Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

No to lapcie foty mojego srebrnego smoka: :P

:arrow: http://i40.photobucket.com/albums/e203/lor...on/DSC01663.jpg - przed...

:arrow: http://i40.photobucket.com/albums/e203/lor...on/DSC01664.jpg - ojeZUS! ile mieeejsca!

:arrow: http://i40.photobucket.com/albums/e203/lor...on/DSC01797.jpg - ...i po

:arrow: http://i40.photobucket.com/albums/e203/lor...on/DSC01804.jpg - i w nocy :ph34r:

 

Podsumowujac, Dragon jest moim zdaniem najlepsza obudowa na rynku, poniewaz dla mnie liczy sie przede wszystkim cena i ilosc miejsca w srodku. Wku***a mnie tylko czasem, jak zapiecia od koszykow 2,5" z czasem sie luzuja i wpadaja w drgania od HDD. <_< Trzeba bedzie cos wymyslic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon nie jest najlepszą obudowa na rynku... jest najładniejszą ^^ Jedyny minus to montaż napędów na szynach (śrubki rządzą) i fatalne koszyki na dyski, niestety, nie istnieje chyba na rynku sensowna obudowa której trzęsące dyski nie rozbujają. Nie mówiąc już o niemiłym dźwięku przykręconego dysku przy odczycie danych. No i jakby Dragon miał 2x120.. Ah..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiecie coś może o budach Chifteca bez otwieranej klapy??

Jak są wykonane i jak się sprawują, bo przednich drzwiczek nie lubię otwierać na każdym razem,a nic w cenie do 250 zł lepszego niż Chiftec chyba nie znajdę.

Jak nie lubisz otwierać za każdym razem drzwiczek ... to albo zostw jes cały czas otwarte :P albo je wyjmij

Proste, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od prawie 3 lat budę z seri BX jeszcze w tej wersji z nawiewem 2x80 przód i 2x80 tył.

Z tyłu pracyują 2 wiatraki wyciągające,a z przodu 1 tłoczący na samym dole i pomimo w miarę regularnego odkurzania kompa mam strasznie zakurzone napędy DVD i flopa,dużo bardziej,niż miałem w tandetnych budach tracera i codegena.

Po za tym z obudowy jestem zadowolony.

 

Czy też macie taki problem z zakurzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zakurzenie napedow powoduja wentyle wyciagajace z tylu. Mam tak w serwerach u siebie (maja tylko mocne wentyle wyciagajace z tylu). Po prostu powietrze do budy dostaje sie szparami. Dodanie 2 wentyla z przodu (przednie z filtrami) moze poprawic sytuacje, bilans wpychanego i wyciaganego powietrza bedzie podobny i nie bedzie ono zasysane przez szpary. Taka teoria moja ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od prawie 3 lat budę z seri BX jeszcze w tej wersji z nawiewem 2x80 przód i 2x80 tył.

Z tyłu pracyują 2 wiatraki wyciągające,a z przodu 1 tłoczący na samym dole i pomimo w miarę regularnego odkurzania kompa mam strasznie zakurzone napędy DVD i flopa,dużo bardziej,niż miałem w tandetnych budach tracera i codegena.

Po za tym z obudowy jestem zadowolony.

 

Czy też macie taki problem z zakurzeniem?

Hmmm... Ja problem nadmiernego kurzenia się rozwiązałem w ten sposób, ze kupiłem 2 wkłady fitrów AKASA 80mm. O takie: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...p;id_towaru=489

 

Następnie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej przykleiłem je na wewnętrzną stronę front-panelu , tak że zakrywają kompletnie 2 wdmuciach!ące wentylatory.

 

Czyszcząc je raz na miesiąc(mniej więcej) widzę że sporo dają bo czasem są nieźle zabite kurzem ;)

 

Mam 2 wentylatory wdmuciach!ące i 2 wyciągające.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musze pojechac po nowych chiefach. Otoz nei dawno wzielo mnie na zmiane obudowy z dragona biga na bravo i tak sie przymiezalem przymiezalem i kupilem pare dni temu, i to byl blad !!. Blachy sa ciensze jakies takie gietkie bardziej niz w dragonie, strasznie wpada w rezonans !!! oprocz samego buczenia pojawiaja sie jeszcze jakies inne dziwne do zdefiniowania dziweki nad ktorymi nei mozna zapanowac nie skutkuje nic !. Wydawalo mi sie ze latwiej bedzie sie go pozbyc niz w dragonie ale sie mylilem po mimo tego ze dyski umiescilem na gumowych kolkach. Nie chce wiedziec co bylo by bez nich !. W dragonie poradzilem jzu sobie z tym ale myslalem ze tu nie bedzie trzeba nic robic. kolejna sprawa jak ktos ma dyski na sata bedzie musial miec kable sygnalowe z krociotka wtyczka, lub zagieta do dolu bo nie domknie drzwi. Kolejna sprawa sa wiatraki nie da sie zamontowac 80 AC TC ktore za swietne, wiec musialem kupic 92 :/ zalmana mz-f2 ( uwazane za jedne z cichszych :/ i lepszych ) , tragedia, przy wlanczonych dwoch jest masakra nawet po zmienjszeniu im obrotow o polowe ! nawet jeden pracuje glosnawo a wylanczenie ich zupelnei mija sie z celem bo przyznam ze temperatury przy wlaczonych mialem swietne na dyskach ale i w dragonie nie sa zle a mam w nim 5 AC TC moge wlanczyc wszystkie a nic nie slychac. Nastepny minus bravo to otwory wentylacujne na zaslepkach, hmm po co to ? badziewnei wyglada i wciaga tylko kurz. Wlasciewie to jedynym plusem jest miejsce w srodku jest przestronna bardzo ale i w dragonie jak dobrze sie pomysli da sie wszystko fajnie rozplanowac, aha jescze mam kolejna wade. To bez srobkowy montarz kart, ja musialem sie sporo nameczyc zeby zatrzasnac i wogole wsadzic karte z chlodzeniem NV SILENCER czyli dwoslotowa. Dobrze ze nie zdarzylem wyslac mojego dragona ktorego sprzedalem na szczescie koles z godzil sie na bravo. Na koniec kwestia wygladu. No coz mi sie srednio spodobala, jednak najlepsza buda dla mnei od chiefa pozostaje dragon i to sie chyba jzu nie zmieni. Przy okazji panelu przedneigo przypomniala mi sie kolejna rzecz, chodzi o wyjscia usb fire wire i adio a dokaldnie chodzi o klapke - przeciez to porazka, tandeta jakich malo czasami sama sie otwiera i wisi uchylona do polowy. To by bylo na tyle :/

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... aha jescze mam kolejna wade. To bez srobkowy montarz kart, ja musialem sie sporo nameczyc zeby zatrzasnac i wogole wsadzic karte z chlodzeniem NV SILENCER czyli dwoslotowa.

W serii BX też montarz bezśrubkowy jest do bani.

Ja mając kartę DVB Skystar2 musiałem z uwagi na grubość głowicy zrezygnować z tego montażu i wszystkie karty przykręcić.

 

Na dodatek w moim chiefie kable USB i Firewire wyprowadzane na front miały zmienoiny kolor i przy podłączniu zjarałem mobo,ba nie dali żadnej instrukcji do niej,a jedynie porobili rysunki na pudle informujące,że trzeba zamienić kable,a ja pudło wyrzuciłem przed składaniem kompa.

 

Po za tym niebieska lampka mogła by być ciemniejsza,bo w nocy razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa wlasnie wlasnie zapomnialem jeszcze o lampce !!!!!!!!ja to nie wiem zawsze wydawalo mi sie ze wypuszczajac na rynek nowy produkt teoretycznie lepszy to taka firma jak chieftec powinna wynosic wiecej z lekcji i poprawiac to co bylo nie najlepsze w poprzedniku a ja widze zupelnie odwrtna tendencje :/ a szkoda bo to samo dzieje sie z ich zasilaczami, niedobrze bo duzo przez to traca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wymienić obudowę (w tej chwili mam coś co się zwie "Mercury Primo"). Znalazłem coś takiego: chieftec BG-01B-B-SL- obudowa jest tania (na allegro ~160zł za nową).

 

Co o niej sądzicie warto ją kupić czy raczej dołożyć te 100zł i kupić BH-01B?

Edytowane przez Mevius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy chyba na forum właściciel pianinka skrobne coś zanim zacznę dopytywać ;]

 

wnętrze - znane z innych modeli cziefa z jego wszystkimi zaletami i wadami jak np wibracje od dysku, na + pojemność i związana z nią wygoda, po prostu chief.

wykonanie - jest dobrze ale nie jest bez wad

konstrukcja ssie z rozwiązań ~serwerowych a imo można się było pokusić o zrobienie chiefteca domowego. Za dużo wentylacji.

Lakier - wygląda lepiej niż na fotkach. Jak na razie chciałem tylko pokazać czym kończą się dwa dni paluchowania. Do kompa dołożyć muszę jeszcze sieciówkę i nastąpi koniec awarii :P Doczyszczę i jak ktoś jest zainteresowany - zrobię kilka fotek

 

Wygląd - TAK. Chieftec może być ładny i może być też w końcu czarny. Na tle reszty towarzystwa wygląda jak sprzęt z innej bajki. Front wykonany jest świetnie! Czarny plastiks, aluminium i dobre wykończenie - nie może się nie podobać.

 

Wracając do wnętrza - nawet umiarkowany miłośnik ciszy powinien się pokusić o kilka modyfikacji. zakup nawet względnie cichych 120tek i reszty cichych komponentów nie gwarantuje złożenia cichego komputera.

 

Fotki:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

A teraz pytanie - Jak wyciszyć dysk ? kultura jego pracy jest koszmarna, buda rezonuje, słychać niskie buczenie. W zatoce 5,25 miejsca za dużo nie ma więc zdecyduje się na jakieś gotowe rozwiązanie ;) Tanie i skutecznie - ktoś ma doświadczenie ?

W poprzedniej budzie z większą ilością miejsca w 5,25 dysku nie było słychać,, długo tak jak jest to nie wytrzymam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forest kila zbila:

Tu masz fajny pomysł jak wyciszyć HDD z niemieckiego forum.

http://translate.google.com/translate?u=ht...=en&ie=UTF8

Ew sporo tego był na forum. Użyj szukajki.

 

EDIT:

Tu masz cały topic o wyciszaniu HDD by Jooseeph - http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...14&t=196296

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem 320zł, ozir_2010 z allegro, a fizycznie sklepik u mnie w lublinie

 

właśnie dołożyłem brakujące klocuszki i mogę go umyć z paluchów ;]

 

nie wydaje mi się żeby ten patent odizolował dysk..

oczywiscie ze nie, probowalem tego i pisalem powyzej o tym nie wiem jak by bylo bez tych gumek bo odrazu to zrobilem ale nawet z nimi bylo o wiele gorzej niz w dragonie jesli ktos jest zainteresowany to zrobie jaks fote jak ja poradzilem sobei z rezonansem w dragonie o czym tez pisalem chodzi o przyczepienie od spodu lub polozenie czegos ciezkiego na gorze obudowy w dragonie to praktycznie calkowicie likwiduje problem przy 2 dyskach nawet. W BRAVO pomoglo to jedynie czesciowo blachy sa w nim gorsze niz w dragonie i to moze dlatego, bo ogolnie minimalny rezonanas z dwoma szybkimi dyskami w wsyokiej budzie zawsze bedzie ale u mnei zniwelowalem go do powiedzmy 5-10 % i dodam ze wczesniej mialem tez dragona ale midium i tam wogole tego nie bylo z dwoma dyskami nawet o ile dobrze pamietam wiec jego najbardziej polecam/

 

PS: britfanka dalej czekamy na Twoje foto :) a przynajmniej ja czekam heheh ale mysle ze inni tez sa ciekawi jak wyglada maniaczka komputoerowa :)

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fllanker - no ba ;] 5%-10% z tego co mam teraz było by oka

 

britfanka - pokazesz nam się jak ładnie poprosimy ?

Pewnie sie zastanawia nad odpowiednim doborem światła do ujęcia :D

 

Niedawno kupiłem używke CX Blue Midi, zamontowałem wszystko jak trzeba no i faktycznie te dyski to zmora :cry: ( mam 4 )

Oglądałem fotki z powyższego linka i spodobały mi sie te rozwiązania z "zawieszaniem dyziów" na gumowych linkach.

Zastanawiam sie tylko czy przy 4 dyziach jest to bezpieczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie zastanawia nad odpowiednim doborem światła do ujęcia :D

 

Niedawno kupiłem używke CX Blue Midi, zamontowałem wszystko jak trzeba no i faktycznie te dyski to zmora :cry: ( mam 4 )

Oglądałem fotki z powyższego linka i spodobały mi sie te rozwiązania z "zawieszaniem dyziów" na gumowych linkach.

Zastanawiam sie tylko czy przy 4 dyziach jest to bezpieczne...

spokojnie, mozesz tak zrobic, ale ogolnie chodzi o to zeby koleczki weszly dosc solidnie w otwory dyskow. szyny wpasowane sa dosc cisno wiec jak dobrze dotniesz gumeczki i wsadzisz sanki w bude, to nie ma mozliwosci ze dyski spadna czy cos takiego, wiec nic sie nie boj. Tylko pozostaje kwestia skutecznosci tego rozwiazania. U mnie nie wiem jak bylo by bez gumek bo odrazu to zrobilem i byla masakra. Jak mial bym zostawic kompa na noc to chyba by mnie cos trafilo nawet 5 min nie moglem usiedziec a jak wiatraki jeszcze wlanczylem 92mm zalmana bo innych wsadzic sie nie da w sensie mneijszych to juz wogole tragedia byla a zalmany ponoc sa dobre :/ ale nie wiem z ktorej strony :) dobrze ze sie pozbylem i bravo i tych wiatrakow zostaly mi jeszcze bardzo fajne i chichutkie 2x 120mm arctica zawieszone na gumowych koleczkach, o takie TU i je moge pochwalic. Noweczki to sa. Jak ktos zainteresowany dwa moge sprzedac za 25 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zeby za cicho nie bylo to sie troche popytam :)

 

Czy ktos z was moze stosowal jakies inne rozwiazania zamiast tych fieletowych plastikowych szyn - np wykonanie takich szyn z korka (podkladka kuchenna korkowa) , gambki itp

 

No niestety moja baracuda 80Gb ( ta cienka 20mm) tak wibruje ze brak slow - tylko buczenie niskim tonem slysze i jak dotykam reka obudowy to drzy lekko)

Zamontowalem ja (podwiecilem ) ja na gumce od majtek ale tak jest bardzo wasko i od czasu do czasu dysk dotyka tych metalowych czesci koszyka :(

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...