Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Troche wyzej wrzucilem screena z BIOSu, sorry, ze nieczytalnie. Wrzucam jeszcze raz.

 

http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~sledzieg/zdj/P1010159.JPG

Troche mnie nie bylo ... przerwa swiateczna :)...

Screen jest ale bios w "wersji podstawoowej"... wcisnij ctrl+F1 na glownym ekranie bios i potem zobacz ile nowych opci bedziesz mial. Jesli nadal masz problem to zapodaj fotke z tymi wszystkimi parametrami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zestaw jak z podpisu. Komputer pracowal perfekcyjnie 2mies... az do wczoraj. normalna praca w XP az tu nagle samo-reset i ciemny ekran. swieci sie tylko dioda power i HDD. nie mozna kompa uruchomic. na karcie diagnostycznej FF. zrobilem clear ceamos - nic. dopiero po wyjeciu grafiki i ramu odpalil :) radosc nie trawala dlugo!!! za 4h taka sama sytuacja reset i ciemny ekran z ta roznica ze nie pomagaja triki z gpu i ramem. na wyswietlaczu serwisowym znow FF.

resety wysepowaly w idle temp 38C

 

zostawilem kompa na noc z zworka czyszczaca bios, dzis rano komp uruchomil sie... moze to przypadek. ale bardziej wydaje mi sie ze to wina zasilacza. przegrzewa sie lu jest zbytnio przeciazony. tylko dlaczego potrzeba az tak duzo czasu by "nabral" odpowiedniej temp.?

czy 450 wat to za malo jak na taki zestaw. sprawdzalem miernikiem v3000 do sprawdzania poboru pradu, na full load 240w, idle 200w.

Edytowane przez maxvonsopop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie biosów brak :(, też czekam i nie wiem czy kupować coś na x38 lub p35 (ASRocka), mam nadzieję ,że Gigabyte stanie na wysokości zadania tak jak ASUS czy ABIT i na P965 udostępni ich obsługę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chętnych pomóc.

Mam problem ze swoją płytką i pamięcią.

Dysponowałem 2 kośćmi kingstona :

 

TMM0820703

9905315-072.a00lf KVR667D2N5/1G

2705539-0663426

jednostronne - kości 7ce12 d9hnl

 

oczywiscie 667 mhz i 1gb pojemności

Postanowiłem doinwestować sprzęt i dołożyć kolejne 2 GB ramu i kupiłem dwie dodatkowe kości:

 

BKMK16B0772

99U5316-010.a00lf KIT OF 2 3235170-0747832

dwustronne - kości kingstona s0073129 0747 sdp d6408tr3cgl3u

 

I teraz opis problemu:

 

po podpięciu w dowolnej konfiguracji (kości i slotów) i obsadzeniu wszystkich 4 slotów komp straaaaasznie ZWALNIA - działa stabilnie ale jak pI 133 mhz ... posta przechodzi po 15 sekundach z adnotacja dual channel interleawed

 

po wyjeciu chociazby jednej kości dowolnej z dowolnego slotu z dowolnej konfiguracji ... komp z 3GB ramu rusza normalnie.

 

z 2 kośćmi w dowolnej konfiguracji slotów tez

z 1 kością w poszczegolnych slotach również NO PROBLEM..

 

Nie chce natomiast ruszyć z 4 bankami obsadzonymi.

 

:mur:

 

upgradnąłem biosa do najnowszej wersji...

 

sprawdziłem ram działa bez problemu...

 

sloty w płycie też bez problemu - są ok....

 

ale razem to po odpaleniu strasznie wolno wszystko chodzi - mam wrażenie jakby komp(chipset, zasilacz) grzał się duuużo bardziej, po podpieciu kilku innych dyskow lepszej grafy 8800gt i wpieciu 3x2pin z zasilacza byl luzik a 4xram mi sie grzeje.

 

dysk to jakaś 320 na sata2 - napędu nie mam podłączonego

grafika x300 ati procek C2D e6550

plytka to oczywiście tematyczny gigabyte ga-965p-dq6

zasilacz jest fortrona 400w

 

pomożcie :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.dq6 nie lubi pamieci na micronach d9

2.moze glupieje bo ma memki jedno i dwu stronne

3.glupie to ale czy obsadzasz banki tymi sami pamieciami 1,2 1,2 tak by na jednym kalale byl ten sam rodzaj pamici?

 

 

moze i mi ktos pomoze, czy ktos ma jakis pomysl jak przywrocic DQ6 do zycia po za mocnym OC(kreci wiatrakami i swieca sie diody). nie rusza za zadne skarby. nie pomaga nic.

czy gola plyta bez podzespolow po podaniu power wydaje jekies piski z bipera? wydaje mi sie ze musi komunikowac o bledach typu brakujacy cpu,ram,gpu??? jestem w bledzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

1.moze glupieje bo ma memki jedno i dwu stronne

 

 

2 czy gola plyta bez podzespolow po podaniu power wydaje jekies piski z bipera? wydaje mi sie ze musi komunikowac o bledach typu brakujacy cpu,ram,gpu??? jestem w bledzie?

1. Moja DS3 tez ma SS+DS i bangla.

 

2. Wydaje , brzeczy o braku ramow czy grafy itd. U mnie nawet jak bios sie wysypal i musiala isc do serwisu brzeczala , ze nie ma ramow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta DS4 rev.1.0 bios F9

...

CZy BIOS F10 jest w takim razie OK ?

...

u mnie bios F10 nie trzyma ustawien, tzn, jak mam F9(backup) i F10 main to raz na kilka uruchomien wczytuje sie backup - mimo ze na f10 komp chodzi normalnie, po prostu sam z siebie sie przelacza...

wrocilem do F9 - mam plytke rev. 1.0

...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bios F10 nie trzyma ustawien, tzn, jak mam F9(backup) i F10 main to raz na kilka uruchomien wczytuje sie backup - mimo ze na f10 komp chodzi normalnie, po prostu sam z siebie sie przelacza...

wrocilem do F9 - mam plytke rev. 1.0

...

CZeść . Ja już teraz mam też F10. działa Ok, tylko zauważyłęm, że INTEL QST mi nie reguluje obrotów wentylatora na procku - nieależnie od obciążenia mam zawsze ok. 900 RPM. JAk przełączyłem na AUTO - jest Ok- obciążenie rośnie - obroty rosną, czy możesz sprawdzic czy masz tak samo u Siebie ?

 

AAA i znalazłem przyczynę tego ,że nie mogłem regulować napięcia pamięci - jak miałem bios F9 to wkurzało mnie to LOGO co się ładowało przy uruchamianu - a jakoś nie znalazłem wtedy opcji wyłączającej w biosie - to przy użyciu takiego programiku od GIGABYTE - wyciąłem to logo z biosu - i po wycięciu przestaje działac regulacja napięcia na pamięciach - wiem, bo jak wgrałem F10 - to potem zrobiłem to samo - a przed wycięciem loga - regulacja działała. więc wgrałem jeszcze raz i znalazłem opcję w bios - i teraz mam F10, regulację DDR2 voltage a nie działa INTEL QST.

 

POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie biosów brak :(, też czekam i nie wiem czy kupować coś na x38 lub p35 (ASRocka), mam nadzieję ,że Gigabyte stanie na wysokości zadania tak jak ASUS czy ABIT i na P965 udostępni ich obsługę

Tez czekam na to od paru tygodni , ale chyba sie nie doczekamy. Tylko w sumie zastanowilem sie , ze po cholere mi wymieniac plyte na inna jak procek co go mam teraz mi w zupelnosci wystarcza.

 

W sumie jak wymienie to juz predzej pod katem obslugi CF czy SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam lamerskie pytania. Poprawcie, jeśli źle rozumiem.

 

SLI - to technologia która pozwala na połączenie dwóch takich samych kart graficznych od NVIDII.

CROSSFIRE - to samo tyle ze ATI.

2xPCIExpress na płycie głównej to dwa sloty na karty graficzne.

 

I moje pytanie... co jak płyta główna ma 2xPCIExpress np ten model Gigabyte GA-EP35-DS4. A w opisie jest, ze nie wspiera ani SLI, ani CROSSFIRE? to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść . Ja już teraz mam też F10. działa Ok, tylko zauważyłęm, że INTEL QST mi nie reguluje obrotów wentylatora na procku - nieależnie od obciążenia mam zawsze ok. 900 RPM. JAk przełączyłem na AUTO - jest Ok- obciążenie rośnie - obroty rosną, czy możesz sprawdzic czy masz tak samo u Siebie ?

 

AAA i znalazłem przyczynę tego ,że nie mogłem regulować napięcia pamięci - jak miałem bios F9 to wkurzało mnie to LOGO co się ładowało przy uruchamianu - a jakoś nie znalazłem wtedy opcji wyłączającej w biosie - to przy użyciu takiego programiku od GIGABYTE - wyciąłem to logo z biosu - i po wycięciu przestaje działac regulacja napięcia na pamięciach - wiem, bo jak wgrałem F10 - to potem zrobiłem to samo - a przed wycięciem loga - regulacja działała. więc wgrałem jeszcze raz i znalazłem opcję w bios - i teraz mam F10, regulację DDR2 voltage a nie działa INTEL QST.

 

POzdrawiam.

a po co wycinac logo, jak mozna go wylaczyc w biosie? <_< - a na F9 QST dziala - mam w opcjach - Intel QST - a w drugiej opcji PWN...

 

pytanie z innej beczki

czy Scythe Ninja Rev. B lub Scythe Infinity (oba z wiatrakami) wejda na plyte GB P965-DS4 rev 1.0? bo socket jest troche zabudowany radiatorami i Freezer 7 mam na styk i sie boje ze Scythe nie wejda...

a jesli wejda to czy nie zaslaniaja banku 0 pamieci?

 

jak ktos ma taki zestaw plyta + scythe - moze pstryknac zdjecie?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

pytanie do ludzi, którzy maja ds3 rev.1. czy mozna do tej mobo wgrac bios od rev3.3 i wszystko smiga. Czy aktualizacji mozna dokonać qbiosem spod windowsa

 

no i na koncu kto z was wgral bios f13 dodajacy obsluge nowych c2d e8xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam lamerskie pytania. Poprawcie, jeśli źle rozumiem.

 

SLI - to technologia która pozwala na połączenie dwóch takich samych kart graficznych od NVIDII.

CROSSFIRE - to samo tyle ze ATI.

2xPCIExpress na płycie głównej to dwa sloty na karty graficzne.

 

I moje pytanie... co jak płyta główna ma 2xPCIExpress np ten model Gigabyte GA-EP35-DS4. A w opisie jest, ze nie wspiera ani SLI, ani CROSSFIRE? to ma sens?

Bo te sloty sa elektrycznie x16 i x4, a do sensownego dzialania CF przydaje sie podzial x8 x8. Ale powinno pojsc i ta tym mobo , tyle ze z gorsza wydajnoscia.

Sli natomiast jeszt sztucznie ograniczone do chipsetow nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do ludzi, którzy maja ds3 rev.1. czy mozna do tej mobo wgrac bios od rev3.3 i wszystko smiga. Czy aktualizacji mozna dokonać qbiosem spod windowsa

 

no i na koncu kto z was wgral bios f13 dodajacy obsluge nowych c2d e8xxx?

pierwsze dowody na współpracę P965 z E8xxx oraz QX9650 technologia 45nm (zrzuty ekranu pochodzą z forum www.XtremeSystems.org ), więc chyba działa :) Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe biosy wspołpracuja całkiem dobrze. na "innym forum" koles zakupił e8200 i podłączył do mobo z bisem f13 i wszystko działa, tylko narzeka na grzejacego sie procka, ale to juz od mobo chyba nie zależ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

nowe biosy wspołpracuja całkiem dobrze. na "innym forum" koles zakupił e8200 i podłączył do mobo z bisem f13 i wszystko działa, tylko narzeka na grzejacego sie procka, ale to juz od mobo chyba nie zależ

a wgral bios f13 do ktorej rewizji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wgral bios f13 do ktorej rewizji?

ja wgrywam od rev. 3.3 a mam 2.0 i działa wszystko ok jak do tej pory jak dostanę E8200 to sprawdzę osobiście na razie działam na P35 (Foxconn Mars)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

ja wgrywam od rev. 3.3 a mam 2.0 i działa wszystko ok jak do tej pory jak dostanę E8200 to sprawdzę osobiście na razie działam na P35 (Foxconn Mars)

wow, pojawil sie bios do rev.1.0!!!:D

 

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...?ProductID=2314

ciekawe... dzis wieczorem zainstaluje i moze kupie nowego procka :-)

 

chociaz pisza ze intel nic nie gwarantuje...

 

edit: nowy bios wgrany... testuje go z dual corem poki co i jest dobrze(tzn tak jak bylo). zobaczymy co dalej... trza zamowic e8xxx

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wgral bios f13 do ktorej rewizji?

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=303204

wgrałem biosa z 3.3 do ds4 1.0 i śmiga aż miło nie patrzcie na memki miałem tylko kolesiowi sprawdzić czy jego ds4 1.0 da rade z E8200

Edytowane przez michal-zal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Ciekawe czy podobnie sprawa wyglada z DS3 1.0 i biosem od 3.3 ?

poki co wgralem f13o do rev.1.0 i smiga plyta milo. na 99% e8xxx na tym pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No biosik f13 wrzucony teraz mozna plyte na allegro wrzucac i kupowac cos z dwoma slotami PEG.

 

Mam tez wrazenie , ze jest on mniej upierdliwy w oc procka niz f12.

 

Ale kurcze Polska strona GB to pare lat za murzynami bo musialem f13 szukac na globalnej bo tu sie biosy konczyly na f12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

No biosik f13 wrzucony teraz mozna plyte na allegro wrzucac i kupowac cos z dwoma slotami PEG.

 

Mam tez wrazenie , ze jest on mniej upierdliwy w oc procka niz f12.

 

Ale kurcze Polska strona GB to pare lat za murzynami bo musialem f13 szukac na globalnej bo tu sie biosy konczyly na f12.

tez wydaje mi sie ze f13o jest lepszy do OC - na pewno stabilniejszy. i ktos juz ma ds3 rev.1.0 z najnowszym biosem i e8xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem od niedawna płyty gigabyte 965p-ds3(wczesniej podobno sprawna) po podłączeniu wszystkiego komputer sie odpala wiatraki się kręcą ale nic poza tym czarny ekran dysk nie startuje.Co może być tego przyczyną?

Próbowałem już reset biosu i nic.

Moje pozostałe podzespoły

Procesor: e6600 (napewno sprawny)

Karta grafiki: radeon x1900

Zasiliacz chieftec 350w(wiem ze troche mało ale do samego odpalenia windy powinno wystarczyć)

ram 2x512 patriot 800mhz

Będe wdzieczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawdz na innym zasilaczu , pozmieniaj ramy miejscami , sprawdzaj na jednej kosci. Na Ramy 2.0V i CL5 , widze ze masz Patrioty wiec tak zachowawczo dac takie napiecie , jesli masz lepsze niz Value itd. Jak to nic nie da to moze bios zgubiles...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mozesz sprawdzic na innych ramach , byle jakie aby zobaczyc czy sie odpali. Jesli nie to pisalem - nic nie dziala , bios padl...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...