Skocz do zawartości
°°°

Obudowy Chieftec Wszystko O Tych Obudowach ! ...

Rekomendowane odpowiedzi

britfanka wlasnie mialas nam sie pokazac heheh kazdy czeka i czeka a Ty depczesz nasze uczucia :), a co do chiefow ostatnio wzielo mnie na maty bitumiczne bequiet! tak jakos pomyslalem ze fajnie musi to wygladac a przy okazji chcialem zobaczc czy to cos daje. No i faktycznie bardzo fajnie wygladaa do tego bez zadnych kombinacji zmienszyl sie poziom wibracji, a tego sie niespodziewalem. Myslalem ze maty pochlaniaja dziweki innego rodzaju niz te roznoszace sie po blachach budy. Do tego zamiast DFI z gwary dostalem asusa a8n32 deluxe wiec z pasywnym chlodzeniem i zapanowala bloga cisza !. Odrazu mala uwaga do osob ktore chca kupowac maty. Nie sa ona takei latwe w naklejaniu. Jest tylko jedno podejscie, bo jak zle sie nakleji i praktycznie sa nie do oddarcia, a rwanie na sile spowoduje predzej oddarcie kawalka maty niz odklejenie jej :/. Pasuja do wszystkich chiefow za rowno w wersjach z dwoma otworami na panelu bocznym jak i z jednym pozatym dedykwoane sa poszczegolnym seriom, ja kupowalem oczywiscie pod DRAGONA wiec w nazwie mat jest dopisek DA, so bardzo dobrze przymierzone, wiec tylko troche precyzji i sposob na przyklejenie i jest full wypas walne jakeis zdjecie neidlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowach Chieftec seria typu BH czy LBX, jakies wielkości wentylator można upchać przed dyskami 92mm na ile grube ?

 

pzdr

Tam masz normalnie koszyki taki jak na tyle obudowy w np. w dragonach, wiec nic grubszego nie wsadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam masz normalnie koszyki taki jak na tyle obudowy w np. w dragonach, wiec nic grubszego nie wsadzisz.

Jakie koszyki?Tam nie ma żadnych koszyków standardowe 25mm wchodzą i zostaje jeszcze trochę luzu.A tak wogóle to nie widziałem jeszcze grubszych 92mm wiatraków. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyki w sensie taka fioletowa kratka do ktorej przykreca sie wentyle.

W koszukach wiatraczki montuje sie na zatrzask a nie przykreca ;)

 

EDIT:

Moim zdaniem jednak jest to kiepskie rozwiazanie gdyz koszyczki przenosza drgania na obudowe.

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale problem :) okresleniem "koszyk" nazywa sie ogolnie to cos w co wklada sie wentylator :/ i chyba nie ma znacznie czy sa tam zatrzaski, czy srobki, a co do grubosci to tez nie widzialem grubszych, ale ciensze chyba sa jakies. Moim zdaniem ten patent w chieftecach sprawdza sie jesli ktos ma jakis regulator obortow. U mnie 2 wlanczone zalmany 92 na obizonych nawet obrotach, za pomoca tych przejsciowek. Generowaly i tak sporo halasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

http://www.coolpowersolutions.fi/Eng/tuul_92.htm

92x92x32 mm Papst 3312 wymontowany z zasilacza jakiegoś.

I mam pytanie czy to się zmieści w BH lub LBX ?

 

pzdr

W sumie to moze i by wszedl, tak pomyslalem no i wlasnie nie ma tam zatrzaskow wiec wiatrak napewno da sie przykrecic do koszyka, o ile pamietam od wiatrakow do dyku jakas przestrzen tez byla. Musial by ci ktos powiedziec ile jest odstepu od wiatraka do dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam posiadaczy szefów!

 

Planuję kupno porządnej budy do 300zł i poważnie zastanawiam się nad szefami. Prosiłbym o radę, która spośród tych budek będzie lepszym wyborem:

 

Chieftec DX-01B-D-U (seria Dragon) http://zenfist.pl/pID/539.htm

Chieftec LBX-01B-B-B (seria Bravo) http://zenfist.pl/pID/555.htm

 

W LBX brakuje mi wlotów powietrza na przednim panelu (więc klasycznego "przeciągu" już się nie zrobi) no i nie jestem też przekonany do sposobu montowania w nim dysków. Długość LBX jest zaletą, ale nie dużą: Dragony i tak są wielkie, więc wydłużanie ich na siłę nie przynosi już dużego efektu.

 

I uwaga! Wprawdzie nie szef, ale buda niezwykle podobna do Dragona:

ANTEC PLUSVIEW II http://allegro.pl/item149506283_obudowa_an...g_jakosci_.html

 

Anteca "wygrzebałem" dlatego, że w innym temacie padło parę komentarzy w stylu, że "obudowy anteca są lepiej wykonane generalnie", chociaż nie wiem czy dotyczy to akurat tego modelu.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba ten antec. Wsumie to blizniacza obudowa dragona medium, wiec o lepszym wykonaniu itp raczej nie ma mozliwosci. Bo sa produkowane w jednej fabryce i roznia sie jedynie panelem. Szkoda ze nie ma big towera tego antec'a, jesli chodzi o rezonans to dotyczy on wszystkich chyba big towerow chiefa w mediumach nei bylo tego przynajmniej dawniej wiec pewnie w antec'u tez nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LBX i obudowa bylaby dla mnie idealna gdyby byla mozliwosc wymontowania koszykow na hdd, gdyz mi nie sa akurat potrzebne. Moze kisdys jak mi sie zachce rozwierce nity i je wyjme. Tak czy siak bude polecam - wierz mi, ze kazde kilka cm pojemnosci wiecej w przyszlosci Ci sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba ten antec. Wsumie to blizniacza obudowa dragona medium, wiec o lepszym wykonaniu itp raczej nie ma mozliwosci. Bo sa produkowane w jednej fabryce i roznia sie jedynie panelem. Szkoda ze nie ma big towera tego antec'a, jesli chodzi o rezonans to dotyczy on wszystkich chyba big towerow chiefa w mediumach nei bylo tego przynajmniej dawniej wiec pewnie w antec'u tez nie bedzie

Sam szkielet i blachy to się zgodzę. Ale właśnie w tych elementach, w których się różnią, różnica może nie tylko polegać na odmiennym wyglądzie: jakość plastiku, lakieru, wykończeń może być też inna.

 

Ja mam LBX i obudowa bylaby dla mnie idealna gdyby byla mozliwosc wymontowania koszykow na hdd, gdyz mi nie sa akurat potrzebne. Moze kisdys jak mi sie zachce rozwierce nity i je wyjme. Tak czy siak bude polecam - wierz mi, ze kazde kilka cm pojemnosci wiecej w przyszlosci Ci sie przyda.

Może się przyda, może nie- przecież Dragon sam w sobie, bez przedłużania to całkiem duży kawał pudła. Zgodnie z takim podejściem, to zdecydowanie mniejsze obudowy- tj. mniejsze od np Dragona, wogóle nie miałyby racji bytu- a przecież są, cieszą się dużą popularnością, niektóre modele cieszą uznaniem wśród overclockerów, a cena niektórych przewyższa dragona zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szkielet i blachy to się zgodzę. Ale właśnie w tych elementach, w których się różnią, różnica może nie tylko polegać na odmiennym wyglądzie: jakość plastiku, lakieru, wykończeń może być też inna.

Może się przyda, może nie- przecież Dragon sam w sobie, bez przedłużania to całkiem duży kawał pudła. Zgodnie z takim podejściem, to zdecydowanie mniejsze obudowy- tj. mniejsze od np Dragona, wogóle nie miałyby racji bytu- a przecież są, cieszą się dużą popularnością, niektóre modele cieszą uznaniem wśród overclockerów, a cena niektórych przewyższa dragona zdecydowanie.

No i wlasnie o szkielt chodzi bo to on zapewnie zwartosc i zolidnosc konstrukcji plastik i lakier to uzupelnienie. Plastik i w antecach i chiefach to dokladnie to samo w chiefach te elementy jak plastik i lakier sa swietne nie sa podatne na slady dotykania latwo znich wszystko setrzec i nei rysuja sie byle czym, a plastik sprawia wrazenie solidnego i trwalego i taki jest nie wygina sie jak karton oraz nie lamie jak mocniej zamkniesz drzwiczki :). Lepszego plastiku i lakieru raczej nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam prośbę jeśli ktoś ma w swoim chieftecu z serii dragon , tak jak ja mam Żółtą wersje i czy da się zamontować z przodu i z tyłu wiatraki 120mm z przejściówkami 80na120, jeśli ktoś ma takie w kompie i ma aparat to było by miło , i czy da się tak , jak ktoś da tu foto?. Zależy mi na tym !!!

Edytowane przez HEROINE
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem wielkiego, sztywnego, masywnego, mega-ciężkiego Szefa medium tower w wersji long: LCX-04SL-SL-A. W dodatku jest bardzo ładny (choć to oczywiście kwestia gustu): aluminium i stal (siatka) w przednim panelu sprawiają, że plastik "nie bije" po oczach.

 

Dołączona grafika

 

Najlepsze jednak to, że stałem się posiadaczem tej budy przez przyadek- rozważałem czarnego LBX albo Anteca Plusview II. Tego LCX nie brałem pod uwagę ze względu na wysoką cenę- ponad 380zł (np http://zenfist.pl/pID/563.htm ).

Dlatego gdy trafiła się taka okazja, wiedziałem, że nie mogę jej przepuścić:

 

http://www.allegro.pl/item150534608__szalo...x_srebrny_.html

 

...i w ten sposób za 200zł+transport stałem się posiadaczem tego Szefa. (Warto zwrócić uwagę na opis aukcji- jest w niej straszna masa błędów, goście chyba wstawili dane jakiejś innej, mniejszej budy i pewnie to zniechęciło część niewystarczająco dociekliwych potencjalnych kupców).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem wielkiego, sztywnego, masywnego, mega-ciężkiego Szefa medium tower w wersji long: LCX-04SL-SL-A. W dodatku jest bardzo ładny (choć to oczywiście kwestia gustu): aluminium i stal (siatka) w przednim panelu sprawiają, że plastik "nie bije" po oczach. (...)

Też kupiłem sobie tę budę na tej aukcji, ale jeszcze do mnie nie doszła, przyznam się, że kupowałem ją na fotki, nie analizując za bardzo opisu, serio jest w nim dużo błędów? Jak buda do mnie dojdzie to porobię fotki i wrzucę na forum może.

PS: Jak mozesz, opisz swoje wrażenia, ja jeszcze nie planuje komputera składać nowego, więc buda poczeka trochę aż ją zacznę normalnie eksploatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem sobie tę budę na tej aukcji, ale jeszcze do mnie nie doszła, przyznam się, że kupowałem ją na fotki, nie analizując za bardzo opisu, serio jest w nim dużo błędów? Jak buda do mnie dojdzie to porobię fotki i wrzucę na forum może.

PS: Jak mozesz, opisz swoje wrażenia, ja jeszcze nie planuje komputera składać nowego, więc buda poczeka trochę aż ją zacznę normalnie eksploatować.

Jeśli chodzi o błędy w opisie aukcji- znajdziesz je we wcześniej założonym przeze mnie temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=220627

 

Jeśli chodzi o sam sprzęt: widać, że nowy (zafoliowany folia u góry i na dole), nieporysowany itp, w oryginalnym pudle. W środku karta gwarancyjna z przypiętym paragonem kasowym.

 

Póki co obudowa stoi sobie w pokoju i czeka, aż będę miał trochę więcej czasu na przełożenie kompa. Wrażenia sprawia bardzo pozytywne- buda solidna i twarda jak czołg, wielka i starannie wykonana. Moja stara obudowa (Aton) wygląda przy niej jak tandetna, kurduplasta, niedorobiona zabawka. Stosunek możliwości do ceny to w naszym przypadku 11pkt na 10 możliwych :).

 

Oczywiście można się do różnych rzeczy przyczepić, gdyż jak wiadom, nie ma rzeczy doskonałych.

 

Jedną z nich jest ilość otworów na wentyle: ja rozumiem, że fajnie mieć 6 otworów na wentylatory + dodatkowa kratka wentylacyjna na boku + kratki na przednim panelu (pod siatką). Tylko, że producent powinien zapewnić też filtry powietrza na każdą dziurę, tymczasem filtry są tylko w przednim panelu i w dodatku niełatwo jest się do nich dobrać (do pierwszego- trzeba odkręcić 6 srubek; do drugiego- trzeba zdjąć przedni panel, a żeby to zrobić trzeba ściągnąć przynajmniej lewy bok i wykazać się odrobiną zręczności). Firmowy zestaw filtrów na wszystkie dziury kosztuje 40zł. (Chyba pokombinuje coś sam z pończochą i listewkami).

 

Druga sprawa to koszyk na dyski 3.5"- szkoda, że nie można go wymontować- zawsze byłoby dodatkowe miejsce (i to sporo), dla kogoś, kto np trzyma dysk w zatoce 5.25 w celu wyciszenia... Nie wiem też jak sprawdza się system bezśrubkowego montażu napędów- wygląda ok, mam nadzieję, że należycie spełnia swoje zadanie.

 

Można było umieścić dyski w klasyczny sposób w demontowanym koszyku i przed napędami walnąć miejsce na wentyl 120mm- wtedy filtr w przednim panelu rzeczywiście miałby sens.

 

To chyba tyle, jeśli chodzi o wady- jest ich całkiem niewiele i nie są bardzo poważne i przy całokształcie spokojnie można o nich zapomnieć.

Jeśli miałbym dać za tą budę 385zł, to wolałbym kupić stówę tańszego LBX. Gdyby byłyby w podobnej cenie, to brałbym już tą (głównie ze względów estetycznych- stal i aluminium na przednim panelu robią swoje- plastik nie bije po oczach jak w innych modelach Szefa, co widać zwłaszcza w dragonie). Za 200zł+17zł za transport to nie ma po prostu co wogóle gadać- gdyby w sklepach normalnie te budy tyle kosztowały, to idę o zakład, że większość ludzi miałoby je w domu.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Firmowy zestaw filtrów na wszystkie dziury kosztuje 40zł. (...)

Dzięki za link do tematu, przydał się! Gdzie można kupić ten komplet firmowych filtrów? Ja tam zdolności manualnych nie posiadam, więc wole te 4 dychy z siebie wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem wielkiego, sztywnego, masywnego, mega-ciężkiego Szefa [...]w wersji long

Ja takiego 'szefa' nosze juz ladnych pare lat w spodniach :D

 

BTW, gratuluje zakupu. Bedziesz zadowolony. Polezam zakup kolek do tej obudowy - b. praktyczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do tematu, przydał się! Gdzie można kupić ten komplet firmowych filtrów? Ja tam zdolności manualnych nie posiadam, więc wole te 4 dychy z siebie wycisnąć.

Mówiąć szczerze- ten zestaw firmowy wygląda biedacko: dwa luźne kawałki gąbki, parę kawałków taśmy z rzepami, którą okleja się budę (przynajmniej ja tak zrozumiałem te mocowanie) + dwie plastikowe (w końcu "profesjonany" montaż) ramki z tą gąbką- i za wszystko 40zł. To ja już wolałbym kupić sobie dwie aluminiowe ramki z filtrem na wentyle (jakieś 25zł) i sam wyciąć sobie nożyczkami takie prostokąty (do tego nie potrzeba zdolności manualnych- trzeba się tylko zastanowić nad materiałem, który spełniałby f-cje filtra).

 

Ja takiego 'szefa' nosze juz ladnych pare lat w spodniach :D

Dobre :-P A wiatraczek też masz na nim zamocowany?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam coś takiego :/ Moze nie estetyczne , ale wyciaga powietrze :) B-) B-)

Eeeee, yyyyyymmmmm, no tegoooo, jakby tu......, hmmmmmmm.... no konstrukcja konkret :blink:

 

Pytanie tylko czy to ma sens. Bo co z tego, że masz taki wiatrak, jak część powietrza i tak nie ma jak się wydostać. Co gorsze, strumień powietrza trafia prosto w blachy i może to generować dodatkowy hałas. Nie lepiej było zamontować te 2x80mm i puścić na na 5 czy 7v, żeby nie świstały za mocno? Albo jak jużkoniecznie musi być 120mm to może "przerobić" tą tylnią ściankę (czyt.: wyciąć dziurę)?

 

EDIT: Albo kup sobie cośw tym stylu: http://www.allegro.pl/item153296469__revol...tive_blue_.html

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda filtr z pończochy. Zrobiłem 3 takie - zakrywają w sumie wszystkie otwory. Koszt filtrów- 1,80zł (super glut). W dodatku działają (kurz zbiera się na nich, a nie w środku) i wyglądają....hmm.... nie straszą przynajmniej (i tak budę mam zamkniętą).

 

Reszta materiałów: pończochy (0zł - dostałem od dziewczyny), taśma dwustronna (0zł - moja dziewczyna miała akurat taką w domu :D), parę pudełek od CD w wersji slim (0zł - porządki w płytotece, tym razem już mojej), kawałek czarnej taśmy izolacyjnej (0zł - zakosiłem tacie).

 

Usztywnienie na krańcach zrobiłem z plastiku pochodzącego z pudełek CD (użyłem ostrego noża do wycięcia pasków). Są one podklejone dwustronną taśmą do budy - w każdej chwili można odczepić w celu odkurzenia, ale właściwie to nawet nie trzeba tego robić - wystarczy zdjąć boki i zdmuchnąć kurz.... i już :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę tutaj w innym celu, ale widzę, że kombinujecie z "filtrami"... :lol:

Śmieję się, bo zwykła pończocha ma już tyle zastosowań... Nawet do pędzenia bimbru się przydaje :)

 

Bynajmniej co do filtrów to podzielę się, że ja używam siatki ściernej:

Siatka ścierna

 

Są różne "rozmiary" ( ziarnistość )... Ja akurat w budowlanym dostałem dostałem 120... U mnie sprawdza się dobrze, wadą jest, że jest gruba dość, więc w dośc znaczny sposób stawia opór powietrzu i źle zamontowana, może tworzyć nieprzyjemne dzwięki ( rezonans ), ale za to jest trwała, a dobrze zamontowana jest ok.

 

Aha... Mam BA-01B-B-B... Denerwuje mnie strasznie LED od "zasilania", prosta sprawa, wypiąć wtyk z mobo, ale ja właśnie chcę, żeby taka led mi się paliła, ale o wiele, wiele słabiej... Ta tak daje, że w nocy w pokoju 5x6 jest po porstu dość jasno :mur: Czy ktoś wie, jakie oznaczenia mają ( rozmiar ) te ledy, na jakie napięcie są i ilo amperowe są, bo kupię pewnie takie same, tyklo o mocy 1/4 tego co jest :) No i przy okazji tą od HDD zasątpie czerwoną :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Niebieska już mnie denerwować nie będzie... Spaliłem ją :damage_wall:

Najpierw je wyszlifowałem. Na ~2.6V wydawało się słabo, na ~6V to nie była jeszcze ta "moc", a na 12... No cóź, to pierwsza rzecz, jaką spaliłem w komputerze :lol:

Także szlifowanie sporo daje. Rozmiar to 3mm, zwykły led. Zakupiłem w elektronicznym za grosze. Ledy te są na 3V, ale z tego co widać i 5V wytrzymują, mierzyłem przy zakładaniu napięcie, to od HDD dostaje ~2V o dziwo a "Power" dostaje z szyny 5V, także ~5V.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak sobie czytam i zastanawiam... :)

Sporo z Was ma obudowy Chieftec Bravo LBX-01B-B-B. Stąd moje pytanie. Warto ? Czy to dobra obudowa do OC ? Jak wygląda sprawa z jakością ?

Potrzebuję obudowy, oczywiście niedrogiej, z floopem, z minimum 4 miejscami na 5,25. Czy ten Cheftec to dobry wybór ? Ile wiatraczków będę musiał dokupic ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...