Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

1 fander 120 jest przyczepiony na ninje i dmucha w strone dyskow

drugi fander 120 jest w zasilce i8 zaciaga

trzeci fander 92 jest na pokrywie i dmucha na ninje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 fander 120 jest przyczepiony na ninje i dmucha w strone dyskow

drugi fander 120 jest w zasilce i8 zaciaga

trzeci fander 92 jest na pokrywie i dmucha na ninje

Troche złe rozmieszczenie wiatraków moim zdaniem...Na boku obudowy powinieneś mieć 92mm który wieje na ninje z boku, 120mm który teraz dmucha w strone dysków przełozyc tak żeby dmuchał w strone wylotu z obudowy a ten z zasilacza zostawic tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze wieje przez ninje nie znaczy ze przewieje przez nia :) raczej wszystko zasilacz wyciaga(kombinuje zeby tylko 1 x 120 zostawic w zasilce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja mam Bravo Big Tower i przenosi drgania, dysk samsunga mam... Ale to do czasu jak stała mi na biurku.. teraz juz na podłodze i jest cicho

Witam po raz pierwszy w tym temacie :) Mam takiego Bravo i również Samsunga i to nie jednego. Faktycznie przenoszone sa drgania na obudowe - Samsungi nie sa takie zle bo starsze Seagate'y to dopiero mi metalizowana sinusoide robily w pokoju...

 

Zastosowalem jednak metode z jakiegos niemieckiego forum - kolki gumowe zamiast srubek w tych fioletowych szynach - przeciete na pol (i odcieta "glowka") - za pomoca narzedzi (m.in pincetki) udalo sie zastosowac gume jako material do laczenia szyn z dyskiem (w sumie potrzeba 2 kolkow gumowych na 1 dysk); do tego podkleilem guma do okien boki dyskow - na odleglosci miedzy srubami po 1 cienkim pasku gumy z kazdej strony - duzo dalo

 

Zalety modelu Bravo Big Tower (dla tych co mysla czy nie kupic ;) )

+ zamkniety obieg dla dyskow (mnie to pasuje) - 2 wentyle na obnizonym napieciu chlodza 4 dyski utrzymujac ich temp. od 27 do 31C

+ wyloty z tylu obudowy sa na 120mm a nie 92 czy 80

+ solidna konstrukcja

 

Zastrzeżenia:

- tendencje do wibracji (na szczescie zniwelowane)

- drzwiczki to jakaś pomyłka - dla mnie otwierają się dziwnie - nieergonomicznie bo na lewo (kompa mam po prawej stronie)

- niedomkniete drzwiczki i koniec nagrywania plyty w NERO = wypadniecie drzwiczek po wysunieciu napedu (gorne trzymanie drzwiczek to po prostu nalozenie plastiku na plastik - bez zadnych zatrzaskow a przez to wlasnie drzwi wypadaja

- kolor moglby byc bardziej czarny anizeli szary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak z dostępnością drzwi bocznych do np takiego dragon jak ja mam ... tj z przodu 2x80 i z tylu 2x80 .. chciałem sobie moze kupic jakieś coby mieć nawiew boczny ... interesował sie ktoś ? jesli sie nie myle to britfanka ma chyba ten sam model co ja .. tylko no .. ja mam kolorek grafitowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik, dziwne ze dopiero teraz zauważyłem.

Tez mam LBX'a juz od ponad roku i szczerze ją wszystkim polecam.

 

Widze, że była rozmowa na temat ułożenia dysków to pokaże jak ja to miałem rozwiązane.

Dołączona grafika

Tak było kiedyś i całkiem nieźle się to sprawdzało. Przynajmniej nie widać ani molexów ani taśm ide.

Z odpinaniem tez nie ma aż takiego problemu. Teraz dyski pożegnały sie z poprzecznym rusztowaniem i wylądowały w tej kieszeni pod cd-romami. Nie jest im tam tak źle ;)

 

Następna sprawa, to niepotrzebne kable od zasilacza. Widziałem ze niektórzy z was mają ich całkiem sporo i brzydko to wygląda.

Ja je zawsze chowam za tylną ścianką obudowy. Jest tam wystarczająco dużo miejsca. Można je dodatkowo poprzyklejać taśmą izolacyjną, aby przypadkiem któryś z nich nie zaczął drgać i obijać sie o obudowę.

Dołączona grafika

 

Ktoś także wspominał o łatwym do porysowania rogu obudowy. Owszem prawda. Nie zawsze uda sie trafić w prowadnice czego efektem są później takie rysy:

Dołączona grafika

 

I jeszcze dwa zdjęcia jak u mie wygląda Chief LBX od środka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też mam CHIEFTECA, takiego jak z podpisu :) Srebrny.

 

Dragon midi, tylko że z aluminum :) Rzadka seria.

 

W tym topicu kilka zdjęć http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=127922&hl=

 

Uwaga - trochę nieaktualne, ale buda wygląda tak samo :)

 

Niedługo postaram się o nowe foty.

 

 

P.S. Również jestem pod wrażeniem tuningu wykonanego przez brytfankę :D

Tak trzymać! :-P B-)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze tez dowale 5 groszy :). Posiadam dragona BIG TOWERA wczesniej mialem tez dragona ale medium. Medium byl swietny nie bylo rezonansu jedynie brakowalo mi troche miejsca wiec zmienilem na big'a sam jestem duzy to lubei duze rzeczy hehe. Ale niestety od kad go mam walcze z rezonansem to jej jedyna wada no moze jeszcze to ze mogla by byc dluzsza bo w tej chwili kupielm tagana 480 u-15 ktory ma dlugosc 17 cm i odpinane kable i srednio ciekawei jest. Co do rezonansu to nieprzyjemna sprawa, przy 1 dysku tego nei ma ale przy 2 to standard w dragonie przyczyna sa kieszenie, wyprobowalem wielu sposobow najskuteczniejszym jest zamontowanie jakeisgosc ciezarka pod sufitem ja uzylem niezbyt mocnego magnesu ale zaczalem szukac dalej i wlasnie tak doszedlem do kieszeni jak wsadzi sie cos w ta szczeline odzielajaca je tak zeby je odseparowac troche to mozna uzykac dobry efekt, jest duzo lepiej niz bez niczego ale najlepiej jest z tym ciezarkiem. Dziwi mnmei fakt ze uzytkownicy seri bravo tez maja ten problem bo sam chce kupic bravo teraz :/ tam nei ma keiszeni hmm. Tyle ze wydaje mi sie ze w bravo bedzie latwiej wyeliminowac ten problem. BRITFANKA jestes pierwsza dziewczyna z takimi zainteresowaniami jaka znam :). CHCE TAKA ZONE :) wrzuc swoje zdejcie bo ciekawy jestem jak wyglada dziewczynka interesujaca sie komputerami heheh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sie prezentuje moja obudowa Chieftec BH-01B-B-SL (Midi-Tower) :)

bardzo fajna obudowa polecam, jestem z niej bardzo zadowolony ;)

 

tez mam identyczna tylko troche wieksza - tez bylem z niej zadowolony dopoki nie zamontowalem drugie dysku ktory troche wibruje. Nie wiem co jest ale chyba dyski wytwarzaja jakies wibracje ktore zamiast sie znosic to jakos nachodza na siebie i obudowa "burczy niskim tonem". A tak pozatym to obudowa jest super wykonana i jest duzo miejsca w niej

 

to moze tez dowale 5 groszy :). Posiadam dragona BIG TOWERA wczesniej mialem tez dragona ale medium. Medium byl swietny nie bylo rezonansu jedynie brakowalo mi troche miejsca wiec zmienilem na big'a sam jestem duzy to lubei duze rzeczy hehe. Ale niestety od kad go mam walcze z rezonansem to jej jedyna wada no moze jeszcze to ze mogla by byc dluzsza bo w tej chwili kupielm tagana 480 u-15 ktory ma dlugosc 17 cm i odpinane kable i srednio ciekawei jest. Co do rezonansu to nieprzyjemna sprawa, przy 1 dysku tego nei ma ale przy 2 to standard w dragonie przyczyna sa kieszenie, wyprobowalem wielu sposobow najskuteczniejszym jest zamontowanie jakeisgosc ciezarka pod sufitem ja uzylem niezbyt mocnego magnesu ale zaczalem szukac dalej i wlasnie tak doszedlem do kieszeni jak wsadzi sie cos w ta szczeline odzielajaca je tak zeby je odseparowac troche to mozna uzykac dobry efekt, jest duzo lepiej niz bez niczego ale najlepiej jest z tym ciezarkiem. Dziwi mnmei fakt ze uzytkownicy seri bravo tez maja ten problem bo sam chce kupic bravo teraz :/ tam nei ma keiszeni hmm. Tyle ze wydaje mi sie ze w bravo bedzie latwiej wyeliminowac ten problem. BRITFANKA jestes pierwsza dziewczyna z takimi zainteresowaniami jaka znam :). CHCE TAKA ZONE :) wrzuc swoje zdejcie bo ciekawy jestem jak wyglada dziewczynka interesujaca sie komputerami heheh.

 

ja tez mam problemik z akusyka obudowy - tez gdy wsadze w te plastikowe szyny dwa dyski :(

Piszesz o jakims ciezarku - mze troche wiecej na ten temat opisac ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam identyczna tylko troche wieksza - tez bylem z niej zadowolony dopoki nie zamontowalem drugie dysku ktory troche wibruje. Nie wiem co jest ale chyba dyski wytwarzaja jakies wibracje ktore zamiast sie znosic to jakos nachodza na siebie i obudowa "burczy niskim tonem". A tak pozatym to obudowa jest super wykonana i jest duzo miejsca w niej

ja tez mam problemik z akusyka obudowy - tez gdy wsadze w te plastikowe szyny dwa dyski :(

Piszesz o jakims ciezarku - mze troche wiecej na ten temat opisac ?

hmm u mnie tez zauwazylem ze wystepowalo jakies buczenie po paru dniach od zlozenia kompa, podlozylem troszke gabki pod pare tych wysuwanych nozek i problem zniknal, moze sprobuj i u siebie tej metody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie tez zauwazylem ze wystepowalo jakies buczenie po paru dniach od zlozenia kompa, podlozylem troszke gabki pod pare tych wysuwanych nozek i problem zniknal, moze sprobuj i u siebie tej metody ;)

 

jakas specjalna gabke zakladales , czy jakas zwykla ? ile jej wlozyles ?( grubosc itp) oraz czy nioznki masz wysuniete na boki czy nie ?

 

 

a jeszcze jedno - jak mam otwarte dzrwiczki to buczenie jest mniejsze gdy zamkne buczenie wzrasta :(

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde lipa ze w nowych budach dalej jest to samo tyle ze tak jak mowi wydaje mi sie ze bedzie to latwiejsze do wyeliminowania. Co do ciezarku to sprawa jest prosta kazdy kto ma ten problem niech polozy cos na obudowie, cos ciezszego troszke, momentalnie znika wystarczy nawet reke przystawic i lekko docisnac odrazu jest cisza. Dlatego wpadlem na to. Tyle ze nie chcialem zeby bylo to widac wiec pomyslalem o umieszczeniu od srodka tyle ze nie ma jak dlatego pomyslalem o magnesie tylko nie moze byc silny, zeby jego pole nei wprowadzalo zaburzen magnetycznych. Ten patent eliminuje problem cakowiecie, ale po pewnym czasie sciagnolem go bo zaczelo mnei wkurzac ze wogole trzeba cos takeigo robic w budze za 300 zl :/ bezsens i zaczalem kombinowac dalej tyle ze juz niczego ciekawego nei wymyslilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam największą "krowę" i jestem z niej cholernie zadowolony. Spełnia moje wszystkie oczekiwania. No, może szkoda, że nie jest uluminiowa ;)

 

Dołączona grafika

z tego co widze na zdjeciach z WC to masz jeden dysk :/ moze dlatego jest az taki zadowolony :] sproboj dodac drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas specjalna gabke zakladales , czy jakas zwykla ? ile jej wlozyles ?( grubosc itp) oraz czy nioznki masz wysuniete na boki czy nie ?

a jeszcze jedno - jak mam otwarte dzrwiczki to buczenie jest mniejsze gdy zamkne buczenie wzrasta :(

wsadzilem gabke ktora jest dodawana jako zabezpieczenie plyt glownych, a podkladalem na wyczucie troszke pod jedna nozke i nastepna, nozki mam wysuniete na boki.. podkladalem na wyczucie az buczenie ustapilo i obudowa stala stabilnie nie gibajac sie na boki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze tez dowale 5 groszy :). Posiadam dragona BIG TOWERA wczesniej mialem tez dragona ale medium. Medium byl swietny nie bylo rezonansu jedynie brakowalo mi troche miejsca wiec zmienilem na big'a sam jestem duzy to lubei duze rzeczy hehe. Ale niestety od kad go mam walcze z rezonansem to jej jedyna wada no moze jeszcze to ze mogla by byc dluzsza bo w tej chwili kupielm tagana 480 u-15 ktory ma dlugosc 17 cm i odpinane kable i srednio ciekawei jest. Co do rezonansu to nieprzyjemna sprawa, przy 1 dysku tego nei ma ale przy 2 to standard w dragonie przyczyna sa kieszenie, wyprobowalem wielu sposobow najskuteczniejszym jest zamontowanie jakeisgosc ciezarka pod sufitem ja uzylem niezbyt mocnego magnesu ale zaczalem szukac dalej i wlasnie tak doszedlem do kieszeni jak wsadzi sie cos w ta szczeline odzielajaca je tak zeby je odseparowac troche to mozna uzykac dobry efekt, jest duzo lepiej niz bez niczego ale najlepiej jest z tym ciezarkiem. Dziwi mnmei fakt ze uzytkownicy seri bravo tez maja ten problem bo sam chce kupic bravo teraz :/ tam nei ma keiszeni hmm. Tyle ze wydaje mi sie ze w bravo bedzie latwiej wyeliminowac ten problem. BRITFANKA jestes pierwsza dziewczyna z takimi zainteresowaniami jaka znam :). CHCE TAKA ZONE :) wrzuc swoje zdejcie bo ciekawy jestem jak wyglada dziewczynka interesujaca sie komputerami heheh.

Hehe, Jakoś tak mnie komputerki w ciągły że teraz to moja pasja, poza tym nie tylko musze czytać bravo :P

Może postaram się dać w przyszłym czasie moje foto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie wygladu britfanki to pewnie wrzuci zdjecie w masce spawalniczej :D

z podpisem "a to ja lutuje sobie heat-pipe domowej roboty" :P ;D nie no zartuje , ponawiam pytanie - orientuje sie ktos ktore panele boczne pasuja do DX-01B-D bo o ile udalo mi sie wywnioskowac moja ma taki symbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiecie coś może o budach Chifteca bez otwieranej klapy??

Jak są wykonane i jak się sprawują, bo przednich drzwiczek nie lubię otwierać na każdym razem,a nic w cenie do 250 zł lepszego niż Chiftec chyba nie znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...