Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

W takim razie jak sprawdzi ilu fazowa jest plyta glowna.

Mozesz liczyc cewki , to zaden problem. Rewizja 3.3 ma wlasnie 6 faz. Jednoczesnie najpewniej jest liczac mosfety przy cewkach. Dwa , trzy na cewke i wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podkręceniem mojego procka e6420 - cały konfig w sigu. Oto moje ustawienia i spostrzeżenia, które może pomogą w zdjagnozowaniu problemu:

 

bios f12

na procka nałożyłem 1,5V

na ramy dołożyłem +0,4V co daje w sumie 2,2V; timingi cl5 (5-5-5-15, reszta auto), spd zawsze 2.0 (to jest stosunek 1:1)

pci-e generlanie sztywno na 100, wyrywkowo sprawdzane w przedziale od 101-105

pci overvoltage - auto(tzn, normal)

fsb overvoltage +0,3 (max)

(g)mch overvoltage +0,3 (max)

 

przy tych ustawieniach maksymalne fsb, które udało mi się uzyskać to: Dla mnożnika 7 - fsb 444; dla mnoznika 8 - fsb 388.

 

Stabilność: Orthoss chodził jakieś 3 godziny na tych ustawieniach, zero błędów, a więc stabilnie. Tempy przy Freezer7 spoko bo wg. CT 095.4 i SF to jest po 53 na rdzeniach i max 57 na procku.

 

W obu przypadkach daje to ~3,1 Ghz. (troche mało jak na conroe z rev b2!! :( )Każde fsb wyższe nawet o 1 od tego kończy się wysypaniem kompa w momencie pokazania się pierwszego ekranu, po piknięciu, gdzie zgłasza się procek, oraz dyski i ram. Im fsb było wyższe od granicznego system wysypywał się nawet szybciej. tj. przed piknięciem i pojawieniem się pierwszego ekranu i tym szybciej im wyższe fsb się dało. Puściłem kilka suicide runów z prockiem na 1,55V ale wysypał się dokładnie w tym samym momencie j.w. bez osiagnięcia żadnego przyrostu fsb

 

- problem nie tkwi w ewentualnych dziurach w fsb. Testowałem wybiórczo fsb co 2-3 lub pięć mhz

- zmiany częsotliwości pci-e nic w moim przypadku nie zmieniają. Ani nie poprawiają, ani widocznie nie pogarszają.

 

Czy wynika z tego, że procek ma górna granicę OC skończoną na 3,1Ghz i to raczej wina procka, niż płyty głównej?? Nie udało mi się utrzymać tego 3,1 na niższym napięciu - 1,5 to pierwsze które pozwala wejsc do windowsa, oraz jest stabilne.

 

Aktualnie mam ustawione 24/7 3,1ghz (8*388) ram na 2,1V cl5 970mhz (spd 2.5) pci-e sztywno na 100mhz na NB overvoltage i fsb overvoltage napięcia normalne. Ram testowany memtestem - stabilny bez błędów.

 

Czy zmiana biosu ne beta f13 coś tu może pomóc, czy jest jeszcze coś co mogę zmienić w biosie żeby wyjść wyżej?? Macie jakies pomysły (konkretne ustawienia) to jestem otwarty na propozycje...

 

A czy coś może zmienić, jak w biosie poustawiam opcję C.I.A na jakiś tam full thrust? bo to jest taki "fabryczny OC" na płytach gigabyte'a tylko boję się że jak płyta sama zacznie coś zwiększać to może się wszystko spiep..yć .. co sądzicie??

Edytowane przez ArC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry.

 

Znajomy posiada płytę DS3 w rewizji 3.3, do tego E4400 i Geile Ultra.

Problem pojawia się przy jakiej kolwiek próbie podkręcenia procesora. Objawia się tym, że po wyłączeniu komputera i np. włączeniu go następnego dnia komputer resetuje się dwukrotnie i startuje z defaultowymi ustawieniami.

 

Np. Ustawia 10x250 przy napięciu 1.4V i wszystko jest wtedy okej. Komputer uruchamia się, wszystko w porządku, żadnych restartów. Wyłącza i następnego dniu przy próbie uruchomienia znów [gluteus maximus] ;]

 

Zasilacz Tagan 420W, BIOS F13o.

Macie jakieś pomysły? Bo facet kupił jakiś czas temu 8800GT, a przy 2.0GHz to ona nie może rozwinąć skrzydeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wsadził e8xxx do tej mobo i czy działa?:)

Działa pięknie - powiedziałbym nawet ze lepiej niz inne procki na tej płycie :D

Moja zrobiła FSB 510 do spi 1m... a to tylko zwykły s3 jest [;

 

tylko problem mam z nią taki że nie moge dać więcej jak +0,4v na ramy i więcej jak 1,5750v na celka i więcej jak 1,5000v na e8400...

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Działa pięknie - powiedziałbym nawet ze lepiej niz inne procki na tej płycie :D

Moja zrobiła FSB 510 do spi 1m... a to tylko zwykły s3 jest [;

 

tylko problem mam z nią taki że nie moge dać więcej jak +0,4v na ramy i więcej jak 1,5750v na celka i więcej jak 1,5000v na e8400...

 

to musze upolowac jakiegos e8400 :-) bo moje pamięci robią 450mhz ledwie pewnie wieć 8 razy 450 to troche mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem panowie.

Proc E6300. Podniosłem FSB z 266 na 333, restart - nie wstał. CCMOS - wstał.

FSB 300 - restart - nie wstał.

CCMOS - nie wstał i chyba nie zamierza.

 

Jakie sa objawy?

Po wciśnięciu power wentylatory zakręca sie na chwilke , po czym stają, po chwili zakręcą jeszcze raz i następuje restart kompa. I tak bez końca.

 

Zasilacz sprawny. Odpiąłem od płyty wszystko, za wyjątkiem proca. Nadal to samo. Czyżby proc dokonał żywota?

Sprawdziłem jeszcze pastę na procu jest sucha, jak wiór, ale nie wydaje mi się, żeby to była przyczyna, gdyż wcześniej komp działał tak przez rok czasu.

Niestety nie mam pod ręką innego CPU, aby sprawdzić.

 

Może macie jeszcze jakies sugestie, co mogło się stać, bo mi się pomysły skończyły.

 

Pozdr.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo - standardowy problem

włącz kompa i natychmiast nacisnij klawisz "insert"

trzymaj az sie komp włączy ;)

a jeżeli zafoszy i nie bedzie chcial, rozbierz go, wyjmij bateryjke zasilanie odłącz i na zajutrz poskładaj od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z 'insertem" próbowałem (pamiętałem ten trick, jeszcze za czasów mojej NF7-S), ale nie pomogło. Bateryjke też wyjmowałem, ale po 10 minutach nie zmieniło to postaci rzeczy. No nic jutro wyjmę ją na cały dzień.

Dzięki, za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj na jednej kości RAM odpalić, ewentualnie pomieszaj tą pojedyńczą po bankach. Możesz też spróbować z inną jaką 256mb 533 lub coś podobnego. Sam kiedyś zetknąłem się z czyms podobnym ale na 945 też u Gejobajta. Po prostu miał problemy ze znalezieniem Goodramów ale jak wstał na jednej kostce, stawiłem wszystko jak trzeba to działał. Taka zabawa w kotka i myszkę, szczególnie po braku prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie baterii na 24h pomogło. Pierwszy raz miałem do czynienia z tak długim CCMOS. Grunt, że działa, a znajomy się cieszy.

ja też przez tą mobo nie raz miałem stany zawałowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z ds4 na p35

Zmniejsza mi magistrale PCI-Ex do 2 z 16.

Maciej jakis pomysł co jest nie halo??

Mam grafike 8800gt

 

Dodam ze procek nie podkrecany 8400

PCIex - ustawione na 100Hz

 

Musze to szybko ogarnąć i z racji tego proszę do was o pomoc. Wiadomo topik jest wielki. A ja nie mam czasu...

Sorka za takie jechanie po łatwiźnie ale potrzebuję szybkiej pomocy.

Pozdrawiam

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mogl by ktos zapodac swoje timigi pamieci geil na ds3 rev1.0( powyzej 900 fsb) bo za cholere nie moge ich dobrze ustawic , zeby byly stabilne a kiedys mialem taki konfig timingow i wszystko smigalo na fsb 945 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kłopot z OC

po podniesieniu FSB chociaż a 1mhz komputer sie nie uruchamia. pozostaje reset biosu.

mój sprzęt wygląda tak:

wedłóg Everest ultimate edition:

Płyta główna: Gigabyte GA-965P-S3

Procesor:Intel Core 2 Duo E4300, 1800 MHz (9 x 200)

Bios: F13E

Pamięć RAM: 2x1024 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870 (512 MB)

Zasilacz : Chieftec GPS-400AA-101A

Dysk twardy: WDC WD1200JB-00GVA0 (111 GB, IDE)

Napęd optyczny: PIONEER DVD RW DVR-108 SCSI

Karta muzyczna: Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801HB ICH8

Monitor: LCD BENQ FP931

System operacyjny: Windows XP HE SP2

 

Aha. jeszcze jedno:

po uruchomieniu komputera pokazuje się coś takiego:

<CPUID: 06F2 PATCH ID :0051> po uaktualnieniu biosu jest <CPUID: 06F2 PATCH ID :0056> moze mi ktoś wyjaśnic o co tu chodzi?

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez suawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pokombinowac z biosami np. u mnie czym nowszy bios to gorsze oc ale nie probowalem jeszcze F12 i F13.Jade na biosie F5!!! i kiedys mialem ponad 3,3 ghz a na nowszych nawet 3 nie moglem dac :-) coz taka dziwna przypadlosc tej mojej mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterAdi miałem kiedyś Geile Ultra na 5-5-5-13 800@1Ghz, lepszych timingów chyba nie ma

 

 

Mam tę płytę i problem opisany w tym temacie, mógłby ktoś pomóc?

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czym różni się gsata od sata, i jaki numer gbb wybrać podczas instalacji windy na gsata?

Gsata = Jmicron = osobny kontroler pod fioletowe wejscia SATA+ATA133 którego nie wybierzesz bedzie działać. Ważne jest tylko jaki tryb czy AHCI czy RAID

 

Sata = żółte porty SATA = ICH8 = mostek południowy

 

To takie z grubsza główne różnice. Resztę Ci powie google.

 

edit>>

ort.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak wygląda spawa z OC na GA 965P DS4 (ver 3.3) ?? Posiadam najnowszy bios ( F11H ), dodam do tego iż posiadam e2160 i nie chce iść więcej niż 360 Mhz FSB. ( dawałem większe napięcia na mostku

Powrócić do starszego biosu ?? Jeżeli tak to do jakiej ver ??

 

ps. Mój konfig poniżej

 

Dzięki za podpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam wasze posty i próbuje sie połapać, nie kręciłem procka od czasów AMD Athlon 750Mhz :D

Sprzęt posiadam jak w opisie i wiem, że mi mój procek trochę stopuje nowa kartę graficzną.

Jest ktoś z was w stanie udzielić mi wskazówek jak skręcić tego procka? Jakie są bezpieczne napięcia i temperatury oraz jakie są stosowne timingu kości do danej szyny. Teraz wszystko mi lata default, nawet nie wiem jakie timingi mam na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam wasze posty i próbuje sie połapać, nie kręciłem procka od czasów AMD Athlon 750Mhz :D

Sprzęt posiadam jak w opisie i wiem, że mi mój procek trochę stopuje nowa kartę graficzną.

Jest ktoś z was w stanie udzielić mi wskazówek jak skręcić tego procka? Jakie są bezpieczne napięcia i temperatury oraz jakie są stosowne timingu kości do danej szyny. Teraz wszystko mi lata default, nawet nie wiem jakie timingi mam na pamięciach.

W Intelu OC w zasadzie jest takie samo jak w czasach starych athlonow :)

 

Blokujesz magistrale Pci-Ex na 100 lub 105 Mhz, ustawiasz dzielnik pamieci do e 6400 to chyba 1:1 z magistrala, timingi wpisz recznie takie jak masz podane w spd do 800Mhz (sprawdz np. CPU-Z).

 

Napiecia na procu w zasadzie nie ma co ruszac na poczatek, na ramach mozna dac te 0,1 podbicia.

 

Potem powoli podnosisz FSB co 5-10 Mhz. W zasadzie powinienes bezproblemowo dojechac do 8x333 w ten sposob. Wtedy bedziesz mial 2.66 na procu i pamieci @ 667 co kazdy GB robi bez problemu.

 

Jak bedziesz mial to stabilnie to mozna sie zaczac bawic dalej albo probowac dojechac procem do 8x400 co moze juz wymagac lekkiego podniesienia napiecia na CPU albo zaczac optymalizowac pamieci.

 

Sorry , ze bez nazw z biosu GB ale sprzedalem swoje S3 pare miesiecy temu i nie pamietam jak to sie dokladnie nazywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...