Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Przeglądam temat, ale nic z niego nie mogę zrozumieć, może jestem zmęczony, a może wina leży po stronie, że nigdy nie miałem platformy pod Intela.

 

W każdym bądź razie bardzo bym was prosił, abyście mi doradzili jaką zakupić płytę i ram pod Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz, może się zdecyduje na Intel Core 2 Duo E6400 2.13 GHz ( nie wiem za bardzo czy się opłaca brać droższy )

Chciałbym zakupić podzespoły które nie będą sprawiały problemów ze stabilnością, oczywiście największą uwagę zwracam na możliwości podkręcania.

Życzliwe osoby proszę o rady i ewentualne linki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stwierdzono że plyty gb nie wspopracuja z innymi koscmi niz z D9?

Mam ochote na a-data Vitesta 667, lecz boje sie zaryzykować :)

Jakby ktoś miał te kosci na gb (malo prawdopodobne) to prosze o opinie (sprobować mozna ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem z podkrecaniem procka okazała sie karta graficzna Galaxy 7600Gs dd2 na 7300gs Palita jest jak narazie wszytsko ok. Sprawdze dziś wieczorem 7300GT. Ale maks oc jakie moge dac to 414fsb. jak ustawie +0.4v na pamięciach pisze na pamieciach fail w biosie. Postaram sie tez przetestowac na innych pamięciach beda to 2x1gb goodram 533.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stwierdzono że plyty gb nie wspopracuja z innymi koscmi niz z D9?

Mam ochote na a-data Vitesta 667, lecz boje sie zaryzykować :)

Jakby ktoś miał te kosci na gb (malo prawdopodobne) to prosze o opinie (sprobować mozna ;))

 

Chodza bez problemy Adaty, sprawdzalem z tymi 2264648[/snapback]

Ej, a co ma karta graficzna do fsb? :P Tez chce kupic galaxy 7600gs a tu jakiś kolejny zonk :D

 

U mnie 7300GT Galaxy DDR3 dziala bez problemu, a karta jets na tym smaym PCB co 7600GS Galaxy DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki tak się męczycie i zastanawiacie to dzisiaj bądź jutro wam zamieszcze wyniki z pracy i podkręcania sprzętu:

 

-> Intel Core 2 Duo E6400

-> Gigabyte GA-965-DS4

-> PDP Patriot Dual 2x 1GB DDR2 667 (nominalnie 5-4-4-12)

-> Be Quiet P6-PRO 530W

-> Galaxy 7600GS DDR3 1.2ns Zalman edition

-> Samsung 250GB SATA II, NCQ

 

Zobaczymy jak będzie działał sprzęcik i jakie wynikną z nim problemy natury fizycznej (tfu tfu) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki tak się męczycie i zastanawiacie to dzisiaj bądź jutro wam zamieszcze wyniki z pracy i podkręcania sprzętu:

 

-> Intel Core 2 Duo E6400

-> Gigabyte GA-965-DS4

-> PDP Patriot Dual 2x 1GB DDR2 667 (nominalnie 5-4-4-12)

-> Be Quiet P6-PRO 530W

-> Galaxy 7600GS DDR3 1.2ns Zalman edition

-> Samsung 250GB SATA II, NCQ

 

Zobaczymy jak będzie działał sprzęcik i jakie wynikną z nim problemy natury fizycznej (tfu tfu) ;)

kto się meczy i kto zastanawia :D

 

procka i płyty jestem ciekawy bo : chce wiedziec jak kreca sie 6400 w porównaniu do 6300 - jak na razie NIC niekawego nikt nie pokazał na OEMach i jak sie sprawuje te gigabyty bo co ktoraś osoba i co (chyba) nowszy egzemplaz to sie skarzy ze cos nie halo :)

 

wyniki moga byc dzis :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem na 2x1gb 533 goodram gr533d264l4/1g z kości: ge5108fa-jn poszły tylko na 667. Po włożeniu Palita 7300gt nie udało mi się podkrecić procka nawet o 1mhz fsb. Za to pozmieniałem ustawienia i udało mi sie uruchomic kompa na 7x430 na goodramach pro 2x512mb (pamieci niestabilne nawet po zwiekszeniu napięcia działały 3/5/5/15 cpu-z bios 5/5/5/15)

Edytowane przez zwierzak24dg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w plycie DQ6 ten radiator na drugiej stronie plyty dotyka do blachy jak ja sie przykreci do obudowy (blachy) ?

 

tak patrze na ten radiator w DQ6 i widze ze beda problemy z zainstalowaniem Ninja bo w niej od spodu zaklada sie blaszke a w tej plycie juz jest radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale drażni mnie ta płyta z lekka. Zastanawiałem się na asusem p5w dh ale na nim też sa problemy i niskie fsb. Bo z modelem P5B miałem już stycznośc i niestety podkręcanie zakończyło się na 340fsb:( @Mr.Matrin Jak sciagniesz ten radiator prawdopodobnie sciagniesz całe chłodzenie z gigabyte. Zastanawiałem się nad tą płyta DQ6 ale zmiana coolera mijała sie z celem szkoda pozbyć sie TT Typhoona on też ma od dołu blaszke metalowa. Dlatego zdecydowałem się na DS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w plycie DQ6 ten radiator na drugiej stronie plyty dotyka do blachy jak ja sie przykreci do obudowy (blachy) ?

Nie - ta płytka jest dosyć cienka

tak patrze na ten radiator w DQ6 i widze ze beda problemy z zainstalowaniem Ninja bo w niej od spodu zaklada sie blaszke a w tej plycie juz jest radiator

są dwie opcje:

1. Stosujesz nieco dłuzsze śrubki

2. zdejmujesz blachę

wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak zastosuje dluzsze srubki i umieszcze ta plytke metalowa ( od ninja) na tym radiatorze Gigabytetoto czy nie bedzie za grubo ? ( tzn czy sie zmiesci to miedzy plyta glowna a blacha do ktorej przykresa sie plyte glowna ?

 

no tak ale drażni mnie ta płyta z lekka. Zastanawiałem się na asusem p5w dh ale na nim też sa problemy i niskie fsb. Bo z modelem P5B miałem już stycznośc i niestety podkręcanie zakończyło się na 340fsb:( @Mr.Matrin Jak sciagniesz ten radiator prawdopodobnie sciagniesz całe chłodzenie z gigabyte. Zastanawiałem się nad tą płyta DQ6 ale zmiana coolera mijała sie z celem szkoda pozbyć sie TT Typhoona on też ma od dołu blaszke metalowa. Dlatego zdecydowałem się na DS3.

 

tylko kurde z tymi GIgabyte sa problemy z pamieciami i jak cztyalem z niektorymi kartami graficznymi - bylem napalony tez na asusa ale gdy przeczytalem wczoraj ze sie polaczyl z Gigabyte to sie zniechecilem ( bedzie brak nowych biosow do plyt asusa bo nowe plyty beda wychodzily pod logiem gigabyte - bo to gigabyte przejal asusa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka moja mala refleksja:

wiele osob tak krzyczy na ta MB, ze to szit, ze GB to szit itd... A pokazcie mi inna, ktora bez problemow zrobi 450 od razu, a jak sie ja pomeczy to do 490 przechodzi prime? Wszystko to jest we wczesnej fazie jeszczze, beda biosy lepsze to nie bedzie lepszej plyty... A teraz? Poki co wiadomo juz o niej duzo, kupic DS3/DS4 do tego kosci nie na D9, do tego grafe nie z serii 7600 - chociaz to podobno teraz juz naprawili... i... lepszego systemu nie bedzie, gwarantuje.

Asus? niskie fsb, piekielnie droga...

BadAxe? a gdzie w PL mozna ja kupic?

Inne? nie ma... MSI na 330 sie konczy...

Ta plyta ma swoje rozne, ale lepszej od niej poki co nie ma... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh do tej pory ludzie szukali zeby koniecznie d9 byly....

moim zdaniem nie mozna przesadzac... na pewno sie bios pojawi naprawiajacy ten blad...

zreszta z goodrampro jakos bolesny problem to nie jest...

420fsb plyta osiaga i to na lajcie...

a zrob taki wynik na nie ds3...

 

ludzie przesadzaja z wadliwoscia tej plyty, bo jak narazie jest to jedna z lepszych do OC, poza drobnymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh do tej pory ludzie szukali zeby koniecznie d9 byly....

moim zdaniem nie mozna przesadzac... na pewno sie bios pojawi naprawiajacy ten blad...

zreszta z goodrampro jakos bolesny problem to nie jest...

420fsb plyta osiaga i to na lajcie...

a zrob taki wynik na nie ds3...

 

ludzie przesadzaja z wadliwoscia tej plyty, bo jak narazie jest to jedna z lepszych do OC, poza drobnymi problemami.

ja sie bardziej napalilem na DS4 - chyba tez jest tak dobra jak Ds3 ? (powinna , ma lepsze zasilanie procka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie:

"*6 fazowe zasilanie

*aluminiowe wzmocnione kondensatory

*chłodzenie: radiatory na mostkach połączone heat pipe , w przecieiwństwie do DQ6 brak radiatora na spodniej czesci plyty" oraz Dual Bios ;) i odrobine dłuższe PCB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem najnowsza bete do DS4, jednyn aroznica jaka zauwazylem to ze plyte teraz mi wykrywajako DQ6, czyzby byly to te same biosy ?

 

Bawilem sie troche pamieciami i to jednak one mi nie pozwalaja osiagnac magicznych 500MHz FSB...

 

Update:

Czesc z was napewno przesiaduje równiez na XS, gdybyscie mogli zrobic liste pamieci na których udalo sie osiagnac FSB powyzej 490MHz wraz z informacja na temat kosci na których zostały oparte dane pamieci...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...