Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

4x1GB obsługiwała bez problemu , wcześniej latały Cruciale AE a ostatnio KingMax-y 1066 i nie było problemu z obsługą i kręceniem ( WindowsXp będzie widział jedynie 3.5GB). GoodRam 800 przy pojęciu o kręceniu i szczęściu spokojnie rozbujasz na 900 może nawet na 950MHz(Fsb 450). Powodzenia i zadowolenia ze sprzętu :)

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu

 

mój sprzęt to :

 

Core2Duo e2160 @2,7 GHz // 9 x 300 Mhz

GA-965P-DS4 // bios F11F

GEIL 2x 512 DDR2 4-4-4-12 CL 800 Mhz

GALAXY 7300GT 550/750 256MB DDR3 1,2 ns

HIEFTEC HPC-420-302-DF - 420 W

 

Jest problem nie chce iść więcej niż 300 Mhz - FSB

To może być wina pamięci ??

Nawet jak zmniejszam pamięci do 600 to i tak nie idzie bo ciągle piszczy przy włączeniu i resetuje się :/

 

Dzięki za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj +0.1 V na mostek polnocny w biosie. Pamieci sprobuj moze mnoznik 2:2.66.

 

Hej dzięki za odp.

 

Daje mostek na +0,1 V, próbowałem również FSB +0,1 V dać i nic, ciągłe resety, i powroty do ustawień "fabrycznych" oczywiście pamięci dawałem 2:2 , 2:2.66 nie przekraczając 800 Mhz !!

 

Naprawdę nie kumam czemu nie chce osiągnąć tych 400 Mhx na FSB procka.

 

Bios jest najaktualniejszy z bazy GIGABYTE`a

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj 6x420 z dzielnikiem pamięci 2.00. fsb +0,1 i mch 0,1+

Hej dzięki za odp.

 

dałem tak jak piszesz i nic :/ nie wstaje, memorki szły na 2.0

probowałem na 6 x 320 i też nic :/

 

Nie rozumiem nic z tego już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na procka nie dawaj więcej jak 1,4v, na pamięci nie więcej jak +0,3v

wyłącz w zakładce advanced wszystkie funkcje dotyczące procesora, włącz kontrole wentyla na cpu w pc health. Ponadto ustaw PCIe na 111mhz i timingi pamięci na piątki. i... szczęśliwie do boju.

A i refresh cycle time [tRFC] ustaw na 38 - reszta timingów na auto

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na procka nie dawaj więcej jak 1,4v, na pamięci nie więcej jak +0,3v

wyłącz w zakładce advanced wszystkie funkcje dotyczące procesora, włącz kontrole wentyla na cpu w pc health. Ponadto ustaw PCIe na 111mhz i timingi pamięci na piątki. i... szczęśliwie do boju.

A i refresh cycle time [tRFC] ustaw na 38 - reszta timingów na auto

@victor89

 

Proca dałem na 1,35 resztę oczywiście tak jak to napisałeś wcześniej, 320 na FSB wstał, 400 już nie chciał, ciągle piszczy tylko głośniczek z kompa, co w tej sytuacji mogę zrobić ??

 

ps. pamięci obecnie są na 2,1 V z 1,9 V (1,9V dla timingów 5-5-5-15)

Edytowane przez vipenzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posrednie miedzy 320 a 400 ?

Bo mozesz miec fsb walla gdzies pomiedzy tymi wartosciami.

@Michaelius

 

Witam, przy 340 już nie wstaje, zaraz spróbuje 333 tak jak Ty masz, a jakie masz napięcia na mostku, fsb i procku ?

 

NOWE :

 

333 FSB udało się uzyskać :) przy napięciu NORMAL (1,296V)

pamięci śmigają na 444 MHz czyli 3:4 z FSB

zmniejszać pamięci tak aby był 1:1 ( FSB:DRAM ) ??

 

Czy pobawić się jeszcze z FSB ??

 

ps. Na powyższych ustawieniach testowałem w GO - ORTHOS - 30 min i wszystko oki tem procka dochodziła do 55 stopni

Edytowane przez vipenzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalnie jakaś tragedia :(

jak ustawie FSB na 333 Mhz, pamięci lecą 2.66 czyli 888 Mhz to śmiga normalnie

przy zmianie na 2.00 czyli mniejszy do 667 Mhz, piszczy mi komp i powraca do ustawień początkowych

dodam oczywiście że mostek podniesiony o 0.1V, FSB o 0.1V, pamięci lecą 5-5-5-15

brak mi już innych możliwości:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalnie jakaś tragedia :(

jak ustawie FSB na 333 Mhz, pamięci lecą 2.66 czyli 888 Mhz to śmiga normalnie

przy zmianie na 2.00 czyli mniejszy do 667 Mhz, piszczy mi komp i powraca do ustawień początkowych

dodam oczywiście że mostek podniesiony o 0.1V, FSB o 0.1V, pamięci lecą 5-5-5-15

brak mi już innych możliwości:(

Wstań powiedz nie jestem sam!

U mnie też ten dzielnik był spierdykany - do póki nie wgrałem nowego biosu - poprostu komp mi nie bootował na zadnym fsb 1:1 z ramem

W takim razie ostro:

timingi 5-7-7-20 +0,4v dzielnik 2.50 - testuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odnosnie 1:1.

 

U mnie bez problemow na DS3 rew 3.3 z biosem F12. 1:1 , FSB 300 , E2140 na 2.4GHz , wiecej nie dawalem - sprawdzalem pod katem Crysisa itd. Zadnych zmian w napieciach , tajmingi na CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawostka mnoznik 1:1 chodzil dobrze przez kilka miesiecy potem wsadzilem radka 2900 dalej chodzil dobrze a po ok 2 tygodniach cos sie skaszanilo i juz sie wiecej na 333 1:1 nie zabootowal.

Jechalem potem na 2.66 ale z moimi pamieciami maks co moglem wtedy ustawic to 266 magistrali.

 

A testowalem wszystkie mozliwe kombinacje napiec na mostkach , PCI -ex na 100 albo 105 i co tam jeszcze bylo.

 

Po zmianie biosu na f13i bylo ciut lepiej , ale dalej 1:1 nie chodzilo.

 

Problemu nie rozwiazalem , bo juz mi to wisialo i tylko przyspieszylo decyzje zakupu DFI z RD600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy Pentagram HP-100Alcu wejdzie na DS4? Wiem, że Freezer wchodzi ale on ma inne zapięcie, kupiłem NorthQ 3312BLA, i nie można go zapiąć na socket, bo zawadza o radiator na mostku, a NorthQ ma podobne mocowanie do Pentagrama, proszę o odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na mojego DS3 HP100 wchodzi , ale w zasadzie nie da sie go wsadzic tak aby wentyl byl skierowany w w bok na tyl budy , gdzie jest wywiew bo wasy coolera zawadzaja o NB. Ten w Gigabyte jest wysoko. Zasadnioczo da sie tak zamontowac ale u mnie temperatury byly wyzsze , jakby nie dociskal dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie biosy z obluga prockow 45nm dla serii z chipsetem P965

Szczegoly i download tutaj

 

24.01.08 GA-965P-DQ6 - BetaBIOS F12j GA-965P-DS4 - BetaBIOS F11f GA-965P-DS3P - BetaBIOS F6g GA-965P-DS3 - BetaBIOS F13o GA-965P-S3 - BetaBIOS F13i GA-965G-DS4 - BetaBIOS F9f GA-965G-DS3 - BetaBIOS F10f 1. Features Fine CPU Clock Ratio for 45nm [+0.0][+0.5] Beta BIOS for latest 45nm strap333 processor Update Hinweise bitte in der Info Liste schauen (siehe oben) !!!

Bios F11f dla DS4 poprawia u mnie OC tak, ze teraz procek (Quad) staruje z FSB ponad 420MHz, a na F10 nie ruszal przy 405 :).

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie biosy z obluga prockow 45nm dla serii z chipsetem P965

Szczegoly i download tutaj

 

24.01.08 GA-965P-DQ6 - BetaBIOS F12j GA-965P-DS4 - BetaBIOS F11f GA-965P-DS3P - BetaBIOS F6g GA-965P-DS3 - BetaBIOS F13o GA-965P-S3 - BetaBIOS F13i GA-965G-DS4 - BetaBIOS F9f GA-965G-DS3 - BetaBIOS F10f 1. Features Fine CPU Clock Ratio for 45nm [+0.0][+0.5] Beta BIOS for latest 45nm strap333 processor Update Hinweise bitte in der Info Liste schauen (siehe oben) !!!

Bios F11f dla DS4 poprawia u mnie OC tak, ze teraz procek (Quad) staruje z FSB ponad 420MHz, a na F10 nie ruszal przy 405 :).

jesli chodzi o nowe biosy do dq6 to u mnie oc nie zmienia sie. nie ma znaczenia czy to f9,f10,f11. zaryzykowalem i wgralem najnowszy (betabios) f12j -nic nic nic... moj quad chyba ma wall fsb na poziomie 399mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nowe biosy do dq6 to u mnie oc nie zmienia sie. nie ma znaczenia czy to f9,f10,f11. zaryzykowalem i wgralem najnowszy (betabios) f12j -nic nic nic... moj quad chyba ma wall fsb na poziomie 399mhz

a sprawdzales z nizszym mnoznikiem... moj na biosie F10 chodzil na wyzszym fsb ale po chwili byl zwis i restart gdy zmienialem pod winda FSB. Natomiast z bios nie bootawal powyzej 405... Przy nizszych mnoznikach chodzil spokojnie do FSB okolo 450-470. Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

posiadam płytkę GA 965P s3 i zamontowany na niej procek e4400 i podczas OC zwiększając FSB ponad 220 komp nie chce sie uruchomić i resetuje mi ustawienia biosu. co może być tego przyczyną ? z góry dzięki :)

---------------------------------------------------

c2d e4400 @ 2000 mhz

GA 965P s3

ST3250410AS

2x1gb patriot 800mhz

GA 8600 GTS + fan 80x80x25

Lite-on LH20A1S

+ fan 80x80x25 i 120x120x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kiedys widzial taka wersje plyty Gigabyte 965P - S3 rev. 3.3. To chyba jakas hybryda bo ma 6 fazowa sekcje zasilania. Obejrzyjcie sobie dokladnie zdjecie tej plyty.

post-112638-1203449081_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego uwazasz ze ma 6fazowe zasilanie? ilosc cewek i mosfetow nie przeklada sie na ilosc faz. dla przykladu zobacz sobie plyty evga p965 - tam kolo gniazda cpu jest okolo 20mosow. wniosek ze plyta ma 10faz - nie ;)

 

co do plyty to jakas dziwna, sposob rozwiazania gniazda jak w wyzszych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze wlasnie ilosc cewek swiadczy o tym ile ma faz ale widze ze sie mylilem. W takim razie jak sprawdzi ilu fazowa jest plyta glowna. Zobaczymy jak bedzie dzialac ta dziwna plyta ;)

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu dziwna? ja mam identyczną

o:

 

Dołączona grafika

na szybko max FSB 510 do spi 2M - ale bez pieprzenia sie w zadne napięcia, timingi i wybitne chłodzenia - nie mam na to czasu

 

Z fazami różnie to bywa - niekiedy dwie cewki przypadają na jedną faze zasilania - nie zawsze, jednak są takie przypadki :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...