Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki - faktycznie, poszukalem poszukałem i wygrzebałem za 280zł po soczystym tarogwaniu sie nowiusieńką na 3 letniej gwarancji płytke gigabyte 965p s3 z 6cio fazowym zasilaniem, supportem dla fsb 333 i quad core :)

 

Dołączona grafika

 

Pokatuje ją odrobinke na pentiumie D805 a później na celeronku 420/430 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość. Kupiłem ostatnio w dobrej cenie płytke Gigabyte 965p-ds4 rev 1.0 i everest oraz inne programy pokazują mi bios ver. F4?? Przecież takiego biosu nie ma!!!! O co chodzi?? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem GB 960p-s3 (rev. 3.3) i niestety jest problem. Uruchamiam płytę, ta po krótkiej chwili się sama wyłącza, po czym znowu sama włacza (wentyle się kręcą) i na tym staje. Ktoś już opisywał podobną sytuację i pisał, że to wina ramu. Sprawdzałem na Corsairach xms2, Kingstonach Value i Goodramach Value (kości 1-gigowe 667) oraz jak zalecano na pamięci 256-megowej (jakiś infineon 533mhz). Wszystkie napewno sprawne (na innej płycie działają), jednak płyta nadal nie bootuje.

 

Proc na którym testowane to e2140. Grafa to GF 7300gt Palita (wkładałem również Matroxa na pci, też bez rezultatu).

 

Aha dodam jeszcze, że jak uruchomie płyte bez ramów, to piszczy. Jak włoże ramy to już nie.

 

Podejrzewam jednak, że płyta padnieta... ale wolę jeszcze tutaj zapytać, bo może płyta po prostu jeszcze ma jakies kaprysy, o których nie wiem. Jeśli tak to prosiłbym o jakies sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - faktycznie, poszukalem poszukałem i wygrzebałem za 280zł po soczystym tarogwaniu sie nowiusieńką na 3 letniej gwarancji płytke gigabyte 965p s3 z 6cio fazowym zasilaniem, supportem dla fsb 333 i quad core :)

 

Pokatuje ją odrobinke na pentiumie D805 a później na celeronku 420/430 :)

Tylko że rev. 3.3 zdecydowanie gorzej sie kręcą od rev. 1.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davvid- pamięci już sprawdziłeś, ale jest jeszcze inna możliwość, twój procesor jest obsługiwany dopiero od biosu F9,

jeżeli płyta ma wgrany F8, (a ty nie możesz tego sprawdzić bo płyta sie nie odpala) to może faktycznie nie chcieć działać z tym prockiem. Jedyne wyjście włożyć procesor obsługiwany przez bios F8 i uaktualnić do F9 lub nowszego, jeżeli oczywiście płyta się uruchomi, a jak nie to serwis.

Tu jest lista kompatybilności procesorów wraz z numerami biosów:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...Name=GA-965P-S3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli byłbym wgrany bios f8 to nie było by tak, że procesor byłby wykryty, tylko pod inną nazwą?

 

Dowiem się od poprzedniego właściciela jaki wgrany był bios. Jesli f8 to spróbuje skombinować jakieś innego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

davvid- pamięci już sprawdziłeś, ale jest jeszcze inna możliwość, twój procesor jest obsługiwany dopiero od biosu F9,

jeżeli płyta ma wgrany F8, (a ty nie możesz tego sprawdzić bo płyta sie nie odpala) to może faktycznie nie chcieć działać z tym prockiem.

Wedlug mnie to nie jest problemem. Sam mam nowiutkiego DS3 r 3.3 i na starcie mial F10 , proc E2140 , ramy Geila...

 

Goodramy na Gigabyte kiedys nie dzialaly , pewnie to samo dzisiaj.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie dam za to pokroić, ale poza uszkodzeniem płyty inne przyczyny nie przychodzą mi do głowy.

davvid- jeżeli płyta jest używana, to faktycznie przyciśnij sprzedającego może się rozpruje.

Ja tam wolałbym sprawdzić wszystko zanim oddam płyte na gwarancje, bo to 2-3 tygodnie bez płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość. Kupiłem ostatnio w dobrej cenie płytke Gigabyte 965p-ds4 rev 1.0 i everest oraz inne programy pokazują mi bios ver. F4?? Przecież takiego biosu nie ma!!!! O co chodzi?? Proszę o odpowiedź.

 

To wgraj inny :damage_wall:

 

Zakupiłem GB 960p-s3 (rev. 3.3) i niestety jest problem. Uruchamiam płytę, ta po krótkiej chwili się sama wyłącza, po czym znowu sama włacza (wentyle się kręcą) i na tym staje. Ktoś już opisywał podobną sytuację i pisał, że to wina ramu. Sprawdzałem na Corsairach xms2, Kingstonach Value i Goodramach Value (kości 1-gigowe 667) oraz jak zalecano na pamięci 256-megowej (jakiś infineon 533mhz). Wszystkie napewno sprawne (na innej płycie działają), jednak płyta nadal nie bootuje.

 

Proc na którym testowane to e2140. Grafa to GF 7300gt Palita (wkładałem również Matroxa na pci, też bez rezultatu).

 

Aha dodam jeszcze, że jak uruchomie płyte bez ramów, to piszczy. Jak włoże ramy to już nie.

 

Podejrzewam jednak, że płyta padnieta... ale wolę jeszcze tutaj zapytać, bo może płyta po prostu jeszcze ma jakies kaprysy, o których nie wiem. Jeśli tak to prosiłbym o jakies sugestie.

Ja tak miałem z pamięciami , po zmianie porblem ustał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dzieki - faktycznie, poszukalem poszukałem i wygrzebałem za 280zł po soczystym tarogwaniu sie nowiusieńką na 3 letniej gwarancji płytke gigabyte 965p s3 z 6cio fazowym zasilaniem, supportem dla fsb 333 i quad core :)

 

Dołączona grafika

 

Pokatuje ją odrobinke na pentiumie D805 a później na celeronku 420/430 :)

 

Uważał bym na 420. Dziś kupiłem tą płytke (swoją drogą zasilanie jest raczej 3-fazowe, Vdrop straszny) i Celeron chodzi mi identycznie jak na ASUS P5N-E SLI, czyli ma walla na FSB 350, bo przy tym FSB sie wiesza zaraz po starcie, a wyżej nie wstaje niezależnie od napięć, timingów pamięci itp itd.

 

Jak chcesz Celerona to lepiej chyba wyższy mnożnik, z kolei sens wyższych modeli jest sporo mniejszy bo Pentium Dual Core nie wiele drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to nie jest problemem. Sam mam nowiutkiego DS3 r 3.3 i na starcie mial F10 , proc E2140 , ramy Geila...

 

Goodramy na Gigabyte kiedys nie dzialaly , pewnie to samo dzisiaj.

Ja też się nie dam za to pokroić, ale poza uszkodzeniem płyty inne przyczyny nie przychodzą mi do głowy.

davvid- jeżeli płyta jest używana, to faktycznie przyciśnij sprzedającego może się rozpruje.

Ja tam wolałbym sprawdzić wszystko zanim oddam płyte na gwarancje, bo to 2-3 tygodnie bez płyty.

Płyta kupiona była 15 maja, wiec f10 napewno nie ma wgranego. Może f9...

 

Nawet jak płyta okaze się niesprawna, to mam w domu inna, wiec odsyłanie na gware ostatecznie wielkim problemem nie będzie. Odsyłać do poprzedniego własciela nie wiem czy mi sie opłaca, bo po 1. tak czy siak musze zapłacić za wysyłke, a po 2. że płyte kupiłem dośc tanio.

 

e. Własnie poprzedni własciciel napisał, że z tego co pamieta to bios F9 był wgrany.

 

Poza tym nie wydaje mi sie to wina proca. Jak włoże do płyty tylko proca to płyt piszczy (o pamięci?), jak włoże pamieci to juz nie piszczy.

 

e2

To wgraj inny :damage_wall:

Ja tak miałem z pamięciami , po zmianie porblem ustał :D

No ale sprawdzałem na 4 różnych kościach, więc musiałbym mieć naprawde pecha, żeby na żadnej nie załapało. Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dziś kupiłem tą płytke (swoją drogą zasilanie jest raczej 3-fazowe, Vdrop straszny)

Kolego....to nie wiesz ile masz faz? Moj 965P-DS3 r3.3 ma ich 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ta każda "kosteczka" dookoła socketu to od jednej fazy?

 

Jakoś kiepsko jest, bo ustawiam w BIOS 1.25 V to w idle jest 1.22 V, a w stresie 1.2 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "kosteczka" to cewka <_<

Domyślam sie że mierzysz napięcie CPU-Z, jeśli tak to przestań na to patrzeć.

Do pomiaru napięcia służy Uniwersalny Miernik/Multi-miernik (jak zwał tak zwał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co myślicie żeby zrobić liste coolerów pasujących na te płytki (z uwzględnieniem rewizji)? Posiadacze by mogli wysyłać info do autora wątku i on by wpisał to w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany.

Jego przyczyną okazał się procesor... ale nie dlatego, że bios mógłby go nie wykryć, tylko dlatego, że był na nim zrobiony BSEL Mod. Sprawdzajac wogole o nim zapomniałem (albo nie zwracałem uwagi), lecz dzisiaj coś mnie podkusiło, żeby zmyć lakier. No i po usunięciu moda, płyta bez problemu zabootowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie żeby zrobić liste coolerów pasujących na te płytki (z uwzględnieniem rewizji)? Posiadacze by mogli wysyłać info do autora wątku i on by wpisał to w pierwszym poście.

To juz zalezy od autora czy chce mu sie pierwszy post ciagle edytowac ;)

 

Jakby co S3 r 3.3 Scythe Ninja wchodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jakby co S3 r 3.3 Scythe Ninja wchodzi bez problemu.

To i na DS3 powinno wejsc bo S3 nie ma SSC poza soketem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moja plyta glowna Gigabyte GA-965P-DS3P rev 3.3.

Jak wlaczam komputer to mam ustawienia pci-express 1x a jak dam restart to dopiero jest 16x. Niewiem gdzie to sie zmienia w biosie, szukalem ale nie znalazlem. Reszta sprzetu to :

Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz@3.1GHz

DDR2 Dual 2x1GB Geil Ultra CL4 800MHz@928MHz

8800GTS Asus EN8800GTS 320 MB(320-bit) (500@650/1600@1900/GDDR3)

Seagate 320 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) ST3320620AS

Bequiet Straight Power E5-550W (550W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios F11 do gigabyte s3 rev 3.3 juz oficjalnie wypuszczony na stronke, bez statusu bety.

Co zaobserwoałem:

zaczął mi działać dzielnik na pamięci 1:1 - wczesniej nie chcial ruszać

procek na 3,1Ghz mi się wywalał, teraz moge go ciągnąć nawet do 3,4Ghz :)

Nie ma problemów z traceniem ustawień po resecie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A czytales to co jest wyzej :|

 

Przy okazji F11 :

# Fix PCI-E overclock issue

# Support Intel E6420 & E6320 CPU

Jest tez F 12:

-super new IO
:blink: Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzył ktoś na GB S3 (rev. 3.3) jakie jest real vdimm w stosunku do ustawionego w biosie?

Wiem, że ktoś już dawał taką tabelkę, ale to zdaje się było z ds3/ds4 w jakieś starszej rewizji i u mnie jest inaczej znacznie jak w tej tabelce :/

 

Np.

2,1V (+0,3v bios) = ok 2,14 real (to by sie zgadzało)

Ale już 2,2V (+0,4v bios) = ok 2,38 real

Poźniej 2,3V (+0,5v bios) = ok 2,47 real

 

Dziwne, bo w takim razie jak ustawić, żeby mieć vdimm w okolicach 2,2-2,25?

Teraz nie wiem czy tak rzeczywiście jest czy albo jakoś źle mierze albo miernik przekłamuje :/

 

Aha... tutaj dodam jeszcze, że własnie mam włożone goodramy, które na innej płycie nie bootowały powyżej ok 2,25v, a na tym gb wychodzi, że bootują na prawie 2,5v... wiec jeszcze bardziej nie chce mnie sie wierzyć w powyższe pomiary.

 

Mógłby ktoś mający w/w płyte sprawdzić jak ma u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

kupiłem ds3 rev.1.0 i wszystko jest spoko oprocz chlodzenia NB. Jest bardzo gorace, do tego blisko karty graficznej :/// Chciałem umieścic tam wentyl 80mm 5v ale nie bardzo jest miejsce(scythe infinity). Jakie alternatywne chlodzenia proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Ja miałem na na tej płycie Infinity razem z HR-05 i było ok :D

masz moze fotki jak to wszystko wygladalo razem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...