Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis wentyl z BOXa intela :D

 

Odczytuje CPU-Z i Everestem, te same wskazania.

to faktycznie możesz mieć takie temp :) tez mialem boxa, przez chwile na nim i jak niebo a ziemia ;) założ cos jak człowiek porzadnego :)

 

własnie nie wiem co jest z tym VCORE blizej prawdy, musze poszperac, bo cpuz a gigasoft różnią sie znacznie - no i kolejna róznica to to co ustawimy w biosie

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, CrazyJohn - czy Twoje mobo wstaje na FSB 66MHz?

Pare minut zabawy i zauważyliśmy z chłopakami, że nasz E6600 wstawał na 66MHz co dawało jakieś 700MHz :D

tej osobie tak wstawał -->> p0rNfLaKe

 

heh dośc problemowe sa te płytki gigabyte?? oj muszą coś z tym zrobić

 

DaRoN - juz cos wycisneliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej osobie tak wstawał -->> p0rNfLaKe

 

heh dośc problemowe sa te płytki gigabyte?? oj muszą coś z tym zrobić

 

DaRoN - juz cos wycisneliście?

So: Dobrze wiedzieć - czyli nie tylko nasza sztuka daje pupska.

Jak dla mnie wstępnie za tą cenę ta płyta nie ma szans na przetrwanie. Nie lubi najlepszych DDR2, dziwnie wstaje, robi niezłe jajca. No way.

A co do wyciskania. Razem z focusem zrobiliśmy ładny czas, który na innych pamięciach pobili Adelard & Opson.

Sprzęt ma po prostu kosmiczny potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moja wstawala na 66, zrobie update biosu na f3 conajmniej iprzejdzie jej ;]

co dziwne w win pokazywalo mi dobrze :D hehe

 

poza tym ona ma swoje rozne takie dziwne, trzeba sie jej nauczyc ;]

 

jak cos to wal na priv, juz sporo sie o niej dowiedzialem...

 

btw moja stable tak w pelni jest na 400fsb, wiecej sie krzaczy... na 420 bootuje, ale cos jej nie idzie, chyba gryzie sie z mem... nie wiem wlasnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 470 100% stabilne, wiecje jeszcze nie sprawdzlaem pod katem 100% stabilnosci.

Mam nadzieje ze gigabyte poprawi wspolprace z D9, bo juz mialem je kupowac do DS4 a tu tak izonk.

 

Problem dotyczocy Galaxy i Gigabatya tyczy sie tylko 7600GS i DS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moja wstawala na 66, zrobie update biosu na f3 conajmniej iprzejdzie jej ;]

co dziwne w win pokazywalo mi dobrze :D hehe

 

poza tym ona ma swoje rozne takie dziwne, trzeba sie jej nauczyc ;]

 

jak cos to wal na priv, juz sporo sie o niej dowiedzialem...

 

btw moja stable tak w pelni jest na 400fsb, wiecej sie krzaczy... na 420 bootuje, ale cos jej nie idzie, chyba gryzie sie z mem... nie wiem wlasnie :)

odpukac ale moja jest jak najmniej problemowa - FSB 495 max teraz (wczesniej 485) wiec to chyba dosc dobry wynik. zaspypytwac Gigabyte mailami to moze cos zrobia!

 

sp2000 puszczalem an 486 i kilka h latało - okolo 2-3 ale juz V powyzej 1.4v potrzebuje (w sumie nie duzo)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czekam na biosy, czekam :P moze za miesiac bedzie juz jako tako, ze plyte bedzie mozna polecic z czystym sumieniem...

 

nie wiem czy tylko DS3... chociaz DS4 i 6 maja podobne problemy z pamieciami, wiec strzelam, ze nie tylko DS3 :|

z tego co ludzie piszą to cała seia Gigabyte na 965 ma problemy z niektórymi RAMkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten 66mhz to byl moj problem wczesniej..

tylko ze ja glupi zamiast od razu wpasc na update biosu wszystkiego probowalem (myslalem ze za male napiecie na procku albo cos sie dzieje przez to ze np gdzies cos jest zwarte...)... nic nie pomagalo.

2h stracone :)

jakbym mial stacje dyskietek to bym rach ciach wgral nowy bios z drugiego kompa...

a tak musialem winde instalowac i z windy to zrobic... a wiec 1godzina. okrojona instalka.. wiec po naprawieniu znowu musialem winde wgrywac.. znowu sporo czasu zmarnowane.

ale ogolnie nie narzekam..

asusy tak dobrze wcale sobie nie radza, a przeciez na poczatku duzo ludzi byla nasawiona ze to bedzie najlepsza plyta pod conroe i cieszyli sie wynikami powyzej 400fsb...

a teraz 500fsb i krzywo patrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc sporo wymagam od plyty, poprzednia to DFI SLI-D ale generalnie z gigabyta jestem zadowolony i milo zaskocozny mozliwosciami podkrecania :)

 

Brakuje paru rozwiazan ktore mozna znalezc w DFI, ale co tam :) Moglo by byc wiecej ustawien dla pamieci oraz mozliwosc zapisywania ustawien biosu do profilów i pozniej wgrywanie ich :).

 

Dual bios juz 2 razy przy oc mi sie przydał, wywalil sie bios przy FSB 500MHz.. Szkoda ze w tym momencie załadowal z drugiej kosci starszy bios 2F, da sie jakos zaktualizowac ta druga kosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moja wstawala na 66, zrobie update biosu na f3 conajmniej iprzejdzie jej ;]

co dziwne w win pokazywalo mi dobrze :D hehe

 

poza tym ona ma swoje rozne takie dziwne, trzeba sie jej nauczyc ;]

 

jak cos to wal na priv, juz sporo sie o niej dowiedzialem...

 

btw moja stable tak w pelni jest na 400fsb, wiecej sie krzaczy... na 420 bootuje, ale cos jej nie idzie, chyba gryzie sie z mem... nie wiem wlasnie :)

No to dobrze. Gigabyte strasznie mnie zadziwia ostatnio - dobrze chociaż, że to są TYLKo problemy BIOSu.

Ale z tymi pamięciami przesadzili :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual bios juz 2 razy przy oc mi sie przydał, wywalil sie bios przy FSB 500MHz.. Szkoda ze w tym momencie załadowal z drugiej kosci starszy bios 2F, da sie jakos zaktualizowac ta druga kosc ?

DS4 ma takie cos? bo z tego co widze DS 3 nie... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie tylko dodam ze z grubsza przymierzalismy z piterem do DS4 Prisona PRO V1 i pomimo radiatorkow wokol procka misci sie z zapinka bez problemu....

 

niestety moje boje z DS4 opublikuje dopiero w weekend bo caly czas czekam na karte graficzna z mojego ulubionego sklepu ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka lamerskich pytan :lol:

Co to jest D9 ? Czy to chodzi o ddr2? Ze ta płyta (DS4) z nimi nie współpracuje za dobrze? :D

Czy takie coś by mogło być; C2D e6300 + ds4 + gf galaxy 7600gs zalman + Corsair Twin2x 2x512 800 + enermax 400w ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka lamerskich pytan :lol:

Co to jest D9 ? Czy to chodzi o ddr2? Ze ta płyta (DS4) z nimi nie współpracuje za dobrze? :D

Czy takie coś by mogło być; C2D e6300 + ds4 + gf galaxy 7600gs zalman + Corsair Twin2x 2x512 800 + enermax 400w ??

jak nie chcesz podkrecac to ok ;d

mi to sie gryzlo :P

 

zobacz wyzej moj post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piter

jakto bios wywalilo? to bios moze sie skaszanic ze trzeba z dyskietki wgrac? :>

a co jak nie ma sie stacji dyskietek, ma sie ds3.. ? :D

do serwisu trzeba isc? :>

jak tak to chyba nie bede ryzykowal dochodzenia do 500fsb :P zeby pozniej miec tyle zachodu... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płyte ga-965p - ds3 i mam z nia lekkie problemy. Mam pamieci ddr2 800 goodram pro 2x512mb. Miałem tagana 380w i nie mogłem podkrecic procka co udawało sie na asusie p5b. Zmieniłem zasilacz na chiefteca 620W i udało sie podkrecic, ale po paru dniach dziłaja standardowe ustawienia, czyli 1.86 E6300. Nastepny problem ustawienia pamieci na auto wykrywa normalnie czyli 5/5/5/15 tak samo jest w cpu-z i everescie. Gdy przełącze na manual i zmienie ustawienia 4/4/4/12 cpu-z i everest wykrywa mi pamieci na 3/4/4/9 testowałem juz twistery ddr2 800 i tak samo jest. Zmiana biosu na F2 F3 nic nie zmieniła. Przeczytałem wyżej co pisaliście odnośnie info że płyta nie dziła dobrze z goodram pro, ale teraz to ja nawet o 1 mhz nie moge podkrecić procka a udawało mi sie do 414 fsb. Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz podkrecac to ok ;d

mi to sie gryzlo :P

 

zobacz wyzej moj post

Z GF7600 się gryzło ??

Ale ja nie umiem odróżnić czy pamieci sa D9 czy inne :/

Poradźcie co wybrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Interloper.

widzisz jak nie weisz to sie nie smiej...

i tyle, ok?

 

ta plyta ma problemy z obsluga urzadzen pod USB, wielu osobom odlaczenie wszystkiego od usb pomaga

 

 

Ślicznie!! :)

 

mozna do postu nr1 lub 2 wrzucic - ENG wersja , pozniej PL mozna zrobic i bedzie super i wniare aktualizować oczywiscei :)

siur, a chce Ci sie tlumaczyc? bo mi sie odechcialo pisac w polowie faq :P a aktualizuje na XS, dzisiaj juz 2x ;) poki co i tak malo kto ma w PL DS3... malo kto ma Core2Duo w ogole...

 

@Interloper,

z Galaxy 7600GS Zalman edition 1.2ns - nie wiem jak z innymi ;] ktos gdzies na XS ma 7600GS i mu chodzi wszystko...

 

PITer masz pod reka jakies dobre pamieci do DS3? na czymmasz 490fsb? bo w sklepach pelno D9... nie masz jakis selektow? :P

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde - szczerze powiem, ze troche CrazyJohn ostudziles moj zapal na gigabyta. Mialem zamiar kupic e6600,ds4,7600gt i 2x1gb corsaira twin2x - ale po lekturze tego faq'a widze ze sa spore jaja z tymi plytkami;/

Moze nawet bym sie nadwyrezyl finanosow i wzial asusa ale nie ma lpt a ja chce miec moj stary wyswietlacz;)

Jest realna szansa ze za okolo 3 tyg.(bo wtedy bede robil zakupy) sytuacja sie poprawi za sprawa nowych biosow, albo cos?

Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer masz pod reka jakies dobre pamieci do DS3? na czymmasz 490fsb? bo w sklepach pelno D9... nie masz jakis selektow? :P

Corsair 667 na elpidach, robia przy CL4-4-4 ok 450MHz..., 490 wlasnie an corsairach.

Selekty D9 mam, 2x1GB ale nawet te przeszkadzaja w OC na DS4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...