Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy na P965 DS3 rev 1.0 można posadzić procka z szyną 1333?Na stronie producenta jest taki bios,ale do rev 3.3,a do tej rev nie ma.Czy już ktoś Was próbował posadzić takiego proca na tej mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Panowie czy na P965 DS3 rev 1.0 można posadzić procka z szyną 1333?Na stronie producenta jest taki bios,ale do rev 3.3,a do tej rev nie ma.Czy już ktoś Was próbował posadzić takiego proca na tej mobo?

tez w sumie jestem ciekaw, oficjalnie na pewno nie... a w praktyce moze byc roznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem, (odrazu zacznę jestem w tym całkowicie zielony) pobrałem nowego biosa za pomocą programu @ bios, i wszytko ok się zainstalowało, tylko że po jakimś czasie granie komputer się zwiesza i automatycznie resetuje. I co mam teraz zrobić :/ błagam pomóżcie.

 

Mój konfing:

Zasilacz: 400w

Intel core 2 duo e6400

1024 ddr2

gf 7600 gt

I płyta: GA-965P-DS3 a noay bios ma końcówkę f12 bodajrze

Edytowane przez SzymoSzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niejest zaden lajcik u mnie pokazuje w programach 45 stopni a jak przylozylem cyfrowy termometr wskazal cos kolo 80 ale wystarczy tylko czyms powiac i temperatura idzie do 45-50 na cyfrowym

powiej moze czyms na to

a co do szefa to u mnie dzialan na a64 3800x2@2700 a po przejcsiu na c2d podczas instalowania windy wywalalo wiec cos mnie tknelo wziolem miernik i okazalo sie ze mam 11.5v a na a64 mialem 11.98-po wymianie zasilacza klopoty ustaly

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z przekroczeniem FSB 400 na DS4, problem pojawia sie tylko z Pentium E, sprawdzane na kilku procesorach, 399 stabilne, 400 niestabilne powyzej nie botuje...

Bios najnowszy. Slyszal ktos o takim problemie ?

FSB Wall i duży pech?

Sprawdzałeś ClockGenem lub SetFSB?

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB Wall dotyczy chyba raczej procesora ?

 

A sprawdzalem na przynajmniej 10 sztukach z roznych parti..

 

ClockGenem nie sprawdzalem...

 

Update:

 

Jaki uklad wybrac w PLL setup ?

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETFSB, 4006Mhz i freez..

 

Czyli to jest FSBWall i to zalezy od plyty czy procesora ?

 

E6550 smigaja na fsb powyzej 500 bez problemu a zaden E2140 nie przekroczyl fsb 400...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETFSB, 4006Mhz i freez..

 

Czyli to jest FSBWall i to zalezy od plyty czy procesora ?

 

E6550 smigaja na fsb powyzej 500 bez problemu a zaden E2140 nie przekroczyl fsb 400...

Bo te typy tak maja.

 

Teraz skladalem kompa na Celeronie 420 - wall na 355MHz :mur:

 

Wina proca a nie mobo.

 

Mozesz dac wiecej vcore, ale nie wiele pomoze.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje poczekaz na E2160 z nowym stepingiem.. a ten E2140 tak ladnie sie zapowiadal, 3.2Ghz na 1.3v..

Nie sadze, aby nowy step cuda uczynil ...

 

Bylo L2 ( czy tam B2 - nie interesuje sie tanimi CPU ), teraz M0 a sciana jak byla tak nadal jest, wiec ...

 

 

ps. tanie cpu to jesio pryszcz, ale aby trafic na 5 z rzedu 6850 z sciana pomiedzy 530 a 545MHz to juz paranoja :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Prosba panowie

Czy moze ktos na DS3 sprawdzic dual w slotach 1+3 i 2+4?? Kazdy slot dziala mi poprawnie , pojedynczo , non dual , z 3 koscmi ale w dualu na 1+3 mam irc less or equal , winida sybie bledami , po przelozeniu na 2+4 wsio ok , ale jak zaznaczylem banki sprawne :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,37058/.

Ktoś testował na ds3 rev. 1.0?? Jeśli są na D9 to nie ma oczym gadać, wiadomo,że ta mobo tych memek nie cierpi. Nie moge doszukać się konkretnych danych co jest po radiatorami tych OCZ. Jutro chciałbym zakupic 4x1gb. Poprednie kingstony 2x1gb 667 cl5 był na elpidach i robiły 920 na cl4. Jesli ocz to utrzymaja na tym gigaszicie to bedzie dobrze. Pytanie czy komuś sie to już udało :D

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,37058/.

Ktoś testował na ds3 rev. 1.0?? Jeśli są na D9 to nie ma oczym gadać, wiadomo,że ta mobo tych memek nie cierpi. Nie moge doszukać się konkretnych danych co jest po radiatorami tych OCZ. Jutro chciałbym zakupic 4x1gb. Poprednie kingstony 2x1gb 667 cl5 był na elpidach i robiły 920 na cl4. Jesli ocz to utrzymaja na tym gigaszicie to bedzie dobrze. Pytanie czy komuś sie to już udało :D

Firma OCZ i GB chyba sie nie lubią. ja mam OCZ REAPER 1066 na D9 i GA-P35-DQ6 i też mam niezłą jazdę. Generalnie nic sensowngo nie da się ustawić.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze na kingmaxem 4x1gb 1066. Producent twierdzi ze moduły 512 lataly na 1066 5-5-5-15 na gb s3 965. Może są jakieś szanse, że Oc nie spadnie bardziej niż to co mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komus moze smiga proc pokroju e6550/e6750(fsb 1333) na ds3 rev. 1.0???

w oficjalnej rozpisce na stronie gigabyte'a nie ma tych prockow, ale moze nie ma problemu z ich dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam juz jakis czas plytke P965-DQ6 I PROCKA E6600, dorzucilem oststanio pamieci Twistery 4x1gb 800 CL5. Procek teraz stabilnie pracuje na 3,3 Ghz FSB bodajze 370. Na pamiatkach dzielnik 2.0 i mam problem. Wyzej cos nie chce isc za bardzo dorzucilem na pamieci v+0,3 i nic wiem ze moga pojsc duzo lepiej procek tez napewno nie siada jedynym minusem jest boxowy wiatrak, zamowilem juz Ninje chociaz nie do konca jestem pewien czy wejdzie. Ale mimo wszystko wydaje mi sie ze nawet z boxem powinienem isc wiecej. Ewentualnie mogloby go wywalac przy Orthosie a on poprostu juz np przy FSB 380 i mnozniku 9 nie chce wstac, restart po restarcie;/

Na poczatku co dziwne na wczesniejszym biosie chociaz nie mam teraz wersji dokładniej i przy innych pamieciach zdazylo mu sie ruszyc przy wyzszym FSB ale po przekroczeniu jakiejs wartosci znowu nie wstawal i musialem baterie wywalac i pamieci wyciagac zeby wstal znowu, zmienilem wiec bios i na nowym problem zniknal ale z kolei chyba OC spadło... :mur:

 

Ktos ma jakies pomysle co jest nie tak gdzie to ugryzc??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te typy tak maja.

 

Teraz skladalem kompa na Celeronie 420 - wall na 355MHz :mur:

 

Wina proca a nie mobo.

 

Mozesz dac wiecej vcore, ale nie wiele pomoze.

Jednak to wina mobo, bawilem sie teraz P35-DS4 i na tej plycie E2140 zrobil 8x450 a na 965P-DS4 ma problemy z botowaniem na 400 i sypie BSODami..., przy 401 juz nie botowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to wina mobo, bawilem sie teraz P35-DS4 i na tej plycie E2140 zrobil 8x450 a na 965P-DS4 ma problemy z botowaniem na 400 i sypie BSODami..., przy 401 juz nie botowal.

Na P35 wsio wyzej lata :wink:

 

Wsadz byle jakiego nie testowanego wczesniej hmm E6XXX na 965, a potem na P35. Identycznie jest z memkami, na P35 potrafia wyzej smigac na tym samym vdimm niz na 965.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...