy piszą rev 3.3 mają na myśli rev 3.3 i taką też wersje pokazują na fotce, czy jednak jest to foto :pogladowe" a płytka wygląda inaczej

 

@zewt - dzięki!

Pogladowe. Kupilem w Proline po zapytaniu czy to 3.3 a na ich www jest non 3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja podobnie jak komentarz powyżej.Na stronce Proline Gigabyte GA-965P-DS3 I965 s.775 zdjęcie nie jest w rewizji 3.3 ale sprzedają ją w takiej rewizji.Mogliby w końcu zmienić fotkę ........... lenie :D

Na dole sa komentarze i tak wlasnie napisalem o rewizjach.

 

Ale samemu lepiej sprawdzic przed zakupem i to osobiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hej

Mam plyte ga-965p-dq6 rev 1,0, procka e2140 i fsb konczy sie na 350 MHz.

Czy to mozliwe??

To moj pierwszy intel wiec moze cos zle robie.

Prosze o sugestie i rady.

Ktos w temacie o PE pisal ,ze czesc procow ma FSB WALLA a takiej okolicy. Widocznie trafiles wlasnie w 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was kilka pytan odnosnie mojej ds3 rev 1.0 F7 bios

 

1. Nie dziala mi Smart chociaz mam hdd smart capability na enabled.

2. Plytka sama obzniza mi mnoznik na 6 chociaz C.I.A.2 mam na disabled.

3. Czy jest sens zmieniac bios F7 na jakis nowszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

No to mamy zonka :mur:

Komp chodzi stabilnie na 7x420 = 2940 kilka godzin w orhosie 3d smarki i super pi

napięciami bawiłem sie w rózne strony (w tejj chwili proc 1,4, memki 2,1 a reszta +0,1)

pamięci ustawione na 5-5-5-18

 

ale problem tkwi w tym ze po wyłacxzeniu kompa albo po dłuzszym wyłaczeniu komputer włacza sie na chwile i wyłacza taki kilka razy

i przyjmuje swojąnominalnąwartosć 4x266 = 1800

 

jak mu ustawie znów 4x420 to znów uruchomi sie i stabilnie bedzie działał ale wyłaczenie i znów zmini fsb (bo tylko to zmienia, reszte zostawia jak było

 

to samo przy 4x380 itp

 

POMOCY PANOWIE :cry: :cry: :cry: :cry:

 

 

 

 

chyba mam to samo

 

 

 

 

 

mam problem :(

Tagan 430w ( napiecia w stresie jak skała )E4300 + gigabyte 965p ds3 v3.3 ( bios F10) kingmax 2x1 800 cl5.

procek ustawiłem na 325 magistrali co daje 2,916mhz( napięcie bios 1,325 everest stres 1,26v ), pamięci koło 860 cl 4-4-4-18 na 2v, reszta napięć manual ( defalut ), PCI EXPRES magistrala 102mhz bo inaczej spadała z 16x na 1x.

Orthos 1h procek, pamieci, procek i pamięci i zero błędów, 3dmarki w pentli i wszystko bez problemów max temp 58c dla obu rdzeni.

Problem taki że rano jak włączyłem kompa komp sie włączył po 1 sec zresetował i wszedł to win. z ustawieniam magistrali disabled reszta ustawien w biosie została taka jak była ( dokładnie płyta wyłączyła opcje CPU HOST CLOCK CONTROL na DISABLET ) w tle widać ustawienie magistrali 325 jakie wcześniej dałem tylko musze dać Enabled i jest odrazu te 325.

Czyli co dzien rano zamiast 2,9 mam 1,8mhz, jak wyłącze kompa znowu z 325 magistrałą i ponownie go włącze to płyte włącza sie za pierwszym razem i nie daje disabled dla magistrali i jest te 2,9mhz, czyli płyta wyłącza moja magistrale po tym jak komp jest wyłączony przez pare godzin.

 

Czemu tak sie dzieje? zmienić wersje biosu zF10 na inną a może podkręcić recznie programem Easytune5?.

Dodam że jak w win jak nie gram spada automatycznie mnożnik i spada taktowanie procka ale to chyba nie ma nic do tego.

 

Wyłączyłem kompa na 10 min i wlaczyłem i było ok- widocznie musi być calkowicie zimny aby plyta zmieniła ustawienia ( dodam może o,1v dla mch i fsb a jak nie pomoże to wyłącze wszystkie zabezpieczenia ala EIST,C1E, N0-EXECUTE MEMORY P., ITP ) - CHYBA ŻE MACIE INNE PROPOZYCJE ?

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam to samo

mam problem :(

Tagan 430w ( napiecia w stresie jak skała )E4300 + gigabyte 965p ds3 v3.3 ( bios F10) kingmax 2x1 800 cl5.

procek ustawiłem na 325 magistrali co daje 2,916mhz( napięcie bios 1,325 everest stres 1,26v ), pamięci koło 860 cl 4-4-4-18 na 2v, reszta napięć manual ( defalut ), PCI EXPRES magistrala 102mhz bo inaczej spadała z 16x na 1x.

Orthos 1h procek, pamieci, procek i pamięci i zero błędów, 3dmarki w pentli i wszystko bez problemów max temp 58c dla obu rdzeni.

Problem taki że rano jak włączyłem kompa komp sie włączył po 1 sec zresetował i wszedł to win. z ustawieniam magistrali disabled reszta ustawien w biosie została taka jak była ( dokładnie płyta wyłączyła opcje CPU HOST CLOCK CONTROL na DISABLET ) w tle widać ustawienie magistrali 325 jakie wcześniej dałem tylko musze dać Enabled i jest odrazu te 325.

Czyli co dzien rano zamiast 2,9 mam 1,8mhz, jak wyłącze kompa znowu z 325 magistrałą i ponownie go włącze to płyte włącza sie za pierwszym razem i nie daje disabled dla magistrali i jest te 2,9mhz, czyli płyta wyłącza moja magistrale po tym jak komp jest wyłączony przez pare godzin.

 

Czemu tak sie dzieje? zmienić wersje biosu zF10 na inną a może podkręcić recznie programem Easytune5?.

Dodam że jak w win jak nie gram spada automatycznie mnożnik i spada taktowanie procka ale to chyba nie ma nic do tego.

 

Wyłączyłem kompa na 10 min i wlaczyłem i było ok- widocznie musi być calkowicie zimny aby plyta zmieniła ustawienia ( dodam może o,1v dla mch i fsb a jak nie pomoże to wyłącze wszystkie zabezpieczenia ala EIST,C1E, N0-EXECUTE MEMORY P., ITP ) - CHYBA ŻE MACIE INNE PROPOZYCJE ?

Zmień RAM :damage_wall:

 

Miałem podobnie z ramami PDP LLK 800MHz , nawet płyte dałem do serwisu i nic :mur: , wymieniłem ram na inny i :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

udało sie :)

wczoraj z 5h sie męczyłem ( podniesienie napiecia, proca, mch, fbs, zabawa wszystkimi opcjami zabezpieczeń w biosie cpu, taktowanie pamieci, timingi i nic) już miałem dość i przed snem wywaliłem listwe zasilającą i podłączyłem zasilanie bezpośrednio do gniastka i rano ( komp zimny ) odpala bez problemów bez restarta z magistrala 328 ( 2951mhz i teraz po pracy to samo czyli problem rozwiązany !!! :)

Nie wiem o co chodzi z tą listwa zasilająca poprzednio na vanice 3000+@4100+ nie bylo problemow przed dwa lata, chyba że chodzi o zasilacz ale tagan w stresie teraz ma dobre napiecia i do tego bez wachań.

Najbardziej zaskoczyły mnie pamieci kingmax ( 2x1 giga 800cl 5 ) za 250 zl i lecą na 875 cl 4-4-4-15, na 2v - polecam

Proc 2951mhz w stresie 1,26v i max 58c dla obu rdzieni na chlodzeniu box.

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos moze prace DS3 przy 4x512MB? Do swojego egzemplarza szukalem kosci masakrycznie dlugo (w zasadzie wszystko poza obecnymi Corsair'ami Twin2x 675 CL4 sypalo Goldmemory) i nie chcialbym przechodzic tego samego przy 2x1GB. Dokupilbym wiec kolejna parke 512tek ;) Stad pytanie - jak taki konfig sprawdza sie na i965? Jakies roznice w OC, czy wydajnosci (z tego co pamietam, 4 dawaly nawet minimalny wzrost na intelu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal ktos moze prace DS3 przy 4x512MB? Do swojego egzemplarza szukalem kosci masakrycznie dlugo (w zasadzie wszystko poza obecnymi Corsair'ami Twin2x 675 CL4 sypalo Goldmemory) i nie chcialbym przechodzic tego samego przy 2x1GB. Dokupilbym wiec kolejna parke 512tek ;) Stad pytanie - jak taki konfig sprawdza sie na i965? Jakies roznice w OC, czy wydajnosci (z tego co pamietam, 4 dawaly nawet minimalny wzrost na intelu)?

Ja mam 2 kostki apacera 667 i 2 corsair value select 667. Razem ida na 920 mhz 5-5-5-15 przy 2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 kostki apacera 667 i 2 corsair value select 667. Razem ida na 920 mhz 5-5-5-15 przy 2v

Dzieki za info. Poszperalem tez troche po zagranicznych forach i masa ludzi ma w sigach 4x512, wiec wielkich problemow byc nie powinno (chyba, ze znowu moj egzemplarz bedzie wyjatkowo wybredny..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.byłem u kolegi poprosił mnie żebym podkręcił mu procka i pamięci.Ma 2x512 Patriot 667 cl 5 e6300 i gigabyte ds3 rev 1.0 i jest zajebisty problem nawet jak chcę podnieść taktowanie proca tylko troche dosłownie pare mhz to już płyta po restarcie wszystko wyłącza i znowu włącza ze standardowymi ustawieniami.Napiszcie proszę jak updeatować bios i do jakiego najlepiej i jakie ustawnienia powinny być pewne,zasilacz to chieftec 450W.Wogóle nie wiem o co tam chodzi nawet nie wiem jak opóźnienia tam ustawić ta płyta wogóle do oc się nie nadaje moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Witam.byłem u kolegi poprosił mnie żebym podkręcił mu procka i pamięci.Ma 2x512 Patriot 667 cl 5 e6300 i gigabyte ds3 rev 1.0 .Wogóle nie wiem o co tam chodzi nawet nie wiem jak opóźnienia tam ustawić ta płyta wogóle do oc się nie nadaje moim zdaniem.

DS z rewizja 1 a wiec i problem :

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=110460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na swojej 1.0 robie 3.2 Ghz 1.3 v na boxie, bez rzadnych problemow (tyle ze temp 55 w idlu) Dalej ograniczaja mnie juz tylko pamieci, ktore maj problemy powyzej 920.

Edytowane przez wyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

tymi temp. mozna oszaleć

 

gigabyte 965p ds3 v3.3 bios F12 + e4300

na box defalut czyli 1,8 mhz i 1,26v w orthos stres 30min :

 

temp procesotra dla wszystkich taka sama czyli 51 ale rdzenie to już dziwnie

 

everest najnowszy 4.00.1053 ( 1rdzeń 62/2rdzeń 62)

najnowszy speedfan 4.32 ( 1rdzeń 47/2rdzeń 47)

 

 

starszy everes 4.00.976 ( 1rdzeń 47/2rdzeń 47)

core temp 0.95 ( 1rdzeń 62/2rdzeń 62)

 

 

jeśli ludzie piszą że temp nie powinna przekraczać np tych 65c to chodzi o temp procesora czy rdzeni ( 1 i 2 rdzenia ) ??

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

chyba wiem jak sprawdzić czy core temp .095 podaje za wysokie temp, jak pisałem wszystkie programy pokazują max temp procesora 51c tylko inne temp rdzeni, jeśli zawsze temp. procesora jest mniejsza niż rdzeni to core temp 0.95 pokazuje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...