Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Po kolejnym dniu testu z przykrością muszę stwierdzić-bios jest mocno niedopracowany, może się to zmieni w kolejnych edycjach.

Objawia się to u mnie następująco:

Pamięci na mnożniku 2.0, nie chcą robić więcej jak 350MHz i co bym nie robił nic nie pomaga, timingi mogą być najróżniejsze(przede wszystkim nie śmigają na zalecanych przez producenta) , zawsze się wywalają.

Natomiast na mnożniku 2.5 problem znika, ale powoduje że możliwość podkręcenia proca jest uzależniona od pamięci, strasznie mnie to dołuje.

Pamięci Geil do najlepszych nie należą , więc nikomu ich nie polecam.

Osiągnięte u mnie wyniki to:

425MHz(850DDR2)-4-4-4-12, 2.34Vdimm

445MHz(890DDR2)-5-7-7-20, 2.34Vdimm

Teraz przeszedłem na timingi 5-8-8-23 i testuję dalej na nich, nie wiem do ilu dojadę, w tej chwili 450MHz jest.

 

Może jakieś rady żeby ten mnożnik 2.0 zaczął poprawnie działać?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob skladalo zestawy z grafiką Galaxy 7600GS, i byly problemy z OC na wersji 256 Zalman. Od siebie chcialem dodac ze nie tylko na tej wersji, mam 128MB 1,4 ns i takze jest niemal zerowa podkrecalnosc na niej. Dopiero po przejsciu na byle jaka PCI udalo sie co nieco wykrzesac z procka, nawet calkeim niemalo :)

 

Jaka jest rozsadna granica napiecia na procesor i jakie sa bezpieczne temperatury dla Conroe?? Narazie mam 1,425 i na E6400 z 2,13 poszlo na 3200.

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki CrazyJohn, tylko że nie znam języka i na nic mi sie to nie zda.

 

Do jakich wartości największych bezpiecznych podnosicie (G) MCH OverVoltage Control, kiedy warto tym ruszyć?

Ja w tej chwili na FSB 372 x 9 - 3347MHz 1.550vcore mam to ustawione na 2.0

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos jakieś mody stosował już?? bo mi sie nudzi wiec zastanawiam sie czy ołówkiem nie pomazać ;)

 

edit:

 

NOWE BIOSY:

S3 - F3

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...?ProductID=2321

 

DS3 - F4

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...ame=GA-965P-DS3

 

DS4 - F3

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...ame=GA-965P-DS4

 

DQ6 - F3

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...?ProductID=2295

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi nowy F4 nie pozwolil uzyskac stabilnego tego co F4c.

na VCore dawal 1.4V i jak recznie zjechalem na 1.325 to nie bootowal

na 410fsb nie bootowal, a F4c tak...

cos jest nie tak, wrocilem do F4c i sie ciesze ze stabilnego systemu i czekam na F5 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi nowy F4 nie pozwolil uzyskac stabilnego tego co F4c.

na VCore dawal 1.4V i jak recznie zjechalem na 1.325 to nie bootowal

na 410fsb nie bootowal, a F4c tak...

cos jest nie tak, wrocilem do F4c i sie ciesze ze stabilnego systemu i czekam na F5 ;]

no ja tez poczekam, ale juz moze F5a ;)

 

oprócz vdroop moda coś jeszcze ołówkiem można robić ??

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic ktores pamieci:

tanie

GR667DD64L5/1GDC GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz 4-12-4-4

GX21GB5300DC GeIL Dual 2x 512MB DDR2 667 MHz 4-12-4-4

GX21GB6400DC GeIL Dual 2x 512MB DDR2 800 MHz 5-15-5-5

PSD21G667KH PDP Patriot Dual 2x 512MB DDR2 667 MHz CL5-4-4-12 5-4-4-12

drozsze

GX21GB5300SDC GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 667 MHz 3-8-4-4

PDC21G5300LLK PDP Patriot Dual LLK 2x 512MB DDR2 667MHz 4-4-4-12

 

nie mam juz za duzo kaski

kupilem do tego E6300, DS3 i X1900GT

 

chcial bym stabilnie pracowac na fsb 400 (wystaczylo by)

poradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Geil 2x512 667 i na Ds3 i 6400 robia bez podnoszenia napiecia 960. A procek polecial z 2,13 na 3,8 to tez chyba nienajgorzej, problemem tylko jest grafika Galaxy 7600Gs 128MB niestety jestem kolejna osoba ktorej gryzie sie grafa z plyta, na innych wszystko ok. Nie pomaga takze oszukiwanie poprzez karte PCI jak to CrazyJohn zrobil :)

 

PS. Moze byl by ktos chetny na graficzke?? ma 2 mce na gwarancji jeszcze 22 lub wymienie na 7600GT jakby komus nie byla potrzebna :P z moja doplata

Edytowane przez cin_mar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Wlasnie zauwazylem ze mowa o pamieciach - skoro te plytki Gigabyte sa kaprysno co do niektorych kosci pamieci moze doradzicie mi co wybrac ? - chce zakupic 2 x 1GB 667 tylko jakie modele i jakiej firmy ?

Moj konfig to Gigabyte DS4 , Core2Duo 2.4 GHz - oczywiscie bede chcial jak najwiecej wyciagnac z procka

 

Polecano mi ogolnie pamieci Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12 - ale nie wiem czy plyta nie bedzie wybrzydzac ? a moze polecicie cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Polecano mi ogolnie pamieci Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz CL4-4-4-12 - ale nie wiem czy plyta nie bedzie wybrzydzac ? a moze polecicie cos innego ?

tez o tych myslalem ale narazie musze oszczedzac :(

za jakies 2mc wymienie DS3 na DQ6 i pewnie ramy tez

no chyba ze bedzie jakas fajniejsza plytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam bardzo proste pytanie

kupuje komputer z procesorem Conroe 6300

i chciałbym do tego płyte Gigabyte'a DS3 do tego pamieci Corsair twin2x 2x512 675Mhz cl4 + dysk sata i karta graficzna GF na pci-e

i czy jesli nie chce podkręcać pamieci (procesor moze troche ale to za jakiś czas) i w zasadzie pracować na tej konfiguracji - to czy beda jakieś problemy z kompatybilnością???/ czy bedą wogóle jakies problemy z płytą ???? - bo widze ze wszyscy mają jakies uwagi - ale odnoście podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam bardzo proste pytanie

kupuje komputer z procesorem Conroe 6300

i chciałbym do tego płyte Gigabyte'a DS3 do tego pamieci Corsair twin2x 2x512 675Mhz cl4 + dysk sata i karta graficzna GF na pci-e

i czy jesli nie chce podkręcać pamieci (procesor moze troche ale to za jakiś czas) i w zasadzie pracować na tej konfiguracji - to czy beda jakieś problemy z kompatybilnością???/ czy bedą wogóle jakies problemy z płytą ???? - bo widze ze wszyscy mają jakies uwagi - ale odnoście podkrecania

Jak jest napisane w postach wczensiej sa problemy z niektorymi GF np 7600GS , wtedy nalezy podkrecic na jakiejs karxie za 5zl na pci a potem po podkreceniu wlozyc normalna grafe i bedzie ok. Co do pamieci to zalezy na jakich chipach Ci sie trafia , wiele osob ma problemy z koscmi na D9 mikronach, oc jest ograniczone do ~400 co i tak nie jest tragedia aczykolwiek denerwujace ograniczenie , jest tojednak blad biosu z tego co wiadomo i prawdopodobne ze w przyszlej wersji nie bedzie juz tego problemu. NIE WIEM czy te kosci sa na D9 samemu sobie zamowilem podobne tylko 2x1gb 800mhz CL4 i czekam az przyjda zeby sprawdzic ....ryzyk fizyk ;-) Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios F3 spowodował u mnie osobiście że pamięci na mnożniku 2.0 śmigają jak powinny.

 

Mimo wszystko jestem niezadowolony.

Kupiłem tą płytę dlatego że wyciąga wysokie FSB.

Jednak u mnie jest mur między 360~372 FSB, mnożnik proca nic nie daje.

Ruszałem już wszystkim MCH zwiększałem do +0.30v, V FSB do +0.10v, nic to nie pomaga. Wyłączałem w biosie USB i wiele innych zakładek, efekt zawsze jest ten sam powyżej 360FSB zaczynają się problemy i mur.

Mur tez niekiedy mi się pojawia jak ruszę FSB z 266 na 320, nie mogę tego robić natychmiastowo, tylko małymi kroczkami podwyższać magistrale, już mnie to zaczyna denerwować .

 

 

Może mi ktoś coś doradzić, czym to może być spowodowane?

 

Wszyscy kręcą FSB powyżej 400, proce mają fajnie kręcące się, a ja jakąś padaczkę trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios F3 spowodował u mnie osobiście że pamięci na mnożniku 2.0 śmigają jak powinny.

 

Mimo wszystko jestem niezadowolony.

Kupiłem tą płytę dlatego że wyciąga wysokie FSB.

Jednak u mnie jest mur między 360~372 FSB, mnożnik proca nic nie daje.

Ruszałem już wszystkim MCH zwiększałem do +0.30v, V FSB do +0.10v, nic to nie pomaga. Wyłączałem w biosie USB i wiele innych zakładek, efekt zawsze jest ten sam powyżej 360FSB zaczynają się problemy i mur.

Mur tez niekiedy mi się pojawia jak ruszę FSB z 266 na 320, nie mogę tego robić natychmiastowo, tylko małymi kroczkami podwyższać magistrale, już mnie to zaczyna denerwować .

Może mi ktoś coś doradzić, czym to może być spowodowane?

 

Wszyscy kręcą FSB powyżej 400, proce mają fajnie kręcące się, a ja jakąś padaczkę trafiłem.

hmm jestem przekonany ze to pamieci

 

daj mnoznik 1:1 i powiedz jakie vdimm dajesz ?

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uatawiłem 1:1 400FSB mem 400MHz , i płyta nie wstała napiecie dla memek nawet podbiłem do 2.4V.

pamieci spokojnie wyciągają 425 z timingami producenta 4-4-4-12, mnożnik dla proca opuściłem dla pewności. Nic to nie dało.

hmm to dziwne bo nawet te microny D9 z ktorymi sa problemy robia 400 na tej plycie, probowales troche podwyzszyc napiecie procka ?, choc powienien on robic 3,2 przy standatdowym ,no teraz nie mam pomyslu co powoduje takie slabe oc, 400 to podstawa jak nawet do tego nei dobijasz to dziwne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam bardzo proste pytanie

kupuje komputer z procesorem Conroe 6300

i chciałbym do tego płyte Gigabyte'a DS3 do tego pamieci Corsair twin2x 2x512 675Mhz cl4 + dysk sata i karta graficzna GF na pci-e

i czy jesli nie chce podkręcać pamieci (procesor moze troche ale to za jakiś czas) i w zasadzie pracować na tej konfiguracji - to czy beda jakieś problemy z kompatybilnością???/ czy bedą wogóle jakies problemy z płytą ???? - bo widze ze wszyscy mają jakies uwagi - ale odnoście podkrecania

jeśli będą, to odsyłasz płyte do serwisu, gdyż nie będzie to jej normalne zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może wie, czy aby te pamięci http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17386 nie są na D9?

Timing i i cena są ok.

Tylko szkoda by było gdyby poszły tylko do 400fsb.

Nie polecam geili tak czy siak, kiepskie pamieci ....

Corsairy kup o tkaich samych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...