Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

Greg_1:

 

bardzo dziękuje :) jest to chłodzenie kompletne, bo na grafikę planuje kupic to samo. Pamiętasz może jakie temperatury dał Ci ten thermalright + chłodzenia na grafie(ile płyta główna i grafa mają w stresie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE P965-DS3

 

Overclocking:

Płyta znakomicie nadaje się do overclockingu, ale z BIOSem max. F7! Dla wyższych wersji BIOSu pojawiały się najczęściej opisywane problemy na forum, czyli:

- zmiana szybkości PCI Express (i wyników 3D Mark o prawie 50%)

- problemy z overclockingiem (ja miałem sytuację z "żelazną" blokadą 2800Mhz, co ciekawe ani Mhz więcej procesor nie chciał się podkręcić nawet po zmianie mnożnika etc. co mnie zresztą doprowadziło do pomysłu z downpgrade biosu)

+ znakomicie pamięci RAM np. moje Gejle współpracują (na F7 modyfikacje parametrami pamięci to igranie z ogniem, najczęściej kończy się przywróceniem fabrycznych ustawień BIOSu)

 

Testowałem BIOSy: f10,f11,f12 i za każdym razem występowały powyższe problemy!

 

Zmiana na F7 przyniosła diametralny skutek, procesor gładko ominął blokadę 2800Mhz, ba do 3.2 Ghz na napięciu 1.6V niestety wyższa wartość FSB powodowała problemy ze startem Windows(no cóż nie był to C2D select). I tutaj pokazuje się słaby punkt tego modelu, pomiędzy 1.6 V, mamy do wyboru: 1.8V! Na tym odważnym ustawieniu postanowiłem dalej kręcić sprzęt.. efekt 3.5Ghz no i 70stopni w stresie (dalej nie testowałem, bo tu się kończy "wydajność" mojego 6letniego chłodzenie wodnego o stanie technicznym co najmniej niepokojącym :P ).

 

 

Czar prysł po wyłączeniu komputera :( komputer z nowymi ustawieniami niestety nie wstaje, płyta shit jednym słowem

Edytowane przez makensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem płyty ga 965p s3 rev 3.3 pisałem do sklepów komputerowych wszyscy mi odpisywali ze nie będą zaglądać do opakowań płyt głównych itd...

wystarczy sie zapytać czy na pudelku widnieje napis FSB 1333 wtedy wiadomo ze to jest rev 3.3 :)

 

kupiłem tą płytę i miała wgrany bios f8 i jestem zadowolony na pamięciach goodram 2*512 można normalnie manewrować FSB nawet na high FSB płyta wstaje po wyłączeniu kompa

 

makensis sprawdź na innych pamiątkach i napoisz jaka masz rewizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam rewizję 3.3 i szczerze powiedziawszy przyjżałem się co nie co recenzjom overclockerów i najczęściej pojawiają się tam stare wersje BIOSu(może specjalnie prducent pozwolił na ustawienia, których po wyłączeniu komputera nie jest w stanie uciągnąć płyta?) i rzeczywiście kręcono tam procesory do 3.5Ghz i wyżej, ale zapewne nikt się nie pokusił o wyłączenie tak podkręconej maszyny. Szczerze odradzam ten model overclockerom takim którym zależy na maksymalnej mocy komputera. Problemy z PCI Express, przeciętny oc - szkoda pieniędzy na Gigashita.

Z RAMami mogę spróbować wsadzić inne, ale zazwyczaj robiłem tak max. FSB najsłabsze taktowanie pamięci. Jak znajduję maksymalną częstotliwość pracy CPU to testuję na spokojnie RAMy tyle ile da się z nich wycisnąć. Można jeszcze kombinować ze zmianą mnożnika, ale w 90% skończy się to pracą PCI Express w trybie x1 :(

 

ps. Stabunio jakie to dla Ciebie jest High FSB?

Edytowane przez makensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem płyty ga 965p s3 rev 3.3 pisałem do sklepów komputerowych wszyscy mi odpisywali ze nie będą zaglądać do opakowań płyt głównych itd...

wystarczy sie zapytać czy na pudelku widnieje napis FSB 1333 wtedy wiadomo ze to jest rev 3.3 :)

 

kupiłem tą płytę i miała wgrany bios f8 i jestem zadowolony na pamięciach goodram 2*512 można normalnie manewrować FSB nawet na high FSB płyta wstaje po wyłączeniu kompa

 

makensis sprawdź na innych pamiątkach i napoisz jaka masz rewizje

No nie wiem - ja mam goodramy 2*512mb i powyzej +0,3v są jaja - precel lata nizej, max 3,1Ghz, po ustawieniu +0,1v skika na 3,33Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak w końcu jest z tą płytą chłopaki?

Nadaje sie do oc czy nie?

Stoje przed wyborem AMD vs Intel i nie wiem co wybrac.

Decyzję musze podjac szybko bo abity pod amd znikaja jak swieże bułeczki.

 

Za AMD przemawia cena.

proc+płyta wyniesie w tym przypadku 500zł.

 

Intel to wydatek przynajmiej 600-700zł,

albo i wiecej jezeli brać pod uwagę CD2 4300.

Czy róznica wydajności jest na prawde zauwazalna np. w grach?

 

Czy Intel 2140/2160 + P965 s3 rev 3.3 będzie lepszym wyborem niż Brisbane X2 3600/4000 + Abit Kn9?

 

 

@victor89 napisz na priv gdzie ci się udało tą płytkę za tyle dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka świetna jak za taką cene, nadaje sie do oc pod warunkiem że masz dobrego procka i dobre pamięci. Nie ma chyba nic porównywalnego w cenie do ~300zł (asus p5b?) Mysle że lepiej brać abita + x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie FSB robi ten Gigabyte P965 s3?

A jeżeli chodzi o Intela to rozumiem ze lepiej brać 2160 (większy mnożnik).

 

Co do pamieci.

Jakie polecacie (chodzi oczywiście o jakieś tanie)

Zastanawiałem sie nad kingston lub kingmax.

Co lepiej brać 667 czy 800MHz?

Edytowane przez dobweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkretnego egzemplaza płytki - niektóre robą nawet FSB powyżej 500 mhz. Tak, procek z wyższym mnoznikiem to bardzo dobry pomysł, ceny spadają, poczekaj jeszcze kilka dni a zapewne wyrwiesz go z 20-30zł taniej.

Oczywiście że lepiej brać pamieci 800mhz - goodramy pro 900 są fajne, jednak są na micronach, co może róznie wpływac na oc i stabilnośc płyty. Nie wszystki GB lubią te memki, ale mysle że ryzykować mozna - 175zł 2x512mb - mysle że nic lepszego w tej cenie nie wyrwiesz :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co za bezsens taką kase za pamięci dać. Sporo taniej jest 2x512 MB Kingstona 667, 2x1 GB ok. 270 zł, na luzie ponad 800 z nich wyciągnie, i to w zupełności wystarcza do mnożnika 9, w większości przypadków do 8 wystarczy.

Zaoszczędzoną kase lepiej przeznaczyć do chłodzenia, czy nawet grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta ma nadal problemy z niektórymi pamięciami? Kupiłem tanio GOODRAM DDR2 2 GB (2x1GB)/800MHz PC-6400 DUAL CHANNEL i pytam się: nie będzie kłopotów z nimi na tej płycie? Podobno były problemy z GOODRAM Pro, a z tymi jak będzie? Ma ktoś może jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta ma nadal problemy z niektórymi pamięciami? Kupiłem tanio GOODRAM DDR2 2 GB (2x1GB)/800MHz PC-6400 DUAL CHANNEL i pytam się: nie będzie kłopotów z nimi na tej płycie? Podobno były problemy z GOODRAM Pro, a z tymi jak będzie? Ma ktoś może jakieś doświadczenia?

 

Jak kupiłeś to je odpal :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kupić je za 240 zł. A więc jak - nie nadają się? Kupić inną płytę?

Nie zrozumiałeś moje wypowiedzi , włóź je do płyty i opdal sprzęta to zobaczysz :mur:

 

My tu nie wróżymy z fusów :blink:

 

PS. Przez Ciebie spamuje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinny sie odpalić, jednak nie muszą się kręcić tak jak powinny i mogą być problemy ze stabilnością po oc.

Napewno jak je wsadzisz nic wielkiego się nie stanie, odłamki PC nie powbijają Ci sie w ciało

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak w końcu jest z tą płytą chłopaki?

Nadaje sie do oc czy nie?

Stoje przed wyborem AMD vs Intel i nie wiem co wybrac.

Decyzję musze podjac szybko bo abity pod amd znikaja jak swieże bułeczki.

 

Za AMD przemawia cena.

proc+płyta wyniesie w tym przypadku 500zł.

 

Intel to wydatek przynajmiej 600-700zł,

albo i wiecej jezeli brać pod uwagę CD2 4300.

Czy róznica wydajności jest na prawde zauwazalna np. w grach?

 

Czy Intel 2140/2160 + P965 s3 rev 3.3 będzie lepszym wyborem niż Brisbane X2 3600/4000 + Abit Kn9?

@victor89 napisz na priv gdzie ci się udało tą płytkę za tyle dostać.

 

Ja bym bral AMD no chyba ,ze grafe bedziesz mial pokroju 8800gts to moze i warto sie szarpnac na pentiuma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wielka prosba panowie

 

Czy ktos na 965P-DS3 lub S3 w r3.3 ustawial 2.0V na ramy przy 800CL4? No wczoraj odpalilem tak na wyprobowanie ramow , 2.0V to zadne napiecie no i jednak bylem w bledzie , poszly mi 2 sticki od razu :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade non stop na 2V

Dawałem nawet +0,5V i nic sie nie dzialo (doszłownie :lol:)

Na +0,4v pracowalem z jakieś 2 dni.

Myślisz że to jakieś zwarcie moglo być? Bo nie sądze by płytka ot tak przy ustawieniu 2v w biosie zapodała jakieś kosmiczne napięcie na pamięci.,

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Myślisz że to jakieś zwarcie moglo być? Bo nie sądze by płytka ot tak przy ustawieniu 2v w biosie zapodała jakieś kosmiczne napięcie na pamięci.,

Vic , THX :)

 

Wiesz , nie wierze w to z prostego powodu...moj czlowiek pracowal w Gigusiu 2 lata :rolleyes: Sprawdzil mi od razu calego mobasa w kazdym miejscu gdzie sie da i wszelkie napiecia sa ok. Mobacz staje mi bez ramow na wykrywaniu ramow > piski jeden po drugim szybkensem , czyli brak ramow , natomiast z wsadzonym ramem post staje na 1 pisku > blad ramow. Musialem je zjarac , ale 2.0V to porazkowe napiecie , Geile to szajs.

 

 

Prosba numer 2 , nie mam ramow wiec :

http://www.proline.pl/shop.php?g=Pami%EAci&kat=DDR2

Czy wiecie panowie cos o tych Patriotach , lazic to bedzie? Bo w ram vendor list to tego mobacza ich nie ma , a musze kupic , natomiast Geje sa , ale tym mowie dziekuje...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie, tylko że posiadam już pamięci GOODRAM DDR2 2 GB 800MHz PC-6400. Czyli że przy E6550 będą chodzić tylko na 667 MHz? Szukać płyty która obsłuży w pełni ten procesor i pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co, przy prockach na QPB1333 pamięci nie można dać szybciej? Dziwne chyba.

 

Swoją drogą zawsze można podkręcić FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mozna:

Z/W ;)

 

Na FSB 333 (1333) masz dostępne takie dzielniki pamięci zwane

 

2.00 - ram 667

2.50 - ram 833 (ten będzie dobry dla ciebie)

2.66 - ram 887 (ten też)

3.00 - ram 1000 (i ten jak sie pobawisz)

3.33 - ram 1110

4.00 - ram 1333

 

I w czym tutaj problem? dzielniki działają wszystkie, problemu nie ma żadnego.

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...