Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za pomoc. Udało mi sie osiągnąć stabilne 3,2Ghz. W sumie mogę iść jeszcze w gorę. Mam tylko problemy przy odpalaniu czasami komp nie startuje po włączeniu na tym zegarze. Musze sie włąćzyć na standardzie i dopiero potem podkręcić mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Wie ktoś może dlaczego BIOS pokazuje mi mnożnik 8x, a CPU-Z twierdzi ze jest 6x ?

moze to jakis speedstep czy cos tego rodzaju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gigabyte'y wogóle maja speedstep? Sprawdze jak bede w domu. Może rzeczywiście coś nie tak. Ale ja się załącza komp to pokazuje ze zegar efektywny jest 3.2 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek wszystkich forumowiczów i pozdrawiam jestem nowym forumowiczem i mam nie lada kłopot dlatego gdy zobaczyłem temat odnośnie posiadanej przeze mnie płyty głównej zdecydowałem sie zarejestrować.

Ale przejdźmy do tematu:

Mój komp to:

Płyta główna Gigabyte GA-965P-DS3 rev. 1.0 Bios F1 (nie zmieniałem do tej pory gdyż nie było potrzeby)

Procesor Intel Core 2 Duo E4400 2.01 GHz

Pamięci PDP Patriot DDR2 800 mhz PC-6400 2x Dual Channel po 1GB (czyli w sumie 4 GB)

Karta Graficzna Gigabyte GV-NX88S320H-B-RH 8800 GTS 320 MB GDDR3

Karta Muzyczna Audigy 2 ZS PLatinum

Karta WI-FI EDIMAX EW-7128G (IEEE 802.11g Turbo Mode)

2 dyski twarde jeden pod starym IDE (160GB) a drugi Pod SATA 2 (320 GB)

System Windows VISTA Ultimate 64-bit + WInows XP Profesional z SP2

 

A teraz przejde do problemu który mnie boli Na początku miałem 2 kosci pasmięci i wszystko było w porzadku

ale postanowiłem kupić dodatkowe 2 gdyż zakupiłem Vistę i tu pojawił sie nastepujący problem na Xp wykrywa mi 3,5 GB RAM (chociaż jak czytałem powinien 3 GB) ale to normalne gdyż wiem że XP obsługuje tylko 3GB ram ale na Viscie pojawił sie problem natury technicznej oczywiście vista wykrywa 4 GB ramu ale 4 GB powodują umnie to że przestaje mi działać połączenie na karcie Wi-fi z internetem po wyjęciu jednej kosci wszystko działa ok i na 3 GB Ram w Wiście nie ma problemów z połączeniem z Internetem ale kiedy wkładam ponownie dodatkową kośc w slot problem sie ponawia prosiłbym was o porade co z tym zrobić może upgrade biosu do f12 rozwiąże problem a może forumowicze wiedzą jak rozwiazać ten problem inaczej. Pozdrowionka.

 

PS. od nie dawna intersuję się Overclokingiem i mam pytanie czy na tej wersji biosu którą mam da sie podkręcić procka bez podkręcania Pamięci próbowałem podkręcac ale opcje dostepne w Biosie Podkręcają Pamieci wraz z Procesorem. A pamieci nie chciałbym przesilać a procesor przy standardowym ustawieniu na firmowym coolerku w Biosie pokazuje mi że ma temperaturę w granicach 33 do 35 stopni celcjusza więc chciałbym z niego coś wiecej wycinąć.

PS. Prosiłbym o jakieś programy które mógłbym użyć pod vistą takie jak Orthos (nie chce mi sie wogole zanstalować wyskakuje błąd o nie poprawnym systemie) chyba że istnie je wersja tego programu pod Vistę ale szukałem w googlu i nie znalzłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A teraz przejde do problemu który mnie boli Na początku miałem 2 kosci pasmięci i wszystko było w porzadku

ale postanowiłem kupić dodatkowe 2 gdyż zakupiłem Vistę i tu pojawił sie nastepujący problem na Xp wykrywa mi 3,5 GB RAM (chociaż jak czytałem powinien 3 GB) ale to normalne gdyż wiem że XP obsługuje tylko 3GB ram ale na Viscie pojawił sie problem natury technicznej oczywiście vista wykrywa 4 GB ramu ale 4 GB powodują umnie to że przestaje mi działać połączenie na karcie Wi-fi z internetem po wyjęciu jednej kosci wszystko działa ok i na 3 GB Ram w Wiście nie ma problemów z połączeniem z Internetem ale kiedy wkładam ponownie dodatkową kośc w slot problem sie ponawia prosiłbym was o porade co z tym zrobić może upgrade biosu do f12 rozwiąże problem a może forumowicze wiedzą jak rozwiazać ten problem inaczej. Pozdrowionka.

Zasysasz Orthosa i nim wykonujesz test blend , najlepiej dla kazdej kosci osobno - masz Viste wiec albo zainstaluj sobie xp , albo zastosuj sie do nastepnego zdania , jako ze to dziala w dosie. Zasyszasz memtesta86+/goldmemory i wykonujesz test pamieci by wykluczyc to , ze trafily Ci sie wadliwe kosci. Jesli w 100% dzialaja to sprawdz napiecie pracy tych patriotow. Gigabyte podaje 1.8B , jesli te potrzebuja wiecej to w zakladce MIT masz narzedzia.

 

PS. od nie dawna intersuję się Overclokingiem i mam pytanie czy na tej wersji biosu którą mam da sie podkręcić procka bez podkręcania Pamięci próbowałem podkręcac ale opcje dostepne w Biosie Podkręcają Pamieci wraz z Procesorem. A pamieci nie chciałbym przesilać a procesor przy standardowym ustawieniu na firmowym coolerku w Biosie pokazuje mi że ma temperaturę w granicach 33 do 35 stopni celcjusza więc chciałbym z niego coś wiecej wycinąć.

PS. Prosiłbym o jakieś programy które mógłbym użyć pod vistą takie jak Orthos (nie chce mi sie wogole zanstalować wyskakuje błąd o nie poprawnym systemie) chyba że istnie je wersja tego programu pod Vistę ale szukałem w googlu i nie znalzłem.

Intele nie umozliwjaja osobnego podkrecania proca wzgledem ramow. Aby odkryc dodatkowe opcje oc , w glownym menu biosa odpalasz CTRL+F1 , po tym bios powinien "mrugnac/przeladowac sie" i w zakladce MIT pojawia sie opcje od oc. Dajesz dzielnik 2.00 czyli 1:1 i jedziesz razem z procem. Przykladowo : 1:1 przy 300FSB da 300 na proca i 600 na ramy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dla porównania P31-DS3L na 965P-S3 i zauważyłem coś dziwnego jak na P31 w biosie def vcore dla E2140 wyświetlało 1.325v tak teraz na 965P jest 1.375v i po podkeceniu E2140 do 2.66Ghz bez zmiany napięcia speedfan i everest pokazują 1.39 v o co chodzi? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mam płytę GA-965P-DS4 i najprawdopodobniej rev.1. Czy ktoś na tej płycie uruchomił Peryna Quada ??

Przymierzam się do zakupu Quada jednak wolałbym żeby był to Peryn albo najlepiej Xeon 3350 ( tańszy odpowiednik Q9450)

 

 

Dzięki z góry za odp.

 

 

Co do CPU-z o który @PoGo pytał !!! Oczywiście gigabyte ma speed stepa .... tez mam u siebie tak, że CPU-z pokazuje mi 6x a mój proc ma max x7.

Oczywiście można to wyłączyć w biosie ..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez byBlackBelieve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie, ma płytę taka jak w sigu, skąd moge sie dowiedziec jaka mam wersje złącza PCI-Express x 16, bo sie tak zastanawiam czy czasem nie 1.0 bo ponoć na 1.0 nie sa sprawne nowe karty graficzne obsługujace PCI-E 2.0 , czyli GF8800gt, 9600gt, 9800gt itd., wiem ze temat już z epoki kamienia łupanego , jak i sama płytka :P, ale moze sie znajdzie ktos kto bedzie wiedzial jakie ta plytka ma złacze, albo jak to sprawdzic :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszej nie dostaniesz , ale jesli to oem , serwisowka to zastanowilbym sie , mozesz tez kupic katowanego trupa. Ja ze swoim wiekszych problemow nie mialem i smiga dobrze , poza dwoma przypadkami , juz z poltora roku , rowniez przy oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie oem , a te sa wlasnie serwisowane , ale to moje przemyslenia na podstawie tego i owego. Upewnij sie , ze to REV 3.3 , albo 3.4 , nizej nie bierz , nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniejsze mialy i denne biosy , dziury w fsb i niezbyt friendly user oc. W sumie na najnowszej i tak jest pewien patent zwiazany z resetem oc jesli ruszy sie alphy , ale oprocz tego jest w sumie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mylisz w ogole plyty glowne.

 

G - zintegrowana grafika.

 

DS4 - wyzszy model niz DS3 , prawdziwy dual bios , inne chlodzenie. DS3 ma virtual biosa , nie ma fizycznie 2 wlutowanych kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od ramow , sam na niej mialem rozne Geile i te zawsze smigaly poprawnie na niej , z wyjatkiem jednej wadliwej od nowosci pary. Zaloz pytanie o ramy , moze ktos bardziej obeznany w ich temacie doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...