Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mowa już o modelach godnych polecenia to najtańszej S3 też niczego nie brakuje, stabilnie można dojechać do FSB 460 a to jeszcze nie koniec :)

 

EDIT: 485 też ok :D

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem forum oraz nowym użytkownikiem pierwszy raz Intela Core2Duo.

Mam same problemy z tą platformą. Wymieniłem już 3 różne płyty, dwa procki, zasilacz Fortron 350 na FEEL 400Watt,

Dalej kicha. Do tej pory to słaba stabilność, teraz mam DS4 i mam dziwne rzeczy.

1. Po montażu komp kiepsko wstawał tzn nie reagował na power około 10 minut później ruszył.

Teraz mam problem że czasem jak odpalę kompa to zaświeci się światełko dysku razem z power, i wentylatory chodzą komp leży. W systemie ale ten problem miałem już na wszystkich rozwiązaniach jakie do tej pory miałem, jak sprzęt popracuje i dam na opcje start wyłącz to nie pojawia sie okienko wyłączenia tylko komp robi zamrożenie pulpitu. mogę tylko uruchomić menagera zadań.

 

To tyle jak na początek, nie mówiąc już że nie mam pojęcia jak poustawiać bios :(

Oto konfiguracja:

Core2Duo E6300

Gigabyte DS4

GEIL dual ddr2 2x512 MB ultra 800

XpertVision 7950GT 512MB

Zasilacz Modecom Feel 400 Watt

Dysk WDcaviar 160 GB Sata2

Jedyne co jeszcze nie było testowane to Dysk i Karta grafiki.

 

Poradźcie proszę może ktoś miał podobny problem

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak poprzednik jestem, nowym uzytkownikiem forum i mam problem z OC na DS3 i pamieciami GEIL dual ddr2 2x512 800 (zwykle, nie ultra) producent podaje dla nich timinigi 5,5,5,15.

Procesor to C2D 6300 i udaje mi sie stabilnie ustawic caly zestaw maksymalnie na 7 x 400 czyli 2,8Gz natomiast przy wyzszym FSB pamiec zaczyna mi sypac bledami..

 

Może ktos z forumowiczow testowal te pamieci i zna dla nich stabilne ustawienia FSB, timingow i napiecia ?

 

caly zestaw to:

 

GA 965 DS3 (bios F7)

C2D 6300 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro

GEIL dual 2x512 800mz (5,5,5,15) wersja w srebrnych radiatorach

Galaxy 7300GT, zalman

Zasilacz 400W modecom

dyski 2x 160gb seagate sata2 w raid-0

 

dzieki

 

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że popełniłem karygodny błąd, nie wiem teraz czy będą tego jakieś skutki uboczne, problem z odpaleniem polegał na tym że podpiołem porty USB do gniazda fireWire. Nie wiem czy coś mogłem uszkodzić ??

Po poprawnym podłączeniu jest lepiej choć zamrażanie pulpitu jest nadal.

Proszę również o ocene konfiguracji, czy taka przejdzie ewentualnie co jest na już do usunięcia bądź wymiany.

 

Pozdrawiam Marcin

 

P.S. Jak myślicie mogłem zjaraćkontroler IEEE1394 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trike3 ja się dziwie,ze ten komp wogóle wstaje

Zasilacz FEEL 400W na taką maszynę ?? Ja bym się pomodlił przed wciśnięciem przycisku POWER. Minimum to wg mnie ok 430 W SOLIDNY ZASILACZ. Ogólnie zestaw jest OK poza zasilaczem

 

Kontroler IEEE1394 teoretycznie mogłeś zjarać. Ja kiedyś podpiąłem odwrotnie kabelki przy USB i zjarałem jeden z nich. Czy gniazdo na płycie to nie wiem, ale chyba tez ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany biosu na swoim DS4 na F7b stwierdziłem, że kontrola obrotów przez Intel QST czy jak to tam się nazywa, zaczęła dziwnie chodzić. W ogóle odczyty temperatur poszły w górę o jakieś 5 stopni w idle. Na początku myślałem, że coś miałem nie tak z coolerem, ale po ponownym dokładnym założeniu nic. Zacząłem przyglądać się obrotom wentylatora i jak wtedy przy 50 stopniach w idle kręcił się na około 850 obrotów to teraz przy 55 kręci się na ~700.

 

Zauważył ktoś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trike3 ja się dziwie,ze ten komp wogóle wstaje

Zasilacz FEEL 400W na taką maszynę ?? Ja bym się pomodlił przed wciśnięciem przycisku POWER. Minimum to wg mnie ok 430 W SOLIDNY ZASILACZ. Ogólnie zestaw jest OK poza zasilaczem

 

Kontroler IEEE1394 teoretycznie mogłeś zjarać. Ja kiedyś podpiąłem odwrotnie kabelki przy USB i zjarałem jeden z nich. Czy gniazdo na płycie to nie wiem, ale chyba tez ;D

 

Fell 400 z 2x80mm wentyl , daje rade z E6300@3.5Ghz, 2 gb pamieci, X1900XT, 3 HDD, 2 nagrywarki, wiec nie mówil bym ze to slaby zasilacz... poprostu dales sie uwiesc mani duzej ilosci watów :)

 

Mam DS4 rev 2.0 musze przyznac ze plyta swietna, gigabyte troche ja dopracowal, oczywiscie jest na rewizji chiepsetu C2, fsb wyzsze nic na rev 1.0.

 

Wyglad pcb tylko minimalnie sie zmienil, inny kodek audio, inna sieciówka, wszystkie cewki wymienione na lepsze.. no i radiatorki na plecach płyty jakw DQ6 :)

 

Jutro postaram sie zamiescic fotki :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otrzymałem teraz dwie odwrotne odpowiedzi i sam nie wiem.

Zostawić feela czy do sprzedać i kupić coś innego.

Mam pytanko odnośnie pamięci, czy te GEILE są dobre, bo opinie są różne.

Jakie szanse mam że kontroler jednak żyje ?? :(

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otrzymałem teraz dwie odwrotne odpowiedzi i sam nie wiem.

Zostawić feela czy do sprzedać i kupić coś innego.

Mam pytanko odnośnie pamięci, czy te GEILE są dobre, bo opinie są różne.

Jakie szanse mam że kontroler jednak żyje ?? :(

 

Pozdrawiam Marcin

Jaki to Feel ? z 2 wentyami ? daj fotke najlepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny do tego: http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=14757# ,

Mój nie ma wyjścia na monitor tylko klawisz włącz/wyłącz tym sie różni.

 

Pozdrawiam Marcin.

 

Mam jeszcze pytanko w imieniu kolegi.

Odpalił kompa na DS3 działało wszystko spoko, podkręcił pamięci GEIL 2x512 667 4.4.4.12, na 800 bez robienia niczego więcej i komp już nie wstaje. Tzn odpala wentylator na grafice i zima.

reset CMOS nie pomaga, pamięci sprawdzone, Grafa sprawdzona, sprzęt zima.

Co mogło się stać u niego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fell 400 z 2x80mm wentyl , daje rade z E6300@3.5Ghz, 2 gb pamieci, X1900XT, 3 HDD, 2 nagrywarki, wiec nie mówil bym ze to slaby zasilacz... poprostu dales sie uwiesc mani duzej ilosci watów :)

Bardzo lubie takie przyklady. Wiekszosc ludzi przy wyborze zasilacza do takiego configu martwilaby sie ze 600W Tagan moglby byc "na styk" ;)

 

Jednak trzeba rowniez pamietac, o tym, ze nie tylko waciki sie licza (manie watow mozna usprawiedliwisc w niektorych przypadkach tym, iz mocniejsze wersje robione sa na ogol z lepszych podzespolow). Sa jeszcze takie rzeczy jak jakosc wykonania , zabezpiecznia, stabilnosc, a z takim FEEL'em moze byc roznie.

 

Zeby nie bylo OT za duzego. Greg_1 juz o to pytal. Czy spotkal sie ktos z udana proba wgrania biosu z DS3 do S3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slow - trafiłeś w sedno.

No a ja się muszę przyznać, że nie miałem nigdy u siebie w kompie zasilacza FEEL, więc może nie powiniennem się wypowiadać. Mam 480W wg Zenfista jeden z lepszych zasilaczy w tej klasie a i tak kupowałem go na zapas :), no i dlatego że cichy też:D. Prądowo może i ten feel da radę, ale nie wiem jak ze stabilnością napięć. Ja jednak należe do ludzi, którzy nie lubią się niepotrzebnie strasować, więc wolę wydać 100 zł wiecej na zasilacz a mieć większą pewność, że komp jest bezpieczny.

- trike3 powiem Ci, że ja jestem zadowolony z moich Geili, ale nie jakoś rewelacyjnie. Wydaje mi się, że w cenie 1000zł mogłem coś lepszego łąpnąć. Zmiana napięć u mnie za bardzo nic nie daje. Na timingach 6-6-6-18 po prostu zawias taki, ze plyta nie potrafi sama resetnąć ustawień BIOSu , trzeba wyjąć baterię. (moznaby zworkę, ale na tej plycie jakiś burak ją zaprojektował pod kartą grafiki) :/.

Pamiątki idą max ok 910 na timingach 5-5-5-15 i napięciu 2.1V (def producenta - nie mylić z def płyty :D), może to nic nadzwyczajnego, ale mi wystarcza narazie. Oprócz tego zadne inne napięcia nietknięte w BIOSie i system działa stabilnie.

Nie budzi mi się tylko z tryby S3 . Ma ktoś może pomysł jak temu zaradzić ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer a jak tam z oc i w ogóle jakie zmiany w użytkowaniu płyty??

Generalnie FSB zalezy od proca na jednym zrobi 510, na innym tylko 470.

Testowalem na procesorze który na rev 1.0 robil 514 ale jzu z freezami.. procesor wlozony do rev 2.0 bez problemu smiga na fsb 520 w pelni stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie FSB zalezy od proca na jednym zrobi 510, na innym tylko 470.

Testowalem na procesorze który na rev 1.0 robil 514 ale jzu z freezami.. procesor wlozony do rev 2.0 bez problemu smiga na fsb 520 w pelni stabilnie :)

PITer sugerujesz ze nowe rev lepsiejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pomóżcie mi proszę bo już nie wiem sam co jest.

System stoi nowiutki, instaluję sterowniki z płyty, antywirusa i kerio.

Instaluje Gothic3 i pojawiają się e być.

Konfig komputera podawałem parę postów wyżej, sprzęt nie kręcony tylko jakaś opcja w biosie ustawiona na racing.

Nie wiem co się dzieje, zainstalowałem nowiutki system i sterowniki z płyty, avasta, kerio, Gothica3.

to chyba wsio. Komp cały czas wywala błędy systemowe, (blue screen z opisem że wina systemu )

Albo reset co 5 minut :(

Chckdiski same się robią i znowu to samo.

 

Co może być plzzz pomóżcie

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitter - tak zachwalasz DS4 - ja chciałbym od siebie dodać że DS3 od kiedy ją użytkuję ani razu nie sprawiłą mi kłopotu - no może po za tym że czasami po restarcie nie chce zabotować na ustawieniach OC (które zresztą mam na codzień) tylko się raz sama zrestartuje (nie dochodząc do POST) i automatycznie przełącza się prędkość FSB na domuślną (tylko FSB - reszta ustawień nadal pozostaje niezmieniona) - 3-4 razy się zrestartuje aż w końcu "zaskoczy" oprócz tego ani jednej zwiechy nie zaliczył komp czy nawet lekkiej czkawki. przy dalszym OC mnie proc chamuje - pamięci spokojnie 500 osiągną - mostek myślę że też.

 

reasumując - uważam że DS3 również jest godna polecenia :) co prawda różnica niewielka w cenie - dla jednych a dla innych jednak większa - zależy kto jak na to patrzy ;)

Czy wy też macie takie problemy z waszymi Gigabytami? A może udało wam się jakoś sobie z tym poradzić? Piszczue wszystko co o tym wiecie. To dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer to zobacz jeszcz jak sprawuje się nowe DS3, jeżeli juz jest.

 

Brak, tylko DS4 w nowej REV..

 

A kto by teraz patrzal jak roznica pomiedzy DS3 a DS4 to 35-40zł.. warto doplacic dla samego lepszego chłodzenia:)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...